img

سنسور ۱۲۰ مگاپیکسلی کانن قابلیت های فیلم های علمی تخیلی را به دوربین ها می آورد

/
/
/

کمپانی کانن از سال ۲۰۱۰ تا کنون تلاش کرده در رقابت برای ساخت سنسورهای با دقت بالا حرف اول را در جهان داشته باشد. برای مثال کانن اولین شرکتی است که یک سنسور قدرتمند ۲۵۰ مگاپیکسلی را معرفی کرده که می تواند از چند کیلومتری تصاویر زوم شده ای با کیفیت بسیار خوب ثبت کند. این شرکت حالا با سنسور جدید خود قابلیت های نمایش داده شده در فیلم های علمی تخیلی را به دوربین های دیجیتال آورده است.

سنسور مورد نظر دارای دقت ۱۲۰ مگاپیکسل بوده و ۱۲۰MXS CMOS نام دارد. به صورتی دقیق تر تعداد پیکسل های موثر در این سنسور ۱۳۲۸۰ در ۹۱۸۴ است و به خوبی نشان می دهد حتی با زوم دیجیتال چه اندازه اطلاعات در یک عکس به دست خواهید آورد. در شرایطی که چنین سنسوری برای عکاسی امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد، امکان عکاسی با سرعت ۱۰ فریم در ثانیه باعث می شود قابلیت هایی که در فیلم هایی مانند Blade Runner و CSI دیده ایم در دنیای واقعی نیز در دسترس باشند. اگر به این نوع فیلم ها علاقه دارید حتما متوقف کردن یک ویدئو توسط پلیس و سپس زوم بسیار زیاد روی آن بدون افت کیفیت برای تشخیص چهره یک تبهکار یا مجرم را به یاد خواهید آورد.

به گفته کانن با استفاده از ۲۸ کانال خروجی سیگنال دیجیتال بر روی چیپ APS-H می توان از این سنسور ویدئوهایی با کیفیت ۱۳K در حالت ۱۰fps پخش کرد. در چنین شرایطی فرمت خروجی دارای حجم ۹ مگابایت به ازای هر فریم خواهد بود و به این ترتیب جزئیاتی ۶۰ برابر بیشتر از سنسوری با دقت ۱۰۸۰p در فیلم ها وجود خواهد داشت. در صورت ترکیب این سنسور با تکنولوژی های تشخیص چهره و استفاده از رایانه های پر قدرت می توان از آنها برای نیروهای پلیس امنیتی استفاده کرد. بر اساس اعلام کانن این سنسورها به زودی در اختیار خریداران قرار خواهند گرفت.

1 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text