img

اجرای بازی‌های کامپیوتری در تلویزیون…

/
/
/

Steam Link فاصله موجود بین بازی کردن در کامپیوتر و بازی روی مبل را پر می‌کند.

ویندوز نیرومندترین کتابخانه بازی‌ها را در دنیا دارد، اما بسیاری از افراد از بازی در پذیرایی لذت می‌برند-بله، حتی گیمر‌های کامپیوتری. والو ، شرکت پشتیبان Steam، به کاربرانش کمک می‌کند تا از مرز بین کامپیوتر‌ها و مبل‌های راحتی با Steam Link بگذرند، یک گیرنده کوچک که بازی‌ها را مستقیما از کامپیوتر به تلویزیون متصل می‌کند.
در ادامه یاد می‌گیریم چه‌طور آن را راه اندازی کنیم اما ابتدا باید چند نکته را بررسی ‌کنیم.

پشتیبانی کنترولر و وسایل ورودی
Steam Link از وسایل ورودی متعددی شامل کیبورد‌ها و یا موس‌های USB دار یا بی‌سیم که دارای USB هستند، ایکس باکس ۳۶۰ یا کنترولر‌های ایکس باکس که از طریق USB وصل می‌شوند،کنترولر‌های پلی استیشن ۴ یا کنترولر بی‌سیم شرکت والو پشتیبانی می‌کند.
استفاده از تمام ابزار‌های USBدار بسیار راحت است-فقط آن‌ها را وصل کنید سپس حتما کار خواهند کرد. اگر از کنترولر steam استفاده می‌کنید، باید آن را همگام کنید. برای انجام این کار:
* ابتدا Steam Link را روشن کنید
* هنگامی‌‌که دکمه x را روی کنترولر steam نگه داشته اید، دکمه steamرا فشار دهید تا به حالت discovery and pairing وارد شود.
* حالا باید کار کند.

مقایسه بین سیم دار و بی‌سیم
والو توصیه می‌کند ماشین هاست و Steam Link خود را از طریق ارتباط ایترنت سیم دار به هم وصل کنید. چرا؟
اتصال بازی‌های رزولوشن بالا، ۶۰ فریم بر ثانیه، از سخت ترین چیز‌هایی هستند که روی ارتباطات شبکه ای می‌توانید انجام دهید.
از آنجا که بازی‌ها تعاملی هستند، بسیار محتمل است که با لکنت‌های پی‌در‌پی یا مشکلات دیگر در روند بازی مواجه شوید. ارتباطات بی‌سیم از هر زمان دیگری بهتر شده اند اما هنوز هم ممکن است تحت تداخل سیگنال‌های بی‌سیم دیگر قرار بگیرند. همچنین قطع و وصلی سیگنال در یک مسافت طولانی یا حین گذشتن از دیوار و یا وسایل خانه برایشان اتفاق بیفتد.
اگر می‌توانید از یک ارتباط سیم دار استفاده کنید. اما اگر ممکن نیست شبکه خود را عیب‌یابی کنید و تا جای ممکن شرایط را برای انجام بازی تقویت کنید. یک شبکه ۵ گیگاهرتزی به این قضیه کمک می‌کند.
در نظر داشته باشید که سرعت ارتباط اینترنتی شما ربطی به این موضوع ندارد زیرا Steam Link بازی را از کامپیوتر به شبکه شما وصل می‌کند.

 

اجرای بازی‌های کامپیوتری در تلویزیون...

کامپیوتر خود را تنظیم کنید
اگر شانس با شما یار باشد کامپیوتر شما آماده راه اندازی است. فقط مطمئن باشید روشن است و به یک ارتباط شبکه ای ثابت متصل است و Steam در حال اجرا است. اگر مشکلی داشتید به steam preferences بروید و در بخش in-home streaming مطمئن شوید که streaming فعال است. اینجا تنظیمات دیگری خواهید دید که بهتر است آن‌ها را تغییر ندهید.

Steam Link را روی تلویزیون خود تنظیم کنید
این بخش بسیار آسان است. Steam Link یک کابل برق، یک کابل شبکه ایترنت و یک کابل HDMI دارد. کابل برق را به دیوار، کابل HDMIرا به تلویزیون و اگر ممکن بود کابل ایترنت را به روتر شبکه متصل کنید. همچنین می‌توانید آن را به شبکه از طریق wifi، همانطور که ذکر شد متصل کنید. وقتی همه چیز را متصل و Steam Link را روشن کردید، به یک پروسه گام به گام آسان برای پیکربندی آن راهنمایی می‌شوید. اگر از طریق ایترنت وصل هستید احتمال دارد ابتدا آپدیتی را دانلود کند، به آن اجازه این را بدهید. سپس باید زبان خود را انتخاب کنید.

