img

مشتریان و نگرانی از خانه‌های هوشمند

/
/
/

خانه های هوشمند - ماهنامه رایانهطبق نتیجه یک پرسشنامه Gartner، تقریباً دو سوم از مشتریان در مورد دستگاه های اینترنت اشیاء (IoT) خانه های خود نگران هستند و فکر می کنند از طریق آن ها مکالمات آن ها شنود می شود.
این افراد عصبانی دیگر بعد از شنیدن آیتم هایی در مورد شنود برخی از افراد از طریق فعال کردن Amazon Echos بر روی TV آنها، یا در مورد اطلاعاتی که از روی دستیار دیجیتالی یک فرد برای بر علیه او در دادگاه جرم شناسی استفاده شد، دیگر کمتر تعجب می کنند. اما مسائل مربوط به حریم خصوصی تنها یک بعد از خانه های هوشمند است که باید مواظب آن باشیم.
در واقع این تحقیق پی برد که اکثر مشتریان به چیزی که خانه های هوشمند ارائه داده اند هیچ نیازی ندارند. Gartner از یک پرسش و پاسخ آنلاین که در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ در ایالات متحده، بریتانیای کبیر، و استرالیا صورت گرفته و در حدود ۱۰۰۰۰ نفر به این پرسش ها پاسخ داده اند، نتیجه گرفت که اینترنت اشیاء هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد.
متصل کردن وسیله های خانگی به همدیگر و به اینترنت می تواند زندگی را آسان تر کرده و خانه ها را پربازده تر کند. برای مثال، ترموستات های هوشمندد می توانند الگوهای زندگی یک خانواده را یاد بگیرند و سیستم خنک کنندگی یا گرم کنندگی را در زمان های نیاز روشن کنند. اگر چندین محصول بتوانند با هم همکاری و هماهنگی داشته باشند، می توانند مجموعه کارهای پیچیده ای را مانند خاموش و رونش کردن چراغ ها، روشن کردن گرمایش و متوقف کردن ظرف شویی در زمانی که تلویزیون روشن است، را حداقل در حد تئوری انجام دهند. اما برای این که همه این ها در بلند مدت موفق باشند، مشتریان باید خانه های هوشمند را بخواهند و تمایل به پرداخت کردن هزینه برای آن ها نیز داشته باشند، یا شاید مجبور به پرداخت برای خرید اشتراک آن ها شوند.
برخی از نتایج اصلاً خوب نیستند، سه چهارم از پاسخ دهندگان به پرسشنامه گفتند که آن ها تنها برای خاموش و روشن کردن ترموستات و چراغ های منزل خود از اینترنت اشیاء استفاده می کنند، در حالی که یک چهارم از آن ها جذب ایده دستگاه هایی شدند که به صورت خودکار می توانند از ما یاد بگیرند و همه چیز را با هوش خود تغییر دهند. نتایج برای انجام کارها به صورت دستی در مقابل انجام کارها از طریق فرمان های صوتی به دستگاه های اینترنت اشیاء مشابه بودند.
رایج ترین نوع مورد استفاده از محصولات خانه های هوشمند امروزی، سیستم های هشدار امنیتی خانگی هستند که فعالیت های مشکوک را کشف کرده و آن ها را به کمپانی امنیتی گزارش می کنند، که به صورت خودکار بعد از این گزارش با مسئولین آن تماس می گیرند.
در حدود ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان از این ها استفاده می کردند، در حالی که ۱۱ درصد از آن ها از نظارت منزل استفاده می کردند که این سیستم تنها می تواند به صورت مستقیم در صورت دیدن موردی مشکوک به مسئول مورد نظر اطلاع دهد. در حدود ۹ درصد از این افراد از محصولا اینترنت اشیاء برای اتوماسیون خانگی یا مدیریت انرژی، مانند سیستم هایی برای کنترل از راه دور چراغ ها، گرمایش، و دستگاه های برقی، استفاده می کردند. این نرخ استفاده به میزان ۵ یا ۶ درصد در ایالات متحده بیشتر بودند، جایی که راه حل های جدیدتری به کار گرفته شده اند.
اگر اینترنت اشیای خانگی بخواهد برای مدت زیادی نجات پیدا کند و بماند باید رضایت مشتریان را جلب کند، ارائه دهندگان دستگاه ها و برنامه ها ممکن است از کاربران و مشتریان طلب پرداخت هزینه اشتراک کنند. این واضح ترین و شفاف ترین راهی است که می توانند از طریق اینترنت اشیا درآمد کسب کنند. این تجارت ها تنها با دریافت هزینه ها و مبالغی از طرف مردم نمی توانند مدت زمان زیادی دوام بیاورند.
سیستم های امنیت خانگی راهی را برای کسب درآمد از اینترنت اشیاء از طریق ایجاد اشتراک ها پیدا کرده اند، اما شاید در محصولات دیگر این کسب درآمد به سختی صورت گیرد. برای مثال، در بریتانیای کبیر، ۵۸ درصد از خانه هایی که دارای اتوماسیون هستند، خدمات را به صورت رایگان دریافت می کنند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text