img

آیفون‌های آینده قابلیت ۴K را به همراه ساختمان گرافیکی جدید PowerVR خواهند داشت.

/
/
/

ہآیفون 4k PowerVR -ماهنامه رایانهگرافیک های جدید PowerVR محصول Imagination Technologies می توانند به میزان قابل توجهی عملکرد گوشی های آیفون در آینده را بهبود بدهند، از جمله این که می توانند خاصیت ۴K را به این دستگاه ها وارد کنند. کمپانی Imagination اولین ساختمان گرافیکی خود که بعد از Rogue که در سال ۲۰۱۰ تولید کرده است به نام Furian را معرفی کرده است. مثلاً گوشی جدید کمپانی اپل به نام iPhone 7 دارای ساختمان گرافیکی از نوع Rogue بوده است.
گرافیک Furian همچنین می تواند آیفون های جدید تر را در آینده قادر به اجرا کردن برنامه های گرافیکی و سنگین مانند واقعیت مجازی کند. طبق گفته کمپانی Imagination، از این ساختمان در پردازنده های گرافیکی PowerVR جدید مانند Series8XT، استفاده خواهد شد.
این ساختمان گرافیکی از قبل به سازندگان دستگاه ها مجوز داده است و باید در اواخر سال ۲۰۱۸ بر روی دستگاه های موبایل قرار داده شود. کمپانی اپل از ساختمان گرافیک PowerVR برای گوشی های iPhone خود استفاده می کند، به این معنی که ممکن است این قابلیت های گرافیکی در گوشی سال آینده اپل قرار داده شوند.
گوشی iPhone 7 دارای یک پردازنده گرافیکی PowerVR GT7600 GPU می باشد، که برپایه Rogue ساخته شده است. این پردازنده گرافیکی تا میزان شش هسته دارد و می تواند تا سرعت ۹۰۰MHz را ارائه دهد، اما می تواند در یک مدت کوتاه سرعت گرافیکی را افزایش دهد. برخی از گوشی های اندرویدی هم از گرافیک PowerVR استفاده کرده اند.
ساختمان Furian هسته های گرافیکی بیشتری را به ارمغان خواهد آورد، مسیرهای انجام وظایف را کوتاه می کند، و توانایی بالابردن سرعت را برای بازه های طولانی تر زمان فراهم خواهد کرد. این پردازنده های گرافیکی همچنین کوچک تر خواهند شد و دارای نرخ عملکرد بالاتری خواهند بود. این قابلیت ها باید افزایش سرعت خیره کننده ای را در گوشی های آیفون و دیگر دستگاه های پیشرفته که از این گرافیک ها استفاده می کنند به وجود آورند.
گرافیک Furian از ویدئوهای ۴K پشتیبانی کرده و همچنین بر روی PC ها و هدست های واقعیت مجازی نیز قابل استفاده است. همچنین به گونه ای طراحی شده است که بتواند در شبکه های عصبی و خودروهای خودران کار کند.
این ساختمان جدید نسبت به نسل قبلی خود یعنی Rogue می تواند ۳۵ درصد افزایش عملکرد را ارائه دهد و بین ۷۰ تا ۹۰ درصد افزایش عملکرد در زمینه بازی خواهد داشت. Furian می تواند تا میزان ۶۰ خوشه را مقیاس بندی کند، در حالی که این تعداد در Rogue برابر با ۱۲ بود.
آقای کریس لانگستف، مدیر ارشد محصولات و بازاریابی فناوری برای محصول PowerVR در کمپانی Imagination Technologies گفت: “ما شاهد یک ساختمان گرافیکی خواهیم بود که چندین سال برای ما کار خواهد کرد”. این کمپانی Furian را برای یادگیری های عمیق طراحی کرده است که می تواند برای ماشین های بدون سرنشین بسیار مفید باشد. کمپانی Imagination یک قدرت چشمگیری در بازار فناوری اتوموبیل دارد، و پردازنده های گرافیکی این کمپانی قبلاً توسط کمپانی هایی مانند Renesas مورد استفاده قرار گرفته اند.
رقبای کمپانی Imagination عبارتند از کمپانی ARM که Mail را در دست دارد، و کمپانی Qualcomm که Adreno را در دست دارد. کمپانی Nvidia نیز پردازنده های گرافیکی را تولید می کند که می توان از آن ها بر روی دستگاه های موبایل استفاده کرد اما در استفاده بر روی ماشین ها و سرورها توان رقابتی زیادی را ندارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text