img

لازمه‌های صرفه‌جویی زمان در ویندوز…

/
/
/

همه ما می خواهیم سیستم کامپیوتریمان سریعتر کار کند اما نه تنها با درگیر کردن یک پردازنده جدید، یا دوبرابر کردن مقدار RAM و یا حتی دستکاری کردن تنظیمات سیستم. این کار شامل بازنگری در نحو استفاده از کامپیوتر، استفاده از میانبر های جدید، و اساسا مجبور کردن خود به نحو استفاده موثر تر و کارآمد تر از کامپیوتر، نیز می شود. نکته ها و ترفند ها و میانبرهای زیادی هستند که می توانند تغییرات اساسی در نحو تعامل و کار شما با ویندوز و برنامه های موردعلاقه تان به وجود بیاورند و مقدار بسیار زیادی زمان در مدت بسیار کوتاهی برای شما فراهم کند.
چقدر زمان می توانید ذخیره کنید؟ اگر به تنهایی نگاه کنیم، هر نکته و ترفندی که در این مقاله برای شما توضیح می دهیم می تواند کم و بیش چند ثانیه ایی برای شما زمان فراهم کند اما به محض اینکه آنها را بکار بگیرید، زمان های بیشتری به دست خواهید آورد.
تصور کنید: ترفندی که برای شما ۵ ثانیه ذهیره می کند، در طول روز ۱۲ بار مورد استفاده قرار بگیرد، به تنهایی برای شما ۱ دقیقه زمان ذخیره می کند، اما در طول یک سال بیش از ۶ ساعت فقط از یک ترفند به دست خواهید آورد. همه این ها به این معنی است که قبل از اینکه این مقدار ذخیره زمان را در برنامه سالیانه خود لحاظ کنید، باید این نکته ها و ترفند های و کلید های میانبر صفحه کلید را به کار گرفته و به خوبی با آنها آشنا شوید تا بتوانید از ذخیره زمان در روز، هفته و ماه آغاز کنید.
ما برروی ویندوز ۱۰ تمرکز می کنیم اگرچه بسیاری از این نکته ها و ترفند ها در ویندوز ۷ و ۸٫۱ هم کارایی دارند. ما نحوه استفاده شما از دسکتاپ، منو استارت ( و برادر کوچک تر آن، منو دسترسی سریع (Quick Access menu) ) نوار وظیفه، و البته به شما خواهیم گفت کدام تنظیمات می توانند فرایندکار شما را سرعت ببخشند.
همچنین شما را با کلید های میانبر صفحه کلید که به صرفه جویی زمان کمک می کنند آشنا می کنیم. با هم با نحوه استفاده موثر تر از منو راست کلیک را بررسی می کنیم و البته نحوه انجام جست و جوی سریع تر با File Explorer را توضیح می دهیم. و البته زمانی را هم صرف آموزش ساخت لیست دسترسی سریع سفارشی میکنیم که از طریق باکس Run می توانید آن را فعال کنید و سرعت استفاده شما از ابزارهای آفیس مایکروسافت را افزایش می دهد (و البته دیگر برنامه ها).

windows time savers

 

حالا بیایید این نکته ها و ترفند ها را آغاز کنیم تا بدانید چطور و چگونه از کامپیتور و ویندوز خود استفاده بهتری ببرید.
امروزه با برخی برنامه ها و ابزارها می توان علاوه بر ساده نمودن دسکتاپ، برنامه را در دسترس قرار داده و کارایی کاربران را افزایش داد. پیشنهاد ما این است که اگر تا به حال این کار را نکرده ایید، همین امروز دست به کار شوید و میانبر برنامه های موردعلاقه تان را بر روی نوار ابزار قرار دهید. بدین ترتیب برای باز کردن آنها فقط به یک کلیک نیاز خواهید داشت. ضمن اینکه در صورت نیاز به باز کردن نسخه دیگر یک برنامه باز و در حال استفاده برای دومین بار می توانید کلید shift را نگهداشته و بر روی آیکون آن در نوار ابزار کلیک نمایید.
ساده ترین روش برای انجام کار این است که برنامه مورد نظر را باز نموده به نحوی که آیکون آن بر روی نوار ابزار قابل مشاهده باشد، سپس گزینه Pin to Taskbar را انتخاب نمایید که بدین ترتیب برنامه بر روی نوار ابزار قرار خواهد گرفت. برای مثال، در صورت نیاز به دسته بندی برنامه های مرتبط با یکدیگر می توانید برنامه های آفیس را در یک بخش و برنامه های تحت وب را در بخش دیگری قرار دهید.
از مزایای دیگر اجرای برنامه ها از روی نوار ابزار آن است که با استفاده از لیست های میانبر می توان با دو کلیک به پرونده های اخیر دسترسی یافت.
برای تحقق این امر می توان روی نوار ابزار راست کلیک نمود و به این فهرست دسترسی پیدا کرد. برای افزودن یک آیتم به این لیست باید ماوس را بر روی آن قرار داده و سپس گزینه Pin را انتخاب کرد.
همچنین در صورت کمبود فضا برای افزودن برنامه به نوار ابزار می توان یک پوشه ایجاد کرد و تمامی میان برها را در آن قرار داد؛ سپس روی نوار ابزار راست کلیک کنید و گزینه های New>Toolbars>NewToolbar را انتخاب کنید. بعد آن می توانید بر روی این پوشه رفته و روی گزینه >> در کنار نوار ایجاد شده کلیک کنید تا به میانبرها دسترسی پیدا کنید و یا اینکه یک فهرست سفارشی برای خود تهیه نمایید.

