img

مقدار سود اپل از فروش آیفون ایکس!؟

/
/
/

آیفون ایکس گران‌ترین در بین دیگر آیفون‌ها بشمار می‌رود و حداقل قیمت پایه مدل ۶۴ گیگابایتی ۹۹۹ دلار می‌باشد. از سوی دیگر، آیفون ۸ در مدل پایه، ۶۹۹ دلار فروخته می‌شود. با توجه قیمت‌گذاری آیفون ایکس، استدلال اکثر کاربران، حریص بودن این کمپانی و سوءاستفاده از طرفداران آیفون است. با سخت‌افزار همراه باشید.

نمی‌توان پیشرفت اپل و درآمدزایی آن را نادیده گرفت، این کمپانی اولین و بزرگترین کمپانی امریکایی در زمینه توسعه گوشی‌های هوشمند است. اما با این حال، به نظر نمی‌رسد با قیمت هزار دلاری آیفون ایکس، حاشیه سود اپل لزوما افزایش پیدا کرده باشد. بر اساس گزارش منتشر شده از وال استریت ژورنال، هزینه ساخت آیفون ۱۰ (ایکس)، دوبرابر آیفون نسل گذشته است.

گزارش واصله ادعا می‌کند، اجزای به کار گرفته شده در آیفون ایکس حدود ۵۸۱ دلار برای اپل هزینه بردار بوده که این رقم ۲۴۸ دلار بیشتر از سرمایه این کمپانی بر روی یک دستگاه آیفون ۷ است. این به این معنا بوده که حتی با فروش هزار دلاری آیفون ایکس، سود این محصول در حقیقت کمتر از آیفون ۷ می‌باشد. در واقع کمپانی اپل سود بیشتری از آیفون ۸ و پلاس بدست خواهد آورد و به نظر می‌رسد قیمت هزار دلاری آیفون ایکس باعث گردیده تا تغییرات ناچیز آیفون ۸ نسبت به آیفون ۷ نادیده گرفته شود.

کمپانی اپل به جز هزینه‌های مرتبط با اجزای بکار گرفته شده در محصولات خود، برای بازاریابی، تحقیق و توسعه هزینه زیادی را پرداخت می‌کند. تحقیقات و فناوری تشخیص چهره و دیگر امکانات نرم‌افزاری، نیازمند سرمایه‌گذاری بوده و در نتیجه، قیمت تمام شده، افزایش پیدا خواهد کرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text