img

در اعتراض به تحریم آمریکا، ترک ها آیفون شکنی کردند!

/
/
/

جدیدترین ترند این روزهای ترکیه اینست که مردم این کشور در راستای نشان دادن حمایت خود از رئیس جمهور، رجب طیب اردوغان آیفون های اپل خود را بکشنند و ویدئوی آن را به اشتراک بگذراند. اگر در جریان اخبار کم و بیش سیاسی این روزها باشید، میدانید که رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده که به منظور اعتراض به تعرفه ها و تحریم هایی که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده علیه این کشور صورت گرفته است، دستگاه های آمریکایی که توسط اپل ساخته شده است را بایکوت می کند. تعداد زیادی از کاربران ترک در پست های توئیتری و یوتیوب ویدئوی شکاندن و سوزاندن گوشی های آیفونشان را به اشتراک گذاشته اند.

ماجرا از آنجایی آغاز شد که اردوغان در خواست ایالات متحده برای آزاد کردن کشیش آمریکایی، اندرو برونسون را که به مدت ۲ سال است در ترکیه حبس شده، رد کرد. دونالد ترامپ هم در جهت تقابل با این اقدام تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم ترکیه به کشور آمریکا را دو برابر کرد. برونسون به دلیل اینکه متهم به کمک به گروهی است که در سال ۲۰۱۶ کودتای ناموفق ترتیب داده بودند، زندانی شده است. البته ایالات متحده این اتهام را تکذیب کرده و می گوید که پشت پرده این ماجرا مسائل سیاسی است.

رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود خطاب به شهروندان این کشور گفته است که همیشه می توانند از آیفون به سمت سامسونگ مهاجرت کنند و یا محصولات بومی ترکیه مانند Vestel و Venus را تهیه کنند. اردوغان گفت:

اگر آنها آیفون را دارند، در طرف دیگر سامسونگ است. و ما خودمان هم ونوس و وستل را داریم. ما برای خودمان به اندازه تولید خواهیم کرد. ما باید کالاهایی با کیفیت بهتر از آنچه که از آنجا وارد می کنیم داشته باشیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text