img

دستگاه iOS بریک شده را بازیابی نمائید…

/
/
/

اگر دستگاه IOS شما روشن نمی‌شود یا بریک شده، ناامید نشوید. هنوز شانس زیادی برای اینکه ذاتا سالم باشد وجود دارد، اما باید با مهربانی متقاعدش کنید، تا بیدار شود. به هر حال، چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید برای حل این مسئله انجام دهید و ما راه خود را از میان آن‌ها باز خواهیم کرد.

 

قابل ذکر است که این راهنمایی برای مواقعی است که دستگاه‌های IOS به دلایل نامعلومی ‌روشن نمی‌شوند. اگر تقریبا مطمئن هستید که مشکل چیست- یعنی اگر گوشی در آب افتاده یا داغ کرده است و دیگر کار نمی‌کند- ما پیشنهاد می‌کنیم با شرکت تماس بگیرید یا به اپل استور محل خود بروید.

 

۱- شارژ نداشتن
اول به مسائل پایه‌ای توجه کنید. شاید دستگاه شما باتری خالی کرده است. برای اطمینان از شارژ داشتن آن را به برق وصل کنید و حداقل به آن ده دقیقه زمان بدهید و سپس سعی کنید آن را روشن کنید.
در نظر داشته باشید که احتمال دارد مشکل حتی از کابل یا سوکتی باشد که با آن اقدام به شارژ می‌کنید، بنابراین اگر شارژ انجام نمی‌شود با کابل‌ها یا سوکت دیگری امتحان کنید.
اگر آیفون و آیپد را به حد کافی شارژ کردید و از کابل‌ها و شارژرهای مختلفی نیز استفاده کردید و همچنان روشن نشد، احتمالا به مشکلی سخت افزاری مثل تجزیه شدن باتری لیتیومی‌ برخورد کرده اید. که پیشنهاد می‌کنیم با شرکت تماس بگیرید یا به اپل استور مراجعه کنید.
اما اگر گوشی روشن می‌شود اما لوگوی بالا آمدن اپل را نشان نمی‌دهد، مراحل زیر را انجام دهید.

 

۲- راه اندازی مجدد
«آن را روشن-خاموش کرده اید؟» شاید عبارتی عمومی‌ به نظر بیاید اما این اصل، پیش‌فرض مناسبی برای مواقعی است که در چرخه بالا آمدن گیر می‌کنید. یک راه اندازی مجدد ساده می‌تواند برای درست کردن یک وسیله آسیب دیده کافی باشد. برای یک راه اندازی مجدد ساده، کلیدهای روشن و خانه را باهم فشار دهید تا لوگوی اپل نمایش داده شود- معمولا ۵ تا ۱۵ ثانیه طول می‌کشد.
حالا اجازه دهید چند دقیقه روشن بماند و سپس سعی کنید از آن استفاده کنید. (برای رفع هرگونه مشکل مربوط به باتری، سعی کنید زمانی که دستگاه به شارژ است، این عملیات را انجام دهید.)
اگر دستگاه روشن اما سریعا خاموش شد یا بعد از ۱۰ دقیقه بعد از لوگوی اپل نگذشت، احتمالا باید آن را به تنظیمات ابتدایی برگردانید. مورد بعدی توضیح دهنده این قضیه است.

۳- بازگرداندن به تنظیمات اولیه
اگر دستگاه روشن می‌شود ولی همچنان مشکلات زیادی با IOS دارد، احتمالا باید آن را به تنظیمات اولیه برگردانید.
آن را به کامپیوتر وصل کنید و اگر به صورت اتوماتیک iTunes را باز نکرد، نرم افزار را خودتان باز کنید. روی آیکون دستگاه کلیک کرده تا صفحه خلاصه آن بیاید، سپس Restore را فشار دهید. (توصیه می‌شود که از دستگاه بک‌آپ تهیه کنید، اما انجام آن لازم نیست.)
زمانی که عملیات کامل شد، iTunes از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید از بک‌آپ اخیر راه اندازی انجام شود. اگر بک‌آپی وجود نداشته باشد باید به عنوان دستگاهی جدید آن را راه اندازی کنید. فرایند ساعت‌ها برای انجام زمان می‌برد و به سرعت ماشین و حجم داده‌های شما بستگی دارد.

