img

بهترین بازی های ویندوزی در سال ۲۰۱۷

/
/
/

می توان در مورد لیست بازی های شرح داده شده در این مقاله این سوال را مطرح کرد که آیا شاهد حضور چنین محصولاتی در ماه سپتامبر هستیم ؟ در پاسخ به این سوال به طور جدی می توان گفت که ما تنها در نیمه راه از سال ۲۰۱۷ قرار داریم .در ادامه ، باید بگوییم که این نسخه از ویندوز ، یکی از شلوغترین نسخه های این سیستم عامل محسوب می شود و دارای ده ها بازی بزرگ است که برای رایانه های شخصی در سال جاری معرفی شده است . درحالیکه تعداد کمی از ما منتظر تغییر در بازی cough mass effect : andromeda cough و افزایش سرعت آن هستیم ، تعدادی بازی قدیمی با سرعت زیاد نیز وجود دارد که از آن جمله می توان به nier:automata ، prey ، thimbleweedpark و موارد دیگر اشاره کرد . همانطور که ما برای شما بهترین بازی های کامپیوتری ویندوزی در سال ۲۰۱۷ تا کنون را گرد آوری کرده ایم ، شما نیز دستکم نگاهی به این بازی ها انداخته وآنها را امتحان کنید . به طور قطع در پاییز پیش رو شاهد نسخه های بیشتری از این بازی ها خواهیم بود.

 

Prey
ارزش : ۲۴٫۹۵ یورو از وب سایت tinyurl.com/yanx24kk
روایت گر داستان در بازی شما هستید و شما نقش تعیین کننده در روند بازی دارید . در این بازی چیز جدیدی به چشم نمی خورد .prey ، یک بازی شبیه سازی بی نظیر بر روی سفینه فضایی است که همانند بازی system shock 3 به شمار می رود و در واقع هنگامی که پروژه اصلی شروع به کار میکند arkane مورد هدف قرار می گیرد . در اصل ، موردی که در این بازی وجود ندارد ، فقدان سبکی خاص است . صحنه ها یا صداگذاری های ناخوشایند این ژانر از بازی ها همیشه کند ، کسل کننده و دارای شیوه خاص خود می باشد و از این نظر ، بازی های خلاقی به شمار می روند اما با استفاده از ابزارهای در اختیار شما این خلاقیت محدود می شود . prey چنین محدودیت هایی را ندارد . واقعیت این است که افراد می توانند به سرعت و در طی زمان هفت دقیقه این بازی را به اتمام برسانند . این نشان دهنده آزادی عملی است که prey در اختیار شما قرار می دهد . می توان این نکته را نیز افزود که تفنگ ابتدایی شما بیشتر برای ساخت پلت فرم ها و دسترسی به نواحی دور از دسترس مناسب است .
آیا می توان گفت که prey یک بازی انقلابی به حساب می آید ؟ آیا این بازی یک نسخه بازسازی شده از ایده های قدیمی محسوب می شود ؟ پاسخ به این سوال منفی است . این بازی سهم زیادی در روند بهبود یافتن بازی system shock 2 دارد .در واقع prey ، نسخه بازسازی شده system shock 2 است که همراه با طراحی و تکنولوژی مدرن عرضه می شود . در انتها می توان گفت که prey ، سرگرمی بدون محدودیتی از یک ایستگاه فضایی به شمار می آید .

