img

بهترین ابزارهای مانیتورینگ

/
/
/

به خوبی می دانیم که امروزه بیشتر مدیران سیستم‌ها علاقه دارند که ابزارهای مانیتورینگی در دسترس داشته باشند که بتوانند بوسیله آن‌ها کار خود را ساده تر و راحت‌تر انجام دهند. در این مقاله قصد داریم ابزارهای مانیتورینگی را با هم مرور کنیم که جزو پرکاربردترین ابزارهای مانیتورینگ شبکه می‌باشند.

 

بهترین ابزارهای مانیتورینگ

Bomgar Cloud

Bomgar، یک راه حل پشتیبانی مستقرشده ابری، با استقرار آسان و امنیت بی‌عیب و نقص را ارائه می‌‌دهد.

اگر امنیت دسترسی از راه دور بزرگترین نگرانی شماست، Bomgar می‌تواند یک گزینه عالی باشد. با وجود گزینه‌های فیزیکی، مجازی و ابری موجود در اسباب و لوازم، این راهکار پشتیبانی به گونه‌ای طراحی شده تا یک محیط کاملاً امن برای کسب و کارها فراهم شود تا آن‌ها بتوانند کنترل کاملی بر آنچه که کارکنان مجاز به انجام آن‌ها هستند، داشته باشند.
در ادامه Bomgar Cloud for Remote Support را بررسی می‌کنیم که به ما اجازه می‌دهد تا از طریق یک URL اختصاصی وارد لوازم VMware ابری خود شویم. از داخل این لوازم و اسباب، می‌توانیم کاربران یا « نمایندگان» جدیدی از طریق رابط اجرایی بسازیم. این امکان مشخص می‌کند که Bomgar چقدر بر روی امنیت متمرکز است.
با وجود طیف وسیعی از کنترل‌های کاربر می‌توانید تعیین کنید که هر عضو یک دپارتمان پشتیبانی در طی یک جلسه چه کارهایی می‌تواند انجام دهد و چه کارهایی را نمی‌تواند انجام دهد. علاوه بر محدودیت‌های دسترسی به دستگاه‌ و لوازم، می‌توانیم دسترسی به دستگاه‌های ورودی کاربر-نهایی را مسدود کنیم، انتقال‌ فایل‌ها را کنترل نماییم، به کارکنان پشتیبانی اجازه دهیم تا جلسات خود را با نمایندگان دیگر به اشتراک بگذارند. لیست کامل ویژگی‌ها بسیار گسترده است.
سیاست‌های جلسه به شما امکان می‌دهند تا کنترل کنید که کدام ابزارهای پشتیبانی در طول یک جلسه در دسترس باشند و آن‌هایی که پشتیبانی راه دور را دریافت می‌کنند چه اعلان‌هایی را باید ببینند، مانند درخواست‌ برای واگذار کردن کنترل ماشین‌های خودشان. همچنین می‌توانید برای نمایندگان، سیاست‌های گروهی تعریف کنید که صدها تنظیم و کنترل دارند.
هر نماینده‌، اپ کنسول مجزای خودش را دارد و گواهینامه‌های لاگین آن‌ها تعیین می‌‌کنند که کدام ویژگی‌های پشتیبانی در دسترس باشند. این اپ به خوبی طراحی شده و کادرهای مجزایی را برای مشاهده درخواست‌های پشتیبانی و صف پیام‌‌ها، اعضای دیگر گروه، مشتریان و سیستم‌ها ارائه می‌دهد.