 

دستگاه iOS بریک شده را بازیابی نمائید...

 

۴- حالت DFU
حالت DFU(آپدیت سیستم دستگاه) برای آپدیت سیستم عامل است و معمولا شما را قادر می‌سازد تا به طور کامل آیفون و آیپد مشکل‌دار را درست کنید، اما فقط باید در شرایط جدی از آن استفاده کنید.
دستگاه خود را به مَک یا کامپیوتر خود وصل کنید و iTunes را باز کنید. حالا دکمه روشن کردن دستگاه را به مدت ۳ثانیه نگه دارید و سپس روی صفحه علامت خاموش را بزنید. وقتی پروسه خاموش کردن انجام شد، کلیدهای روشن کردن و خانه را باهم به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید.(خیلی باید دقیق باشید.) سپس دکمه روشن کردن را رها کرده اما همچنان کلید خانه را پایین نگهدارید.
اگر این کار را درست انجام داده باشید، هشداری روی صفحه کامپیوتر شما نمایان می‌شود با این عنوان: « iTunes آیفون متصل شده را به حالت ریکاوری تشخیص داده است. شما باید قبل از استفاده مجدد از آن، به تنظیمات اولیه برگردید.»

 

۵- با کامپیوتر دیگری امتحان کنید
اگر قادر نیستید دستگاه را بازیابی کنید یا به حالت DFU وارد شوید، با کامپیوتر دیگری امتحان کنید. بعضی اوقات یک ناهماهنگی یا مشکلات درایورها از شناسایی دستگاه شما جلوگیری می‌کند.

 

۶- با شرکت اپل تماس بگیرید
اگر همه این راه‌ها با شکست مواجه شد، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تماس با بخش پشتیبانی و تنظیم یک قرار ملاقات با آن‌هاست که می‌توانند راه حل‌هایی به شما پیشنهاد دهند یا اگر لازم بود دستگاه را تعمیر یا حتی تعویض کنند. مطمئن نیستید چگونه آن کار را انجام دهید؟ به شما یاد خواهیم داد.
مطمئنا برای شما هزینه بردار است خصوصا اگر دستگاه شما قدیمی ‌بوده و شامل گارانتی نباشد. همیشه خوب است که به یاد داشته باشید شرکت‌های دیگر قادرند تعمیرات را با هزینه کمتری انجام دهند اما نتیجه آن این است که شما کمتر خیالتان راحت خواهد بود.
همچنین می‌ارزد اگر در کنار دریافت هزینه جایگزینی به تعویض دستگاه قدیمی‌ خود نیز فکر کنید. زیرا در این جور مواقع شرکت اپل به شما شرایط خوبی پیشنهاد می‌دهد حتی اگر دستگاه شما بد کار کند.

 

۷- فروش یا بازیافت
نمی‌خواهید برای تعویض هزینه کنید، آن را دور بیندازید یا به دنبال یک گوشی جدید باشید؟ همیشه می‌توانید دستگاه IOS خود را در سایت‌هایی مثل eBay با عنوان»قسمت‌ها یا کار نمی‌کند» بفروشید. احتمال دارد فرد خوشبختی آن را خریداری کند و از اجزاء آن برای دستگاه‌های خود استفاده کند. مهم نیست دستگاه شما چه قدر قدمت دارد، همیشه فردی هست که خواهان خرید اجزاء قابل جایگزینی آن باشد. یک دستگاه که از لحاظ نرم افزار مشکل دارد لزوما از لحاظ سخت افزار دچار مشکل نیست. بیشتر بخوانید: چگونه آیفون خود را بفروشید.
همچنین اگر فکر می‌کنید ارزش ندارد که سعی در فروش دستگاه خود کنید، همیشه می‌توانید با در نظر گرفتن محیط زیست، آن را از طریق خود شرکت بازیافت کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text