img

سرویس GOOGLE ADWORDS

/
/
/

امروزه جهان به سمتی رفته است که روش های تبلیغاتی قدیمی مانند نصب بیلبورد در مکان های عمومی، ارسال پیامک و ایمیل، پخش پیام های بازرگانی، درج آگهی در روزنامه ها، تراکت و… مانند گذشته دیگر مفید، اثرگذار و بهینه نیستند. به عنوان مثال به دلیل مشغله ذهنی بالای افراد، نصب یک بیلبورد یا پخش تراکت در پر رفت و آمدترین مکان شهر نیز ممکن است مفید نباشد و به سیاست های جذب مشتری شما کمک نکند زیرا این نوع تبلیغات را در زمانی انجام داده اید که افراد به دنبال کسب و کار شما نبوده اند و شاید بتوان گفت این روش ها تنها به معرفی اندک کسب و کار شما کمک کند، آن هم در صورتی که بیلبورد و تراکت شما دیده شود!!! همچنین به این موضوع نیز توجه کنید که ممکن است تبلیغات شما را افرادی ببینند که به هیچ عنوان نیازی به سرویس های شما نداشته باشند!
طبق آمارها، مدت زمان آنلاین بودن افراد در دنیای وب روز به روز در حال افزایش می باشد و این گستره به یکی از سرگرمی های افراد و همچنین مکانی برای یافتن پاسخ سوالات کاربران تبدیل شده است. شما می توانید با تبلیغات کسب و کار خود در این گستره، بهترین بازخورد را دریافت کنید.
با یک جستجوی ساده در فضای وب متوجه خواهید شد که روش های مختلفی جهت تبلیغ کسب و کار شما در دنیای وب و فضای مجازی وجود دارد که یکی از معروفترین این روشها، تبلیغات در گوگل است.
گوگل این موتور جست وجوی دوست داشتنی به اندازه ای در زندگی روزمره ی همه ی انسان ها تاثیر گذار شده است که دیگر حتی عدم دسترسی چند دقیقه ای به آن خوشایند هیچ فردی نیست، ما برای هر چیزی که برایمان سوال است از این موتور جست و جو استفاده می کنیم، امروزه برای خرید هر محصول و یا گرفتن هر نوع خدماتی بهترین و مورد اعتمادترین ابزار را موتور جست و جوی گوگل در میابیم و به راحتی راجع به قیمت و فروشندگان و ارائه کنندگان آن محصول یا خدمات در کمتر از چند دقیقه اطلاعاتی را کسب می نماییم. با این تفاسیر و با توجه به اینکه روزانه صدها میلیون بازدید کننده و سرچ توسط کاربران در این موتورجستجو انجام می شود که این موضوع بیانگر اعتماد و اطمینان کاربران به گوگل است، قرار گرفتن سایت و کسب و کار آنلاین شما در میان نتایج این موتور جستجو یکی از هدفمند و سودمندترین روشهای جذب مشتری و مخاطب می باشد.
با توجه به تجربیات و آمارهای گوگل، درصد بسیاری از کاربران در هر جستجوی خود، به نتایج اولیه هر جستجو اکتفا کرده و از طریق همان چند سایت اولیه پاسخ خود را در می یابند. قرارگرفتن سایت در صدر نتایج جستجوی گوگل به طور عمده شامل ۲ روش می باشد: سئو یا بهینه سازی سایت – تبلیغات در گوگل.
سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو امری بسیار زمانبر و حساس بوده و با توجه به تغییر دائمی الگوریتم های گوگل، می بایست در این زمینه بسیار دقیق و با حوصله و با رعایت کامل قوانین مدنظر گوگل عمل کرد. سئوی سایت امری زمانبر و بسیار فنی و تخصصی بوده و در صورتیکه گوگل فعالیت های شما در زمینه بهینه سازی سایت را به عنوان فعالیت های فریبکارانه و غیرواقعی تشخیص دهد، به اصطلاح سایت دچار پنالتی شده که از عواقب آن می توان به نزول جایگاه سایت در میان نتایج جستجو و یا حتی حذف کامل سایت از میان نتایج جستجوی گوگل عنوان کرد. رفع این مشکلات به زمان و حوصله و همچنین هزینه زیادی نیاز دارد. همچنین باید به این نکته نیز توجه کرد که در صورتیکه فعالیت های شما در زمینه سئو به صورت مناسب و هدفمند نباشد، هزینه پرداختی و زمان صرف شده را هدر داده اید.
راهکار دیگری که توسط گوگل برای قرارگیری سایت ها در صدر نتایج جستجو ارائه شده است، استفاده از سرویس GOOGLE ADWORDS یا تبلیغات در گوگل می باشد. این روش برخلاف سئو به زمان و هزینه اولیه زیادی نیاز ندارد و هزینه پرداختی شما تنها در قبال ورود کاربر به سایت و یا مشاهده تبلیغ می باشد.
تبلغات در گوگل یکی از روشهای تبلیغات کلیکی می باشد. ابتدا برای درک بهتر، مفهوم تبلیغات کلیکی را باید بدانیم. تبلیغات کلیکی یا همان pay per click که نوعی از تبلیغات اینترنتی است و با متد هزینه به ازای هر کلیک راهی مناسب برای بدست آوردن بازدید کنندگان بیشتر برای سایت شماست.
تبلیغ در گوگل بزرگترین شبکه ی تبلیغاتی PPC (پرداخت هزینه به ازای دریافت کلیک) در سراسر جهان می باشد. نه تنها شرکت های بزرگ برای هدایت ترافیک به وب سایت های خود از آن استفاده می کنند، بلکه بسیاری از کسب و کارهای محلی و کوچک نیز از آن جهت جذب مشتری بهره می برند. با استفاده از این روش و به سادگی می توانید سایت خود را در سریعترین زمان ممکن به صدر نتایج جستجو گوگل منتقل کنید و بهترین بازخورد را نیز دریافت نمایید.