 

صفحه نمایش را تنظیم کنید
Steam Link شما را به ۲ صفحه می‌برد که باید از طریق آن تنظیمات صفحه نمایش را پیکربندی کنید. در یکی، از شما پرسیده می‌شود که مقیاس صفحه را طبق تطابق و قابل مشاهده بودن عکس در تلویزیون خود تنظیم کنید.
اگر شما کنترولر نصب کرده باشید می‌توانید از پد پیمایشی آن برای چپ و راست کردن استفاده کنید.
در صفحه دیگر شما با تنظیمات پایه ای دیگری روبه‌رو می‌شوید: مقیاس بندی، رزولوشن و CEC. در اکثر مواقع مقیاس را روی صفر درصد قرار دهید و رزولوشن و هرتز را مطابق تلویزیون خود انتخاب کنید. بعضی اوقات می‌بینید که در بالای صفحه به‌صورت اتوماتیک شناخته شده است، همانطور که در عکس پایین مشاهده می‌کنید.
اما در زمان‌های دیگر باید بدانید که تلویزیون شما از چه چیزی پشتیبانی می‌کند که معمولا بالاترین مورد در لیست تنظیمات است.
CEC یک ویژگی در برخی تلویزیون‌ها ست که به شما اجازه می‌دهد با یک کنترولر ابزار‌های متعددی که به تلویزیون شما وصل است را کنترل کنید. اگر به آن احتیاج ندارید، خاموش بگذاریدش اما اگر دارید، از طریق راهنمای نصب CEC و پس از فعال کردن آن، تنطیمات را انجام دهید.

 

اجرای بازی‌های کامپیوتری در تلویزیون...

کامپیوتر خود را انتخاب و متصل کنید
Steam Link شما سعی می‌کند کامپیوتر‌های در دسترسی که روی خود سیستم Stem دارند را پیدا کند. اگر همه چیز روی کامپیوتر شما تنظیم باشد، باید روی منو دیده شود و شما با فشار یک کلید (A در اکثر کنترولر‌ها) ادامه کار را دنبال کنید.
اگر در لیست نیامده باشد باید آن را بیابید(در اکثر کنترولر‌ها Y). وقتی سرچ کنید از شما اطلاعاتی می‌خواهد که به Steam Link کمک می‌کند کامپیوتر شما را پیدا کند، مثل نام ‌هاست یا آدرس IP.
زمانی که ‌هاست را انتخاب می‌کنید Steam Link یک کد پین ۴ رقمی ‌‌به شما نمایش می‌دهد که باید در کامپیوتر‌ هاست آن را وارد کنید تا اتصال تایید شود. به کامپیوترتان نگاه کنید و باید اخطاری مبنی بر درخواست کد ببینید. در آن تایپ کنید و متصل شوید. از اینجا به منوی اصلی می‌روید.

 

بازی‌های اتصالی از کامپیوتر شما به Steam Link
از حالا به بعد، در خانه خودتان هستید. کتابخانه خود را بارگزاری و به لیست بازی‌ها نگاه کنید. می‌توانید از راه دور از طریق این کتابخانه بازی‌های خریداری شده را در کامپیوتر خود نصب کنید. اگر از گیم پد استفاده می‌کنید، می‌توانید دکمه طراحی شده را برای اعمال فیلتر فشار دهید(Y در کنترولر‌های ایکس باکس، مثلث در کنترولر‌های ایکس باکس۴، و برای بقیه مشابه لیستی که در پایین صفحه مشاهده می‌کنید). این برای شناسایی اینکه کدام بازی‌ها گیم پد را پشتیبانی می‌کنند و قابل بازی در تلویزیون هستند، مفید است.
چند تنظیمات دیگر را لازم است بشناسید. در بخش in-home streaming موجود در steam link خود می‌توانید از میان ۳ کیفیت پیش فرض-سریع، متعادل و زیبا- انتخاب کنید یا می‌توانید تنظیمات را دستی عوض کنید که روی کیفیت و سازگاری تصویر اثر دارد. اگر با ارتباط ایترنت هستید، تنظیمات حداکثری احتمالا کار خواهند کرد. اگر از Wi-Fi استفاده می‌کنید، باید مقداری زمان صرف تنظیم این گزینه‌ها کنید.
پروسه بسیار واضح است اما حتما اگر به مشکلی برخوردید، راهنمای Steam Link شرکت والو را برای تنظیمات و عیب‌یابی شبکه مطالعه کنید.
به یاد داشته باشد که Steam Link بازی را از کامپیوتر متصل می‌کند، بنابراین احتمال دارد نیاز داشته باشید کارت گرافیک را برای بهبود کیفیت، بدون افت فریم ریت، ارتقا دهید. اگر کامپیوتر شما یک بازی را در تنظیمات اعلی پشتیبانی نمی‌کند، steam link هم آن را اجرا نمی‌کند، در واقع قابلیت تقویت جادویی ندارد.
همین بود. احتمال دارد بسته به شرایط شبکه، کمی ‌‌احتیاج به تنظیم داشته باشد اما باید حتما بازی‌های Steam را قبل از اینکه دیر شود روی تلویزیون خود امتحان کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text