img

تعمیرات ساده، برای حل مشکلات سخت‌افزاری رایج لپ تاپ…

/
/
/

ما در یک جهان سرد و بی رحم زندگی و کار می‌کنیم جایی که لپ تاپ‌های ما می‌توانند سوءاستفاده‌های زیادی انجام دهند. صرفنظر از اینکه ما تلاش می‌کنیم چقدر مهربان باشیم، نوت بوک‌های ما احتمالاً از قلم خواهند افتاد، اما اگر شما فکر می‌کنید که آسیب نوت‌بوکتان می‌تواند تنها توسط یک فروشگاه کامپیوتر تعمیر شود، پس دست نگه دارید. خیلی از مشکلات می‌توانند به طور ارزان و ساده با ابزارهای رایج، قطعات یدکی و یک تلاش اندک توسط خودتان تعمیر شوند. حتی برخی از تعمیرات آسان‌تر از پروژه‌های هنری دوران دبیرستان هستند. لپ تاپ‌های جدیدی وجود دارد که برای باز کردن و تعمیر بسیار سخت هستند. اگر شما نمی‌توانید هیچگونه پیچی را ببینید شما در اوضاع سختی قرار دارید. با استفاده از یک جفت نوت بوک اصلی قدیمی و ضربه دیده، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه هر چیزی را از یک کیس شکسته و کابل شارژر فرسوده تا یک فن (بادبزن) بد و صفحه نمایش خراشیده شده تعمیر کنید. هر پروژه ی ترمیم، زمان و برآوردهای هزینه و نیز اینکه چه موادی برای انجام این ترفند نیاز خواهید داشت را در بر دارد. تنها دستورالعمل‌های پایه ای را که ما برای هر تعمیر خلاصه کرده ایم دنبال کنید.
اخطار منصفانه (نسبتاً خوب): سیستم شما ممکن است کمی متفاوت باشد، ممکن است قطعات خاصی نیاز داشته باشد یا یک رویکرد کمی متفاوت نیاز داشته باشد. YouTube دوست شماست. یک یادداشت اضافی: در حالی که ما ابتکار و بازیافت قطعات قدیمی (مخصوصاً آداپتور (مبدل)‌های برق AC) را تحسین می‌کنیم، هیچ چیزی همانند داشتن قطعه ی دقیقاً صحیح برای انجام تعمیر وجود ندارد. در حقیقت در حالی که فن‌ها و صفحه کلیدهای نوت بوک ممکن است شبیه باشند، آنها می‌توانند بسیار متفاوت باشند. ویژگی‌های هر تعمیر به جایی که شما می‌توانید قطعات درست را دریافت کنید ارتباط دارد، اما آنها تنها نمونه ای از چیزی که قابل دسترس است هستند. اگر کل چیزهای دیگر عمل نکنند سعی کنید آنلاین چیزی که نیاز دارید را به دست آورید.

 

