img

برنامه Trusted Contacts، ردیابی موقعیت مکانی شرکت گوگل برای iOS نیز منتشر شد

/
/
/

برنامه Google Trusted Contacts که به شما امکان می دهد که موقعیت مکانی خود را با افرادی که می شناسید و اعتماد دارید اشتراک گذاری نمائید تا در مواقع ضروری آن افراد به جایگاه شما دسترسی داشته باشند، هم اکنون برای iOS نیز در دسترس می باشد.

همچنین گوگل برخی از به روزرسانی هایی را برای کاربران اندرویدی انجام می دهد که  منجر به”راحت تر انجام دادن کارها و آسوده خاطر کردن ذهن شما نسبت به مسائل امنیتی این اپلیکیشن خواهد بود”.

Minh T. Nguyen یکی از مهندسین نرم افزاری شرکت گوگل در وبلاگ خود نوشت :
Trusted Contacts  به شما امکان می دهد موقعیت مکانی خود را با افراد مورد علاقه تان به اشتراک بگذارید، حتی اگر تلفن شما آفلاین باشد یا نتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. هنگامی که برنامه را نصب می کنید، می توانید نزدیکترین دوستان و اعضای خانواده خود را به عنوان مخاطبین مورد اعتماد که می توانند مکان شما را درخواست کنند، برچسب گذاری نمائید.

با Trusted Contacts  در اندروید، مخاطبین برچسب گذاری شده، می توانند درخواستی برای اطلاعا از موقعیت مکانی ارسال نمایند و البته امکان رد درخواست توسط شما نیز وجود خواهد داشت.

همچنین اگر موبایل شما به هر دلیلی خاموش باشد و مخاطبین مورد اعتماد، درخواستی برای آگاهی از وضعیت شما ارسال نمایند، گوگل به صورت خودکار آخرین موقعیت مکانی ثبت شده را برایشان می فرستد.

 

به طور پیش فرض این زمان بر روی پنج دقیقه تنظیم شده است، اما حال شما می توانید این زمان را تغییر دهید.

کاربران اندرویدی می توانند مخاطبین مورد اعتماد را با شماره تلفن و همچنین آدرس ایمیل اضافه کنند.

نگوین توضیح داد: “هنگامی که میخواهید یک شماره تلفن را اضافه کنید، یک پیامک به آن فرد با دعوت نامه برای ارسال می شود. اگر این دعوتنامه را قبول کنند، پس از آن آنها تبدیل به یک مخاطب مورد اعتماد خواهند شد و از آن پس نام و تصویر نمایه آن ها را در برنامه خود خواهید دید.”

در حال حاضر مخاطبان مورد اعتماد نیز دارای ۹ زبان جدید هستند: امهاری (اتیوپی)، یونانی (یونان)، فارسی (ایران)، بهائیان (اندونزی)، مقدونیه (مقدونیه)، برمه (میانمار)، نپالی (نپال)، صربستان (صربستان) و اردو (پاکستان). با این موارد، برنامه اکنون ۲۵ زبان در سراسر جهان را پشتیبانی می کند.

Google Trusted Contacts برای دانلود در App Store و Google Play در دسترس است.

کاربران اندرویدی برای استفاده از ویژگی‌های جدید حتما مطمئن شوند  که از آخرین نسخه برنامه (۱٫۵) استفاده می کنند.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text