img

فناوری‌های جدید… که دنیا را متحول خواهند کرد.

/
/
/

آیا منتظر آن هستید که ببینید چه فناوری جدیدی در سال جاری عرضه میشود ؟ ما پاسخ سوالات شما را از آزمایشگاه‌های PCMag گرفته تا متخصصین فناوری در زمینه تجارت و تحقیقات جویا شده‌ایم که ببینیم نظرات آنها درباره تحولات واقعیت افزوده و ترکیبی ، blockchain ، امنیت ، اتوماسیون و IOT چیست. گمان ما بر این است که جریان زندگی در سال ۲۰۱۸ حتی سریع‌تر و جالب‌تر از قبل نیز خواهد شد.

واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی
واقعیت افزوده در حال تغییر دادن روش‌های بازی و کار کردن ماست، امسال ما شاهد انفجاری در زمینه هدست‌های AR خواهیم بود – حتی Google Glass هم به دنیای تجارت بازگشته است – این در حالیست که واقعیت ترکیبی مایکروسافت با استفاده از این فرصت و کنار زدن رقبا فناوری واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) را طی یک تجربه تاثیرگذار با یکدیگر ترکیب نموده، در همین حال به لطف تاثیرات گوگل و اپل AR ساخته شده بر پایه گوشی‌های هوشمند نیز دچار تحول شده‌اند.

 

فناوری‌های جدید که دنیا را متحول خواهند کرد.

عصر AR گوشی‌های هوشمند فرا رسیده
به لطف آیفون X و نیاز مبرم به دسترسی بیشتر در مقوله توسعه ابزاری مانند ARKit اپل و ARCore گوگل، تجربه واقعیت افزوده ساخته شده بر مبنای گوشی‌های هوشمند برای تحولی دورخیز کرده‌اند که فراتر یک مد روز مانند Pokemon Go پیش رفته‌اند و تبدیل به واقعیتی روزمره برای کاربران تلفن‌های همراه شده‌اند.
«بیش از یک میلیارد از کاربران گوشی‌های هوشمند حداقل یکبار در سال ۲۰۱۸ محتوای AR درست خواهند کرد و حداقل ۳۰۰ میلیون نفر از آنها این کار را به شکل ماهیانه انجام میدهند و دهها میلیون نفر از آنها اینکار را به صورت هفتگی انجام خواهند داد.»

 

– با توجه به IOT فناوری AR جایگزین راهنما‌ها خواهد شد
«با وجود گسترش IOT یا (Internet of Things) ارزش فناوری AR نیز رشد تصاعدی خواهد یافت زیرا درحالیکه اطلاعات مربوط به IOT گسترش میابند قدرت AR نیز به واسطه قابلیت استفاده و تفسیر این اطلاعات افزایش پیدا میکند. فناوری AR به عنوان پلی مابین دنیا‌های فیزیکی و دیجیتال عمل میکند، ما را قادر میسازد تا از سیل اطلاعات و بینش تهیه شده توسط میلیارد‌ها محصول هوشمند و متصل در سرتاسر دنیا به نفع خودمان استفاده کنیم، این فناوری (همچنین) راه خود را با روند سریع‌تری به تکمیل یا جایگزینی راهنماهای سنتی، بروشور‌ها و مستندات آموزشی ادامه میدهد. با بکارگیری فناوری AR شرکت‌ها شاهد تاثیر گسترده و مثبتی بر روی کیفیت و محصولات خود بخصوص در زمینه خطوط تولید خواهند بود.»
جیم هپلمان ریاست PTC

 

– عصر جدید طراحی محصول
«هرچه گروه‌ها بیشتر در سطح دنیا پراکنده میشوند دخیل ساختن به موقع آنها برای بررسی طراحی یک محصول مشکل‌تر میشود، جمع‌آوری تمام اطلاعات مورد نیاز برای بررسی و دریافت نظرات جهت اقدامات آتی از همین دست مشکلات به شمار میروند. با استفاده از واقعیت افزوده اعضای گروه قادرند طراحی محصول را از هر گوشه دنیا تجسم کنند، با آن تعامل داشته باشند و نظرات خود را ابراز کنند. همچنین این فناوری فرصتی فراهم میکند تا سهام داران با طرح سه بعدی محصول تعامل داشته باشند و برای مثال با قدم زدن در اطراف آن و حتی وارد شدن به داخل آن وضعیت مدل را مشاهده کنند. واقعیت افزوده همچنین کاربران را قادر میسازد تا نقطه نظر باقی اعضای گروه را هم دریافت کنند.»
کوین ورن مدیر بخش عمومی PLM PTC