۱- کابل آداپتور شارژ فرسوده – هزینه: ۵ تا ۱۵ پوند، زمان تعمیر: ۱ تا ۲ ساعت

وسایل مورد نیاز: درزگیر سیلیکونی، نوار نقاش (که نسبت به نوار پوششی عادی چسبندگی کمتری دارد)، دستکش‌های محافظ (اختیاری)
چون یک نوت بوک که حرکت می‌کند نیاز دارد که چند بار در روز به برق وصل شود و از برق جدا شود، کابل و رابط می‌توانند ضربه ببینند که منجر به یک فرسودگی یا در غیر این صورت منجر به کابل برقی آسیب دیده می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که یک کابل جدید تهیه کنید یا فوراً آن را تعمیر کنید زیرا آن نه تنها می‌تواند به باتری سیستم از طریق شارژ متناوب آسیب برساند بلکه می‌تواند خطر آتش سوزی باشد. خوشبختانه خیلی از آداپتورهای برقی لپ تاپ، کابل‌های برقی AC قابل انتقال دارند که چند پوند هزینه دارد و آنلاین یا در فروشگاههای تجهیزات الکترونیکی قابل دسترس هستند. از طرف دیگر اگر رابط که به کامپیوتر وصل می‌شود، مشکل است، تعویض آن می‌تواند ۵۰ پوند تا ۷۵ پوند (در حدود ۲۶۰۰۰۰۰ ریال تا ۳۹۰۰۰۰۰ ریال) هزینه داشته باشد اگر شما آداپتور AC درست برای لپ تاپ خود از سازنده ی نوت بوک خود، Amazon، یا eBay را انتخاب کنید (برای ساخت و نام مدل خود که توسط آداپتور AC دنبال شد جستجو کنید). یا شما می‌توانید آن را خودتان تعمیر کنید. تعمیر سریع و کثیف برای یک کابل فرسوده، پیچیدن نوار الکتریکی یا مجرایی دور قسمت آسیب دیده است. این از آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند اما در طول زمان شل خواهد شد- نه اینکه در نظر بگیرید وقتی که آن اتفاق می‌افتد آن ماده ی کثیف و چسبناک، سراسر کابل رها می‌شود. یک راه بهتر ایجاد یک تعمیر دائمی تر با درزگیر سیلیکونی است که در هر فروشگاه سخت افزار و بسیاری از سوپرمارکت‌ها قابل دسترس است که آن را عایق بندی و محافظت خواهد کرد. بهترین کار این است که از رنگ سیاه برای جور شدن با رنگ کابل استفاده کنید اما درزگیر شفاف هم کار می‌کند. برای محافظت از سطحی که شما روی آن کار می‌کنید یک قطعه ی باریک وسیع از نوار نقاش که قسمت چسبنده به سمت پایین است بگذارید و قسمت فرسوده ی کابل را بر بالای آن قرار دهید. درزگیر به پشت نوار نقاش نخواهد چسبید راهی که آن ممکن است به دیگر موانع از کاغذ یا پلاستیک سر درآورد و وقتی که شما انجام دادید نوار نقاش باید فوراً از میز جدا شود.
سپس یک تکه از درزگیر را بر روی ناحیه ای که نیاز به تعمیر دارد فشار دهید. درزگیر چسبناک را درون مکان کار بگذارید، قسمت آسیب دیده را با یک روکش زیاد بپوشانید.
اگر شما پوست حساسی دارید ایده خوبی است که برای این قسمت دستکش‌های محافظ نازک بپوشید. به عمل درزگیر برای ۱ یا ۲ ساعت اجازه دهید تا محکم شود. به آرامی کابل را از نوار حذف کنید (و نوار را از میز) و شما یک برابری از یک کابل برقی جدید که انعطاف پذیر است و آماده برای سال‌ها کار گذرگاه است، دارید.

تعمیرات ساده، برای حل مشکلات سخت‌افزاری رایج لپ تاپ...

