img

احتمال رونمایی اینتل از یک کارت‌ گرافیک در نمایشگاه CES 2019

/
/
/
 تیم آبی مقابل تیم سبز! اینتل مشغول آماده‌سازی یک پردازنده‌گرافیکی است که احتمال عرضه آن در نمایشگاه CES 2019 وجود دارد. گزارشات حاکی از آن است اینتل مدتی است سخت مشغول تلاش برای ساخت یک پردازنده‌گرافیکی است. البته بنابر گزارشات اینتل این مرحله را پشت سر گذاشته و درحال آماده شدن برای رونمایی و تولید انبوه است.

این کمپانی تا امروز حدود دو سال زمان صرف این پروژه کرده و اخیراً نیز اینتل Chris hook مسئول بخش مارکتینگ و Raja Koduri مسئول بخش پردازنده‌های گرافیکیAMD را استخدام کرده است. علاوه بر این اینتل Jim Keller مهندس سازنده و طراح سری‌های Athlon و Ryzen را که تا هفته پیش در تسلا کار می‌کرد، استخدام کرده و اکنون با تمام قوا مشغول آماده سازی پردازنده‌ گرافیکی خود است.

بنابر گزارشات اواخر امسال اخباری از اینتل منشتر خواهد شد که در هنگام برگزاری نمایشگاه CES 2019، اینتل را در کانون توجهات قرار خواهد داد. عرضه یک کارت گرافیک از سمت اینتل می‌تواند برای گیمرها بسیار مهم باشد، زیرا در حال حاضرNVIDIA یکه‌تاز بازار کارت گرافیک‌های رده بالاست و هیچ رقابتی میان این کمپانی و شرکت AMD در این زمینه وجود ندارد.

پردازنده‌گرافیکی اینتل قرار است در رده High-end عرضه شود و احتمالاً با کارت‌های سری Quadro و سری Tesla رقابت کند. همچنین گفته می‌شوند اینتل چند ماه پس ‌‌ازCES 2019 با محدود کردن توان این پردازنده‌گرافیکی، چند مدل کارت‌ گرافیک برای گیمرها عرضه کند.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text