img

خاموش شدن وقفل شدن اتوماتیک ویندوز…

/
/
/

طراحان ویندوز smart lock را آپدیت کردند.قابلیتی که به شما این امکان را می دهد هر موقع از کامپیوترتان دور شدید از طریق جفت سازی بلوتوث به هر دستگاهی مثل تلفن همراه ، کامپیوترتان راقفل کنید. در این ور کشاپ ما به شما نشان می دهیم که چطور این feature دستی را تنظیم کنید تا مجبور نباشید کامپیوترتان را در حالی که هنوز کارتان تمام نشده وبدون قفل کردن رها کنید.
ما همچنین چگونگی عملکرد AMP WinOFF را به شما آموزش می دهیم. یک ابزار سبک که در شرایط خاصی به صورت اتوماتیک کامپیوتر شما را به حالت خاموش شدن، قفل شدن ، ریست شدن و خواب (sleep) می برد. این کار می تواند در زمان یا تاریخ خاصی انجام شود یا وقتی مثلا تایمر شمارش معکوس به پایان می رسد.
اما شما می توانید خاموش شدن کامپیوترتان را زمان بندی کنید مثلا بعد از مدتی استفاده نکردن از کامپیوترتان یا و قتی کارکرد پردازنده از سطح خاصی پایین تر است. این قابلیت بسیار ارزشمند است مثلا هنگامی که شما کامپیوترتان را برای انجام یک دانلود طولانی ترک می کنید و می خواهید به محض این که دانلود تمام شد کامپیوترتان خاموش شود.

۱- قبل از استفاده از smart lock شما باید گوشی هوشمند خود را به وسیله بلوتوث با کامپیوتر مبتنی بر ویندوز ۱۰ خود جفت سازی کنید. مطمئن شوید بلوتوث بر روی گوشی شما روشن است،سپس در منوی start کامپیوترتان بنویسید Bluetooth و Bluetooth & other devices را باز کنیدو بر روی Add Bluetooth or other device کلیک کنید و دستورالعمل های صفحه را برای جفت سازی دستگاه ها انجام دهید.

۲- روی دکمه ی start ویندوز کلیک کنید setting را باز کنیدو بر روی Accounts و سپس sign-in options کلیک کنید، صفحه را پایین بیاورید تا Dynamic lock را ببینید و گزینه ی Allow Windows to detect when you›re away and automatically lock the device را تیک بزنید از این بعد وقتی شما با گوشی هوشمند خود از کامپیوترتان دور می‌شوید ویندوز به طور اتوماتیک قفل خواهد شد.

 

خاموش شدن وقفل شدن اتوماتیک ویندوز...

۳- بعد، AMP WinOff را راه اندازی کنید، شما در تب Shutdown planning گزینه های زیادی را برای تنظیم کردن این قابلیت می بینید. اول نوع shutdown را که می خواهید تنظیم کنید را از لیست زیر انتخاب کنید. این لیست شامل :Power off , Restart, Lock session و Sleep می‌باشد.

۴- الان شما می توانید به تنظیم ضوابطی بپردازید که shutdown انتخابی شما را اجرا می کند. اگر شما می خواهید کامپیوترتان در زمان خاصی خاموش شود در کادر Date/time گزینه ی Enable را تیک بزنید. شما همچنین می توانید گزینه ی Date را هم تیک بزنید تا بتوانید تاریخ خاصی را برای آن تعریف کنید.

 

خاموش شدن وقفل شدن اتوماتیک ویندوز...

۵- برای خاموشی متناوب، گزنیه Interval box را تیک بزنید.یک فاصله زمانی را تعیین کنید.(برحسب ساعت ، دقیقه یا روز) که بعد از چه مدت زمانی کامپیوتر شما خاموش شود.و گزنیه ی User activity خاموشی را برای زمانی اجرا می کند که از کامپیوتر شما بعد یک مدت زمان مشخصی استفاده نشود.

۶- اگر شما User activity را فعال کردید ، گزنیه ی Observe system/display low power blocks را نیز تیک بزنید. اینکار سبب می شود اگر یک پروسه یا یک اپلیکیشن مانع از نمایش کم شدن باتری (low power mode)کامپیوتر می شود ،خاموشی ویندوز متوقف شود.

 

خاموش شدن وقفل شدن اتوماتیک ویندوز...

۷- CPU load برای خاموشی در شرایطی است که عملکرد پردازنده از یک سطح مشخصی پایین تر باشد.برای مثال اگر برای بیش از ۱۰ دقیقه عملکرد پردازنده کمتر از ۵ باشد. اگر از این قابلیت استفاده کردید بهتر است دو گزنیه ی بعدی راهم تیک بزنیدکه غیر فعال کردن screensaver و میانگنین گرفتن از CPU load در ۵ ثانیه آخر است.

۸- گزینه ی استفاده از شبکه(network usage) است در این جا شما می توانید تعیین کنید که اگر کامپیوترتان برای یه دوره ی زمانی میزان دانلود و بارگزاری آن از یک مقدار مشخصی کمتر بود ، خاموش شود.اگر این گزنیه استفاده می کنید مطمئن شود که در قسمت network adapter کارت شبکه خود را به درستی از منوی کشویی انتخاب کرده اید.

 

خاموش شدن وقفل شدن اتوماتیک ویندوز...

۹- تنظیمات پیش فرض در WinOFF (در گوشه پایین سمت راست) بدین منظور است اگر هرکدام از این شرایط محقق شد، کامپیوتر خاموش شود.اما شما می توانید All conditions must me triggered در این صورت کامپیوتر شما باید منتظر بماند تا مثلا هیچ استفاده ای از کامپیوتر نشود یا هیچ فعالیت شبکه ای در جریان نباشد، تا آن موقع بتواند خاموش شود.

۱۰- وقتی از پیکر بندی ایجاد شده راضی بودید بر روی دکمه ی save کلیک کنید. و برنامه خاموشی کامپیوتر را فعال کنید. اگر بر تب General options کلیک کنید. می توانید ویژگی های دیگری را فعال کنید مثلا فعال کردن دوباره برنامه خاموشی بعد از restart شدن کامپیوتر، که اگر شما از این گزنیه استفاده می کنید مطمئن شوید که Load on Windows startup را هم تیک زده اید.

 

خاموش شدن وقفل شدن اتوماتیک ویندوز...

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text