۲- مشکل: کیس ترک دار لپ تاپ – هزینه: ۱۵ پوند، زمان تعمیر: ۲ تا ۳ ساعت

وسایل مورد نیاز: بتونه ی اپوکسی، کاغذ ماسه، تیغ ریش تراش، ماژیک یا رنگ، دستکش‌ها (اختیاری)
وقتی که نوت بوک‌ها می‌افتند بیشتر، آن‌ها در گوشه، یکی از ضعیف ترین قسمت‌های کیس فرود می‌آیند. مگر اینکه شما یک نوت بوک بادوام داشته باشید، شانس خوبی وجود دارد که بعد از یک برخورد با شدت، گوشه ترک خواهد برداشت یا همانند کیسی که با لپ تاپ من بود کاملاً از بین رفت.
آن در یک فرودگاه چند دقیقه پیش در حالی که خودکار را نگه داشته بودم اتفاق افتاد وقتی که عطسه کردم در حالی که یک ایمیل تایپ می‌کردم. سیستم پرید و یکراست محکم به زمین خورد. قبل از اینکه من به خانه رسیدم یک نوار زخم روی ناحیه ی آسیب دیده گذاشتم تا عناصر را دور نگه دارد. اکنون زمان آن است که آن را به طور واقعی تعمیر کنم.
رمز آن استفاده از بتونه ی اپوکسی برای پر کردن در قسمت شکسته ی کیس است. بتونه ی اپوکسی به صورت آنلاین یا در هر فروشگاه سخت افزاری در حدود ۴ پوند تا ۶ پوند (در حدود ۲۰۸۰۰۰ ریال تا ۳۱۲۰۰۰ ریال) برای یک لوله (تیوب) آن قابل دسترس است بنابراین شما می‌توانید این تعمیر را در جاده هم انجام دهید. مارک بتونه ای که شما انتخاب می‌کنید اهمیتی ندارد اما از نوع زودگیر آن دوری کنید زیرا ممکن است قبل از اینکه شما انجام دهید سخت شود. در ابتدا اطمینان حاصل نمایید که ناحیه ی آسیب دیده تمیز و عاری از کثیفی و تکه‌های شل شده است. سپس زمان آن است تا بتونه را آماده کنید. آن همانند یک سیلندر با دو جزء است که دور یکدیگر پیچیده شدند. تنها یک بخش را قطع کرده و قطعات را به یکدیگر بپیچانید. کلید یک تعمیر روان کیس، ترکیب کردن دو جزء با یکدیگر کاملاً در دست‌های شما است. چون بتونه به عنوان نتیجه ی یک واکنش شیمیایی بین دو قسمت سخت می‌شود، این مهم است که آن‌ها کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند. شما ممکن است بخواهید برای این قسمت از دستکش استفاده کنید چون برخی از افراد به مواد شیمیایی در بتونه حساس هستند. تلاش کنید تا بتونه را به درون یک سیلندر بلند بغلتانید و سپس چند بار آن را روی خودش تا کنید. بعد از چند دقیقه بتونه یک مخلوط سفید یا خاکستری یکنواخت می‌شود و شما آماده هستید. شما احساسی شبیه یک کودک خواهید داشت که با play-Doh کار می‌کند و در حقیقت بتونه باید استحکام play-Doh باشد که برای کار کردن آن درون ناحیه ی آسیب دیده عالی است. آن را به طور محکم به درون سوراخ در کیس فشار دهید و از انگشت خود یا یک تیغ ریش تراش برای ساختن آن به منظور دنبال کردن شکل یا فرم کیس استفاده کنید. وقتی که آن، ناحیه را می‌پوشاند طرف تخت یک تیغ ریش تراش یا پشت یک خط کش را بردارید و سطح خارجی را به منظور مسطح کردن آن بفشارید.
هرگونه بتونه ی اضافی می‌تواند کیس را با حوله ی کاغذی قبل از اینکه آن خشک شود، خشک کند. وقتی که شما راهی که آن ظاهر می‌شود را دوست دارید بروید برای ۱ یا ۲ ساعت تا اپوکسی عمل می‌آید کارهای دیگر انجام دهید. وقتی که آن سخت شده است تکه ی اپوکسی همانند کیس پلاستیکی قوی است. خیلی از DIYerها اینجا می‌ایستند و از تعمیر آشکار به عنوان یک علامت افتخار بزرگ راه یا شروع کننده ی مکالمه در سفرهای جاده ای استفاده می‌کنند. من کمی بیشتر نازک کاری را ترجیح می‌دهم بنابراین من اپوکسی را با کاغذ ماسه ی ۱۵۰ و سپس ۲۲۰ گرمی صاف می‌کنم.
سپس من آن را یک ماسه گذاری نهایی با کاغذ ۲۰۰۰ گرمی می‌کنم که برای حذف هرگونه تراش‌های سطحی کمی خیس است. به طور طبیعی رنگ مطابقت نمی‌کند. اگر آن یک تعمیر کوچک است سعی کنید که از یک ماژیک برای پوشاندن آن استفاده کنید. برای این تعمیر من از رنگ مینای هواپیمای مدل (نمونه) استفاده کردم که در حدود ۵ پوند (در حدود ۲۶۰۰۰۰ ریال) برای یک بطری کوچک هزینه دارد (یک مجموعه ی کامل از رنگ‌ها با قلم موها ۱۰ پوند (در حدود ۵۲۰۰۰۰ ریال) است). وقتی که آن خشک است تعمیر انجام می‌شود و تنها اگر شما به دقت نگاه کنید آشکار است.

