img

مشکلات Wi-Fi را رفع کنید…

/
/
/

در این مقاله به شما خواهیم گفت که اگر شبکه‌تان کار نمی‌کند نکته‌های ما برای برقراری ارتباط مجدد و آنلاین شدن را امتحان کنید.

 

Wi-Fi اساساً جادو است، روشی که بدون سیم ارتباط برقرار می‌کند و بسیاری از تنظیمات را برای شما اداره می‌کند. هرکسی که تلاش کرده است تا یک شبکه را در روزهای DOS یا ویندوز ۹۵ تنظیم کند توانایی ورود ساده ی یک رمز عبور و اتصال آن را تقدیر خواهد کرد. آن حتی ساده تر از استفاده از بلوتوث است که اگرچه در ورژن (نسخه)‌های اخیر بسیار توسعه یافت اما می‌تواند در مورد تنظیمات ظریف باشد. این با این حال بدان معناست که زمانی که آن اشتباه می‌کند شما می‌توانید در معرض یک آشفتگی از تنظیمات و قراردادها قرار بگیرید که هرگز قبلاً ندیده اید همچنانکه شما هیچ نقشی را در تنظیم آنها بازی نکردید. بخشی از مشکل می‌تواند تعیین شود که چه چیزی اشتباه شده است و در آن، اشتباه، انتهای اتصال بدون سیم است. بنابراین اگر اتصال اینترنت شما در عمل از بین می‌رود یا قلم (پیمایش گر) شما ناپدید شده است ما چند پیشنهاد برای شما داریم که چگونه می‌توانید اتصال بدون سیم را به حالت اول برگردانده و فعالیت‌های آنلاین خود را از سر بگیرید.

 

مرحله به مرحله دوباره آنلاین شوید.
۱- خاموش و روشن کنید.
قدیمی ترین نکته در کتاب، اما این شگفت انگیز است که چه چرخه ی قدرتی می‌تواند انجام دهد. کلید خاموش را برای پیمایشگر خود یافته و از آن استفاده کنید، گزینه ی restart را در صفحه ی Admin آن یافته یا آن را از دیوار خاموش کنید. تا ۳۰ شمرده و آن را دوباره روشن کنید. یک مدت طول خواهد کشید تا به عملکرد کامل برگردد- پیمایشگرها شبیه کامپیوترهای شخصی کوچک هستند بنابراین نیاز است تا به همان روش راه اندازی مجدد شود. ممکن است فقط کار کند!

 

۲- مشکل کجاست؟
بیابید آیا مشکل با کامپیوتر شماست یا پیمایشگر یک قسمت مهمی از تصحیح کردن آن است. ناحیه ی اخطار ویندوز در قسمت پایین سمت راست صفحه شامل یک آیکن وضعیت شبکه است که شبیه سری هایی از کمان‌ها و یک نقطه است. اشاره گر خود را بر روی این قرار دهید و شما باید یک گزارش اتصال دریافت کنید. یک «X» قرمز یا «!» زرد یک مشکل اتصال را نشان می‌دهد.

 

بهترین نکته ی Ian!
صفحه ی admin پیمایشگر شما می‌تواند چیزهای زیادی در مورد شبکه ی Wi-Fi به شما بگوید که شامل تعدادی از ابزارهای متصل است.

 

۳- سعی کنید حرکت کنید
نقاط دسترسی بدون سیم یک رنج محدودی دارند و چیزهایی از قبیل دیوارها، اسباب و تداخل امواج می‌توانند بین شما و مرورتان قرار بگیرند. سعی کنید از سایت اینترنتی speedtest.net در نقاط مختلف خانه ی خود و فواصل مختلف از پیمایشگر استفاده کنید تا اگر این تفاوتی ایجاد می‌کند ببینید. ساختمانهایی با دیوارهای سنگی و کلفت می‌توانند پیام‌های Wi-Fi را بسیار مؤثرتر از آنهایی که از لایه ی گچی استفاده می‌کنند مسدود کنند.

 

۴- ۲٫۴ گیگاهرتز یا ۵ گیگاهرتز؟
فرکانس شبکه ی Wi-Fi می‌تواند یک تفاوت ایجاد کند. یک شبکه ی ۵ گیگاهرتز معمولاً سریعتر است، دارای تراکم کم است و برای تداخل امواج از دیگر ابزارها نسبت به طیف رایج تر ۲٫۴ گیگاهرتز آنقدر باز نیست. اگر شما مسئول نقطه ی دسترسی نیستید موارد کمی وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید اما خیلی از پیمایشگرهای جدید هر دو نوع شبکه را اغلب با SSID‌های مختلف فراهم می‌کنند.

