img

چطور حافظه ی دستگاه اندرویدی خود را خالی کنیم ؟

/
/
/

شما می توانید به سرعت صدها مگاه بایت یا حتی یک یا دو گیگ را پاک کنید با پاک کردن دانلود های بیهوده،نقشه ها و اسناد آفلاین، cach ها و فایل ها ی ویدیویی و موزیکی به آن ها نیازی ندارید. راهی آسان وجود دارد برای یافتن و پایان دادن به اپلیکیشن هایی کهفضای زیادی اشغال کرده اند و مدت زیادیست از آن ها استفاده نکرده اید.

۱٫همه ی اطلاعات cach اپلیکیشن ها رو پاک کنید.
اگر صفحه ی تنظیمات Apps storage را بررسی کنید و روی یک اپلیکیشن خاص تپ کنید خواهید که هر اپلیکیشنی مخفیگاهی برای اطلاعات cach خود دارد که می تواند از چند کیلو بایت تا صدها مگا بایت یا حتی بیشتر باشد این اطلاعات cach لزوما فقط داداه های ناخواسته هستند که می توانید با خیال راحت آن ها را پاک کنید تا حافظه ی گوشی را خالی کنید. برای این منظور بر روی دکمه ی clear cachتپ کنید.
اگر می خواهید یکی یکی اپلیکیشن ها رابررسی کنید وcach data را پیدا کنید و آن را پاک کنید راه آسان دیگری وجود دارد که می توانید همه ی آ ن ها را با یک حرکت پاک کنید برو به:
Setting>storage>cach data
سپس درپنجره ی تایید بر روی ok تپ کنید.

 

چطور حافظه ی دستگاه اندرویدی خود را خالی کنیم ؟

۲- پوشه ی دانلود ها را پاک کنید.
مانند کامپیوتر و Mac، دستگاه اندرویدی شما هم یک پوشه ی Downloads دارد که مخفیگاهی است برای فایل ناخواسته ای که شما از صفحات وب واپلیکیشن های مختلف دانلود می کنید.
کشوی اپلیکیشن ها را باز کنید بر روی پوشه دانلود ها تپ کنید تا آن چه را در این پوشه پنهان شده است را ببینید.بر روی منوی سه خط در گوشه ایی بالای صفخه تپ کنید و دانلود ها را بر اساس سایز مرتب کنید سپس ببینید چه فایلی بیشتر از همه فضای حافظه را اشغال کرده است و اگر فایلی را مشاهده کردید که به آن نیار ندارید بر روی آن تپ کنید و نگه دارید تا انتخاب شود و سپس بر روی دکمه سطل آشغال تپ کنید.

 

چطور حافظه ی دستگاه اندرویدی خود را خالی کنیم ؟

۳- نسخه برداری از عکس هایی که قبلا بک آپ گرفته اید
یکی از بهترین ویژگی اپلیکیشن های گوگل پلی قابلیت بک آپ گرفتن از تمام مجموع عکس ها در اکانت آنلاین گوگل پلی شماست. وقتی از بک آپ گرفتن عکس های خود مطمئن شدید می توانید برای خالی کردن حافظه عکس های محلی ذخیره شده را پاک کنید.
اپلیکیشن photos را باز کنید بر روی منوی سه خط در بالا گوشه چپ صفحه تپ کنید سپس گزنیه ی free up device storage را انتخاب کنید . اپلیکیشن photos به شما می گوید که چه تعداد عکس از حافظه ی محلی شما پاک می شود و شما بر روی OK تپ کنید تا اجرا شود.

نکته: اگر شما تنظیماتHigh quality را برای فضای ابری عکس های بک آپ گرفته خود انتخاب کردید به یاد داشته باشید ویژگی Free up device storage رزولوشن اوریجینال عکس ها را پاک می کند و عکس ها را با رزولوشن پایین ذخیره می کند. قبل از اینکه بر روی ok تپ کنید مطمئن شویدکه آن هارا در جایی دیگر ذخیره کرده اید.