Near : Automata
ارزش : ۳۹٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/k7xrcef
تا قبل از ارائه نسخه پنجم این بازی و کسب اعتبار آن ، Near : automata حقیقتاً قابل درک نبود . این بازی ، یک بازی نقش آفرینی به حساب می آید که تمام مسائل مربوط به این ژانر از بازی ها را در ابتدا از بین می برد و همراه با سکانس هایی طولانی از بازی bullet-hell در هم آمیخته شده است و از لحاظ شهرت ، در میان بازیهایی همچون fast-paced و fluid combat platinum قرار می گیرد . ویژگی هایی همانند ربات آوازه خوان ، خائنانی با اسمهای adam و eve و انواع عجایب دیگر در این بازی به چشم می خورد .
هر چقدر که بیشتر این بازی را ادامه می دهید ، خشونت شما بیشتر می شود . هنگامی که شما در حال اتمام بخش دوم بازی هستید ، سکوت و آرامشی وجود دارد که شاید این قسمت یکی از ضعیف ترین قسمت های این بازی باشد اما اگر شما بتوانید به مراحل انتهایی بخش سوم و چهارم این بازی نزدیک شوید قطعا داستان بازی خشونت آمیز تر خواهد شد . در مورد بخش پایانی این بازی در کل نمیتوان چیزی گفت ، به جز اینکه شما در این بازی داستانی ارزشمند را طی کرده اید .
near:automata دارای مسائل و مشکلاتی در رابطه با پورتهای رایانه های شخصی است و شاید اگر این بازی کوچکتر و کم قدرت تر به حساب می آمد ، جایی در این لیست نداشت . اما این مسائل و مشکلات با استفاده از یک فن همراه با تهویه مناسب حل خواهد شد . این فن را تهیه کرده و آن را بر روی رایانه خود نصب کنید .

 

Night in the Woods
ارزش : ۱۴٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/yc7mey9u
night ine the woods ممکن است در نوع خود بازی بسیار شگفت انگیری محسوب شود . علاوه بر وجود شخصیت هایی در این بازی ، همه افراد به شکل حیوان هستند . در واقع مسائلی از این دست در این بازی اهمیتی ندارد زیرا night in the woods دارای بهترین گفتگوهای لحظه ای و فوق العاده از شخصیت ها طبق مشاهده کاربران است . در این بازی شما نقش یک قهرمانی که با دشمن های مبارز خود می جنگد را ندارید بلکه شما یک شخص عادی هستید و یک طرح از زندگی شما پیش روی خودتان قرار دارد و می توانید با والدین ، دوستان و همسایگان خود چت کنید . مشخصا این بازی دارای ویژگی های پیچیده ای است که بازیهای کمتری دارای این ویژگی ها می باشند .
هنگامی که به بازی night in the woods فکر میکنیم ، ناخوآگاه تصویری از یک شهر در ذهن تداعی می شود . در پشت داستانی زیبا و احساساتی از یک فرد نوجوان که به دنبال جستجوی جایی میگردد که به آن تعلق دارد ، داستانی عمیق تر در مورد نواحی روستایی آمریکا وجود دارد . این داستان در مورد شهری دارای معادن زیاد و دارای رکود اقتصادی است . در این شهر از افرادی که آن را خانه خود می نامند ، مالیات و عوارض گرفته می شود و پس از طی سالهای دارای رونق اقتصادی ، این شهر با کندی به سمت زوال و نابودی حرکت می کند . در انتها می توان گفت که night in the woods ، بازی خوبی است و طی کردن مراحل این بازی به زمان زیادی نیاز دارد .

Thimbleweed Park
ارزش : ۱۴٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/yakvw846

کمپین kickstarter نسبت به عرضه بازی long lost lucasarts adventure وعده داده است . این اتفاق دقیقا مشابه با عرضه thimbleweed park توسط رون گیلبرت ، گری وینیک و همکاران آنها است . thimbleweed park یک نوع بازی با سبک اشاره و کلیک می باشد که از زمان عرضه ، این سبک از بازی با محبوبیت زیادی همراه شد . thimbleweed park با موتور بازی سازی scumm ساخته شده است و تعدادی از افعال در گوشه سمت چپ و پایین تصویر قرار می گیرند . داستان این بازی از مجموعه تلویزیونی two peaks-esque نشات می گیرد و روایتگرداستانی از یک قتل در شهری با افراد عجیب و غریب است . داستان این بازی از طریق طنز ، جوک و رویداد های عجیب پیش می رود که برخی از این رویدادها شرح داده می شود و برخی نیز به تصورات ختم می شود . thimbleweed park یک بازی درخشان در نوع خود محسوب می شود که دارای افتخارات زیادی است .