 

– تقاضای بالا برای توسعه‌دهنگان AR
«در سال ۲۰۱۸ شاهد بالا رفتن تقاضا برای توسعه دهندگان آشنا با ساخت تجربیات بر پایه واقعیت افزوده و پردازش زبان طبیعی (NLP) خواهیم بود. کمبود بخش کوچکی از این مهارت‌ها شرکت‌های بزرگ را از لحاظ کاری در تنگنا قرار میدهد، همچنین توسعه دهندگان تمام وقت نیز تحت فشار قرار میگیرند و استفاده کامل از توانایی‌هایشان برایشان مشکل میشود.»
جفری هموند نایب رئیس و تحلیلگر ارشد Forrester Research

 

فناوری‌های جدید که دنیا را متحول خواهند کرد.

 

– واقعیت افزوده روش ارتباطی ما را تغییر خواهد داد
«همانطور که اینترنت از محلی برای به اشتراک گذاری گزارشات فنی به شبکه نیرومند امروزی تحول پیدا کرد واقعیت افزوده نیز روش جدیدی برای رویارویی با افراد ارائه میدهد که چگونگی برقراری ارتباط ما با یکدیگر را دستخوش تغییر خواهد کرد، چراکه این اجازه را به ما میدهد در فواصل دور حضور داشته باشیم. این فناوری همچنین سامانه خدمات مشتریان و راه تعامل و خدمت رسانی شرکت‌ها به مشتریان را نیز تغییر خواهد داد. واقعیت افزوده نحوه آموزش کارمندان را هم متحول میکند.»
جیم هپلمان ریاست PTC

 

Blockchain
افزایش خیره کننده ارزش بیت‌کوین فناوری پشت این ارز دیجیتالی را به جلو راند و آنرا در معرض توجه قرار داد اما قابلیت‌های blockchain بسیار گسترده‌تر از بیت‌کوین است. فناوری شبکه توزیع و حسابرسی تغییر ناپذیر blockchain این قابلیت را دارد تا نحوه تعامل آنلاین ما را از پایه و اساس دوباره سازی کند. این فناوری میتواند بر روی همه چیز، از هویت دیجیتال و اطلاعات تامین اجتماعی گرفته تا اطلاعات بیمه، رهن و خرید ملک تاثیر گذار باشد. به همین منوال غول‌‌های بخش مالی و فناوری معرفی پلتفرم‌ها و ابزار جدیدی برای این فضای در حال رسیدن به بلوغ را آغاز کرده‌اند، ما از همین حالا هم میتوانیم قابلیت blockchain را در امنیت مجازی و یا حتی شیوع قحطی در دنیا را ببینیم.

– تجارت امروزی توسط Blockchain مختل خواهد شد
«برخی از فناوری‌های جدید چنان مختل کننده هستند که نیاز مبرمی به یک رسیدگی آنی دارند و blockchain یکی از همین فناوری‌های مذکور است. این فناوری از همین حالا در حال تغییر دادن صنعت مالی جهان است و تاثیر ناشی از آن در جاهای دیگر نیز احساس میشود و از تاثیرگذاری زنجیره تامین گرفته تا شفافیت در تراکنش‌های اعتباری و مسائل امنیتی را تحت پوشش قرار میدهد. هم اکنون بیشتر از ۲۵۰۰ حق مرتبط به blockchain ثبت شده و این در حالیست که پیش بینی میشود تاثیر مالی آن تا سال ۲۰۲۵ به ارزش کامل ۱۷۶ میلیارد دلار آمریکا برسد. {به گزارش Gartner}. ما انتظار داریم که تنها در طول دو سال blockchain استاندارد‌های فعلی تجارت را کنار بزند و نمونه‌ای عالی و جدید از تراکنش را پایه‌گذاری کند، این در حالی میباشد که فراهم کنندگان خدمات مالی در جستجوی استخراج ارزش بیشتری از زنجیره سرمایه خود هستند. شما حتی میتوانید چنین بحثی به میان بیاورید که blockchain همین حالا نیز به این اهداف دست یافته و در حال آماده شدن برای آغاز تاثیرگذاری بر روی صنایعی مانند تامین اجتماعی، خرده فروشی، بخش عمومی و غیره میباشد.»
آمیت زاوری نایب رئیس Cloud Platform و Middleware در Oracle

 

فناوری‌های جدید که دنیا را متحول خواهند کرد.

