img

حل مشکلات کلمه عبور در ویندوز ۱۰

/
/
/

وارد شدن به ویندوز ۱۰ بدون داشتن حساب کاربری مایکروسافت
یکی از خوانندگان مجله، پس از به روز رسانی سیستم عامل به ویندوز ۱۰، متوجه شد که کلمه ی عبور ورود (login) ویندوز را به کلمه ی عبور Hotmail خودش تغییر داده است. به نظر می رسد که مایکروسافت می خواهد محیط ویندوز را با حساب کاربری آنلاین مایکروسافت، یکپارچه کند. هر اندازه که بیشتر به حفظ حریم خصوصی اهمیت بدهید، این کار مایکروسافت برایتان غیر قابل قبول تر خواهد بود. اگر همان روش قبلی را ترجیح بدهید، باز هم ممکن است نخواهید برای وارد شدن به ویندوز از کلمه عبور مایکروسافتتان استفاده کنید که به احتمال زیاد به خاطر سپردن آن از هر کلمه عبور دیگری سخت است. در این قسمت، سه راه حل مختلف برای این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم.

تغییر کلمه ی عبور مایکروسافت
اگر کلمه ی عبور مایکروسافت به اندازه ای پیچیده است که تایپ کردن آن برای هر بار وارد شدن به ویندوز برای شما سخت است، می توانید آن را به یک کلمه ی عبور ساده تر، و البته نه خیلی ساده، تغییردهید. کلمه های عبور انلاین بیشتر از کلمه های عبور محلی (local) در معرض هک شدن قرار دارند. این کلمه های عبور باید طولانی و پیچیده (ترکیبی از حرف، عدد و نشانه ها) باشند تا در صورت ساده بودن تایپ کردن آن ها، به هیچ وجه قابل حدس زدن توسط هکر ها نباشند. اگر می توانید چنین کلمه ی عبوری را ایجاد کنید، به Microsoft.com/en-gb مراجعه کرده، به حساب کاربریتان وارد شده و پس از کلیک کردن بر روی آواتار (avatar) خودتان، در گوشه ی بالایی سمت راست، بر روی View Account کلیک کنید. در صفحه ای که نمایش داده می شود، بر روی change password کلیک کرده و مراحل تغییر کلمه ی عبور را دنبال کنید.

استفاده از یک PIN
برای وارد شدن به ویندوز ۱۰ لازم نیست از کلمه ی عبور حساب کاربری مایکروسافتتان استفاده کرده و به جای آن می توانید از یک PIN استفاده کنید. نکته ی جالب در مورد PIN این است که محدودیت چهار رقمی برای آن وجود نداشته و می توانید از شش، هفت یا ۱۰ رقم برای ایجاد آن استفاده کنید.
برای انجام تنظیمات جدید باید بر روی آواتار خودتان در بالای فهرست شروع (Start menu) کلیک کرده و Change Account Settings را انتخاب کنید. در قسمت سمت چپ، Sign-in options را انتخاب کرده و پس از آن که در PIN selection بر روی Add کلیک کردید، مراحل را دنبال کنید.
توجه داشته باشید که در برخی موارد مانند زمانی که می خواهید ویندوز را در حالت Safe Mode اجرا کنید، باید از کلمه ی عبور مایکروسافت استفاده کنید چرا که در چنین شرایطی PIN قابل قبول نخواهد بود پس این کلمه ی عبور را هیچ وقت فراموش نکنید.

استفاده از یک حساب محلی (local)
مجبور نیستید برای وارد شدن (login کردن) به ویندوز ۱۰ از حساب کاربری مایکروسافت خودتان استفاده کنید. شما می توانید از یک حساب محلی (local) برای این کار استفاده کنید اما باید در نظر داشته باشید که در زمان استفاده از حساب محلی نمی توانید از Cortana استفاده کنید، ویندوز تمام ویژگی های OneDrive را در اختیار شما قرار نداده و دسترسی به Store app نیز امکان پذیر نمی باشد.
برای محلی کردن حساب کاربری، مانند مراحل بالا به Change Account Settings وارد شده، در قسمت Your Account، گزینه ی Sign-In With A Local Account Instead را انتخاب کرده و مراحل را دنبال کنید. توجه داشته باشید که نمی توانید از همان نام کاربری مایکروسافت برای حساب کاربری محلی استفاده کنید اما محدودیتی در انتخاب کلمه ی عبور وجود ندارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text