 

windows time savers

 

میانبر منوی استارت
منوی استارت در ویندوز ۱۰ به کاربران اجازه می دهد تا آیتم های مورد نظر خود را از لیست اصلی برداشته و در سمت راست منو قرار دهند. برای اجرای این فرایند بر روی آیتم مورد نظر راست کلیک نموده و گزینه Pin to start menu انتخاب می شود.
هنگامی که در لیست ظاهر شد، میتوانید موارد مربوط به هم را با یکدیگر کشیده و بیاندازید، اندازه ی نماد تصویری را تغییر دهید (میانبر برنامه های معمولی می توانند کوچک یا متوسط باشند)، سپس گروه را به منظور سهولت در شناسایی نام گذاری کنید (برروی ‹=› در کنار گروه برای تغییر نام کلیک کنید). همچنین بر نوار عنوان کلیک کرده و با دکمه ی ‹=› بکشانید تا گروه ها را مجددا مرتب کرده، گروه هایی که نیاز به دسترسی بیشتری دارند را در ابتدای لیست قرار دهید.
همچنین شما میانبر های مورد نیازی را در قسمت پایین سمت چپ صفحه خواهید دید-بر تصویر کاربری خود کلیک کنید تا سریعا به تنظیمات حساب خود به وسیله ی گزینه ی ‹change account settings› که نشان داده میشود، دست یابید (به علاوه میتوانید کاربران را بدون قطع ارتباط، از این قسمت جا به جا کنید وکامپیوتر خود را قفل نمایید).
دیگر میانبر ها -شامل تنظیمات و جستجوگر فایل- نیز در این قسمت یافت می شوند. شما انتخاب محدودی در در نمایش آنچه می توانید نشان دهید دارید که شامل گزینش فولدر های کاربران (و قطعا لینکی به خود فولدر منشا)، گروه کامپیوترهای خانگی Homegroup و شبکه می باشد. برای تغییر دادن این موارد به قسمت
Settings > Personalisation > Start
بروید و بر
‘Choose which folders appear on Start’
کلیک کنید.

 

 