تعمیرات ساده، برای حل مشکلات سخت‌افزاری رایج لپ تاپ...

۳- مشکل: فن خنک‌کننده لپ‌تاپ – هزینه: ۱۵ تا ۲۵ پوند، زمان تعمیر: ۱ ساعت

وسایل مورد نیاز: آچار پیچ گوشتی، هوای فشرده (متراکم)، خلأ، فن جایگزین
یک فن خنک کننده ی پر سر و صدا یا غیر اصولی نه تنها آزاردهنده است بلکه هوای خنک کافی به درون کیس نمی‌رساند، به طور بالقوه باعث می‌شود که نوت بوک زیاد گرم شود و به قطعات الکترونیکی داخل صدمه می‌زند. به هر حال این یک تعمیر سخت نیست، و اگر شما خوش شانس باشید ممکن است که هرگز به تعویض فن نیاز نداشته باشید. لپ تاپ من یک فن خنک کننده ی واحد دارد اگرچه بسیاری از سیستم ها، به خصوص سیستم‌های بازی و سرگرمی بزرگتر دو یا تعداد بیشتری فن برای به گردش درآوردن هوا روی پردازشگر، سخت افزار گرافیکی و دیسک سخت دارند.
بیشتر، فن‌ها با گرد و خاک، خاک و شن و کثیفی مسدود می‌شوند که می‌تواند آن‌ها را پر سر و صدا ساخته و کارایی آن‌ها را پایین آورد. اگر سیستم شما یک صدای چرخ یا ساییدن ایجاد می‌کند یا زیاد گرم می‌کند، این تعمیر برای شماست. قبل از اینکه شما کار دیگری انجام دهید مکان یا مکان هایی را که هوای تازه می‌آید و هوای داغ می‌گریزد- معمولاً یک یا تعداد بیشتری شبکه‌های شکاف دار در کنار یا پایین سیستم، یافت کنید. دو یا سه منفذ می‌تواند وجود داشته باشد بنابراین کاملاً جستجو کنید. حصیر پلاستیکی را از یک قوطی هوای فشرده در درون هر منفذ گذاشته و تمام گرد و خاکی که می‌توانید را به بیرون بدمید. شما ممکن است بخواهید یک ماسک گرد و غبار پوشیده یا جاروبرقی بکشید زیرا یک حجم منزجر کننده ای از گرد و غبار می‌تواند وجود داشته باشد. به طور اختیاری شما می‌توانید سعی کنید که اشیاء را با یک جاروبرقی کنتور به بیرون بمکید. اگر این اشیاء را تعمیر نمی‌کند وقت آن است که عمیق کاوش کرده و کیس را باز کنید. معمولاً در حدود ۱۲ عدد پیچ در پایین کیس وجود دارد که شما نیاز خواهید داشت که برای باز کردن کیس آن‌ها را حذف کنید اما آن بسته به نوت بوک به طور زیادی تغییر می‌کند. مثلاً برخی از مدل (نمونه)‌ها نیاز دارند که شما صفحه کلید را برای داخل شدن حذف کنید. اگر آن فوراً معلوم نمی‌شود کتاب راهنمای کاربر خود را بررسی کرده یا تعدادی تحقیق آنلاین انجام دهید (دوباره، YouTube برای این مورد عالی است) تا دریابید که چگونه کیس شما باز می‌شود. در حالی که شما آنجا هستید برای هر چیزی