 

– فعالیت دولت‌ها در جریانات جاری
«شرکت IBM بر این باور است که سال ۲۰۱۸ سالی است که blockchain به عنوان یک فناوری نوآورانه و پذیرفته شده برای دولت‌ها شناخته خواهد شد، سالی که عموم مردم دنیا نگاه نزدیک‌تری به این فناوری خواهند داشت و شهروندان تاثیرات آنرا بر روی مشکلاتی که درگیرشان هستند خواهند دید. دولت‌ها از همین حالا جهت جایگزینی سیستم رای گیری فعلی شروع به آزمایش blockchain نموده‌اند. در شکل بلند پروازانه‌تری این فناوری میتواند هویتی برای تمامی انسان‌های کره زمین ایجاد کند آنهم بدون توجه به مکان تولد یا زندگی آنها، حتی برای کسانی که گواهی تولدی برای آنها صادر نشده باشد. این فناوری همچنین قادر است شکل جدیدی از هویت مستقل را برای افراد ایجاد کند که هیچ شرکت، شخص دوم یا دولتی قادر به تصاحب آن نمیباشد.»
جری کومو نایب رئیس فناوری blockchain و شریک IBM

 

– رشد انعطاف ‌پذیری در رمزنگاری
«نهایتا احتمال هک شدن وجود دارد اما در کل نیروی رمزنگاری و blockchain افزایش خواهد یافت زیرا این موارد جزو «فناوری‌های منعطف» هستند که حالتی anti-fragility دارند. هرچه بیشتر به رمز – ارز ها متصل شوند قدرتمندتر نیز خواهند شد. چین با تحریم ICO یا initial coin offering و اقداماتی برای آسیب به تبادلات بیت کوین باعث بالا رفتن ارزش این ارز دیجیتالی شد همچنین Ethereum DAO نیز مورد حمله قرار اما دوباره به پا خواست و خود را قدرتمند‌تر و ایمن تر از گذشته کرد. حال مسئله بر سر درمان نیست بلکه بر سر پیشگیری میباشد.»
دان تپسکات نویسنده «انقلاب BLOCKCHAIN»

 

– بانک‌های مرکزی پذیرای Blockchain هستند
استفاده از ارز دیجیتالی fiat-backed در سیستم پرداخت مبتنی بر blockchain به بانک های مرکزی اجازه میدهد تا همکاری موثر و ساده‌تری با دیگر شرکا و بانک‌های کوچک‌تر فرا مرزی داشته باشند. بانک‌های مرکزی با آغوش باز در حال پذیرش این فناوری میباشند و تبادلات ارزشمند خود را بر روی blockchain به صورتی ایمن و آنی انجام میدهند.
جری کومو نایب رئیس فناوری blockchain و شریک IBM

 

– سال تسویه حساب
فارستر پیشبینی کرده که در سال ۲۰۱۸ شاهد تغییراتی مهم در پروژه‌های blockchain خواهیم بود. شرکت‌ها و پروژه‌هایی هستند که نتوانستند با واقعیت همگام باشند، سرمایه‌های خود را از دست دادند و تسلیم شدند اما جدا از این شرکت‌ها، آنهایی که پابرجا ماندند و حرکت رو به جلوی خود را ادامه دادند به سه دسته تقسیم میشوند : تحقیق و توسعه محض، پشتکاری که سود تجاری فوری فراهم میکند و پروژه‌های بلند مدت که قابلیت تبدیل ماهیت دارند.
«دوراندیشی راه رو به جلو را هموار میکند، آنهایی که به دنبال صنعتی زود بازده و روندی قابل تغییر هستند تسلیم خواهند شد، من معمولا این حرف را در جواب کسانی میگویم که خلاصه‌ای یک جمله‌ای درباره شکل گیری سال ۲۰۱۸ با فناوری blockchain از من میخواهند.»
مارتا بنت تحلیلگر ارشد Forrester Research

 

امنیت
۲۰۱۷ سال سختی برای امنیت آنلاین محسوب میشد، از رخنه امنیتی Equifax گرفته تا هک شدن تمام و کمال انتخابات توسط یک دولت خارجی، همچنین رخنه‌های بزرگ تقریبا به هر بخش صنعتی، تاسیساتی و مصرف کننده در کشور آسیب رساندند. ما در گفتگو با کارشناسان امنیتی در گوشه و کنار این صنعت ۱۰ مورد از تهدیدات و مباحث داغی که میبایست در سال ۲۰۱۸ حواستان به آنها باشد را جمع‌آوری کرده ایم.