 

Torment:Tides of Numenera
ارزش : ۱۸٫۹۵ یورو از وب سایت tinyurl.com/yapdhhef
torment:tides of numenera ممکن است در حد و اندازه نسخه قبلی خود با عنوان planescape:tormnet نباشد و یا شاید در میان افراد مشتاق ، نتواند جایگاهی برای خود بیابد . هدف این بازی ، فرود آمدن در میان ستاره ها و در نهایت کره ماه می باشد . این بازی یک بازی ترسناک و عالی در ژانر بازی های نقش آفرینی کامپیوتری می باشد . چرا ؟ به خاطر اینکه همه چیز در این بازی عجیب و غریب است .این بازی شامل شهری دارای ابعادی گسترده ، افراد یتیم از زمان و مکانی دیگر است وهمچنین یک باغ که تنها کسی که با آن صحبت می کنید می تواند شما را بشنود و بالعکس . torment:tides of numenera پر از وقایع و نواحی شگفت انگیز است که کشف آن برای هر کسی لذت بخش است . در این بازی مشکلاتی وجود دارد که از آن جمله می توان به مبارزات زیاد اشاره کرد که شاید رضایت برخی از کاربران را به دنبال نداشته باشد . داستان این بازی به نظر خیلی سریع اتفاق می افتد و تمام اجزای این بازی به صورت منظم با همدیگر همخوانی دارند . در انتها میتوان گفت که قطعا مسائلی وجود دارد که امیدواریم در آینده شاهد اصلاح شدن این موارد باشیم اما با وجود این نواقص ، این بازی داستانی جالب محسوب می شود .

 

Everything
ارزش : ۶٫۹۵ یورو از وب سایت tinyurl.com/ma3v6nx
می توان از بازی everything به عنوان داستانی فلسفی یاد کرد . این بازی قطعا روشی برای نظاره کردن جهان و درک و فهم دنیای اطراف ماست . این بازی برای عاشقان کیهان نوردی های carl sagan ذاتاً نامی آشناست . به طور نمونه می توان به جهانی اشاره کرد که در آن همه چیز با هم در ارتباطند و یا یک شبیه سازی از همه چیز را می توان در نظر گرفت . در اینجا همه چیز وابسته به همدیگر است ، جایی که شباهت ها بیشتر از تفاوت ها خود را نمایش می دهد .
در everything شما کنترل یک جسم مانند یک گاو ، یک خرس ، یک مداد ، یک چراغ خیابانی ، یک ته سیگار و ذره هایی از گرده ها را بر عهده دارید و می توانید به طور دلخواه آنها را به مقیاس بزرگتر و کوچکتر تبدیل کنید و همچنین ممکن است که شما برای چند دقیقه کنترل یک ابر ، یک جزیره یا حتی یک الکترون را در دست بگیرید . بیش از هزار اشیاء در Everything وجود دارد که می توانید هر یک از آنها را به نحوی کنترل کنید . سپس شما بر اساس سخنان پرفسور Alan watts و گوش فرا دادن به آن در مورد چگونگی ارتباط همه اشیاء و در واقع بخشی از یک ارگانیسم بزرگ ، بازی را پیش می برید . این بازی نیاز به یک ذهنیت و اشتیاق خاص با شرایط بازی دارد اما everything بسیار جاه طلبانه است . به طور قطع می توان گفت که نمونه مشابهی از این بازی وجود ندارد .

