img

ویندوز ۱۰ حکمران دنیای کامپیوترهای شخصی

/
/
/

موسسه‌های تحلیلگر مدت‌ها برای تخمین این موضوع که ویندوز ۱۰ چه زمانی می‌تواند بالاخره از ویندوز ۷ فوق محبوب پیشی بگیرد دچار مشکل بودند. ویندوز ۷ یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های ارائه شده توسط مایکروسافت بوده و تا مدت‌ها در صدر جدول سیستم عامل‌های نصب شده در کامپیوترهای شخصی قرار داشته است.
در حالی که مایکروسافت انتظار داشت ویندوز ۱۰ در عرض دو سال بر روی یک میلیارد دستگاه مختلف نصب شود، اما این اتفاق هرگز رخ نداد. این شرکت نرم‌افزاری بعدها اعتراف کرد که این هدف کمی بلندپروازانه بوده و اشاره کرد که در آینده با استراتژی محافظه‌کارانه‌تری در بروزرسانی‌ها، راهش را ادامه خواهد داد.
از زمان انتشار عمومی ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵، این نسخه به‌صورت ارتقای مجانی یا اجباری برای برخی از کاربران ارائه شد و بدین ترتیب توانست کاربران و کسب‌وکارهای متعددی را به خود جذب کند. باتوجه به این‌که کمتر از دو هفته دیگر تا انتشار بروزرسانی بزرگ پاییزه ویندوز ۱۰ فاصله داریم، یک موسسه تحلیلی پیش‌بینی کرده که این سیستم عامل تا پایان سال جاری از نظر میزان استفاده از ویندوز ۷ محبوب پیشی خواهد گرفت.
زمانی که صحبت از محبوبیت سیستم عامل ویندوز می‌شود، احتمالا ویندوز ۷ اصلی‌ترین رقیب نسخه ۱۰ محسوب می‌شود. بسیاری از کاربران نسخه‌های ۸ و ۸٫۱ می‌توانند به راحتی سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند، اما افراد یا کسب‌وکارهایی که از نسخه ۷ ویندوز استفاده می‌کنند رضایت بالایی از آن داشته و شاید دلیلی برای ارتقای آن پیدا نکنند.
اما به هر حال جدیدترین نسخه ویندوز به زودی جای رقیب سرسختش را خواهد گرفت. براساس جدیدترین گزارش استت‌کانتر، ویندوز ۱۰ با سهم ۳۹٫۳ درصدی‌اش از بازار یک پله پایین‌تر از ویندوز ۷ با سهم ۴۳٫۹۹ درصد قرار گرفته است.
باتوجه به روند رو به رشد استقبال از ویندوز ۱۰، ارائه آپدیت جدید در ماه جاری و همچنین افزایش میزان فروش کامپیوترهای شخصی در تعطیلات میلادی، به‌نظر می‌رسد فاصله چندانی با آغاز حکمرانی ویندوز ۱۰ در بازار سیستم عامل کامپیوترهای شخصی نداشته و تا پایان سال این اتفاق بیفتد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text