 

سرویس GOOGLE ADWORDS

با توجه به اینکه حوزه های کاری مختلفی در دنیای وب فعالیت می کنند، تبلیغات در گوگل برای تبلیغات تمامی این حوزه ها چاره و راهکارهای مناسبی فراهم آورده است. به عبارت دیگر، انواع کمپین های تبلیغاتی گوگل سبب شده است که هر حوزه کاری با توجه به نیاز خود بتواند از این سرویس تبلیغاتی استفاده کند. در ادامه به معرفی پرکاربردترین کمپین های تبلیغاتی گوگل برای کاربران ایرانی پرداخته ایم:
تبلیغات متنی: موقعیت نمایش تبلیغات این کمپین در صفحه جستجوی گوگل می باشد. به بیان دیگر کاربر با سرچ کلمات وعبارات خاص در گوگل، سایتهایی که این موارد را به عنوان کلیدواژه برای تبلیغ خود تعریف کرده اند توسط گوگل به آنها نمایش داده می شود و کاربر میتواند با کلیک بر روی هر تبلیغ، وارد سایت شود. با ورود کاربر به سایت، هزینه ای تحت عنوان هزینه کلیک از اعتبار کلی تبلیغ کسر خواهد شد.
تبلیغات بنری: نمایش تبلیغ در این سرویس به صورت بنر تبلغاتی بوده و موقعیت نمایش آن نیز در میان میلیون ها سایت و اپلیکیشن معتبر و پربازدید می باشد و کاربر با کلیک بر روی بنرها وارد سایت شما خواهد شد. مزیت این کمپین؛ تأثیرگذاری تصویر بر روی مخاطب و امکان دریافت بازخورد بهتر از تبلیغ است. برندسازی یکی از مهمترین فواید تبلیغات بنری گوگل است. کسر هزینه در این نوع به ۲ حالت است: نمایش بنر و یا کلیک کاربر بر روی بنر.
تبلیغات ویدئویی: برای شرکت ها و کسب و کارهایی که به دنبال معرفی محصول، خدمات و یا مجموعه ی خود هستند و نیز آن دسته از شرکت هایی که به دنبال برند سازی در ذهن مخاطبان خود هستند تبلیغات ویدئویی یکی از راهکارهای دیگر گوگل است. موقعیت نمایش این تبلیغات، سایت یوتیوب است. طبق آمارها روزانه ۴ میلیارد ویدئو در You Tube بازدید می شود و یک سوم از نمایش تبلیغات ویدئویی منجر به خرید محصول و یا معرفی خدمات به کاربران این سایت می شود. از آن جایی که عناصر صوتی و تصویری بهترین روش برای آموزش و ثبت در اذهان عمومی است، درنتیجه تبلیغات ویدئویی قطعا بهترین گزینه برای آموزش و حتی برندینگ می باشند.
تبلیغات اپلیکیشن: این کمپین مخصوص کسب و کارهایی است که دارای اپلیکیشن هستند و تمایل به معرفی آن از طریق مارکت های معتبر مانند گوگل پلی و.. را دارند. در این روش کسر هزینه می تواند به ۲ صورت انجام شود: به ازای نمایش تبلیغ اپلیکیشن به کاربران و یا نصب اپلیکیشن توسط کاربران
اما برتری های تبلیغات در گوگل (google adwords) چیست که آن را نسبت به دیگر روش ها متمایز کرده است؟!؟
همانگونه که در ابتدا عنوان شد، تبلیغات در گوگل دارای مزیت هایی منحصربفردی است که با دیگر روشهای تبلیغاتی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. در ادامه برخی از این فواید را بررسی کرده ایم:

 

ابزارهای هدفدهی به تبلیغات
با استفاده از تنظیمات موجود در پلت فرم گوگل ادوردز می توانید تبلیغ خود و نمایش آن را کاملأ هدف دهی کرده و به نوعی تعیین نمایید که چه کاربرانی تبلیغ شما را مشاهده کنند. در ادامه به بررسی مهمترین این ابزارها پرداخته ایم:
کلیدواژه ها: با توجه به اینکه تبلیغات در گوگل بر اساس جستجوی کلیدواژه می باشد و افراد با جستجوی کلید واژه های مورد نظر شما، تبلیغات شما را مشاهده خواهند کرد، بنابراین با سیاست گذاری و صرف اندکی زمان، می توانید بهترین کلید واژه ها را انتخاب کرده و در جذب مشتری های مورد نظر خود بهترین تصمیم را بگیرید. در واقع با استفاده از قابلیت جستجوی کلید واژه توسط افراد، مشتری ها در جستحوی شما خواهند بود و می توانید انتخاب کنید که کاربران با جستجوی چه عبارتی تبلیغات شما را مشاهده کنند.
موقعیت مکانی: از طریق این ابزار می توان محل نمایش تبلیغات در گوگل را از لحاظ موقعیت جغرافیایی کاربر مشخص و محدود کرد. به عنوان مثال می توانید تبلیغات رستوران خود را تنها به کاربرانی نمایش دهید که از لحاظ موقعیت مکانی در نزدیکی رستوران شما قرار دارند.
بازه زمانی: تعیین ساعت ها و روزهای نمایش تبلیغات در گوگل از طریق این ابزار به هدفمند شدن تبلیغات شما کمک خواهد کرد و از طریق آن می توانید ساعات و یا روزهای نمایش تبلیغات را تعیین کنید. به عنوان مثال در صورتیکه در روزهای آخر هقته و یا ساعات غیراداری فروشگاه شما تعطیل است، می توانید بازه زمانی نمایش تبلیغات خود را برای این بازه ها غیرفعال کنید.
سن و جنسیت: در صورتی که کسب و کار شما مختص جنسیت و سنین خاصی می باشد، این فیلتر برای شما فراهم شده است.
دستگاه و سیستم عامل: تبلیغات در گوگل به شما این امکان را می دهد تا مشخص کنید که تمایل دارید بر روی چه دستگاه هایی تبلیغات شما نمایش داده شود و محدودیت بر اساس دستگاه کاربر (موبایل، لپتاپ، تبلت) را بر روی تبلیغات خود اعمال کنید. همچنین می توانید این موضوع را تا نسخه سیستم عامل دستگاه کاربر نیز محدود نمایید.
تعیین بودجه روزانه: این ابزار به راحتی به شما کمک خواهد کرد که میزان ماکزیمم بودجه روزانه مدنظر خود را مشخص کنید. به عنوان مثال در صورتی که بودجه روزانه خود را بر روی ۱۰ دلار قرار دهید، تبلیغات شما در طول یک روز نهایتأ تا ۱۰ دلار نمایش داده می شود و کلیک خواهد خورد.
پرداخت به ازای هزینه کلیک: اساس کار تبلیغات در گوگل بر اساس هزینه کلیک می باشد و شما می توانید ماکزیمم هزینه ای که برای هر کلیدواژه و به ازای هر کلیک کاربر از اعتبار تبلیغات شما کسر خواهد شد را مشخص کنید. در واقع این ابزار به بهینه سازی کامل تبلیغات در گوگل شما کمک خواهد کرد و با توجه به رقابتی بودن تبلیغات در گوگل، می توان از این قابلیت برای رقابت با دیگر رقبا و همچنین مقرون به صرفه بودن تبلیغات استفاده کرد.