 

چطور حافظه ی دستگاه اندرویدی خود را خالی کنیم ؟

۴- موزیک ها و پادکست های دانلود شده را مدیریت کنید.
اپلیکیشن موزیک گوگل پلی هنگام ذخیره آنها دو گزینه به شما ارائه می دهد ۱٫ به صورت دستی انتخاب کنید که کدام آهنگ یا آلبوم آپلود شده گوگل پلی را می خواهید دانلود کنید.۲ . یا اینکه این انتخاب را به عهده ی خود اپلیکیشن بسپارید. عاشقان موزیک مقدار قابل توجهی از حافظه ی دستگاه خود را به خواننده های مورد علاقه خود اختصاص می دهند.
همین طور در تنظیمات پیش فرض پادکست ها و Play music در هر عضویت ، ۳ تا از جدیدترین اپیزود ها را به طور اتوماتیک دانلود می کند. اگر شما در بیش از چند پاد کست عضو شده باشید این اپیزودها و فضایی که برای ذخیره آن لازم است به سرعت افزایش می یابد.
برای بررسی این که دقیقا چقدر مگابایت یا حتی گیگا بایت از حافظه صرف ذخیره آهنگ ها و پادکست های Play Music می شود باید بر روی منوی سه خط در گوشه ی بالاسمت چپ صفحه تپ کنید. و سپسsetting>Manage Downloads را انتخاب کنید.
برای پاک کردن آهنگ دانلود شده یا یک پادکست از حافظه ی محلی بر روی دکمه ی نارنجی که سمت راست نام آن است تپ کنید.

نکته: شما می توانید همین کار را برای مدیریت دانلود های خود در اپلیکیشن Play Movies & TV نیز انجام دهید.

 

چطور حافظه ی دستگاه اندرویدی خود را خالی کنیم ؟

۵- مناطق آفلاین(offline areas) در Google Maps را پاک کنید.
دانلود کردن یک نقشه از آخرین ورژن اپلیکیشن Google Maps وقتی دستگاه شما آفلاین است یک روش خیلی خوب برای محل یابی است مخصوصا الان که هم مسیرها جستجو شده هم مسیرهای رانندگی را پشتیبانی می کند.اما این نقشه های مناطق آفلاین حجم زیادی از حافظه را اشغال می کنند.
در واقع یک نقشه آفلاین بسته به سایز منطقه بیش یک گیگا بایت فضا لازم دارد. شما می توانید مقدار فضای اشغال شده توسط مناطق آفلاین را مشاهده کنید بدین صورت که بر روی منوی سه خط در گوشه ی چپ بالای صفحه اصلی Google Maps وسپس گزنیه ی offline تپ کنید.
مقداری فضایی که هر نقشه اشغال میکند در زیر زیر نام آن نقشه نشان داده شده است.بر روی نقشه مورد نظر تپ کنید و Delete را انتخاب کنید تا فضای اشغال شده شما بازیابی شود.

 

چطور حافظه ی دستگاه اندرویدی خود را خالی کنیم ؟

۶- حذف اپلیکیشن هایی که کمتر از آنهااستفاده می کنید.
این خیلی خوب است که از راه دور می توانیم اپلیکیشن های اندرویدی را از صفحات وب دانلود ونصب کنیم.همین سبب انباشته شدن اپلیکیشن های زیادی بر روی دستگاه ما می شود که شاید برخی از آنها را فقط یک بار یا حتی یک بار هم استفاده نکرده ایم.
راه حل این است که برخی از این اپلیکیشن ها را پاک کنیم.البته اون هایی را که کمتر استفاده می کنیم. برای این کار اپلیکیشن Play Store را باز کنید.
بر روی منوی سه خط در گوشه بالا سمت راست صفحه تپ کنید My apps & games را انتخاب کنید سپس بر تب installed تپ کنید بر روی دکمه sort سمت بالا گوشه ی راست صفحه تپ کنید و گزینه ای را انتخاب کنید مثلا size یا حتی بهتر براساس Last used بروید به قسمت پایین لیست تا ببینید چه اپلیکیشن هایی را شما کمتر استفاده کرده اید و بررسی کنید که کدامیک را نیاز ندارید. بر روی آن اپلیکیشن تپ کنید و uninstall را انتخاب کنید. اپلیکیشن های دیگری برای بررسی مقدار کارکرد دیگر اپلیکیشن ها وجود دارند که به شما می گویداز اپلیکیشن حداقل استفاده را کرده اید مانند:App usage, App Tracker, Quality Time.

 

چطور حافظه ی دستگاه اندرویدی خود را خالی کنیم ؟

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text