 

فناوری‌های جدید که دنیا را متحول خواهند کرد.

– افزایش هک شدن رمز – ارز ها
«همانطور که اهمیت رمز – ارز‌ها بیشتر میشود روش و منبع درآمدی در جرائم مجازی نیز به وجود آمده است، طبق پیش بینی Forcepoint سیستم‌هایی که این ارز‌ها را در احاطه دارند به شکل تصاعدی در معرض حمله قرار خواهند گرفت.
ما باید در انتظار افزایش تعداد بدافزار‌هایی که تبادلات اعتباری رمز – ارز کاربران را هدف میگیرند باشیم چراکه این مجرمان توجه‌شان به نقاط ضعف سیستم‌هایی جلب میشود که مبتنی بر فناوری های blockchain هستند.
کارل لئونارد کارشناس ارشد امنیتی Forcepoint

 

– ایمیل هنوز هم یکی از اهداف اصلی خواهد بود
«بر اساس یک PSA از FBI لطمه وارد شدن به ایمیل‌های تجاری خسارتی بالغ بر ۵ میلیارد دلار را به همراه دارد با این حال ۸۰درصد IP های تجاری و اطلاعاتشان از طریق ایمیل ارسال میشود به همین خاطر ایمیل به هدف جذاب و پر منفعتی برای مجرمین مجازی تبدیل شده است و این در حالی است که سازمان‌ها برای ارتباط و تبادل اطلاعات مهم و باارزش و بدون هیچگونه امنیتی از ایمیل استفاده میکنند.
بالا بردن امنیت ایمیل به دلایل متعددی مشکل است، احتمال فراوان خطای انسانی و مهندسی اجتماعی تحت حمله نیز موضوع را پیچیده تر میکنند.»
جوئل ولنستورم ریاست Wickr

 

– مورد هدف قرار گرفتن انبوه‌سازان اطلاعات
«رخنه به یک انبوه ساز اطلاعاتی با استفاده از روش شناخته شده‌ای صورت میگیرد. رخنه Equifax صنعت امنیت اطلاعاتی را تکان داد و تاثیر کامل این رخنه هنوز از دور خارج نشده است. از سوی دیگر Forcepoint معتقد است این تنها اولین مورد از رخنه‌های بسیار به تجارت‌های میزبان میباشد. این تجارت‌ها و مواردی از آنهایی که حاوی اطلاعاتی از نیروی فروش هستند، مشتریان احتمالی و مصرف‌کنندگان و یا آنهایی که فعالیت بازاریابی جهانی را مدیریت میکنند را شامل میشوند. متجاوزان در جستجوی مسیری خواهند بود که در آن با کمترین مقاومت ممکن رو به رو شوند و در صورت یافتن راهی به خزانه اصلی اطلاعات از آن بهره برداری خواهد کرد.»
کارل لئونارد کارشناس ارشد امنیتی Forcepoint

 

– امنیت و رضایت پذیرش فناوری ابری را هدایت خواهند کرد
«شرکت‌هایی که روند «منتظر بودن و تماشا کردن» را در قبال فناوری ابری پیش گرفته‌اند سرعت پذیرش این فناوری را به همراه جستجو برای مقابله با افزایش حملات سایبری پیچیده مانند نرم‌افزار-های باج گیری و مرتبط به انتخابات را بیشتر خواهند کرد. علاوه بر این موارد با وارد عمل شدن GPDR در ماه می ۲۰۱۸ سازمان‌ها متوجه این موضوع میشوند که مدیریت اطلاعات مهم شخصی با استفاده از خدمات ابری بسیار آسان تر است و این امر موج بزرگی از مهاجرت کاربران و سرمایه را به همراه خود دارد.»
راب سادوسکی مشاور اعتباری، امنیتی و بازاریابی Google Cloud

 