از Run استفاده کنید
Run به طوری پیش فرض بر روی منوی استارت نمایش داده نمی شود، اما هنوز میتونید با استفاده از [Win] + [R] اون رو اجرا کنید. هرچقدر بیشتر از برنامه Run استفاده کنید، به دلیل قابلیت کامل کردن خودکار، که خودکار دستورات ناقص رو تکمیل میکند، این منو بیشتر بهبود پیدا میکند. تایپ آدرس فایل ها هم سریع می شود، چون همزمان همه ی زیرفولدرها بارگزاری شده و کمک می کنند که در filesystem به راحتی جست و جو و مکاشفه کنید.
با یک نکته ی مخصوص ویندوز ۱۰ شروع می کنیم. منوی جدید تنظیمات برای جست و جو کاملا می تواند سردرگم کننده باشد، اما برنامه Run با ساختار زیر دسترسی شما به هر بخشی رو فراهم میکنه:
‘ms-settings:<shortcut>’.
اینطوری فقط نیاز دارید که ‘<shortcut>’ با مکان انتخابی تون جایگزین کنید، مثل
‘mssettings: windowsupdate’
یا
‘ms-settings:lockscreen’.
برنامه Run دسترسی به کنترل پنل را تسریع می کند. اگرچه حالا بسیاری از میانبرها، مثل ‘control desktop’ شما رو به بخش تنظیمات شون هدایت میکنند. البته این حالت شامل فرمان های ‘control admintools’ ، ‘control system’(کنترل پنل سیستم) و ‘control sysdm.cpl’ (System Properties) نمیشه. لیست کامل رو میتوانید در http://bit.ly/2xvoGpr ببینید. سایر فرمان ها هم میتوانند ‘devmgmt. msc’ ( دیوایس منیجر) ، ‘taskmgr’ (تسک منیجر) ، ‘cleanmgr’ ( پاک سازی درایو) و یا هر میانبر برنامه ای یا حتی اسامی فایل برنامه ها ، مثلا ‘winword’ برای برنامه ورد مایکروسافت باشند.
کاربرد دیگر Run مرورِ فولدر های مخفی است ، به خصوص فولدرهایی که شامل دیتای اپلیکشن ها هستند. این کار با استفاده از متغیرهای محیطی عملی میشود. به طور مثال ‘%AppData%’ به C:\ User\<Yourname>\AppData\Local وصل میشود. ‘%AppData%\’ را تایپ کنید و لیستی از زیرفولدر ها را خواهید دید. روند فیلتر شدن نتایج تا زمانی که شما یک گزینه را انتخاب کنید ادامه پیدا میکند.
سایر متغیر های محیطی عبارتند از ‘%OneDrive%’ (فولدر برنامه ذخیره سازی OneDrive) ، ‘%windir%’ (دایرکتوری ویندوز) و ‘%ProgramData%’ که به محل فولدرِ ProgramData وصل میشود.

windows time savers

از دسترسی سریع استفاده کنید
اگرچه منوی شروع در بروز رسانی های سازندگان ساده سازی شده است اما هنوز جایگزین مناسبی برای منوی دسترسی سریع، که با کلیک راست کردن برروی منوی شروع و یا فشار دادن [Win] + [X] نمایش داده میشود، نیست. این منو شامل میانبر های بسیاری برای تنظیمات سیستم های مختلف و ابزار ها می شود، اما چرا از گزینه های پیشنهادی داده شده استفاده نکنیم؟ شما می توانید میانبر های خود را به کمک نرم افزار
Win+X Menu Editor (http://bit.ly/2xsJ36i)
اضافه کنید. این نرم افزار این قابلیت را به شما میدهد که هرچه موجود است را ویرایش کرده ، دوباره موارد را مرتب سازی کنید و البته آنچه که      می خواهید اضافه کنید. پس از باز کردن نرم افزار Win+X Menu Editor برروی ‘Add a program’ ، برای اضافه کردن برنامه های مورد نظر خود، موارد موجود در control panel و یا ابزار های مدیریتی، کلیک کنید. ‘Add preset’ را برای یافتن میانبر های کاربردی مخفی سازی ابزار ها و همچنین تنظیمات پاور، انتخاب کنید. برای نگهداری موارد مرتبط در کنار هم و سهولت در یافتن آنها می توانید موارد مد نظر خود را در گروه هایی قرار دهید.

 