کاربرانی که به کمک نیاز دارند، از طریق یک پورتال وب یک درخواست ارسال می‌کنند و در یک صف قرار می‌گیرند. بسته به نیازهای امنیتی شما، می‌توانید لیستی از نمایندگان موجود را ببینید و با کلیک کردن روی یکی از آن‌ها، دانلود Bomgar Jump Client آغاز می‌گردد و یک ارتباط فوری با کنسول پشتیبان آن کاربر باز می‌شود.
در پایان جلسه، Jump Client کاملاً از ماشین راه دور حذف می‌شود، اما اگر بخواهید ارتباط‌ها به صورت دائمی با کنسول پشتیبانی حفظ شود، می‌توانید آن را نصب کنید. مشتریان سفارشی از کنسول ادمین این لوازم ساخته می‌شوند و در تمام نسخه‌های ویندوز، OSX( از جمله EL Capitan ) و لینوکس موجود هستند.
لازم نیست کاربران، Jump Client را پیکربندی کنند. Jump Client فقط به URL لوازم وصل می‌شود و در زمان ساخته شدن فایل نصب ارائه می‌گردد.سیستم‌هایی که Jump Clientدر آن‌ها نصب شده در پورتال پشتیبانی به نمایش در می‌آیند، جایی که نمایندگان پشتیبان می‌توانند یک جلسه از راه دور را با کلیک کردن آن‌ها آغاز نمایند.
تنظیمات Policy کنترل می‌کنند که آیا کاربر از راه دور باید اجازه درخواست ارتباط، انتقال فایل، اشتراک گذاشتن صفحه و کنترل کامل را داشته باشد یا خیر. تمام ارتباطات راه دور با AES 256 بیتی رمزگذاری می‌شوند و کنسول یک سربرگ (tab) جدید برای سیستم راه دور لود می‌کند. این سربرگ شامل نمای صفحه و دسترسی به ابزارهای دیگر از جمله یک لایه فرمان (command shell)، ویرایشگر رجیستری و کنترل برق یا ریبوت است.
کنسول می‌تواند ارتباطات‌های باز به چند سیستم داشته باشد و جا به جا شدن بین این سیستم‌ها به راحتی صورت می‌گیرد. در ضمن جلسات را می‌توان ضبط کرد، به نمایندگان دیگر انتقال داد یا با آن‌ها به اشتراک گذاشت و سخنرانی‌ها را از طریق به اشتراک گذاری صفحه برای چندین کاربر به اجرا درآورد.
کاربران در صورتی که اجازه داشته باشند می‌توانند هر زمان که بخواهند با بستن پنجره پیام مشتری، به جلسات پشتیبانی پایان دهند. در این لحظه Bomgar، یک نظرسنجی در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا میزان رضایتمندی آنان از جلسه پشتیبانی را ارزیابی کند. فهمیدن و درک سیاست‌های امنیتی زمان می‌برد، اما باید بگوییم که Bomgar Cloud for Remote Support در قرار دادن کار تیمی در سرویس‌های پشتیبانی، در نوع خود بهترین است. Bomgar Cloud for Remote Support طیف جالب توجهی از ویژگی‌ها را عرضه می‌دارد که برای کسب و کارهایی که امنیت برای آنان مهم است، باید یک حریف جدی باشد.