 

Snake Pass
ارزش : ۱۵٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/Lsetqav
snake pass بر پایه یک ایده ساخته شده است : شما در نقش یک مار در این بازی هستید . این بازی با دارا بودن طیف وسیعی از رنگها و شخصیت های کارتونی مشابه بازی های رد شدن از موانع (platformer) دهه ۹۰ میلادی به شمار می رود . در این بازی شما نقش یک مار را بازی می کنید و هیچ دست و پایی ندارید تا بتوانید با آن اعمالی را انجام دهید . به جای آن، می توانید دور میله ها حرکات پیچشی انجام دهید ، لبه های اجسام را دور بزنید و یا از صخره ها همانند درختان نازک انگور بالا بروید . snake pass یک بازی معمایی عالی است و حتی از بازی های با سبک platformer نسخه ای فراتر به حساب می آید . با وجود انتشار بازی Yookla-Laylee به صورت همزمان با این بازی ، snake pass یک بازی نوستالژیک قدرتمند تر محسوب می شود .

 

Stories Untold
ارزش : ۶٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/yac3xy5x
stories untold سبکی خاص در بازیهای کامپیوتری به شمار می رود ودر صورت عرضه نشدن نسخه هایی مشابه از این بازی ، قطعا بازی خیلی خوبی خواهد بود . میتوان گفت که بخش آخر بازی یک نا امیدی محض به شمار می آید چرا که در این بازی تلاش بر این است که چهره ی زشتی در اطراف آنچه که تا به این لحظه وجود دارد ، قرار داده شود . اساساً این بازی تا حدودی شبیه به مجموعه های خارق العاده و شبح وار Twilight zone و The Outer Limits می باشد . در stories untold از تکنولوژی آنالوگ بیشتر استفاده می شود و اگر شما با بازی Alien : Isolation Crew آشنا باشید قطعا نکته شگفت انگیزی محسوب نمی شود . عمدتاً در این بازی از تکنولوژی آنالوگ برای تحقیق و بررسی در مورد اهداف ماوراء الطبیعه استفاده می شود . شما از تجهیزات پزشکی برای آزمایش محصولات مصنوعی عجیب و غریب استفاده می کنید یا مختصات جغرافی خودتان را بر روی یک سیستم رادیویی دقیق و در کلبه ای که برف آن را محاصره کرده است ، تایپ می کنید . بدیهی است که همه چیز دارای اشتباه می باشد .
همانطور که بیان شد ، قسمت آخر بیشتر شبیه یک ماجراجویی خارق العاده است و به اندازه کافی دشوار به نظر می آید . stories untold یک بازی فوق العاده خلاقانه محسوب می شود و میتوان اثبات کرد که تا به حال چنین جزئیات و اجزایی را در بازیهای دیگر مشاهده نکرده ایم – حتی اگر این جزئیات و اجزای بازی از زمان گذشته به کار گرفته شده باشد .

 

Cosmic Express
ارزش : ۶٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/ycrqbd6xd
این بازی فراتر از یک بازی معمایی با قطار می باشد و قطارهای این بازی قطارهایی فضایی هستند . به طور حتم ، می توان از این بازی به عنوان بهترین بازی معمایی یاد کرد . هدف این بازی ساده است : قطارها را به سمت محل خروجی هدایت کنید و تمام بیگانگان داخل خانه هایشان را در طی مسیر جمع آوری کنید . همانند بازی stephen’s sausage roll عرضه شده در سال گذشته ، این بازی در حین راحت بودن دارای سختی های زیادی است و شما مجبور هستید که در طی مدت زیادی ، تمام مسیرها را چیده و در صورت لزوم آنها را دوباره بچینید .

 

What Remains of Edith Finch
ارزش : ۱۴٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/k9gpqt2
what remains of edith finch دارای صحنه های بسیارجذاب متوالی می باشد . شما در این بازی به منزل خانوادگی finch پیر فرستاده می شوید . چیزی که در نگاه اول به نظر می رسد این است که نوع سبک این بازی ، شبیه ساز قدم زدن یا Walikng simulator است که نسبتاً ناخوشایند است ولی ناگهان همه چیز به کلی عوض می شود . به جای همراه شدن با هر یک از اعضای بزرگ خانواده finch در لحظات سخت ، مجموعه ای از نقاشی های باور نکردنی که هر کدام دارای زیبایی شناسی ومعنای خود و همچنین سهم خود از داستان خانوادگی بزرگتر است به شما نمایش داده می شود .
همچنین یکی از نقاط ضعف بازی ، نکات شگفت انگیز پیش بینی شده ای است که وجود دارد . بر اساس هر یک از توصیفات ۵ تا ۱۰ دقیقه ای می توان به اطلاعاتی نظیر شخصیت های حاضر در این بازی ، امیدها و آرزوها و در نهایت سرنوشت آنها دست یافت . what remains of edith finch یکی از موارد نادری است که در آن بازی و روایت داستان بدون داشتن تاثیر بر یکدیگر کاملاً در هم آمیخته شده است .