ساماندهی بیشتر تنظیمات 
تنظیمات پیش رو از کلیک کردن و جا به جایی غیر ضروری جلوگیری می کند که در قسمت Start>Settings (و یا [Win] + [I] برای دستیابی سریعتر) قرار دارد.
با رفتن به قسمت Devices > Mouse شروع کنید و در صورت لزوم قسمت ‘Scroll inactive windows when I hover over them’ را روشن کنید. حال می توانید ماوس خود را روی هر پنجره ی بازی برده و آن را بدون انتخاب پنجره ی مورد نظر، اسکرول کنید. اگر از پد لمسی استفاده می کنید، بر ‘Additional mouse options’ کلیک کرده و به دنبال بخشی بگردید که امکان دستیابی به وضعیت های مشخص و پد های لمسی دیگر را بدهد-فقط تنظیماتی که می توانند سرعت استفاده از کامپیوتر شما را افزایش دهند.
اگر شما معمولا پرینتر را تعویض می کنید به قسمت Devices > Printer رفته و ‘Let Windows manage my default printer’ را فعال کنید -اینکار آخرین پرینتر مورد استفاده را پرینتر پیش فرض قرار می دهد. در صورتی که می خواهید تصحیح خودکار و پیشنهاد متن غیر فعال شوند ‘Typing’ را انتخاب کنید، اگرچه اکثر مواقع خود این گزینه ها به صرفه جویی در وقت کمک میکنند. در آخر، هنگام اتصال دستگاه های خارجی مانند DVDs،USB drives، و یا Flash memory cards در صورت تمایل به انتخاب گزینه ی پیش فرضAutoplay را انتخاب نمایید.
به قسمت ‘System>Notifications& actions’ رفته تا مشخص کنید کدام اعمال در action center وجود داشته باشند-میانبر های کاربردی همچون قطع و وصل کردن ساعات کم فعالیت و تنظیم کردن شبکه. سپس ‘Multi-tasking’ را برای تغییر دادن عملیات دسکتاپ های مجازی انتخاب کنید-شما می توانید پنجره های باز را از همه ی دسکتاپ های روی نوار برنامه ها نشان دهید تا در صورت تعویض مداوم دسکتاپ ها سرعت بیشتری داشته باشید، و از [Alt] + [Tab] برای نشان دادن همه ی پنجره های باز-نه فقط آن هایی که روی دسکتاپ موجود هستند- استفاده کنید. تنظیمات دسکتاپ مجازی بیشتری متعاقبا گفته خواهد شد.
به قسمت ‘Accounts > Sign-in options’ رفته و PIN مختص دستگاه را تعیین کنید تا زمانی که درخواست رمز حساب مایکروسافت می شود در زمانتان صرفه جویی شود. در آخر، بررسی بخش’Ease of Access ‘برای مطلع شدن از کارآمدی هر کدام از گزینه های دسترسی پیشنهاد شده برای تسهیل استفاده از ویندوز و سرعت بخشیدن به آن، میتواند برایتان مفید واقع شود.

windows time savers

 

ایجاد لیست های میانبر سفارشی

کاربران با برنامه Jumplist Extender می توانند لیست میانبر برای برنامه ها را گسترش دهند. این ابزار متن باز بوده و با اینکه مدت زیادی از عرضه آن می گذرد اما کارکرد بسیار مناسبی برای ویندوز ۱۰دارد. بدین ترتیب که ابتدا برنامه را انتخاب نموده و سپس گزینه های مورد نظر را به لیست ارائه شده در فهرست میانبر اضافه نمایید. برنامه Jumplist Extender رجیستری را برای ساخت و ویرایش لیست میانبرهای سفارشی شما را ویرایش می کند و نیازی نیست خود شما این کار را انجام دهید.
برای مثال، برنامه را باز کرده و گزینه “Start a new Jump list” را انتخاب کنید. واژه Snipping را در بخش جستجوی برنامه ها تایپ کنید و ابزار Snipping را انتخاب کنبد. سپس با کلیک بر روی گزینه Open و لود شدن آن، بر روی پنجره Snipping Tool کلیک نموده و گزینه OK در پنجره Jumplist Extender را بزنید.
عبارت Rectangle snip را در کادر نام در Jumplist extender تایپ نموده و همزمان با فشردن کلید Alt، کلید N را بزنید. بنابراین Alt+N در پنجره Press keyboard shortcuts نشان داده می شود. حال کلیدهای Alt + M و سپس R را بفشارید. همچنین می توان گزینه های دیگری را با ترکیب کلید جهت نمای راست با فشردن کلید + اضافه نمود.
در نهایت گزینه Save and Apply to Taskbar را از منوی File انتخاب کنید. میانبر Snipping Tool را در نوار ابزار وارد کرده و برنامه را ببندید. حال بر روی آیکون آن در نوار ابزار راست کلیک نموده و گزینه هایی که برا یآن ساخته اید را مشاهده نمایید؛ بدین ترتیب امکان گرفتن Snapshot بدون باز کردن ابزار Snipping Tool فراهم می گردد.
همچنین می توان از این تکنیک با استفاده از میانبرهای صفحه کلید برای شروع فعالیتها در برنامه های دیگر نیز استفاده نمود. ضمن اینکه می توان از Extender برای ایجاد لیست سفارشی از فایلها جهت باز شدن با یک برنامه خاص، استفاده نمود.