 

 

بهترین ابزارهای مانیتورینگ

Netop Remote Control 12.2

پشتیبانی راه دور مقرون به صرفه با کنترل از راه دور ابری و امنیت سفت و سخت

کسب و کارهایی که به دنبال انتخابی برای انواع ارتباطات با مشتری هستند، به طور حتم قدردان گزینه‌های پیشنهادی Netop Remote Control خواهند بود. علاوه بر مولفه‌های مربوط به میزبان و مهمان، Netop Remote Control یک پورتال ابری برای ارتباط‌های از راه دور برای سیستم‌های کاربران عرضه می‌کند و در صورتی که نخواهید به یک شخص ثالث برای میزبانی جلسات پشتیبانی تکیه کنید، می‌توانید تمام کارها را خودتان با ماژول اختیاری NetopWebConnect انجام دهید.
Netop Remote Control از نظر امنیتی هم فوق العاده است. دسترسی به میزبان‌ها را می‌توان رمزگذاری کرد و با استفاده از اعتبارنامه‌های لاگین ویندوز تایید و با Netop With Active Directory ادغام نمود. Netopهمچنین ماژول اختیاری Security Server را عرضه می‌کند که علاوه بر حفظ و نگهداری یک پایگاه داده مرکزی ورود به سرور، وظایف احراز هویت شبکه را هم مدیریت می‌نماید.
هر کامپیوتر از راه دوری باید یک مولفه میزبان داشته باشد که به صورت محلی نصب شده است. استقرارهای بیشتر را می‌توان با ابزار Pack’n Deploy متعلق به Netop ساده کرد، این ابزار، میزبان را به چند سیستم ویندوز می‌فرستند، و با پیکربندی‌های سفارشی کامل می‌شود.
تمام عملیات Netop در کنسول مهمان انجام می‌گیرد، که طی سال‌های زیادی تغییر چندانی نکرده است. استفاده ازNetop آسان است و برای هر عملکرد، یک سطر شسته رفته از فولدر‌های سربرگدار ارائه می‌شود. برای مثال، ما از سربرگ Quick Connect برای مرور شبکه استفاده کردیم و سیستم‌هایی که نرم افزار میزبان را اجرا می‌کردند را متوقف نمودیم.
اتصال به میزبان راه دور، یک مانور ساده دو- کلیکه است؛ در حالی که یک منوی کشویی دسترسی سریع به عملکردها از جمله کنترل از راه دور، پنجره انتقال فایل، چت متنی و چت ویدیوی یا صوت را فراهم می‌کند. مد Demonstrate نیز در دسترس است. این مد صفحه مهمان را در کامپیوتر میزبان نشان می‌دهد و به کارمند پشتیبان اجازه می‌دهد تا نشانه‌های بصری یک کار یا وظیفه خاص را ارائه دهد.
ویژگی مدیریت راه دور بسیار مفید است و نماهایی از دیسک‌های سخت میزبان ارائه می‌دهد و علاوه بر ویرایش Registry دسترسی به event viewer و task manager را هدایت می‌کند.در آزمایشاتی که ما انجام دادیم، توانستیم سرویس‌های در حال اجرا یا فولدرهای به اشتراک گذاشته شده و کنترل مستقیم میزبان را ببینیم. حتی توانستیم کاربر راه دور را لاگ اوت کنیم و ماشین را دوباره راه‌اندازی نماییم.
کنسول مهمان Netop به درستی و با دقت فهرست‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری را نشان می‌دهد و به درستی سخت افزارها از جمله CPUها، حافظه و دیسک‌های سخت را در سیستم‌های آزمایشی تشخیص می‌دهد. همچنین تمام نسخه‌های سیستم عامل را با دقت پیدا کرده و لیست کاملی از اپلیکیشن‌های سخت افزاری همراه با تاریخ نصب آن‌ها و شماره نسخه ارائه می‌دهد.
هر بار که می‌خواستیم به دستگاه وصل شویم، باید رمز کاربری را وارد می‌کردیم، اما این موضوع را می‌توان با استفاده از کتابچه تلفن Netop مهمان به راحتی حل وفصل کرد. هر ورودی در این کتابچه شامل اعتبارنامه‌های تایید، گزینه‌های رمزگذاری، نحوه رفتار ماوس و صفحه کلید و موارد دیگر است که موجب می‌شوند اتصال‌های میزبان خیلی سریع انجام شوند.
پورتال WebConnect2، پروفایل‌های میزبان را ملزم می‌کند تا با آدرس وب پورتال بعلاوه یک نام کاربر و رمز عبور مجدد پیکربندی شوند. همچنین لیستی از دستگاه‌های موجود ارائه می‌دهد که هر کدام را می‌توان در گروه‌های اختصاصی قرار داد. اتصال به میزبان راه دور از آن به بعد فقط با وارد کردن رمز عبور انجام می‌گیرد.
سرویس میزبانی شده فقط برای کنترل از راه دور مجاز است، به این معنی که محدوده ویژگی‌های پشتیبانی ارائه شده ابتدایی است. ما می‌توانستیم میزبان را lock، restart و یا shut down کنیم، صفحه نمایش را تغییر اندازه بدهیم و از کلید ویندوز استفاده کنیم، همش همین.
Netop Remote Control را می‌توان به راحتی مستقر و استفاده کرد. این محصول ویژگی‌های موثری را در اختیار شما قرار می‌دهد و مناسب کسب و کارهایی است که پشتیبانی از راه دور مستقر شده می‌خواهند که به شکل سفت و سختی در مقابل مصارف غیرمجاز قفل باشد.

 

 

