img

مشخصات چیپست‌های جدید اسنپدراگون

/
/
/

مدتی پیش در سال جاری، کمپانی کوالکام چیپست ویژه خود برای پرچمداران ۲۰۱۸ را تحت عنوان اسنپدراگون ۸۴۵ معرفی کرد. پس از آن مشخص شد که اکثر پرچمدارانی که در اوایل سال ۲۰۱۸ روانه بازار می‌شوند، به این چیپست قدرتمند مجهز خواهند بود.

اما تمام گوشی‌های هوشمند که قرار نیست با اسنپدراگون ۸۴۵ عرضه شوند! براساس اطلاعات فاش شده در یک وب‌سایت چینی به نام Weibo، چیپست‌های جدید و آینده کوالکام در دستگاه‌های میان‌رده و مقرون به‌صرفه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

در این وب‌سایت جدول مشخصاتی منتشر شده که در آن ویژگی‌های اصلی چیپست‌های Snapdragon 670، ۶۴۰ و ۴۶۰ را با یکدیگر مقایسه کرده است. اگر چنین مشخصاتی درست باشند، احتمالا دو چیپست ۶۷۰ و ۶۴۰ برای دستگاه‌های میان‌رده عرضه شده و چیپست ۴۶۰ را در گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت شاهد خواهیم بود.

 

مشخصات چیپست‌های جدید اسنپدراگون

براساس شایعات، چیپست اسنپدراگون ۶۷۰ به احتمال زیاد جایگزین مدل ۶۶۰ شده و Snapdragon 640 نیز به عنوان یک سری جدید خود را مطرح می‌کند. هر دو چیپست برپایه معماری ۱۰ نانومتری تولید می‌شوند؛ اما ۶۷۰ به‌صورت هشت هسته‌ای و چیپست ۶۴۰ به‌صورت ۴+۲ هسته طراحی شده است.

دستگاه‌هایی که از مدل ۶۷۰ بهره می‌برند، به همراه یک دوربین حداکثر ۲۶ مگاپیکسلی و یا دو دوربین ۱۳ مگاپیکسلی عرضه خواهند شد.

چیپست ارزان‌قیمت Snapdragon 460 از چهار هسته Kryo 360 با سرعت ۱٫۸ گیگاهرتز و چهار هسته Kryo 360 دیگر با سرعت ۱٫۴ گیگاهرتز برخوردار است. این چیپست امکان بهره‌گیری از یک دوربین حداکثر ۲۱ مگاپیکسلی را میسر کرده و برپایه معماری ۱۴ نانومتری تولید خواهد شد.

به احتمال زیاد جزییات بیشتری را از چیپست‌های جدید کوالکام در جریان نمایشگاه CES 2018، که در ماه آینده برگزار می‌شود؛ شاهد خواهیم بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text