img

نقد و بررسی تلفن هوشمند Motorola G5S Plus

/
/
/

مدت زمان درازی است که خط G موتو از سری گوشی های هوشمند هزینه ای (بودجه ای) عالی تلقی می شود.
در سراسر دنیا ما انتظار مدل گوشی فوق العاده ای را کشیده ایم و در حالی که آخرین مدل آن پا به عرصه می گذارد ، به هزینه آن توجهی نداریم. تنها دو تفاوت بین G5 پلاس قدیمی تر و این مدل G5S پلاس جدیدتر وجود دارد که این تفاوتها عبارتند از: صفحه نمایش بزرگتر و دو دوربینه بودن آن.
خوشبختانه G5S پلاس راه خود را ادامه می دهد و بهترین مدل شرکت موتو بشمار می رود که تا بحال ساخته شده است.
قیمت این مدل از آنچه احتمال دارد شما انتظار داشته باشید اندکی بیشتر است، اما پرداخت این هزینه اضافی ارزش دارد چرا که این مدل از مزایایی از جمله : داشتن دو دوربین، باتری آراسته با طول عمر زیاد با قابلیت شارژ سریع، طراحی صاف و صیقلی برخوردار است که باعث می شود این مدل عملکردی عالی داشته باشد.
طراحی
ما طراحی G5S پلاس را به بقیه گوشی های خانواده G5 از جمله: G6S ترجیح می دهیم. خطوط آنتن در این مدل برجسته تر است و حتی بهتر از طرح قدیمی بنظر می آیدبه طوری که شما می توانید شکافهای بین قسمتهای استفاده شده را ببینید.
اکنون شما یک مدل با روکش فلزی یک دستی دارید که نسبت به گوشی های قدیمی تر مدل شرکت موتو، احساس اطمینان بیشتری دارید، هرچند که احتمال دارد برچسب قیمت اندکی شما را ناراحت کند اما دیگر مانند ساختهای پلاستیکی گوشی های مدل G قدیمی تر شرکت موتو اشک شما را درنمی آورد.
G5S پلاس از لبه های شفاف (chamfered) هوشمندی در طراحی برخوردار است که به همان اندازه احساس اطمینان بیشتر باعث می شوند که در دست نگه داشتن آنها آسانتر باشد.
در ضمن این که این مدل، باریکترین گوشی نیست و در دست گرفتن آن آسان است، اما برخورداری ازصفحه نمایش ۵٫۵ ، باعث می شود نگه داشتن آن با یک دست چندان راحت نباشد.
این مدل در قسمتهای بالا و انتها قابهای(bezels) بزرگی دارد که به این ترتیب بالابودن قیمت آن منطقی بنظر می رسد، اما با توجه به این که در انتهای این گوشی ، سنسوری به اندازه اثر انگشت و در بالای آن یک دوربین front-facing و فلاش تعبیه شده، با خرید این مدل پول خود را هدر نمی دهیم. قسمت عقبی صاف است و برای برآمدگی یک دوربین مدور تعبیه شده که دو دوربین و یک فلاش را در خود جای می دهد و لوگوی موتورولا در یک عقب نشینی کوچک جای دارد که به شما امکان می دهد کما بیش ضمن نگه داشتن دستگاه یک انگشت را بگذارید.
تلفنهای پلاستیکی مدل G موتو بزرگ بودند اما این مدل آلومینیومی به شما احساس بهتری می دهد.

صفحه نمایش
مدل G5S پلاس نسبت به مدلهای G5 و G5 پلاس ، صفحه نمایش بزرگتری به اندازه ۵٫۵ دارد این صفحه یک
۱۹۲۰ ضربدر۱۰۸۰ FULL HD IPS LCD با ppi 401 و یک نسبت دورنمای ۱۶:۹ منظم است.
این مدل برای افتها و خراشیدگیها یی (scuffs and drops) تحت حفاظت گوریلا گلاس ۳ است، اما شبیه اغلب سایر گوشی ها ، اگر مراقب نباشید ، باز هم ضربه می بیند.
خوشبختانه صفحه نمایش آن برای یک LCD واضح و روشن است(برخلاف یک پانل OLED گرانتر) و محتوا بزرگ بنظر می رسد. در اینجا اتفاق نظر جندانی وجود ندارد، حتی در باره گوشی که هزینه آن دو برابر است.
متن، ویدئوها و بازیها بزرگ بنظر می رسند، با تولید دوباره رنگ پانچ شده ، اگر چه شما به سرعت طوماری بنویسید ، متن تاحدودی تار می شود تا زمانی که شما متوقف شوید.
این امر به ویژه با یک متن سیاه در یک پس زمینه سفید قابل توجه است اما یک ویژگی جاری در تمامی نمایشهای این نوع و قیمت بشمار می رود.

