img

WebVR : واقعیت مجازی در مرورگر

/
/
/

WebVRمزیت محتویات واقعیت مجازی بر اساس مرورگر، این است که شما برای دیدن محتویات متناسب با یک هدست، به نصب هیچ نرم‌افزاری نیاز ندارید. افراد زیادی در حال حاضر در زمینه توسعه واقعیت مجازی برای مرورگرها فعالیت می کنند. اساس فنی این تلاش‌ها، رابط WebVR JavaScript است که به طور مشترک توسط Mozila و تیم Google Chrome توسعه داده شده است.
برای پیکربندی ماشین‌ها در Connect conference واقعیت مجازی ، اوکولوس از ابزار React VR رونمایی کرد که احتمال می‌رود برای توسعه دهندگان وب، خلق محتویات WebVR (واقعیت مجازی تحت وب) را بسیار آسان کند. علاوه بر این، اوکولوس یک اپلیکیشن تحت وب واقعیت مجازی را معرفی کرده که توسط شرکت اتومبیل سازی رنو ساخته شده است و برای پیکربندی ماشین‌های جدید در سیستم واقعیت مجازی به کار می رود. اوکولوس همینطور در حال کار بر روی مرورگر Carmel VR است که برای مشاهده محتوای واقعیت مجازی تحت وب می‌توان از آن استفاده کرد.
Edge شرکت ماکروسافت نیز در آینده دروازه ای به واقعیت مجازی خواهد بود: توسعه دهندگان شرکت ماکروسافت در حال حاضر در زمینه پشتیبانی آسان‌تر مرورگر ویندوز ۱۰ از واقعیت مجازی تحت وب مشغول کار هستند. اگر این مرورگر با عینک HoloLens ماکروسافت ترکیب شود، واقعاً ممکن است چهره وب گردی را تغییر دهد.
نخستین دموهای واقعیت مجازی تحت وب موزیلا برای دستگاه‌های Oculus Rift ، Cardboard و HTC Vive را می‌توان از طریق mozvr.com مشاهده کرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text