بهترین ابزارهای مانیتورینگ

NetSupport Manager 12.1

میزبان پشتیبانی راه دور با استقرار آسان و ویژگی‌های فوق‌‌العاده

NetSupport Manager (NSM) دارای یکی از بهترین رکوردها در بازار پشتیبانی راه دور است. کنسول مرکزی آن شامل طیف وسیعی از ویژگی‌های بی‌نظیر است.
قیمت‌گذاری بر اساس تعداد نقاط پایانی پشتیبانی شده متفاوت است. NSM در ساختار خود، کنترل از راه دور با مدیریت مرکزی، انتقال فایل، چت صوتی متنی یا دو طرفه (با امکانات ضبط) و همچنین لیست نرم افزار و سخت افزار را با جزییات ارائه می‌دهد. بعلاوه، شما NetSupport School را بدون هزینه اضافی دریافت می‌کنید. NetSupport School جلسات آموزشی نظارت شده در کلاس‌های درس را ارائه می‌دهد.
نصب به سرعت مورد آزمایش قرار گرفت. ما مولفه NSM Control را لود کردیم و سپس از ابزار Deploy برای اسکن شبکه آزمایشگاه استفاده کردیم و مشتری را به سیستم‌های انتخابی بردیم. هر نصب حدود یک دقیقه طول کشید تا کامل شود و این ابزار کمکی به ما امکان داد تا نصب‌های بی سر و صدا ایجاد کنیم، از پروفایل‌های مختلف برای گروه‌‌های میزبان استفاده نماییم و تعیین کنیم که آیا کاربران می‌توانند با مشتری تعامل داشته باشند.
ما هیچ مشکلی با بردن مشتریان به دسکتاپ‌های ویندوز ۷،۸،۸٫۱ و ۱۰ و همچنین با MacBook Pro که در OS X El Captain اجرا می‌شد، نداشتیم. یک ابزار جستجو کار اضافه کردن مشتریان به کنسول را انجام داد و گروهبندی پویای NSM، آن‌ها را در طبقه‌بندی‌های مبتنی بر سیستم عامل آن‌ها ذخیره کرد. سپس گروهبندی‌های سفارشی را در کنسول ایجاد کردیم و برای مدیریت آسانتر،مشتریان انتخابی را در آن‌ها قرار دادیم.
دوبار کلیک کردن آیکن هر مشتری یک جلسه از راه دور را باز می‌کند، اگر مایل هستید می‌توانید از منوی کشویی برای دیدن صفحه نمایش راه دور استفاده کنید، یک جلسه انتقال فایل را آغاز کنید، چت داشته باشید و پیام بفرستید.ما از پنجره نمایش استفاده کردیم و از طریق آن توانستیم اسکرین شات بگیریم، اپلیکیشن‌ها را راه اندازی کنیم، کلیپ‌بردها را به اشتراک بگذاریم و با استفاده از هدست مکالمه صوتی داشته باشیم.
از نظر تئوری، با استفاده از Geo-Locate می‌توانید بگویید که مشتری در کدام کشور اقامت دارد. Geo-Locate یک پرچم کوچک به گوشه سمت راست آیکن آن‌ها می‌افزاید. با به حرکت درآوردن ماوس بر روی پرچم یک پنجره ظاهر می‌شود که محل واقعی مشتری را نشان می‌دهد. مشتری NSM می‌تواند لیست سخت افزار و نرم‌افزار مربوط به هر سیستم را جمع‌آوری ‌کند و آن‌ها را در میزبان Control ذخیره نماید. NSM بسیار دقیق است و علاوه بر نرم‌افزار نصب شده و اپلیکیشن‌های در حال اجراو نیز سرویس‌ها و فرایندها، مولفه‌های سخت افزاری را برای مشتریان انتخابی خود نشان می‌دهد.
اپ NSM iOSثابت کرد که بسیار مفید است. با لود کردن NSM iOS در یک iPad ، ‌توانستیم تمام مشتریان را ببینیم، جلسات کنترل از راه دور را آغاز کنیم، چت کرده، لیست آن‌ها را بررسی کنیم، صفحه کلید را متوقف و دوباره آن‌ها را راه‌اندازی نماییم.
ارتباط‌های مشتری با استفاده از سرور NSM PIN که در NSM Control یا سیستم دیگر اجرا می‌شود، ایمن سازی می‌گردد. پس از نصب، مشتری یا کاربر کنترل کننده می‌تواند در خواست PIN کند که وقتی به درستی در هر دو طرف وارد شد، ارتباط برقرار می‌گردد.
ما تحت تاثیر محصولات امنیتی قرار گرفتیم: مشتریان می‌توانند از طریق رمزگذاری محافظت شوند، یوتیلیتی Gateway از طیفی از طرح‌های رمزگذاری پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید از سیاست‌های Active Dirrectory استفاده کنید. NSM Control نیز به شما امکان ساخت پروفایل‌های کاربر مختلف را می‌دهد که مشخص می‌کند کارمندان پشتیبان، مجوز دسترسی به چه سیستم‌های راه دوری را دارند.
NetSupport Manager یکی از بهترین ابزارهای پشتیبانی راه دور در بازار است. NetSupport Manager طیف وسیعی از ابزارها را ارائه می‌دهد و شامل NetSupport School هم هست که آن را بسیار ارزشمند می‌سازد.