پردازشگر، ذخیره سازی و رم
G5S پلاس موتو یک پردازشگر کیوالکوم اسنپ دراگون ۶۲۵ ، یک چیپ با محدوده ای متوسط دارد که به دلیل کارآیی پاور عالی آن شناخته شده است. آن مدیریت عالی باتری در کنار سرعتهای پردازش بالاتر از حد متوسط برای ا غلب افراد ارائه می دهد. این ویژگی باعث می شود که این مدل بر اسنپ دراگون ۴۳۰ ضعیف تر در G5 و G5S ترجیح داده شود و از تقویت پاور(power) در G5S پلاس به طور باورنکردنی استقبال شود.
در آزمونهای ما، بازی، چندکاره بودن، جریان ویدئو و عکاسی با فقط یک اشاره (lag) اینجا و آنجا عالی بودند- چیزی که از اسنپ دراگون ۶۲۵ انتظار می رود، اما هیچ چیزی که قابلیت استفاده را محدود کند، وجود ندارد.
این گوشی، قابلیت ذخیره سازی داخلی دست کم ۳۲ گیگابایت را دارد که با استفاده از بک کارت مایکرو SD می توان آن را تا ۲۵۶ گیگابایت افزایش داد. این مدل، دارای رم ۳ گیگابایتی است که برای اغلب کارهای بازیهای با شدت بار بالا از حد کافی بیشتر است. نوع (نمونه) دیگری در بعضی از مناطق وجود دارد که از قابلیت ذخیره سازی ۶۴ گیگا بایت و یک رم ۴ گیگابایتی برخوردار است گرچه این ویژگیها قیمت آن را بالا خواهد برد.

دوربینها
یکی از دلایل پیشرفته بودن G5S پلاس برخورداری از دو دوربین است. برای نخستین بار در یک سری گوشی مدل G موتو، شما می توانید پرتره ای به سبک عکسهایی با افکت بوکه بگیرید.
-ویژگی که در فورس Z2700 پوندی موتو در گوشی وجود دارد که ۲۵۹ پوند می ارزد.
سنسورها هر دو ۱۳Mp با روزنه ای (دیافراگمی ) به اندازه ۲٫۰ f هستند. آنها عکس عالی در نور کامل روز تولید می کنند، اما برای تولید دوباره رنگ و جزئیات در نور کم باید تقلا کرد. شما نبایدبه کند بودن در بیرون از خانه و این که یک عکاس تلفنی آماتور هستید اعتنا کنید بلکه اگر در جستجوی کسب بهترین تجربه ممکن روی یک گوشی هستید باید کی G5S پلاس بخرید.
دوربین ۸Mp درب جلویی همچنین به بهترین وجه نامتجانس (patchy) است اما برای سلفیهای اسنپ چت و گوشی های ویدئویی اسکایپ خوب است.

نقد و بررسی تلفن هوشمند Motorola G5S Plus

عملکرد
معیارهای ما، نتایجی را که انتظار داشتیم بازگرداندند قطعات داخلی G5S پلاس همان قطعات G5 پلاس قدیمی تر هستند، اما خوشبختانه برخورداری از صفخه نمایش بزرگتر بر عملکرد تاثیر نمی گذارد- نتایج یکسان هستند.
ما G5S پلاس را با گوشی های کنونی خانواده G موتو ( با همه چیز و اسامی گیج کننده) در کنار Z2PLAY موتو با اسنپ دراگون ۶۲۶ و HTCU11 لایف را با ۶۳۰ مقایسه کرده ایم. تفاوتها ناچیزند، و شما با انتخاب G5S پلاس چیزی از دست نمی دهید.

