img

خرید آنلاین با خیال راحت

/
/
/

خرید آنلاین با خیال راحت

همه شما در هنگام خرید از فروشگاه ها با این مشکلات مواجه شده اید: پیدا کردن جای پارک، صف های طولانی در هنگام پرداخت و … که سرگرم کننده بودن خرید را از بین می برند. پس چرا از رایانه یا گوشی هوشمند برای خرید استفاده نمی کنید؟ قیمت های عالی و همچنین ارسال بسته ها به طور مستقیم به خانه شما. اما بسیاری هنوز هم همه چیز را امن نمی دانند. البته، خرید آنلاین ۱۰۰٪ بدون خطر نیست – همانطور که خرید از فروشگاه های شهر با حضور سارقان، کلاهبرداران، و قیمت های نجومی اینگونه نیست. در حالی که اینترنت حداقل خطرات کمتری دارد. اگر این قوانین را دنبال کنید ایمن خواهید بود.

چک لیست: ۱۰۰٪ خرید امن – آنچه شما باید انجام دهید
نرم افزار ها / برنامه ها را به روز نگه دارید:
هنگام خرید و پرداخت، مهم است که فقط از مرورگرهای به روز استفاده کنید. کلاهبرداران اینترنتی اغلب از نقص های نرم افزاری یا آسیب پذیری های آنها برای دسترسی به داده های محافظت شده استفاده می کنند. به روز رسانی مرورگر و تمامی برنامه های مرتبط (مانند فلش و جاوا) ضروری است و باید به طور مستمر انجام شود. برای بررسی وجود به روز رسانی های جدید به اطلاعیه هایی که به طور خودکار هنگام شروع برنامه ظاهر می شوند دقت نمایید و یا به صورت دستی تنظیمات مرورگر خود را به صورت منظم بررسی کنید.

بررسی کنید که خرده فروشی قانونی باشد:
خرده فروشی را بررسی کنید، به خصوص اگر یک فروشگاه آنلاین ناشناخته باشد که پیشنهادهای غیرمنطقی دارد. هنگامی که یک خرده فروشی را بررسی می کنید، باید به نشان های اعتماد و مجوز ها دقت نمایید، همچنین از ابزارهایی برای مقایسه قیمت با سایت ها دیگر استفاده کنید. شما باید بتوانید به راحتی اطلاعات تماس و شرایط و ضوابط خرید را پیدا کنید. اغلب، تمام کاری که لازم دارید انجام دهید این است که به سرعت نام فروشنده را همراه با کلمه “تجربه” گوگل کنید. اگر یک فروشگاه غیر قانونی باشد، پیغام های هشدار را مشاهده خواهید کرد.
توصیف محصول را به دقت بخوانید:
قبل از خرید، توضیحات محصول را به طور کامل بخوانید و با دقت به تصاویر محصول و همچنین شرایط تحویل و هزینه حمل و نقل نگاه کنید. اگر اطلاعات مهمی ذکر نشده است یا توضیحات مبهم است، بهتر است از جای دیگری خرید کنید.

انتقال امن:
هنگام پرداخت، داده های شما باید در فرمت رمزگذاری شده منتقل شوند. شما می توانید این مورد را با https:// و آیکون قفل کوچک در نوار آدرس مرورگر خود بررسی کنید.

پرداخت امن:
در هنگام پرداخت اطمینان حاصل نمایید که به درگاه مطمئنی متصل شده اید. shaparak.ir تنها دامنه اصلی می باشد و هر گونه تغییری در حروف آن یا تغییر کلمه ir نشان دهنده درگاه اشتباه است.

حواس خود را جمع کنید:
در طول فرآیند پرداخت اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ داد، سریعا اقدام متقابل را انجام دهید. برای مثال، اگر ناگهان اتصال خود را از دست دادید و یک پیام خطا ظاهر شد، قبل از تلاش دوباره به خرده فروش و بانک خود بگویید.

خرید آنلاین با خیال راحت

مستندات هر مرحله را نگه دارید:
اگر می خواهید کاملا مطمئن باشید، به ویژه در زمانی که اقلام گرانبها خرید می کنید؛ توضیحات محصول، تایید سفارش، شرایط و ضوابط، و سایر اسناد را چاپ کنید و آنها را نگه دارید.

آنتی ویروس را فراموش نکنید:
هنگام گشت و گذار در اینترنت، یک برنامه آنتی ویروس خوب باید بر روی سیستم شما وجود داشته باشد. بعضی از آنها، مانند Avira Internet Security Suite، از شما نه تنها در برابر تروجان ها، که سعی می کنند اطلاعات مربوط به ورود شما را از طریق ایمیل به سرقت ببرند، محافظت می نماید بلکه از شما در برابر فروشگاه های جعلی آنلاین نیز محافظت می کند.

لینک خبر:
http://www.ertebateamn.com/اطلاع-رسانی/اخبار/خرید-آنلاین-با-خیال-راحت/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text