img

سرقت تلفن همراه اطلاعات خود را با پشتیبان‌گیری ذخیره کنید.

/
/
/

برای بسیاری از مردم، این بدترین کابوس است: یک حواس پرتی لحظه ای، و گوشی از دست رفت. در یک لحظه همه چیز به باد رفته است. از اطلاعات تماس، عکس های خانوادگی، اطلاعات شخصی و یادداشت ها … در حال حاضر در دست یک غریبه تمام و کمال است. در کل احساس خوبی نیست.
پس، چه کاری می توانید بکنید که اگر بدترین اتفاق ها افتاد، می از خود محافظت کنید تا اطلاعاتتان را از دست ندهید؟

اصول اولیه
اولین قدم ضروری است: یک قفل صفحه را تنظیم کنید. به نوع دستگاه بستگی دارد، می تواند یک الگو، کد پین، اثر انگشت یا حتی اسکن چهره باشد. اطمینان حاصل کنید که از یک ترکیب ساده مانند ۱۲۳۴ استفاده نکنید و هرگز متن رمز خود را در کنار تلفن همراه نگه ندارید. حداقل باعث می شود دسترسی به اطلاعات شما برای دزد کمی مشکل تر باشد، و شما زمان بیشتری داشته باشید.

ایجاد پشتیبان گیری
گام مهم دیگر پشتیبان گیری منظم است. انجام این کار به این معنی است که حتی اگر گوشی هوشمند شما گم شده باشد حداقل شما هنوز هم به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. در حال حاضر اکثر برندها خود راه حلهای ابر خود را ارائه می دهند: اپل دارای iCloud است؛ دستگاه های Android به طور معمول با استفاده از Google Drive و Google Photos پشتیبان گیری می کنند. تفاوت اصلی بین آنها این است که اپل عملا یک پشتیبان از آی فون خود را ۱: ۱ می سازد که می تواند به یک تلفن جدید منتقل شود. چیزهایی که در حال حاضر به آسانی با Android انجام پذیر نیست.
با این حال، باید مطمئن شوید گزینه پشتیبان را فعال کرده اید، زیرا هیچ دستگاهی همه چیز را به تنهایی پشتیبان نمی کند.
اپل توضیح بسیار دقیقی در مورد صفحات پشتیبانی خود و چگونگی پیکربندی پشتیبان های خودکار را ارائه می دهد:
• روی تنظیمات

[نام شما]> iCloud> iCloud Backup
ضربه بزنید و مطمئن شوید که iCloud Backup فعال شده است. اگر در حال اجرا iOS 10.2 یا قبل از آن هستید، روی «تنظیمات> iCloud> Backup ضربه بزنید.
• دستگاه خود را به یک منبع برق وصل کنید.
• دستگاه خود را به Wi-Fi وصل کنید.
• اطمینان حاصل کنید که صفحه دستگاه شما قفل شده است
• چک کنید که آیا فضای ذخیره سازی iCloud برای پشتیبان گیری کافی دارید یا خیر. هنگام ثبت نام به iCloud، شما ۵ گیگابایت ذخیره سازی iCloud را به صورت رایگان دریافت می کنید. اگر نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر iCloud دارید، می توانید آن را بر روی iPhone، iPad، iPod touch یا Mac خریداری کنید. هزینه برنامه های ذخیره سازی از ۵۰ گیگابایت ماهیانه از ۰٫۹۹ دلار آغاز می شود.
با استفاده از Android، تنظیمات پیکربندی کنید نسبت به نوع دستگاه متفاوت است. به طور معمول، گزینه تنظیمات قسمت پایین «پشتیبان گیری و تنظیم مجدد» پیدا خواهید کرد. شما همچنین می توانید پشتیبان گیری خودکار را تحت این گزینه فعال کنید. سپس گوگل اطلاعات شما را در Google Drive ذخیره می کند. پس از آن شما می توانید اطلاعات خود را هنگامی که به google وارد شده اید روی هر کامپیوتر مشاهده کنید. گوگل فقط اطلاعات تماس و ورودی های تقویم را ذخیره نمی کند، بلکه بسیاری از اطلاعات مفید دیگر نیز وجود دارد. بنابراین، اگر تلفن هوشمند خود را از دست دادید،از این طریق می توانید همه اطلاعات قدیمی خود را به گوشی جدید بازگردانید.

عکس ها
مهم تر از ایجاد پشتیبان گیری منظم، ذخیره یک نسخه جداگانه از عکس های ذخیره شده بر روی گوشی های هوشمند شما نیز ارزشمند است. خوشبختانه طیف وسیعی از گزینه های موجود برای کمک به این کار وجود دارد. مسلما محبوب ترین و ساده ترین، به ویژه برای دستگاه های آندروید، Google Photos است. همه عکسهای شما را به صورت خودکار در Google Drive بخش عکسها ذخیره میکند. گوگل همچنین تاریخ و زمان را به عکس های شما اضافه کرده و حتی مجموعه ها و انیمیشن های کوچک را ایجاد می کند. و از همه مهمتر، شما می توانید ذخیره سازی نامحدود را داشته باشید – واقعا مفید است اگر فقط می خواهید فضای بیشتری را بر روی گوشی هوشمند خود داشته باشید و عکس های خود را به فضای ابر تبدیل کنید.
گزینه های دیگر شامل Dropbox و OneDrive است. این خدمات همچنین باعث می شود که تمام عکس های شما به صورت خودکار در محیط ابری ذخیره شود. به همین خاطر، به یاد داشته باشید که ذخیره سازی محدود است و فرایند پشتیبان گیری در زمانی که از فضای کافی نداشته باشد متوقف خواهد شد. اپل راه حل خود را به شکل iCloud ارائه می دهد. تنظیمات پشتیبان گیری را می توان در هر دستگاهی از طریق برنامه عکس پیکربندی کرد.

Find My Iphone
اگر قبلا گوشی هوشمند خود را از دست داده اید، باید قطعا در مورد تلاش برای یافتن آن و در صورت امکان پاک کردن آن از راه دور فکر کنید.
گوگل یک راه حل ساده اما بسیار جامع برای هر دستگاه اندرویدی ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد که از آن برای یافتن گوشی هوشمند خود استفاده کنید، به آن زنگ بزنید، یا به تنظیم مجدد تنظیمات کارخانه برگردانید. این قطعا ارزشمند است اگر نمی دانید که در حال حاضر چه کسی الان از گوشی شما استفاده می کند.
اپل سرویس مشابهی را ارائه می دهد، اما باید آن را فعال کنید. اولین قدم دانلود برنامه Find My iPhone است. دستورالعمل هایی در توضیحات برنامه در مورد چگونگی پیکربندی آن وجود دارد. در موارد اضطراری، میتوانید از آن استفاده کنید – درست مانند راه حل گوگل – برای دسترسی به گوشی هوشمند خود، موقعیت آن را پیدا کنید و از هر رایانه پاک کنید.
همچنین می توانید از سرویس های دیگر مانند راهکار Avira Connect استفاده کنید. مزیت این است که می توانید تمام دستگاه های خود را در یک مکان مدیریت کنید.
https://softyab.com/antivirus/android.html

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text