اتصال
شما برای پرداختهای موبایل از طریق اندروید (Android pay) که بزرگ است، علاوه بر بلوتوس ۴٫۲ و اتصال وای فای، NFC را دارید. همچنین طول عمر باتری با قدرت ۳۰۰۰ mAh خوب است، باتری غیرقابل جابجایی که قابلیت شارژ سریع آن با توربو شارژی که در آن گنجانده شده، سازگار است. همچنین سنسور اثر انگشت عالی، سریع و پاسخگوست.
همچنین ما دوست داریم که شما بتوانید گوشی خود را با یک تماس (لمس آن) قفل کنید، ویژگی که در بسیاری از سایر گوشی ها دیده نمی شود.
حتی سک رادیو اف ام در داخل آن وجود دارد، چیزی که بیشتر اوقات گوشیهای بودجه ای از گل سر سبدهای امروزی دارند.
مشاهده رابط Micro-USB روی گوشی بجای USB-C جدید استاندارد اندکی شرم آور است، اما این دلیل نمی شود که G5S پلاس را نخریم.

نرم افزار
گوشی با اندروید نوگات ۷٫۱ مچهز می شود، اما با توجه به ماهیت نسبتا غیرقابل تغییر جلد اندروید موتو، نباید مدتی طول بکشد پبش از آنکه یک به روز رسانی را در اندروید اورئو دریافت کند- اگرچه این امر در زمانی که این مقاله نوشته می شود، تایید نشده است.
جلد روی اندروید یدکی، متفکر و غافلگیرکننده است. برخلاف سایر سازندگان بودجه مشابه اونورHonor هیچ تغییر غیرضروری ا نجام نشده است.
شما می توانیداز سنسور اثرانگشت برای بازکردن یا قفل کردن گوشی استفاده کنید و یا در بخش چیدمان (settings) از دگمه جهت یابی (navigation) برای کشیدن و فشاردادن برای انجام تمامی انواع اعمال مختلف استفاده کنید. این ویژگی برخی از چیزهای سابق را می گجیرد اما اگر شما می خواهید از دگمه های جهت یابی روی صفحه نمایش خلاص شوید، چیز خوبی است.
اپلیکیشنها در کشویی قرار دارند که از صفحه نمایش خانگی مشابه گوشی های پیکسل گوگل بالا می آیند، ضمن این که تذکرات و چیدمانها همه آشنا و به ظرافت(به سادگی) غیرقابل تغییرند. استفاده از G5S پلاس، یک تجربه بدون وقفه و تازه اندروید است.

نقد و بررسی تلفن هوشمند Motorola G5S Plus

نظر کارشناس
به عقیده هنری بارل (Henry Burrell) کارشناس، G5S پلاس موتو نه فقط بهترین گوشی هوشمند مدل گروه G موتوست که تا بحال ساخته شده است ، بلکه این گوشی بهترین گوشی با قیمتی کمتر از ۳۰۰ پوند است که شما می توانید امروز بخرید. بله درست است این گوشی کمی از G5 یا نوکیا ۵ گرانتر است، اما کیفیت ساخت ، عکاسی و عملکرد آن ، ارزش پرداخت قیمت بالاتر را دارد.
این گوشی ، در واقع دو برابر کارآیی Oneplus5T را دارد و شما دست کم پول زیادی برای خرید آن هدر نمی دهید. خرید این گوشی همچنین از خرید گوشی G5S که کوچکتر ، ارزانتر ، اما با کارآیی ضعیف تر است، بهتر است.

ویژگیها
• ۵٫۵in (1920×1080, 538ppi) IPS LCD capacitive display
• Android 7.1 Nougat
• Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 processor
• Octa-core 2GHz Cortex-A53 CPU
• Adreno 506 GPU
• ۳/۴GB RAM
• ۳۲/۶۴GB storage, microSD up to 256GB
• Fingerprint scanner (rear mounted)
• Dual 13Mp rear-facing cameras (f/2.0, autofocus, dual-
LED dual-tone flash
• ۸Mp front-facing camera (f/2.0, LED flash)
• ۸۰۲٫۱۱a/b/g/n Wi-Fi
• Bluetooth 4.2
• A-GPS, GLONASS
• Micro-USB 2.0
• Non-removable lithium-ion 3,000mAh battery
• ۱۵۳٫۵×۷۶٫۲x8mm
• ۱۶۸g

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text