– افزایش بدافزار‌های نیرومند برای موبایل‌ها
«ارزیابی ما چنین است که میزان بدافزار‌های موجود بسیار بیشتر از مقدار گزارش شده میباشد. بنا بر کمبود‌های موجود در اندازه‌گیری از راه دور، شناسایی و نابود سازی این بدافزار‌ها امری مشکل است. ما تخمین میزنیم که در سال ۲۰۱۸ بدافزارهای نیرومند‌تری برای موبایل‌ها کشف خواهند شد و متعاقبا شاهد رشدی در هر دو مورد حملات انجام شده و پیشرفت در فناوری‌های امنیتی خواهیم بود.»
پیش‌بینی تهدیدات ۲۰۱۸ از آزمایشگاه‌های کسپراسکای

 

– ظهور اختلال در اشیا
«پذیرش گسترده دستگاه‌های IOT در محیط های تجاری و مصرف کننده با مسائلی چون دسترسی آسان و فقدان نظارت همراه شده است و این موارد آنها را به هدف جذابی برای مجرمین مجازی تبدیل کرده تا از آنها برای باج‌گیری یا بدست آوردن حضور مداوم بر روی شبکه استفاده کنند. هرچند مشکل دیگر ظهور اختلال در اشیا میباشد، همانطور که IOT پیشنهاد دسترسی به هر دو مورد از امکانات مختل کننده و حجم عظیم اطلاعات را فراهم میکند ما شاهد حملاتی در این قسمت خواهیم بود و ممکن است که شاهد حمله MITM نیز باشیم.»
کارل لئونارد کارشناس ارشد امنیتی Forcepoint

– نرم‌افزار‌های باجگیری اخاذی مجازی را تشدید خواهند نمود
«فعالیت موفقیت آمیز فعلی نر‌م‌افزار‌های باج گیری – به خصوص در زمینه اخاذی – باعث خواهند شد که مجرمین فضای مجازی بیشترین سود ممکن را از اهداف خود به دست بیاورند. این حمله کنندگان به فعالیت‌هایی نظیر استخراج اطلاعات مهم شخصی اتکا میکنند و ایمیل‌های آلوده را در تعداد بسیار زیاد برای به دام انداختن درصد بیشتری از افراد ارسال میکنند. آنها همچنین با هدف قرار دادن یک سازمان پول بیشتری طلب خواهند کرد، احتمالا محیط IIOT میتواند با یک نرم‌افزار باج‌گیری مختل شود و روی خط تولید تاثیر بگذارد. ما همین حالا نیز این موارد را در نتیجه شیوع گسترده WannaCry و Petal دیده‌ایم و طولی نمیکشد تا تاثیر این تهدید مشخص شود.»
گزارش Trend Micro Paradigm Shifts

 

– امنیت به شکل کد نوشته خواهد شد
بسیاری از سیستم‌های مهم دنیا هنوز به حد کافی ایمن سازی نشده‌اند و همچنین گستره آنها بیشتر شده است. جریان ثابت حمله بدافزار‌هایی که ما امسال آنها را دیدیم به صورت مکرر افزایش خواهند یافت. از همین رو ما شاهد تخصیص منابع توسعه و مالی بیشتری به بخش امنیت هستیم، امنیت میبایست برای توسعه به شکل کد باشد و نباید داخل محصول اضافه شود. همچنین پیدایش سیستم‌های هوشمندی را میبینیم که نهایتا در بهترین حالت خود مجموعه‌ای از لایه‌های ایمن و خودکار هستند.
جیسون وارنر SVP فناوری در GitHub

 

– مراقب خودرو‌های متصل به شبکه باشید
«وسایل نقلیه متصل نه تنها اطلاعات و پردازش مربوطه را درباره خودرو ایجاد میکنند بلکه مسیر-های طی شده و اطلاعات شخصی سرنشینان را هم دارا هستند. اینها مواردی هستند که جذابیت رو به رشدی برای حمله‌کنندگان دارند تا اینگونه اطلاعات استخراج شده را در بازار سیاه بفروشند یا از آنها برای اخاذی و گرفتن حق السکوت استفاده کنند. خودرو سازان همین حالا نیز از سوی شرکت‌های بازاریابی تحت فشار هستند تا به اینگونه اطلاعات دسترسی پیدا کنند و بتوانند از طریق آنها به صورت همزمان و مبتنی بر مکان خودرو تبلیغات انجام دهند.»
پیش‌بینی برای تهدیدات خودرویی در سال ۲۰۱۸ – آزمایشگاه کسپراسکای

 

