img

نصب ویندوز بر روی هارد درایو اکسترنال…

/
/
/

امروزه با سرعت اتصال‌های USB 3.1 و USB-C ، یک هادر داریو اکسترنال می‌تواند با سرعت یک هارد اینترنال خواندن و نوشتن را انجام دهد. تقویت SSD‌های خارجی را هم به آن اضافه کنید و برای اولین بار می‌توانید ویندوز را بر روی داریو اکسترنال اجرا کنید.
اول از همه با خبر بد شروع می‌کنیم. اگر ویندوز متوجه شود که از یک درایو اکسترنال اجرا می‌شود، دیگر نمی توانید آن را اجرا کنید. اما می‌توانید با چند روش از جمله شبیه سازی از طریق ابزار هایی مانند VMware این مشکل را حل کنید. ساده ترین کار ، استفاده از برنامه ای به نام winToUSB است.
winToUSB مانند Windows To Go عمل می‌کند، این یک ابزاری تجاری شرکت مایکروسافت است که با نسخه‌های مشتری ویندوز کار نمی کند. می‌توان از آن همراه با USB ها استفاده کرد ،اما با درایو‌های اکسترنال دیگر هم کار می‌کند.
اگر DVD ، یک فایل ایمیج یا یک USB نسب برای ویندوز ، می‌توانید به راحتی فایل ایمیج ISO windows 10 installer را مایکروسافت را دانلود کنید. فقط مطمئن شوید که ایمیج را برای نسخه و زبان ویندوز برای گواهینامه خود را انتخاب کرده اید. اگر نصب ویندوز خودتان را کپی می‌کنید، از مرحله را انجام ندهید.

به winToUSB بگویید ویندوز کجاست
با آیکون‌های سمت چپ winToUSB می‌توانید رسانه را برای نصب ویندوز انتخاب کنید : برای مثال یک فایل ایمیج، DVD یا کلون تصب سیستم کنونی را انتخاب کنید. مورد مناسب را انتخاب کنید. بعد از این کار، گزینه‌های زیر ستون « operating system»( سیستم عامل) در پنجره اصلی را مشاهده می‌کنید. مورد مناسب براساس گواهینامه را انتخاب کنید. برای مثال اگر از یک فایل ایمیج رسمی استفاده می‌کنید، می‌توانید یکی از گزینه‌های Home (خانگی) و Pro(حرفه ای) را انتخاب کنید و بر روی next (بعدی) کلیک نمایید.
دیسک نصب، پارتیشن و حالت را انتخاب کنید.
در صفحه بعد، از
« please select the destination disk»
( لطفا دیسک مقصد را انتخاب کنید) استفاده نمایید. باید برای انتخاب درایو اکسترنال مورد را برگزینید. با این کار ، چند گزینه در زیر باز می‌شود.
از شما خواسته می‌شود تا سیستم و پارتیشن بوت را انتخاب کنید. می‌توانید پارتشین مناسب برای هر دو سیستم و بوت را انتخاب کنید.
در نهایت حالت نصب برای شما نمایش داده می‌شود. اگر می‌توانید حالت Legacy را انتخاب کنید که ساده ترین راه برای ادامه کار است.
اگر با این گزینه مشکل دارید، تنها نصب ویندوز بر روی حالت VHD را انتخاب کنید. گزینه‌های اندازه نصب ویندوز بر روی درایو ها را هم دارید، تنها حداکثر اندازه موجود را انتخاب کنید ، مگر ان که دنبال فعالیت‌های خاصی باشد.
برای شروع نصب بر روی Next کلیک کنید، درصد پیشرفت کار را مشاهده می‌کنید. زمان نصب به عوامل زیادی مانند سرعت درایو مقصد بستگی دارد. شاید ۱۵ دقیقه طول بکشد یا چند ساعت. بعد از اتمام کار به شما اطلاع داده می‌شود.

بوت در ویندوز
بعد از تکمیل فرایند WinToGo ، باید در داخل ویندوز بوت کنید. برای این کار، رایانه را ری استارت کنید از درایو اکسترنال بوت را انجام دهید.
متاسفانه روش انتخاب دیسک برای لوت بعد از راه‌اندازی مجدد در رایانه ها متفاوت است.
معمولا برای دسترسی به BIOS ، باید کلید F12 را در زمان بوت رایانه فشار دهید و تغییر را در آن جا انجام می‌دهید. به صفحه سازنده مادر بورد در بوت رایانه توجه کنید ( قبل از بار گذاری سیستم عامل)، که دستورالعمل‌های دسترسی به BIOS را ارائه می‌دهد.
چند درایو برای انجام بوت را در اختیار داید. درایو اکسترنال را انتخاب کنید ( در WinToGo معمولا « Boot EFI» نامیده می‌شود». نصب ویندوز باید با یک Wizard ساده تکمیل شود.
البته، در مواردی باید درایو و بهترین برنامه‌های جانبی برای ویندوز جدید را دانلود کنید. اما بعد از کمی تلاش، نصب ویندوز بر روی هارت درایو اکسترنال به موفقیت انجام می‌شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text