windows time savers

روی کیبورد تسلط پیدا کنید
درست است که اشاره و کلیک کردن راحت و آسان است، اما جایگزینی برای عملکرد سریع کیبورد نیست. خوشبختانه شما میتونید میانبر کیبوردی برای برنامه های مورد علاقه تون تعیین کنید تا سریعتر اجرا شوند – که باعث صرفه جویی وقت هم می شود.
اول نوار ابزار رو بررسی میکنیم: ۱۰ برنامه ابتدایی که به نوار ابزار پین یا متصل شده اند، می توانید با استفاده از میانبرهای [Win] + [1] تا [Win] + [0] ، به ترتیب اعداد از چپ به راست، فعال کنید. همچنین روی میانبر یک برنامه راست کلیک کنید (یا روی محلی که به نوار ابزار پین شده راست کلیک کرده و دوباره روی برنامه مورد نظر در لیست نمایش داده شده – یا همون جامپ لیست – کلیک کنید) و Properties رو انتخاب کنید. سپس داخل کادر ‹Shortcut key› کلیک کنید و ترکیب دکمه انتخابی خود را برای اجرای اپلیکیشن وارد کنید – ترکیبات احتمالی میتونند شامل [Ctrl] + [Alt]،
[Shift] + [Alt]، یا[Ctrl] + [Shift] + [Alt] به اضافه دکمه ی انتخابی شما باشند.
دکمه [Win]، یا همان ویندوز، راه دستیابی به بسیاری از ابزار های مفید محسوب می شود : برای مثال [Win] + [Pause/Break] کنترل پنل نسخه قدیمی ویندوز رو باز میکنه، یا مثلا [Win] + [A] نوار ابزاری به اسم Action Centre در سمت راست دسکتاپ. اگر تمایل دارید برای میانبرهای کیبوردی بیشتر کلید ویندوز رو با [Ctrl] و [Alt] جفت کنید،WinHotKey رو از
www.directedge.us/content/winhotkey
دانلود کنید، که با ویندوز ۱۰ هم سازگاری دارد.
کشف میانبرهای کاربردی در اپلیکیشن ها و برنامه های مورد علاقه تون می تواند بسیار مفید باشد. چند میانبرکاربردی هستند که بین همه ی اپلیکیشن ها ( و خود ویندوز) همگانی بوده و مشترک هستند، به طور مثال
[Ctrl] + [C], [X], [V]
که میانبرهای کپی، کات و پیست کردن در کلیپ بورد هستند. [Ctrl] + [Z] هم آخرین عمل انجام شده را به حالت قبل بر می گرداند، در حالی که [Crtl] + [Y] عمل قبلی را دوباره تکرار میکند.
بیشتر میانبرهای صفحه کلید در منوهای خود نرم‌افزار نشان داده می‌شوند. اما اگر این‌طور نبود بهتر است برای دسترسی به گزینه‌های هر منو ترفند Alt را به خاطر داشته باشید – برای این کار Alt و حرف برجسته‌شده‌ی منوی مورد نظر را بزنید و به همین ترتیب نیز برای دسترسی به گزینه‌های هرمنو عمل کنید، به عنوان مثال ترکیب Alt + F + O شما را به مسیر File -> Open می‌برد – کاربران Office365 با یک‌بار فشردن Alt لیست حروفی که بالای تب‌های روبانی۲ و گزینه‌های نوار ابزار دسترسی سریع۳ پدیدار می‌شوند را می‌بیند. برای دسترسی به گزینه‌ی دلخواه Alt را نگه داشته و دکمه‌ی موردنظر را فشار دهید. – اگر با تب روبانی سر و کار دارید حروف زیادی اطراف گزینه‌های هرتب پدیدار می‌شوند و به شما امکان انتخاب سریع‌تری می‌دهند.