که در پره‌های فن گیر کرده است که ممکن است مانع آن شود نگاه خوبی بیندازید. پره را با انگشت خود بچرخانید. اگر آن صدا ایجاد می‌کند یا به طور آزادانه به دور خود نمی‌چرخد نیاز دارد تا تعویض شود. قبل از اینکه پیش بروید شماره ی مدل فن را نوشته و به صورت آنلاین یک فن جایگزین پیدا کنید. موتور جستجوی دلخواه خود را استفاده کرده و شماره ی مدل و «فن خنک کننده» را تایپ کنید. این‌ها شانس هستند که حتی برای یک کامپیوتر با قدمت ۵ یا ۶ ساله فن هایی که از eBay یا فروشنده ی تک قابل دسترس هستند وجود خواهد داشت. جایگزینی، باید هر جایی از ۵ پوند تا ۲۰ پوند (در حدود ۲۶۰۰۰۰ ریال تا ۱۰۴۰۰۰۰ ریال) هزینه داشته باشد. وقتی که شما فن جدید در دست دارید (و مطمئن هستید که آن گزینه ی درستی است) شما می‌توانید فن قدیمی را درآورید. ابتدا رابط برق فن را از برق بکشید. هر سیستمی متفاوت است اما شما احتمالاً نیاز خواهید داشت که قابی که فن را در جا نگه می‌دارد را باز کنید و سپس چند پیچ که فن را به قاب نگه می‌دارد را باز کنید. دوباره کتاب راهنمای کاربر یا ویدئوهای آنلاین یک کمک عالی هستند. اکنون شما می‌توانید فن را به آرامی جابه جا کنید. آن ممکن است کمی دقت برای شلی فن نیاز داشته باشد چون آن معمولاً یک اندازه ی تنگی در آنجا است. بسیاری از فن‌های نوت بوک به لوله ی گرما متصل هستند یک لوله ی نقره ای یا مسی باریک که گرما را از تراشه ی پردازنده یا گرافیکی دور می‌کند. لوله ی گرما معمولاً به درون اجتماع فن می‌چسبد یا می‌پیچد. سعی کنید وقتی که شما در حال جابه جا کردن فن هستید لوله ی گرما را خم نکنید زیرا کارایی آن در خنک کردن پردازنده را کاهش خواهد داد. اگر برای چند دلیل شما خیلی دور می‌روید و می‌توانید قسمت بالای بدون روکش CPU را ببینید اطمینان حاصل نمایید که خمیر حرارتی کافی وجود دارد. این برای انتقال گرما از CPU به چاهک گرمایی مورد نیاز است و کمبود خمیر می‌تواند همچنین باعث موضوعات زیاد گرم شدن شود.
یک لوله چند پوند هزینه دارد. با فن جدید آن را قرار داده و با دقت هر چیزی را در جای خود بپیچانید. قبل از اینکه شما پایین کیس را بپیچانید رابط برق را به برق وصل کرده و دستگاه را روشن کنید. اگر فن فوراً روشن نمی‌شود نگران نباشید زیرا آن ممکن است تنها بعد از اینکه سیستم گرم شود، روشن شود.
وقتی که شما تأیید کرده اید که آن کار می‌کند دستگاه را بسته و به کار خود برسید.