 

 

بهترین ابزارهای مانیتورینگ

SolarWinds DameWare Remote Support 12

بهترین کنسول مرکزی طراحی شده را ندارد، اما مقرون به صرفه و مستقر کردن آن آسان است

DameWare Remote Support یکی از راه حل‌هایی است که می‌تواند بیشتر کارهایش را بدون داشتن یک عامل نصب شده در هر دسکتاپ انجام دهد. DameWare Remote Support شامل Active Directory است و ابزارهای فراوانی را برای مدیریت اشیاء حوزه : محفظه‌ها، گروه‌ها و کاربران ارائه می‌دهد.
بهرحال، DameWare Remote Support هنگامی که از یوتیلیتی Mini Remote Control استفاده می‌کند به یک عامل نصب شده در سیستم هدف وابسته است تا از طریق آن بتوانید تقریباً از هر جایی که هستید به یک سیستم وصل شوید. این عامل را می‌تواند فقط در طول جلسه پشتیبانی لود کرد و وقتی جلسه پایان یافت خود به خود حذف می‌شود. در غیر این صورت،کنترل راه دور اولیه با استفاده از Remove Desktop Protocol قابل دسترسی است.
یوتیلیتی Mini Remote Control از رابط اصلی Remote Support قابل دسترسی یا به عنوان یک اپلیکیشن مجزا قابل لود شدن است. استفاده از آن در سیستم‌های ویندوز آسان است.
ما نسخه مستقل را آزمایش کردیم، اما DameWare یک ویرایش Central Server برای کسب و کارهای توزیع شده و بزرگتر ارائه می‌دهد. هر دو ارزشمند هستند، به خاطر صدور مجوز بر اساس تعداد تکنیسین‌های پشتیبان راه دور و نه بر اساس سیستم‌هایی که پشتیبانی می‌شوند.
وقتی کنسول Remote Support اولین بار باز می‌شود، شبکه را بررسی می‌کند و لیستی از حوزه‌های شناسایی شده و گروه‌های کاری را در یک ساختار درختی ارائه می‌دهد.
انتخاب سیستم، یک نمای کامل از دیسک‌های سخت با گراف‌هایی از فضای آزاد و مصرف شده، جدولی با جزییات بیشتر و دسترسی مستقیم به گزینه Windows برای برگرداندن نسخه‌های قدیمی را باز می‌کند.
کنسول، گزارش‌های رویداد سیستم انتخابی و فرایندهای در حال اجرا را نشان می‌دهد، حتی اگر سرویس رجیستری راه دور کار نکند، به شما می‌گوید و آن را برای شما راه اندازی می‌کند. ما توانستیم رجیستری آن را از راه دور تماشا و ویرایش کنیم و سیستم را ریبوت یا shutdown نماییم.
ما از بخش System Tools، اعلان خط فرما، نمایشگر رویداد و نظاره‌گر عملکرد را برای سیستم راه دور لود کردیم. هر ابزار انتخاب شده، یک تب دسترسی سریع را در بالای پنجره مرکزی می‌افزاید که در صورت انتخاب پنجره دیگر، بسته نمی‌شود.
DameWare، فهرست سیستم‌های راه دور شما را اجرا نمی‌کند و اطلاعات را ذخیره نمی‌کند، گرچه برای نشان دادن جزییات CPU، حافظه، گرافیک و غیره ، تمام خصوصیات هر سیستم را اسکن خواهد کرد.
ما همچنین توانستیم تمام نرم‌افزارهای نصب شده را ببینیم، اما هر بار کنسول برای قرار دادن سیستم راه دور در یک لیست، آن را پرس و جو می‌کرد و سپس به صورت یک فایل CSV صادر می‌شد.
شما برای دسترسی به تعداد کمی از ویژگی‌ها از جمله نمایشگر فرمان راه دور و کنسول، بعلاوه فرمان‌های ریبوت سیستم و shutdown، به عامل DameWare Remote Support Service نیاز دارید. وقتی ما آن‌ها را انتخاب کردیم، Dame Ware پیشنهاد داد تا سرویس را در سیستم هدف برای خودمان لود کنیم.
Dame Ware می‌تواند با استفاده از سرویس VNC به Macs وصل شود و هیچ مشگلی با MacBook Pro ما که OS X EL Captain را اجرا می‌کرد، نداشت. شما باید گزینه‌های به اشتراک گذاری صفحه خود را ویرایش کنید تا نمایشگر VNCبتواند به سیستم وصل شود.
برای شبکه‌های بزرگ، کنسول Remote Support شلوغ به نظر می‌رسد و شامل چند ابزار اضافی است. گفته می‌شود که معماری بدون عامل، امکان مستقر شدن آن را آسان می‌کند و قیمت‌گذاری بر اساس تعداد تکنسین‌ها آن را ارزشمندتر می‌سازد.

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text