img

ضربان قلبتان را با ساعت اپل کنترل کنید…

/
/
/

آیا تاکنون نسبت به بررسی منظم ضربان قلب خود احساس نیاز کرده اید؟ در صورتی که پاسختان مثبت است، ساعت اپل به کمک شما می شتابد. ساعت اپل، به عنوان دستگاهی است که با برنامه کنترل ضربان قلب تعبیه شده در خود می تواند در این راستا مورد استفاده قرار گیرد. کارکرد این ساعت هوشمند به گونه ای است که به صورت اتوماتیک ضربان قلبتان را در مواقعی که مشغول انجام تمرین ورزشی یا هر کار دیگری هستید و همچنین پس از خاتمه آن نشان می دهد.
در ماه سپتامبر سال گذشته، ساعت OS4 رسما معرفی شد. ساعتی که قادر به نمایش ضربان قلب در حالت های مختلف مانند ضربان قلب در زمان استراحت و در هنگام فعالیت و پیاده روی است و با اطلاعاتی که با استفاده از آن به دست می آید می توانید به راحتی به مقایسه آن ها در زمان های مختلف بپردازید. این سیستم قابلیتی دارد که با فعال کردن حالت اعلان(هشدار) آن می تواند هر گونه کاهش یا افزایش نامنظم در ضربان قلبتان را به شما اعلام کند. در ادامه به نحوه استفاده از ساعت اپل به منظور بررسی ضربان قلب در ساعات مختلف می پردازیم.
در ابتدا، مانند هر برنامه کامپیوتری دیگری که از آن استفاده می کنید باید مطمئن شوید که جدیدترین ورژن برنامه را آپدیت کرده اید بنابراین در اینجا نیز باید ساعت اپل خود را به ورژن OS 4.0 یا بالاتر از آن آپدیت نمایید. در صورتی که قبلا برنامه را نصب نکرده اید، قبل از هر کاری ios11 را روی گوشی آیفون خود نصب کنید. در غیر اینصورت، برنامه ساعت موجود در تلفن همراه خود را باز کنید سپس با زدن گزینه General، گزینه Software Update را بزنید. اگر برنامه پیغام «شما ساعت OS4 یا بالاتر را دارید» را نمایش داد، نیازی به نصب مجدد آپدیت برنامه نیست در غیر اینصورت اجازه دهید تا آپدیت برنامه دانلود شود سپس آن را نصب کنید.
برای مشاهده ضربان فعلی قلبتان، گزینه Digital Crown را برای رفتن به صفحه اصلی آیکون های برنامه بزنید.آیکونی شبیه به یک قلب را می بینید که آیکون مربوط به ضربان قلب است.
در صورتی که تاکنون از برنامه ضربان قلب در ساعت OS4 استفاده نکرده اید، پیغامی را مشاهده خواهید کرد که به شما ضربان فعلی قلبتان و خلاصه ای از اطلاعات روزانه آن را نمایش می دهد.
گزینه Next را بزنید. پیغام بعدی می گوید، با زدن گزینه turn on، برنامه می تواند زمانی که به مدت ۱۰ دقیقه هیچ گونه فعالیتی نداشتید را هنگامی که ضربان قلب به بیش از ۱۲۰ تپش در هر دقیقه می رسد، تشخیص دهد و هشدارهای لازم را به شما بدهد.
برای مشاهده ضربان قلب در حین استراحت روزانه، صفحه را به سمت بالا بکشید تا اطلاعات مربوط به آن را مشاهده نمایید. اگر همین صفحه را دوبار به سمت بالا بکشید به راحتی میانگین ضربان قلبتان در زمان پیاده روی روزانه را مشاهده خواهید نمود اما اگر دقت کنید، لینکی را در بالای همین صفحه وجود دارد که با انتخاب این لینک می توانید هر سه حالت ضربان قلب را همزمان در صفحه مشاهده کنید. در عین حال می توانید به صفحه بررسی ضربان قلب رفته و بسیار راحت تر از آنچه گفته شد به اطلاعات مورد نظر دسترسی داشته باشید.
برای این کار کافیست، نمای ساعت در صفحه نمایش را به modular face، simple face یا kaleidoscope face تغییر دهید و با ضربه به آیکون قلب، ضربان قلبتان در حال حاضر را مشاهده کنید.

 

ضربان قلبتان را با ساعت اپل کنترل کنید...

وقتی زمان انجام تمرین فرا رسید، می توانید جهت انجام هر نوع تمرین ورزشی، دویدن یا حتی پیاده روی تند و سریع، در صفحه اصلی ساعتتان یا در هر نمایی که در حال کار هستید، مثلا simple face، به گزینه workout ضربه بزنید.
دراین صفحه، نوع تمرینی که تمایل به انجام آن دارید، مثلا پیاده روی در فضای باز، دویدن در فضای باز، دوچرخه در محیط بسته یا الپتیکال را انتخاب کنید. سپس برای وارد کردن مقدار کالری دلخواه، زمان یا فاصله به دکمه های کنار workout ضربه بزنید.
همانطور که در حال تمرین هستید، ساعت هوشمند به راحتی زمان سپری شده، مقدار کالری سوزانده شده و ضربان قلبتان را نمایش می دهد. پس از پایان تمرین، برنامه، میانگین ضربان قلب و محدوده ضربان قلب را در زمان تعیین شده نشان می دهد که با ضربه به گزینه Done اطلاعات به سرعت ثبت می شود تا هر زمان که لازم بود به بررسی و مقایسه این اطلاعات با یکدیگر بپردازید.
با باز کردن برنامه، نموداری مربوط به روز جاری را مشاهده خواهید کرد. صفحه را به سمت تمرین مورد نظر خود بکشید و روی فلش کنار دایره کوچک ضربه بزنید.
صفحه ای نمایان می شود که ضربان قلب، کالری و زمان سپری شده در انجام تمرین موردنظرتان را نشان می دهد. با انتخاب گزینه workout می توانید همه تمرین های قبلی خود را بررسی کنید.
حتی اگر تمرین ها مربوط به چندین ماه قبل باشد به گزینه year در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.سپس داده های ضربان قلب و سایر اطلاعات مربوطه در آنجا به صورت کامل قابل مشاهده است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text