 

از راست کلیک استفاده کنید
منوی راست کلیک – که با فشردن Shift + F10 در محل قرار گرفتن نشانگر ماوس پدیدار می‌شود – به خصوص در File Explorer گزینه‌هایی کاربردی و حساس به متن دارد. گاهی اوقات شما با نگه‌داشتن Shift می‌توانید گزینه‌های پنهان را نیز ببینید – به عنوان مثال گزینه‌ی Copy as path برای یک فایل یا پوشه‌ی انتخاب شده، یا مقصدهای بیشتری در زیرمنوی Send-to.
برای افزودن نرم‌افزارها یا مسیرهای سفارشی به منوی Send to، ابتدا Run را باز کرده، shell:sendto را نوشته و Enter را بزنید. اکنون می‌توانید میانبرهایتان را از اینجا اضافه کنید. هم‌چنین برای افزودن گزینه‌های بیشتر مانند Clipboard، Command Prompt و… میتوانید از Send To Toys استفاده کنید.
منوی راست کلیک ممکن است به خاطر اضافه شدن گزینه‌های نرم‌افزارهای دیگر بهم ریخته و در نتیجه کند شود. درصورتی که خود برنامه گزینه‌ای برای غیرفعال کردن این مورد نداشت، ابزارهای واسطی برای نظم بخشیدن به این اوضاع وجود دارند. به عنوان مثال اگر از CCLeaner (www.piriform.com) استفاده می‌کنید، باید به مسیر زیر بروید:
Tools -> Startup -> Context Menu
درصورتی که نیاز به کنترل بیشتری روی این منو – از قبیل افزودن گزینه‌هایی برای ورودی‌های بیشتر – دارید می‌توانید از نسخه‌ی قابل حمل
Context Menu
(http://www.sordum.org/?p=7615)
استفاده کرده و برای بررسی و پاک کردن گزینه‌های ناخوانده به مسیر زیر بروید:
File -> ContextMenuCleaner

 

سریعتر کردن جستجوگر فایل
جستجوگر فایل پر از نکات و ابزار برای صرفه جویی در زمان است. در اینجا بعضی از بهترین آنها ذکر می شود. اول از منوی دسترسی سریع در نوار بهره ببرید، پوشه هایی که زیاد استفاده می شوند را به آنجا بکشید تا بتوانید سریع و راحت از آنها استفاده کنید.
اگر همچنان از ctrl یا shift برای استفاده از پوشه ها یا فایلهای متعدد استفاده می کنید، به جای آن از نوار دیدن جستجوگر فایل استفاده کنید و گزینه های را انتخاب کنید. اکنون می توانید هر فایل یا پوشه را با استفاده از گزینه انتخاب کنید.
جعبه جستجوی جستجوگر فایل همچنان محلی سریع برای جستجوی فایل و پوشه است. اکثر فیلترهای آن را یاد بگیرید تا چیزی را که لازم دارید پیدا کنید. نوار جستجوی روی برگه با دو کلیک به شما دسترسی به آنها می دهد، اما شما می توانید فیلترهای خود شامل type (نوع فایل)، kind (نوع فایل مانند متن)، date(تاریخ یا محدوده تاریخ)، size (اندازه فایل)، و حتی tag (برچسبها) را مستقیما در جعبه جستجو وارد کنید.
جعبه جستجو همچنین از همه اپراتورهای استاندارد Boolean حمایت می کند، پس اصطلاحات دقیق را میان دو گیومه وارد کنید و سپس لغات غیردلخوا را با خظ تیره جدا کنید و از AND، OR یا NOT استفاده کنید. برای راهنمایی دقیقتر به آدرس مراجعه کنید. اگر فایلهای اصلی را خارج از پوشه های کاربر ذخیره کرده اید، ارزش دارد که با ویندوز آنها را علامت گذاری کنید تا جستجوی های آینده سریعتر شوند. برای این کار در نوار جستجو، گزینه های پیشرفته را انتخاب کنید و “Change indexed locations” را تغییر دهید.

 