– رخنه‌ها به زندگی فیزیکی ما وارد خواهند شد
«بین امنیت اطلاعات و امنیت فیزیکی تفاوت وجود دارد، رخنه‌های امروزی که سازمان‌ها را آلوده میکنند عمدتا نقض امنیت اطلاعات محسوب میشوند، هرچند از دست رفتن اطلاعات کارت اعتباری، شماره تامین اجتماعی یا اطلاعات شخصی دردناک است ولی به آسیب جسمانی منجر نمیشوند. در سال ۲۰۱۸ ما شاهد رخنه‌ای خواهیم بود که بر زندگی فیزیکی ما تاثیر میگذارد، این مورد ممکن است یک وسیله درمانی یا پوشیدنی باشد که هک شده و از راه دور کنترل میشود. شاید یک دستگاه IOT صنعتی یا خودروی بدون راننده‌ای که از کنترل خارج شده یا حتی چیزی مانند خانه‌های هوشمند باشد. از درب گاراژ گرفته تا یخچال همگی در حال هوشمند‌تر و متصل‌تر شدن هستند. تاثیر چنین حمله‌ای میتواند دولت، تجارت و اشخاص را وادار کند تا نگاه دقیق‌تری به امنیت زیر ساخت‌های ما داشته باشند.»
برندن اوکانرServiceNow CTO

 

اتوماسیون و IOT
در طول سال گذشته همه چیز خودکارتر، متصل‌تر و هوشمند‌تر شد. اینترنت اشیا به میلیون‌ها میلیون دستگاه متصل راه یافت، ما با طرح پرسش برای Forrester، گوگل، PTC، Salesforce و غیره از آنها خواستیم تا چگونگی دستگاه‌های متصل و تحول سیستم‌های خودمختار را در سال ۲۰۱۸ برای ما پیش‌بینی کنند تا ببینیم چگونه میتوانیم با آنها کنار بیاییم.

– ربات‌ها نیروی کار را تغییر خواهند داد
«همانطور که شرکت‌ها هرچه بیشتر خود را با اتوماسیون وفق میدهند RPA (robotic process automation) در حال تصاحب کار‌های بی ارزش و یکنواخت خطوط تولید میباشد. در سال ۲۰۱۸ کارگران دیجیتالی RPA (یا همان روبات‌ها) ۳۱۱۰۰۰ جایگاه دفتری و مدیریتی و ۲۶۰۰۰۰ تعداد از مشاغل فروش و کار‌های مربوطه را در اختیار میگیرند تا تجربه ویژه‌ای برای مشتریان به وجود بیاورند.
مخارج تغییر شکل دیجیتالی به شکل قابل افزایش صرف اتوماسیون و مهندسی دوباره این تجهیزات میشوند.»
کریس گاردنر تحلیلگر ارشد Forrester Research

 

– واکنش شدید سیاسی به اتوماسیون
«همان گونه که سر و کار مردم با اتوماسیون خدمات مشتریان مانند کیوسک‌ها و ربات‌ها بیشتر و بیشتر میشود تردید و گاهی اوقات رنجشی از بابت این تغییر ایجاد میشود. هرچند شرکت‌ها و سازمان-های سیاسی سعی میکنند تا با بررسی‌های دوباره و تغییر مدیریت رویه‌ها از این مشکلات عبور کنند. به هر حال و در نهایت اتوماسیون برنده این جریان است زیرا منافع اجتماعی و اقتصادی آن به مقاومت سیاسی‌اش میچربد.»
کریس گاردنر تحلیلگر ارشد Forrester Research

– اتوماسیون گزینشی
«انجام اتوماسیون در مقیاس وسیع نه هوشمندانه میباشد و نه مقرون به صرفه، در سال ۲۰۱۸ فراهم کنندگان این خدمات اقدامات قابل توجهی برای شناسایی کار‌های یکنواخت IT که نیاز به مهارت چندانی ندارند انجام میدهند تا آنها را به خط تولید خودکار تبدیل نمایند. برای رسیدن به بهترین ROI با اجرای اتوماسیون، آن تجارت میبایست اطلاعات دقیقی در زمینه خدمات توزیع در اختیار داشته باشد: زمان دقیق تکمیل وظیفه یا پروژه، عملکرد فردی کارکنان و سود از دست رفته در زمان از کار افتادگی خدمات نمونه‌هایی از این اطلاعات هستند. با در اختیار داشتن این اطلاعات، فراهم کنندگان خدمات میتوانند گزینشی درباره چگونگی و زمان اجرای اتوماسیون داشته باشند و تمرکز خود را بر روی اعمالی از کارکنان بگذارند که انجام آنها ساده نیست و قیمت بالایی نیز دارد.»
گیمان ییپ رئیس و بنیان گذار BitTitan

