img

اضافه کردن برنامه‌های ویدئویی مانند Netflix به Nintendo Switch

/
/
/

کمپانی Nintendo بعد از وارد کردن کنسول بازی Switch در ماه گذشته به بازار، گزینه های زیادی را بر روی میز دارد. در حالی که خود سخت افزار این کنسول عالی است، ولی کنسول مجازی آن برای بازی های کلاسیک در دسترس نیست، برنامه نویسی در درون بازی این کمپانی کامل نشده است، و هنوز نمی توانید فیلم ها را در درون بازی ثبت و به اشتراک بگذارید، همچنین هنوز امکان بکاپ آنلاین برای ذخیره بازی و دیگر اطلاعات وجود ندارد، لیست مربوط به بازی های در دسترس برای این کنسول بسیار کوچک می باشد.
پس این که کمپانی Nintendo یک وظیفه بسیار سنگین و حرفه ای را در لیست کارهای آینده خود دارد کمی عجیب به نظر می رسد. آقای رجی فیلس مدیر عامل اجرایی کمپانی Nintendo America در صحبت با مجله واشنگتن پست گفت که این کمپانی در حال مذاکره با ارائه دهندگان پخش ویدئویی مانند Netflix، Amazon و Hulu در مورد قرار دادن برنامه های آن ها در کنسول Switch است.
این امر زیاد منطقی به نظر نمی رسد. به جای این که بر روی بهتر کردن و قوی تر کردن بازی ها تمرکز کنند، انرژی خود را برای قرار دادن قابلیت های ویدئویی به هدر می دهند و هرگز هم نمی توانند با تبلت ها، گوشی ها، کامپیوترها و TV های اختصاصی برای پخش ویدئو، و حتی دیگر کنسول ها در این زمینه رقابت کنند. از جمله این که این سرویس های ویدئویی ممکن است برخی از قابلیت های بد را به این محصول اضافه کنند.  کمپانی Nintendo برنامه های پخش ویدئویی را از قبل بر روی کنسول های خود قرار داده است. محصول ۳DS دارای برنامه هایی برای Netflix و YouTube است، در حالی که هر دو محصول اصلی Wii و Wii U دارای برنامه هایی برای Netflix، YouTube، Hulu، و Amazon هستند.
اما در طول چند سال گذشته، دنیای ویدئوهای آنلاین توسعه یافته است و فراتر از این برنامه ها رفته است. بسیاری از شبکه های تلویزیونی، مانند BBC، ITV و Channel 4 برنامه های مفیدی را برای مشترکین خود پیشنهاد کرده اند، در حالی که کانال های پریمیوم مانند Sky دارای سرویس های پخش منحصر به فردی هستند. کانال های پخش ویدئویی مانند PlayStation Vue دارای جایگزین های ماهواره ای هستند، و می توانند خدمات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهند.
زمانی که حرف از پشتیبانی دستگاه می شود، سرویس های پخش ویدئو از قبل عملکرد گسترده ای ندارند. بین iOS، Android، Roku، Apple TV، Amazon Fire TV، Chromecast، Android TV، Xbox One، PlayStation 4 و چندین پلتفرم تلویزیونی دیگر، هیچ نقصی در این خدمات وجود ندارد که کاربران و کمپانی ها را مجبور به استفاده از کنسول های Nintendo Switch کند.
علاوه بر این، اگر این کمپانی قصد رقابت با دیگر خدمات پخش ویدئویی را داشته باشد باید تلاش هایی بیشتر از تنها قرار دادن یک برنامه پخش ویدئو بر روی کنسول خود را انجام دهد. اکثر پلتفرم های پخش اکنون از جستجوی سراسری پشتیبانی می کنند، پس شما مجبور به استفاده از برنامه های مختلف برای پیدا کردن چیزی که می خواهید نیستید، و مرور سراسری نیز تبدیل به یک روند در این حیطه شده است. ایجاد کردن این قابلیت ها زمان، تلاش، و مهارتی را نیاز دارد که کمپانی Nintendo ندارد. این کمپانی همچنین به بحث سرویس های جاه طلب TV قبل از تولید برنامه TVii خود برای دستگاه Wii U ورود کرده است که پایان خوبی را نیز برای کمپانی نداشته است.
البته که کمپانی Nintendo می تواند با کمترین تلاش، اولیه ها و پایه های Netflix، Amazon، Hulu و YouTube را بر روی دستگاه های خود امن کند، اما چه فایده ای دارد؟ از نظر قابل حمل بودن، یک گوشی هوشمند دستگاهی با قابلیت بیشتر از این کنسول می باشد، و برنامه های بیشتری در خود جای می دهد، و دارای داده های سلولی توکار است، و از هدفون های بلوتوثی پشتیبانی می کند، و صفحه نمایشی با رزولوشن بسیار بهتری هم دارد. این کنسول Switch صفحه نمایش بزرگتری از یک گوشی دارد، اما آنقدر هم بزرگ نیست، و اگر اندازه صفحه نمایش مهم باشد، شما همیشه می توانید یک تبلت را با این هدف خریداری کنید-حتی با کمتر از این قمیت-و البته بازهم تبلت برای شما مفیدتر خواهد بود.
از نظر TV بودن، استفاده از یک کنسول Switch برای تماشای ویدئو در Netflix یا Hulu یک مشکل دیگر را ایجاد می کند: اگر فرد دیگری بخواهد در یک اتاق دیگر بازی کند چه می شود؟ پس شما هیچ راهی برای تماشا کردن ویدئو ندارید مگر این که یک گزینه بکاپ داشته باشید، تا بتوانید تمام مراحل دیگر را بدون توجه رد کنید و فقط به تماشای ویدئو بپردازید. بازهم، این ها امروزه ارزان هستند-سرویس های Roku Streaming Stick و Amazon Fire TV Stick به ترتیب ۴۹ پوند و ۳۵ پوند برای شما هزینه دارند-و اکوسیستم برنامه های آن ها و رابط آن ها در طول سالیان گذشته بسیار بهبود یافته است.
تنها جنبه ای از پخش ویدئو که کمپانی Nintendo نباید به آن بی توجه باشد بازی است. این کنسول Switch از قبل دارای یک دکمه اختصاصی share (به اشتراک گذاری) برای اسکرین شات ها است، و این کمپانی گفته است که این قابلیت به راحتی برای عکس گرفتن از ویدئوها نیز قابل استفاده است. در این زمینه، پشتیبانی از YouTube و Twitch منطقی به نظر می رسد.
اما از دید یک دستگاه مخصوص برای تماشای ویدئوها، حتی در صورتی که این دستگاه مصرفی خیلی کمی نیز داشته باشد، ولی استفاده از آن برای این کار منطقی نیست و بهتر است آیتم های دیگری را در کمپانی Nintendo در نظر بگیرید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text