ابزارهای تعیین میزان اثربخشی و تحلیل عملکرد تبلیغات در گوگل
آنچه که تبلیغات در گوگل را نسبت به سایر روش های تبلیغاتی متمایز می کند، ابزارهای متعدد تحلیلی آن می باشد. برخلاف دیگر روش های تبلیغاتی، که تعیین میزان اثربخشی و سود دهی آن ها بسیار سخت و پیچیده است، در تبلیغات در گوگل، ابزارهای متعددی برای این موضوع تعبیه شده است و به راحتی می توان تمامی عملکردهای کاربری که تبلیغات شما را مشاهده کرده است را بررسی و تحلیل کرد. در واقع در این روش تبلیغاتی، تنها راه اندازی تبلیغات اهمیت ندارد و قابلیت های متعددی برای تحلیل نتایج و سود حاصله از طریق تبلیغات برای شما قرار داده شده است و آنچه که در مقایسه با دیگر رقبا باعث موفقیت شما می شود، همین ابزارهای تحلیلی تبلیغات در گوگل می باشد. به عنوان مثال می توانید میزان بودجه ای که برای هر کلید واژه مصرف شده را بررسی و میزان اثربخشی و سود حاصله از آن را محاسبه و مورد تحلیل قرار دهید.
تا این جای کار به احتمال فراوان این سوال برای شما ایحاد شده باشد که آیا تبلیغ در گوگل ارزش هزینه کردن دارد؟!

 

تبلیغ در گوگل به شما نتایج سریع می‌دهد!
یکی از شگفت انگیزترین مزایای تبلیغ در گوگل این است که نتایج آن بسیار سریع هستند. به محض اینکه شما کمپین تبلیغ در گوگل خود را راه اندازی کنید و این کمپین توسط گوگل تایید شد، می توانید در عرض چند دقیقه شروع به دریافت ترافیک کنید. به سادگی کلمات کلیدی را تعیین کرده و سپس اندکی صبر کنید تا ورود ترافیک بسیار چشمگیری را در وب سایت خود مشاهده کنید.
این بدان معنی است حتی شما می توانید در همان روز که تبلیغ در گوگل خود را راه اندازی کرده اید شروع به فروش محصولات و یا ارائه ی خدمات خود کنید. با مشاهده این نتایج فوق العاده در عرض چند دقیقه، شما تعجب خواهید کرد که چرا تا به حال برای هر روش تبلیغاتی دیگری هزینه کرده اید!
برخلاف سایر روش های بازاریابی دیجیتالی مانند سئو، انتظار و صبر در تبلیغ در گوگل بی معنا است. استراتژی های دیگر می تواند چندین ماه طول بکشند تا نتیجه حاصل از آن قابل مشاهده باشد، اما گوگل ادوردز به این صورت عمل نمی کند.
شما همچنین مجبور نیستید هزینه ی اولیه زیادی را برای تبلیغ در گوگل در نظر بگیرید، بلکه می توانید با هزینه اندک کمپین خود را راه اندازی کنید و سپس در هز زمان که تمایل داشتید هزینه های بازاریابی خود را افزایش یا کاهش دهید. این اصل به شما کمک می کند که خیلی راحت با کمترین هزینه ی ممکن تبلیغات کلیکی را برای تجارت خود امتحان کنید و با همان هزینه اندک نیز بازخورد دریافت کنید.

 

با گوگل ادوردز یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید
مهم نیست که در کدامیک از حوزه های کاری فعالیت می کنید، شما همیشه دارای رقبایی هستید که دائما سعی در جذب ترافیک وب سایت شما دارند.
تفاوتی ندارد که آنها تبلیغ در گوگل و یا سئو را برای وب سایت خود انجام دهند، رقابت همیشه شدید خواهد بود. خوشبختانه تبلیغات در گوگل به شما این امکان را می دهد که با هزینه ی صحیح از رقیب خود پیشی بگیرید.
اگر رقبای شما در زمینه سئو سرمایه گذاری زیادی برای دست یابی به جایگاه اول در گوگل کرده اند، شما به راحتی می توانید آنها را با یک کمپین تبلیغ در گوگل از جایگاه خود خارج کنید.

