img

شوخی فریب آمیز “کودکان گمشده” بعد از بمب گذاری منچستر

/
/
/

وب سایت های شبکه اجتماعی پر از گزارش های اشتباه در مورد کودکان گمشده در ساعات مربوط به حمله بمب گذاری در کنسرت آریانا گرانده در شهر منچستر شده است. این افرادی که شوخی های فریب آمیز را انجام می دادند این پیام ها را به برخی افراد در توییتر ارسال کردند، و معمولاً این پیام ها شامل تصاویری از افرادی بودند که در کنسرت حضور نداشتند. به نظر می رسد که این افراد امیدوار بودند که این پیام ها توسط افرادی که قصد کمک کردن دارند توییت مجدد شوند. برخی از این پیام ها به تعداد ۱۰۰۰۰ بار توییت مجدد شدند.
توییتر همچنین توسط افرادی مورد استفاده قرار گرفت که پیام های کاملی را در مورد این کودکان گمشده منتشر می کردند، و این امر نشان دهنده این است که برای کاربران چقدر سخت بوده است که پیام های مصنوعی و اشتباه را به اشتراک بگذارند. زمانی که این توییت ها به عنوان شوخی های فریب آمیز شناخته شدند، کاربران توییتر از پلیس منچستر خواستند تا این موضوع را بررسی کند، و یکی از آن ها گفت: “افراد حال به هم زن از داستان های غلطی برای جلب توجه در این زمان غم انگیز استفاده می کنند”.
همچنین تصاویری که تحت عنوان جنازه های روی زمین بعد از این بمب گذاری در سالن آرنا منچستر منتشر شده بودند همگی مصنوعی بودند. کاربران گفتند که توسط نیروهای ویژه در چند سال گذشته آموزش هایی را دیده اند. به گفته کاربران یک تصویر مصنوعی دیگر آریانا گرانده را در پشت صحنه نشان داد که صورتش پر از خون بوده است.
فیس بوک نیز مورد سوء استفاده این کاربران که شوخی های فریب آمیز انجام می دادند قرار گرفته بود و این افراد اطلاعات غلطی را از طریق این شبکه اجتماعی منتشر می کردند، به طوری که یکی از این کاربران به بقیه دوستان خود در یک پست هشدار داد که به بیمارستان اولدهام رویال در منچستر نروند زیرا یک مرد مسلح را در آن جا دیده است.
فراوان بودن این شوخی های فریب آمیز احتمالاً باعث افزایش تعداد تماس ها با توییتر و فیسبوک شده است و در این تماس ها از این دو شبکه مشهور اجتماعی خواسته اند تا با حساب های مصنوعی برخورد شدیدتری را داشته باشند. پاول کیکستر مدیر اجرایی در مرکز جدید امنیت سایبری ملی، در ماه مارس گفت که وب سایت ها باید “مسئولیت پذیری اجتماعی” خود را رعایت کنند و بشناسند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text