img

۲۰۱۹: ۱۰ پیش بینی از اویرا

/
/
/

سال جدید میلادی شروع شده است – و اگر کسی بتواند در خصوص موضوعی مطمئن باشد آن است که تهدیدات متوقف نخواهند شد، بلکه به صورت تصاعدی افزایش خواهند یافت. Avira در سال گذشته با نگاهی به الگوها، اعداد و روندها، پیش بینی می کند که در سال جاری در انتظار چه مواردی خواهیم بود:

 1. خطرات هوشمند به مقادیر بحرانی می رسند – به طور کلی پذیرش وسیع دستگاه های هوشمند، بیشترین تاثیر بالقوه را بر امنیت شخصی و اینترنت گذاشته است. Travis Witteveen، مدیر عامل شرکت Avira، خاطر نشان کرد: “ما ترکیبی خطرناک از امنیت پایین دستگاه و تقاضای مصرف بالا برای این ابزارها را داریم، انتظار داریم مجرمان اینترنتی با روش های جدید و نوآورانه به این نقص، نفوذ نمایند و ممکن است به یکی از سه روش زیر انجام شود: صدمه کلی به اینترنت با یک باتنت ویروسی مانند Mirai، نقض حریم خصوصی کاربران با نظارت نیمه قانونی فعالیت های کاربر و نفوذ به آسیب پذیری های سیستم کاربر و شبکه با فعالیت های رمزکاوی. هر سه سناریو ممکن است رخ دهد. “
 2. رمزکاوی از باج افزارها پیشی خواهند گرفت – علیرغم کاهش ارزش ارزهای دیجیتال، رمزکاوی از بین نمی رود. انتظار داریم حملات رمزکاوی با تمرکز بر روی دستگاه های هوشمند افزایش یابد، زیرا این دستگاه ها هر روز بیشتر شده و محافظت کاملی ندارند. تهدیدهای باج افزار عمدتا به حملات سطح بالا در سازمان ها مانند هدف قرار دادن شهرداری ها و بیمارستان ها متمرکز خواهد شد.
 3. هوش مصنوعی به سمت Dark Side می رود – مجرمان سایبری برای حملات از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد و شرایط سخت تر خواهد شد. هوش مصنوعی به مهاجمین کمک می کند تا حملات خنثی و هدفمند ایجاد کنند. این حملات مبتنی بر هوش مصنوعی ترکیبی از تکنیک های مختلفی خواهد بود که باعث افزایش سرعت حملات سایبری می شود.
 4. تهدیدات تلفن همراه سازماندهی خواهند شد – ما شاهد ظهور کمپین های پیشرفته تر بدافزار موبایل هستیم. تروجان های بانکی جدید و بدافزار های سرقت اطلاعات شخصی در میان آنها قرار دارد.
 5. دستگاه های مصرفی به طرح های تقلب کلیک کشیده می شوند – تقلب کلیکی (به ویژه تبلیغات آنلاین) فقط برای تبلیغ کنندگان، ناشران و شبکه های تبلیغاتی مشکل نخواهد داشت. به دنبال افزایش استفاده از پروکسی های خاص در گوشی های همراه باشید. این برنامه ها قبلا توسط کدهای مخرب و برنامه های به طور بالقوه ناخواسته (بسته نرم افزاری) توزیع می شدند، اما اخیرا مجرمان اینترنتی مجبور به استفاده از نرم افزارهای دو منظوره مانند پروکسی وب و یا برنامه های سودآور شده اند.
 6. داده های به سرقت رفته – حملات ایمیل یک مسئله بزرگ باقی خواهد ماند، چرا که توسط اطلاعات شخصی به سرقت رفته که هر روز بیشتر و بیشتر می شوند مورد پشتیبانی قرار می گیرد. از آنجا که داده ها در دسترس است، انتظار داریم مهندسی اجتماعی هدفمند و حملات فیشینگ مورد استفاده در طیف وسیعی از حملات قرار گیرند.
 7. روی هارد دیسک شما نیست، اما وجود دارد – بدافزار بدون فایل اجرایی که به جای هارد دیسک در حافظه دستگاه قرار دارد، همچنان در حال افزایش است. طبیعت حمله آن سخت تر بوده و بنابراین برای مهاجمان بسیار سودمند است. به دنبال یک موج جدید با توانایی خود انتشاری باشید.
 8. دیگر خیلی روشن نیست – با افزایش سوء استفاده از ابزارهای مشروع سیستم عامل و ابزارهای مدیریتی خط بین افراد بد و خوب دیگر واضح نیست. از دیدگاه امنیتی، تشخیص میان استفاده قانونی و غیر قانونی این ابزار ها دشوار شده است. علاوه بر این، برای حملات سایبری رمزگذاری شده با استفاده از SSL / TLS به عنوان یک رسانه ارتباطی آماده باشید.
 9. جمع آوری پول از ابر – هرچه شرکت های بیشتری از اطلاعات خود را در ابر نگهداری کنند، این زیرساخت ها یک هدف مورد علاقه برای مجرمان اینترنتی خواهند بود. اطلاعات یعنی پول و مهاجمان پول را دنبال می کنند. شرکت ها توانایی هشدار دهنده ای در خصوص محافظت از دارایی های اصلی خود نشان داده اند.
 10. این دنیای نظارت و دستکاری جمعی است – نمونه های بیشتری از نظارت و دستکاری در سطح فردی برای انواع مختلف کمپین ها مشاهده خواهید کرد – در هر دو سطح سیاسی و تجاری. علاوه بر این، با افزایش حملات، جرائم و جاسوسی های تامین شده توسط دولت ها مواجه خواهیم بود.
  لینک خبر:
  https://softyab.com/blog/2019-ten-predictions-from-avira/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text