 

گستره وسیع برای رقابت با برندهای معتبر
اگر کسب و کار نوپایی را راه اندازی کرده اید و احساس می کنید امکان رقابت با برندها و رقیب های شناخته شده خود را ندارید، تبلیغ در گوگل برای شما فراهم شده است. با استفاده از تبلیغ در گوگل (google adwords) و صرف هزینه بسیار اندک نسبت به رقبای معروف خود، می توانید حتی برای چند ساعت در طول روز در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار گرفته، هزاران کاربر را با کسب و کار خود آشنا کنید و تأثیر آن را بر روی کسب درآمد خود احساس نمایید.

 

برون سپاری مدیریت تبلیغات در گوگل
برای بسیاری از شرکت ها، راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل به دلیل عدم آشنایی با موارد فنی آن وعدم استفاده از کارشناسان خبره در این حوزه امری بسیار پیچیده و سخت است.
در این مقاله دلایلی بیان شده است که بر اساس آن ها می توانید مدیریت تبلیغات در گوگل خود را به کارشناسان و شرکت های با تجربه در این زمینه بسپارید و از این طریق بهترین بهره ممکن از تبلیغات در گوگل را دریافت نمایید.

 

۱- زمان
در زمینه مدیریت تبلیغات در گوگل شرکت هایی وجود دارد که تخصص آنها راه اندازی کمپین های مختلف در گوگل ادوردز است و کارشناسانی در این شرکت ها فعالیت می کنند که تجربه و دانش کافی در این زمینه را دارا هستند.
شما با استفاده از آنها و توضیح انتظارات خود و همچنین استراتژی مدنظر خود به این کارشناسان، دیگر نیازی به صرف مدت زمان خیلی زیاد برای راه اندازی کمپین تبلیغات خود نخواهید داشت.

 

۲- تخصص
راه اندازی یک کمپین موفق در گوگل ادوردز علاوه بر زمان، به تخصص کافی نیاز دارد. اعتماد به تخصص یک شرکت برای برون سپاری تبلیغ در گوگل در ابتدا ممکن است کمی سخت باشد. نگران نباشید. گوگل برای این موضوع راه حلی قرار داده است.
گوگل برای ایجاد اعتماد بین کاربران عادی و مشخص شدن میزان تخصص شرکت های مختلف در این زمینه، پروژه ای تحت عنوان “پارتنرهای گوگل” ایجاد کرده است. بر اساس این پروژه هر شرکتی که مدعی داشتن تخصص در زمینه گوگل ادوردز است می بایست در آزمون های پیچیده گوگل شرکت کند و امتیازهای لازم را کسب کند، دارای حسابهای معتبر باشد، بسیاری از قواعد و محدویدت های گوگل را تمامأ رعایت کند و همچنین از کارشناسانی استفاده کند که در این زمینه دارای دانش و تجربه کافی هستند.
این شرکت ها توسط گوگل تحت عنوان ” Google Premier Partner” شناخته می شوند. پریمیر پارتنرها به اندازه کافی توسط گوگل آزموده شده اند و گوگل این عنوان را به هر شرکتی اعطا نمیکند، بنابراین می توانید به این شرکت ها اعتماد کنید.

 

۳- کاهش هزینه ها
بکارگیری شرکت متخصص در این زمینه سبب خواهد شد این شرکت با توجه به حوزه کاری شما بهترین استراتژی را برای کمپین شما انتخاب کند. امتیاز مثبت این همکاری، دو طرفه بودن سود و زیان آن است. به هر میزان که شما از تبلیغ خود در گوگل سود بیشتری کسب کنید، همکاری شما با آن شرکت ادامه خواهد داشت و بالعکس. بنابراین این شرکت ها بدنبال بهترین و کم هزینه ترین راه جهت رسیدن به سوددهی شما هستند. انتخاب بهترین روش برای راه اندازی کمپین تبلیغات، تنها از طریق تجربه و تخصص امکان پذیر است.

 

وبسایت شرکت فناوری پیشرفته پارسیان(برتینا)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text