میزکار ویندوز
اکنون کار را با برخی میانبرهای قابل استفاده صفحه کلید برای مرور دسکتاپ شما پایان می دهیم. Aero Snap این توانایی را به شما میدهد تا با کشیدن دو پنجره به لبه میزکار، آنها را در کنار هم متصل کنید. شما همچنین می توانید پنجره ها را از طریق صفحه کلید حرکت دهید. [Win] را نگه دارید و کلیدهای سمت راست یا چپ مکان نما را بترتیب فشار دهید. برای قرار دادن پنجره در گوشه بالا، دکمه های [Win]+[Up] و برای قرار دادن پنجره در گوشه سمت پایین، دکمه های [Win]+[Down] را کلیک کنید. اینگونه می توانید چهار پنجره را همزمان بر روی میزکار خود مشاهده کنید.
در نهایت با کمک برخی از کلیدهای ترکیبی [Tab] ، از وظیفه ویندوز و ابزارهای تغییر دسکتاپ استفاده بهینه را می بریم. شاید نمایش وظایف بصری جدید مورد پسند بسیاری از افراد واقع نشود اما شما می توانید به راحتی آن را با [Win]+[Tab] استفاده کنید. هنگامیکه صفحه را باز کردید، برای انتخاب پنجره دلخواه، کلید [Enter] صفحه کلید خود را فشار دهید. چنانچه نمای قدیمی را ترجیح میدهید، [Alt] را نگه داشته و [Tab] را بزنید. (در حالیکه دکمه [Alt] را نگه داشته اید با استفاده از (right) [Tab] و [Shift]+ [Tab] (left) می توانید به راست و چپ بچرخید.
[Alt] + [Tab] فقط پنجره ها را در میزکار مجازی فعلی نمایش می دهد در حالی که شما میتوانید با استفاده از Task View به سریع تر به تمامی پنجره های میزکار دسترسی داشته باشید. برای ایجاد میزکار مجازی جدید [Win]+ [Ctrl]+[D] و برای بستن آن از [Win]+ [Ctrl]+[F4] استفاده کنید. همچنین برای حرکت میان میزکارهای مجازی می توانید از [Win]+ [Ctrl] و سپس کلیدای راست و چپ مکان نما استفاده کنید.
چنانچه بین چندین نوار در برنامه ای حرکت میکنید مانند مرورگر وب، می توانید برای انتخاب نوار قبل یا بعد از [Ctrl]+ [Tab] و [Ctrl]+ [Shift]+[Tab] استفاده کنید.

 

سریعتر کردن مایکروسافت آفیس
اگر شما کاربر آفیس هستید، بسیاری از میانبرها برای صرفه جویی در وقت را پیدا خواهید کرد که منتظرند کشف شوند. با گشتی در اطراف نوار و دستورهایی که اغلب استفاده می شوند شروع کنید، در عوض یک دستور رایج را مشخص کنید، روی دکمه آن کلیک راست کنید، و «اضافه کردن به نوار ابزار دسترسی سرع را انتخاب کنید.
با این کار آن را به بالای نوار برای دسترسی سریع سنجاق می کنید. جا برای دستورات محدودی وجود دارد پس روی موارد مشابه کلیک کنید (..) یا دکمه More در سمت راست نوار ابزار دسترسی سریع را کلیک کنید و گزینه نشان دادن پایین نوار را انتخاب کنید تا آن را به یک محل بازتر منقل کنید. شما همچنین می توانید نوار را با دستورات مورد علاقه خودتان سفارشی کنید، یا به وسیله قرار دادن آن زیر یک نوار یا تعیین میانبرهای سفارشی صفحه کلید برای هر ابزار غالبا مورد استفاده:گزینه ها را از توار فایل انتخاب کنید و سفارشی کردن نوار را انتخاب کنید تا نوار را آن طور که می خواهید تنظیم کنید. در حالیکه انیجا هستید روزی سفارشی کردن در کنار میانبرهای صفحه کلید کلیک کنید تا میانبرها را تعیین کنید. اگر غالبا زمان زیادی برای مرتب کردن هر بخش از متن تلف می کنید، به جای آن از word styles استفاده کنید. این کار باعث آسان شدن قالب بندی کلی و جزیی در سراسر متن می شود. شما می توانید برای تغییرات میانبر صفحه کلید تعیید کنید و به سرعت قالب بندی را با استفاده از متن انتخاب شده بروزرسانی کنید. (بسادگی روی قالب بندی هدف راست کلیک کنید و بروزرسانی را انتخاب کنید… تا با متن انتخابی مطابق شود). در نهایت ذخیره وقت از طریق دخیره اعمال تکراری بصورت ماکرو است. ساده ترین راه استفاده از دکمه ضبط ماکرو در نوار توسعه دهنده است تا کلیکهای دستوری و صفحه کلید را ضبط کنید- به یاد داشته باشید که فقظ زمانی کار می کند که موارد توسط صفحه کلید انتخاب شده باشند که به نوعی قابل استفاده بودن آن را محدود می کند. به آدرس بروید و macros را جستجو کنید تا اطلاعات بیشتری بیابید. مراقب ماکروهایی که می توانند کدهای مشکوک ذخیره کنند باشید پس با کلیک روی macro security فقط به ماکروهایی اجازه نصب بدهید که امضای دیجیتال داشته باشند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text