تعمیرات ساده، برای حل مشکلات سخت‌افزاری رایج لپ تاپ...

۴- مشکل: کلید گیر کرده بر روی صفحه کلید لپ‌تاپ – هزینه: ۱۰ تا ۱۰۰ پوند، زمان تعمیر: ۱۰دقیقه تا ۱ ساعت

وسایل مورد نیاز: آچار پیچ گوشتی، صفحه کلید جایگزین برای سیستم خود
یکی از رایج ترین و اذیت کننده ترین راههایی که نوت بوک‌های خوب، بد می‌شوند یک کلید گیر کرده یا شکسته است. در کیس من لپ تاپ یک کلید R داشت که گیر کرده بود وقتی که من به آن ضربه می‌زدم یک خط یا دو تا R دریافت می‌کردم. در برخی از کیس‌ها (قابل ملاحظه ترین MacBookها) شما می‌توانید کلیدهای جایگزین تکی دریافت کنید اما آن‌ها واقعاً گران هستند اغلب هر کلید ۸ پوند یا ۹ پوند (در حدود ۴۱۶۰۰۰ ریال یا ۴۶۸۰۰۰ ریال). در بیشتر کیس‌ها یک صفحه کلید کامل تنها کمی بیشتر هزینه دارد و اگر شما بیش از یک کلید از دست بدهید یا موضوعات دیگر داشته باشید ممکن است اقدام بهتری باشد.
با قرار دادن یک صفحه کلید جایگزین برای سیستم خود شروع کنید. کل چیزی که شما نیاز دارید انجام دهید آنلاین برای مدل نوت بوک و کلمه ی «صفحه کلید» جستجو کنید.
دوباره Amazon، eBay، و دیگر فروشگاههای آنلاین دوستان شما هستند اگرچه فروشندگان اختصاصی هم وجود دارد. من یک صفحه کلید تعمیر شده را ۱۰ پوند (در حدود ۵۲۰۰۰۰ ریال) انتخاب کردم چون سیستمی که من دارم بیش از ۵ سال قدمت دارد یک صفحه کلید جدید احتمالاً دوام بقیه ی دستگاه را بیشتر خواهد کرد.
برخی از لپ تاپ‌ها یک نوار قفل در بالا یا زیر صفحه کلید دارند که آن را در جا نگه می‌دارد. دیگران شما را مجبور می‌کنند تا پیچ‌ها را از پایین کیس قبل از اینکه صفحه کلید بتواند جابه جا شود، جابه جا کنید و هنوز دیگران از شما می‌خواهند تا کل کیس را به منظور رسیدن به صفحه کلید باز کنید. (اگر آن سیستم شما را توصیف می‌کند این یک پروژه ی خوبی برای انجام است در حالی که شما در حال تعویض فن هستید.) بهترین شرط شما جستجوی راهی در یا صفحه ای از طریق کتاب راهنمای سیستم برای یافتن پاسخ است.
لپ تاپ من یک نوار قفل در بالای صفحه کلید دارد که آن را در جا نگه می‌دارد بنابراین آموزش هایی که دنبال می‌کنید برای آن نوع از ابزار هستند. بعد از کاوش کردن نوار قفل در بالای صفحه کلید، آن را خاموش کنید. صفحه کلید را باز کنید.
صفحه کلید را کمی بلند کنید اما قبل از اینکه شما آن را کامل جابه جا کنید اطمینان حاصل نمایید که شما کابل تسمه ای که آن را به برد اصلی متصل می‌کند را جابه جا می‌کنید بنابراین شما به آن یا به رابط روی برد اصلی آسیبی نمی‌رسانید. معمولاً کل چیزی که شما نیاز دارید انجام دهید زدن تلنگری به رابط است. مراقب باشید آن می‌تواند حساس باشد. با از برق کشیدن بدون خطر صفحه کلید، آن را بلند کنید.
اکنون زمان آن است تا صفحه کلید جدید را نصب کنید. بعد از به برق وصل کردن صفحه کلید جدید، آن را در جای خود قرار داده و صفحه کلید را ببندید.
نهایتاً نوار قفل را به جای خود برگردانید. آن، این است اما من پیشنهاد می‌کنم که تمام کلیدها را قبل از اینکه خوشحال شوید که کاری خوب انجام شده است امتحان کنید.
حتی صفحه کلیدهای تعمیرشده و جدید کلیدهای بد دارند بنابراین شما ممکن است که یک مشکل را با دیگری مبادله کرده باشید. بیشتر با حداقل ضمانت ۳۰ روزه هستند شما ممکن است به آن نیاز داشته باشید.

تعمیرات ساده، برای حل مشکلات سخت‌افزاری رایج لپ تاپ...