 

۵- سرعت خود را بررسی کنید
اگر شما به نقطه ی دسترسی وصل هستید اما اتصال شما خیلی آهسته است مشکل ممکن است خارج از کنترل شما باشد. یک مرورگر وب در speedtest.net قرار دهید و زمانی که آن بارگیری می‌شود آزمون آن را ادامه دهید. شما می‌توانید نتایج را در مقابل چیزی که انتظار دارید که به دست آید مقایسه کنید و با ارائه دهنده ی خدمات خود در مورد اختلاف صحبت کنید. البته این خوب نیست اگر شما هرگز ترافیک شبکه را دریافت نکنید.

 

۶- driver (گرداننده)‌های خود را بررسی کنید
Device Manager را با باز کردن منوی Start بالا آورده و برای آن جستجو کنید. Adapters Network را انتخاب کرده و مبدل شبکه ی بدون سیم را انتخاب کنید. یک علامت تعجب در مقابل هر سخت افزاری که به درستی کار نمی‌کند وجود خواهد داشت اما به منظور بررسی یک به روز رسانی گرداننده (driver update)، مبدل را راست کلیک کرده و Update Driver را انتخاب کنید سپس به آن بگویید تا به طور خودکار جستجو کند.

 

۷- فعال/غیرفعال
کمی شبیه خاموش و روشن کردن مجدد آن، اما برای مبدل شبکه ی شما. برای بالا آورن همان منو همانند مرحله ی ۴ راست کلیک کنید اما این بار Disable را انتخاب کنید. یک لحظه صبر کنید، آن را دوباره انجام داده سپس Enable را انتخاب کنید. اگر مبدل هنوز کار نمی‌کند، Uninstall را از همان منو انتخاب کنید. تا ۱۰ شمرده سپس Action> Scan for Hardware Changes را انتخاب کنید. این باید مبدل شما را مجدداً نصب کند، عمل را ضربه بزنید.

 

۸- یک گزارش شبکه ی Wireless تولید کنید

با اجرا کردن Command Prompt به عنوان یک Administrator (آن را در منوی Start راست کلیک کنید) و تایپ کردن netsh wlan show wlanreport شما می‌توانید یک بازخوانی از کل فعالیت Wi-Fi در طول ۳ روز گذشته دریافت کنید. این گزارش به عنوان یک فایل HTML ذخیره می‌شود که شما می‌توانید با یک مرورگر وب باز کنید. هرگونه خطای ترافیک شبکه به عنوان دایره‌های قرمز رنگ نشان داده می‌شوند. آنها را انتخاب کرده تا اطلاعات بیشتری در مورد هر کدام ببینید.

 

۹- Disconnect Reasons
گزارش شبکه کاملاً پرجزئیات است. در واقع خیلی پرجزئیات. یک ناحیه که اگر شما مشکلات Wi-Fi داشته باشید مفید است، Disconnect Reasons است که به شما تمام قطع ارتباطات اخیر از نقطه ی دسترسی بدون سیم و دلیل آن را نشان می‌دهد. Disconnected by User استفاده ی عادی را پیشنهاد می‌دهد در حالی که Specific Network is not Available یک مشکل در ارتباط با پیمایشگر را پیشنهاد می‌دهد.

 

۱۰- یک مبدل متفاوت را امتحان کنید
اگر شما از یک کامپیوتر شخصی با یک مبدل بدون سیم داخل ساختمان استفاده می‌کنید می‌توانید با وصل کردن یک USB امتحان کنید که آیا آن کار می‌کند یا نه. این چیزی نیست که مردم معمولاً در اطراف کار می‌گذارند اما آنها برای آنلاین کمتر از ۱۰ پوند قابل دسترس هستند و ممکن است یک فاصله ی توقف فراهم کنند در حالی که مورد مربوط به شما تعمیر می‌شود. اگر مبدل USB کار می‌کند جایی که مورد داخل ساختمان کار نمی‌کند حداقل شما می‌دانید که مشکل کجاست.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text