 

– تحولی در مقیاس
«بر خلاف تصور عموم اتوماسیون به معنای نیاز به نیروی انسانی کمتر نیست، ما فقط نیروی انسانی را برای کار‌های دیگری احتیاج داریم. در صنعت DevOps چالش پیش روی ما ساخت ابزاری با قابلیت اندازه‌گیری بیشتر برای آن دسته از افرادی است که میتوانند با مراحل پیشرفته‌تری از پیچیدگی کنار بیایند. انجام این عمل در حدود ده سال پیش هزینه و زمان بسیار بیشتری میطلبید اما امروزه تقریبا هر شرکتی که در زمینه اتوماسیون سرمایه‌گذاری کرده باشد میتواند این اعمال را به راحتی انجام دهد. در سال ۲۰۱۸ ما شرکت‌های بیشتری میبینیم که در حال عبور از تحولی در مقیاس بزرگ هستند و در زمینه اتوماسیون از ابزاری استفاده میکنند که قدرت انجام هر کاری به آنها میدهد.»
عمری گزیت بازرس کل محصولات Puppet

 

– طراحی انجام شده با IOT
«بازار تشنه محصولات هوشمند و متصل به شبکه است، چه یک Amazon Echo یا ترموستات Nest و یا یک Fitbit باشد. برای به دست آوردن رضایت مشتری، سازندگان مجبورند محصولاتشان را طوری تغییر دهند تا متوجه اطلاعات و اهرم‌‌های زمینه کاری خود بشوند. نوشتن اطلاعات محصول بر روی طرحی که توسط CAD کشیده شده دیگر قابل قبول نیست زیرا محصولات در حال پیچیده‌ شدن هستند. سازندگان باید در روند توسعه محصولات سازمان‌یافته تر عمل کنند، از همین روی در اختیار داشتن یک سیستم PLM فراگیر جهت فراهم سازی زیربنایی قدرتمند برای حداکثر بهره‌وری از قابلیت‌های IOT توسط یکپارچه سازی تمام اطلاعات محصول در یک نگاه ساده از موارد امر مذکور میباشد.»
کوین ورن مدیر بخش عمومی PLM PTC

 

– هدایت LOW-CODE
«در سال ۲۰۱۸ شرکت‌ها ساخت اپلیکیشن‌های کاری برای استفاده از IOT را در الویت‌های خود قرار خواهند داد. شما خواهید دید که شرکت‌ها این اجازه را به هرکدام از کارکنانشان و صرف نظر از میزان مهارت آنها میدهند تا با مهارسازی اطلاعات IOT تجربه مشتری را برای باز کردن مجرای جدیدی از درآمد هدایت کنند. برای مثال اگر در خط تولیدی برای یکی از روبات‌ها مشکلی پیش بیاید «هدایت LOW-CODE» به عنوان یک واسطه، کاری انجام میدهد تا مردم و شهروندان عادی بتوانند با استفاده از داده‌های IOT آن کار را انجام دهند.»
بو منگلز مدیر ارشد بازاریابی Salesforce IOT

 

فناوری‌های جدید که دنیا را متحول خواهند کرد.

 

– بازگشت سرمایه در IOT
«چیز‌های هوشمند بسیاری وجود دارد، این روزها حتی یک لامپ هم دارای آدرس IP است. شرکت‌ها به سرمایه گذاری روی IOT در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه دادند اما ۲۰۱۸ سالی است که این سرمایه گذاری تبدیل به سودی مهم خواهد شد. درحالی که جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات IOT شروع خوبی برای شرکت‌ها میباشد، درک، تحلیل و استفاده این اطلاعات برای تاثیرگذاری موثر هدفمند‌تر به نظر میرسد. صرفه جویی در انرژی، بسته بندی بهینه برای توزیع و تحویل سریع‌تر پیتزا را تصور کنید. تمرکز بیشتر بر اطلاعات مکانی، پیش‌بینی تحلیلی و تحلیل جریان اطلاعات باعث بازگشت سود بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری‌های IOT خواهد شد.» نیما نگهبان، CTO و شریک بنیانگذار Kinetica

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text