۵- مشکل: خراش بر روی صفحه نمایش لپ‌تاپ – هزینه: ۵ پوند، زمان تعمیر: ۵ دقیقه

وسایل مورد نیاز: خمیر دندان، پارچه، پاک کننده پنجره
جایگزین کردن یک صفحه نمایش و تجهیزات الکترونیکی مبدل آن می‌تواند یک کار سختی باشد که می‌تواند چند صد دلار هزینه داشته باشد و ساعت‌ها طول بکشد اگرچه با مستندات درست، آن غیرممکن نیست. برای یک سیستم قدیمی احتمالاً ارزش آن را ندارد. اما اگر صفحه نمایش تنها کمی خراشیده باشد تعمیر آن یک کار بی فکری است. تابستان گذشته بعد از یک سفر به ساحل در یک روز بادی من متوجه دسته ای از خراش‌های کوچک و یک مورد بزرگ بر روی صفحه نمایش لپ تاپم شدم. خراش‌ها به طور آزاردهنده ای مانع تصویر صفحه شدند. این انواع خراش‌ها می‌توانند با یک تکه از خمیر دندان (و من یعنی خمیر دندان انجام می‌دهم- انواع ژل‌ها معمولاً مواد ساینده ی لازم ندارند) و کمی روغن آرنج صاف شوند. Novus Plastic Polish #2 نیز برای این هدف خوب است. خمیر دندان را بین انگشت شست و اشاره خود مالیده و آن باید کمی احساس شنی و ماسه ای داشته باشد. آن، این مواد ساینده ی ملایم (نرم) است که مشکل صفحه را درست خواهد کرد. به آرامی خمیر دندان را در یک حرکت دایره ای روی خراش‌ها برای چند ثانیه بمالید (نه خیلی سفت- شما می‌توانید پوشش سطح صفحه را پاک کنید). سپس صفحه را با یک پارچه ی نرم پاک کنید.
کار را با تمیز کردن صفحه با یک پاک کننده ی غیر آمونیاکی پنجره تمام کنید. آن را بازرسی کرده و اگر خراش‌ها نرفته اند فرآیند را تکرار کنید. این راهبرد عالی نیست. در مورد لپ تاپ خراش دار من خمیر دندان تنها اندکی از خراش بزرگ را حذف کرد اما آن از شر تمام خراش‌های کوچک خلاص شد. به علاوه دستگاه من اکنون یک بوی نو می‌دهد.

تعمیرات ساده، برای حل مشکلات سخت‌افزاری رایج لپ تاپ...

۶- مشکل: ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ – هزینه: ۴ پوند، زمان تعمیر: ۲ ساعت(زمان خشک کردن)