 

Planescape Torment Enhanced Edition
ارزش : ۱۴٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/Lb49c5y
کاندید شدن یک بازی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۷ برای دریافت انواع جوایز مختلف ، کمی غیر معمول به نظر می رسد .به خصوص این که این بازی با عنوان planescape : torment دارای چینش منظم اجزا بوده و مورد تحسین همگان قرار گرفته باشد . طبق وعده شرکت توسعه دهنده بازی های کامپیوتری beamdog ، در نهایت بازی planescape : torment enhanced edition در ماه آوریل منتشر شد .وجود ویژگی هایی همچون پشتیبانی از صفحه نمایش عریض ، پشتیبانی از وضوح تصویر ۴k ، قطعه های صوتی بازسازی شده ، قابلیت بزرگنمایی ، برجسته سازی گزینه ها و موارد دیگر باعث شده است که این بازی بیشتر برای افراد عادی در دسترس باشد . مطمئنا ، در زمان قدیم شما همه چیزها را از طریق مد ها کنترل می کردید اما در این بازی ، ایجاد تغییر به حداقل رسیده است . اگر همیشه چیزهای زیادی درباره Planescape شنیده اید و هرگز نتوانستید این کارها را انجام دهید ، اکنون به طور قطع هیچ عذری پذیرفته نیست.

 

Playerunknown’s Battlegrounds
ارزش : ۲۶٫۹۹ یورو از وب سایت tinyurl.com/kkcnf32
دو نکته در مورد بازی playerunknown’s battlegrounds وجود دارد که می بایستی به آن اشاره کرد : نکته اول این است که این بازی تاکنون برای پلت فرم early access مورد استفاده گرفته است و نکته دوم اینکه نام این بازی کمی ترسناک به نظر می آید .در ادامه متن ، این بازی با حروف اختصاری PUBG نمایش داده می شود .
ما به طور قطع هرگز عناوین بازی های پلت فرم early access از جمله PUBG را در این لیست جای نمی دهیم و یا اینکه بیش از این به این موضوع نمی پردازیم زیرا از حوصله این متن خارج است .نه تنها تعداد نسخه های زیادی از این بازی تاکنون به فروش رسیده است ، بلکه این بازی بسیار سرگرم کننده نیز می باشد . PUBG یک جنگ تمام عیار بر روی جزیره ای بزرگ است که هدف از آن جمع آوری مهمات ، یافتن بهترین لباسها و از همه مهمتر، زنده ماندن بیش از سایرین می باشد . Brendan Green توسعه دهنده این بازی ، حالتی به اسم Arma mod را ساخته و سپس به توسعه بازی H1Z1:King of the Kill کمک کرده است . PUBG یکی از بهترین بازیها در نوع خود است و از واقعیت گرایی Arma بدون در نظر گرفتن قدیمی و ضعیف بودن آن ، تقلید می کند . قطعا هیچ حسی همانند رقابت ۹۰ نفره برای زنده ماندن بیشتر ، رسیدن به ۱۰ نفر پایانی و منتظر مرگ بودن نیست .
نکته ای برای حرفه ای ها : این بازی را بر روی SSD نصب کنید . این کار باعث می شود که برخی از مشکلات شدیدترعملکرد این بازی ، کاهش پیدا کند .در انتها ، همچنین به خاطر داشته باشید که این بازی تاکنون برای پلت فرم early access استفاده شده است .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text