وسایل مورد نیاز: حوله، آچار پیچ گوشتی، هوای فشرده و امیدواری
اگر شما قهوه، آب یا دیگر مایعات را بر روی لپ تاپ خود بریزید در حالی که آن کار می‌کند فوراً برق را از آن بکشید.
اگر شما می‌دانید که چگونه کابل برق و باتری را سریع حذف کنید آن را انجام دهید. اگر شما مدیریت کردید که قبل از اینکه لپ تاپ شما خودش خاموش شود دوشاخه را بکشید شما می‌توانید احتمالاً آن را ذخیره کنید.
مایعات و اجزاء الکترونیکی خوب هستند مایعات و الکتریسیته (برق) خوب نیستند. اگر کامپیوتر در پایین آن خاموش شود شما احتمالاً بدشانس هستید. اما به هر حال این را امتحان کنید.
اخطار: فقط برای فهمیدن (دانستن)- باتری و کابل برق را قبل از تلاش به منظور پاک کردن یا خشک کردن لپ تاپ خود حذف کنید. چگونه شما از یک لپ تاپ خیس شده منوط به اینکه چه چیزی روی آن ریخته شده مراقبت می‌کنید.
اگر آن چسبنده بود یا چیزی اسیدی در آن داشت برای مثال کوکا کولا سپس شما نیاز دارید که هر چه زودتر آن را پاک کنید.
این توسط پیاده کردن کامل موتور لپ تاپ و پاک کردن هر جزء به طور جداگانه به بهترین نحو انجام می‌شود بعد از ۱۰ دقیقه صبر کردن برای مطمئن ساختن اینکه برق ذخیره شده در خازن‌ها و غیره خاموش شده است.
اگر شما یک قوطی از پاک کننده ی آماده ی قطعات الکترونیکی دارید از آن استفاده کنید. اگر نه، به هر حال آن ممکن است ضد بصری به نظر برسد شما می‌توانید از صابون و آب داغ استفاده کنید.هر چقدر مورد نیاز است استفاده کنید اما صادقانه بگویم ما کارت‌های کامپیوتر شخصی را زیر شیر آب شسته ایم.
بعد از تمیز کردن همانطور که در زیر توصیف می‌شود خشک کنید. اگر شما برای کار پر زحمت پیاده کردن موتور فعال نیستید، نمی‌دانید چگونه، یا فکر نمی‌کنید که بتوانید مدیریت کنید شما می‌توانید لپ تاپ را دست نخورده رها کنید.
در واقع اگر کل چیزی که شما ریختید آب بود تنها خشک کردن مورد نیاز است. اگر ریختن شامل مایعی بود باقیمانده ی برگ ها، شما می‌توانید سعی کنید بدنه ی اصلی لپ تاپ را با آب بشویید. بله شما درست شنیدید. این کار را با صفحه نمایش انجام ندهید همانطور که شما هرگز اجازه ی خروج آب به بیرون را اگر آن نشت کند نخواهید داد.
هر چقدر آب داغ تر باشد آن مؤثرتر ماده ی کثیف و چسبناک را حذف خواهد کرد و سریعتر خشک خواهد شد. با این حال آن را به اندازه ای که خطرناک باشد داغ نکنید.
دمایی که شما می‌توانید از شیر آب استفاده کنید خوب (مناسب) است. شما می‌توانید لپ تاپ خود را با استفاده از هوای فشرده، یک خشک کن با درجه ی کم، قرار دادن آن در جلوی فن یا در عین حال بهتر، ترکیبی از آن‌ها خشک کنید. اما هر روشی را که شما استفاده می‌کنید صبور باشید.
اگر زمانی که شما لپ تاپ را روشن می‌کنید هر مایعی باقی بماند آن احتمالاً کاملاً آن را از بین خواهد برد. ما حداقل ۲۴ ساعت را توصیه می‌کنیم اما ۴۸ یا حتی ۷۲ ساعت بهتر است. خوشبختانه شما پیشنهادات متناوب محاسبه ای دارید. حتی اگر شما آن را انجام ندهید.
سیستم را به کنار آن کج کرده تا به خالی کردن آب به بیرون کمک کنید. به خودتان کمک کرده و یک حوله در زیر بگذارید.
سعی کنید که مایع را از صفحه نمایش همانطور که شما قطعات را جابه جا می‌کنید و سیستم را خشک می‌کنید دور نگه دارید. به آرامی سیستم را تکان داده تا مایع از بسیاری از گوشه‌ها و شکاف‌های داخل بیرون رود. منفذهای هوا معمولاً همانند کانال‌های آب عمل می‌کنند.
سپس از یک قوطی هوای فشرده، یک خلاء معکوس یا خشک کن با درجه ی پایین به منظور دمیدن به درون کیس و تا حد امکان خشک شدن استفاده کنید.
ایده ی خوبی است که به دستگاه اجازه دهید تا نزدیک یک فن قرار گرفته، منفذ هوا را شبانه گرم یا خنک کرده یا طولانی تر اگر شما می‌توانید معلق بایستید به طور کامل آن را خشک کند. وقتی که شما مطمئن هستید که سیستم خشک شده است آن را با هم سر جایش بگذارید (اگر شما موتور آن را پیاده کردید)، آن را راه اندازی کرده و امیدوار باشید که بهترین باشد.
اگر آن راه اندازی شود آسوده شده اید اگر آن راه اندازی نمی‌شود فقط به خود بگویید خب به هر حال زمان پیشرفت بود. خوشبختانه لپ تاپ مارک جدید نبود.

تعمیرات ساده، برای حل مشکلات سخت‌افزاری رایج لپ تاپ...

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text