img

پرسش و پاسخ

/
/
/

چه طور می‌توانم با قطع به روز رسانی‌های ویندوز ۱۰ ، همچنان از موس رایانه استفاده کنم؟
پرسش: موس اسکنر LG LSM-100 من خیلی با ارزش است، اما متوجه شدم که با به روز رسانی Anniversary ویندوز ۱۰(AU) همخوانی ندارد و LG راه حلی برای این موضوع ارائه نمی‌کند. همچنان از ویندوز ۱۰(۱۱۵۱) استفاده می‌کنم و به روز رسانی Creators CU هم ویژگی‌های پر کاربردی برای من ندارد. اخیرا، مایکروسافت دیگر از برخی نسخه‌های قبلی ویندوز ۱۰ پشنیبانی نمی‌کند، آیا می‌توانم به روز رسانی‌های نصب شده را انتخاب کنم ، به طوری که همچنان از امکانات موس اسکر LG بهره مند شوم؟ خیلی بد است وقتی این ابزار دویست هزار تومانی به دلیل عدم همخوانی با نرم افزار عامل جدید کارایی نداشته باشد.
پاسخ: احتمال دارد رایانه شما در حالت metered connection باشد ، به همین دلیل AU ویندوز ۱۰ نصب نمی‌شود( در غیر این صورت، این کار با این زمان انجام می‌شد) . به روز رسانی CU بعد از AU هست که همیشه کار می‌کند، اما همان طور که گفتین، نسخه‌های قدیمی تر ویندوز ۱۰، به تدریج از پشتیبانی ویندوز ۱۰ خارج می‌شوند. نسخه شما (۱۱۵۱) هنوز از رده خارج نشده اما به زودی کارایی خود را از دست می‌دهد. باج افزار Wannacry نشان داد که استفاده از نسخه‌های پشتیبانی نشده کار معقولی نیستف بنابراین در وب سایت
www.snipca.com/24400
وضعیت ۱۱۵۱ را کنترل کنید.
هیچی راهی نیست که بدانیم موس شما با CU یا به روز رسانی‌های آتی ویندوز ۱۰ کار می‌کند یا نه، اما، کاربران بعدی نمی‌توانند با AU کار کنند. LG از ویندوز ۷ دیگر پشتبانی را انجام نمی‌دهد. این شرکت در تبلیغات خود، دیگر همخوانی محصول با نسخه‌های بعدی ویندوز را تبلیغ نمی‌کند، بنابراین کار اشتباهی نکرده. نگرانی شما را درک می‌کنم.
یکی از راه‌های پیدا کردن راه حل ، بررسی به روز رسانی درایو بعد از AU برای مشکلات احتمالی است. در این صورت، عیب یابی‌های مایکروسافت شناخته شده کمی وجود دارد که از نصب یک به روز رسانی خاص جلوگیری می‌کنند. تا ۱۰ روز می‌توانید AU را پاک کنید، بنابراین ارزش امتحان کردن دارد.
اول، گزینه metered connection را غیر فعال کنید تا بتوانید AU را دانلود و نصب کنید. بر روی start و setting و بعد بر روی «Network & connection» و «change properties» کلیک کنید (بعد گزینه را در حالت off (خاموش) قرار دهید. بعد عیب یاب «show or hide updates» را از آدرس www.snipca.com/24401 دانلود کنید. مانند شکل بر روی «Hide updates»(مخفی کردن به روز رسانی‌ها کلیک کنید)، همه چیز را انتخاب کرده و سپس دکمه Next را فشار دهید. بعد موس خود را امتحان کنید. اگر کار نکرد، با آزمایش و خطا به روز رسانی مشکل ساز را پیدا کنید. مشخصات آن را یادداشت کنید.
بعد به setting بازگردید، بر روی «update& security»(به روز رسانی و امنیت) و «update history» (تاریخچه به روزسانی) و سپس «uninstall updates» (حدف به روز رسانی‌ها) کلیک کنید. به روز رسانی مشکل ساز را انتخاب کرده و بر روی Uninstall کلیک نمایید. حال به عیب یابی بازگردید و به روز رسانی مشکل ساز را مخفی کنید تا از نصب دوباره جلوگیری نکند.
اگر بعد از این مرحله، موس شما کار نکرد، یا باید وضعیت را قبول کنید و AU را به ۱۱۵۱ باز گردانید.

 

چه طور یک کلمه را از فرهنگ لغت outlook.com پاک کنم؟
پرسش: outlook از یک فرهنگ لغت ساخته شده در مرور گر استفاده می‌کند. امیداورم بتوانید در حل مشکل مربوطه به من کمک کنید. به طور اتفاقی یک کلمه با املای اشتباه را به فرهنگ لغا اضافه کردم ، حال می‌خوام آن را تصحیح کنم چون که هر بار به صورت اشتباه تایب می‌شود. چه طور می‌توانم کلمه با املای اشتباه را حذف کنم. من با Edge در ویندوز ۱۰ کار می‌کنم.
پاسخ: می توانید با استفاده از یک روش بسیار ساده این کار را انجام دهید. اول برای باز کردن فایل اکسپلورر ،key+E را فشار دهید و بعد از این آدرس برای مسیریابی استفاده کنید.
C:/Users/[Yourusermane]/ AppData/Roaming/Microsoft/Spelling
توجه داشته باشید که با این کار نمی‌توانید پوشه AppData را مشاهده کنید، در فایل اکسپلورر تب View را انتخاب کنید، بعد بر روی Options و بعد « Change folder and search Option» کلید نمایید. در جعبه Folder Option، تب View را انتخاب کید ، بعد در «Advanced settings» بر روی «Show hidden files» و بعد Ok کلیک کنید.
در پوشه Spelling ، پوشه زبان ( language) را جستجو کنید ، زبان مورد نظر برای مثال «en-GB» را نتخاب کنید. بعد بر روی پوشه‌ای به نام default. Disk کلیک کنید. و آن را با Notepad باز نمایید. بعد با گزینه Save تغییرات را ذخیره کنید و Notepad را ببندید.

 

چرا Outlook رایانه من را کند کرده است؟
پرسش: در چند هفته گذشته، فکر می‌کنم رایانه من کند شده. با کمی بررسی متوجه شدم که Outlook دلیل این مشکل است، چون زمانی که آن را اجرا نمی‌کنم ، همه چیز خوب است. در چند سال اخیر، ایمیل‌های زیادی را جمع آوری کرده ام،شاید تعداد آن‌ها به چند هزار رسیده باشد. بعد از چند هفته توانستم ایمیل‌های قدیمی و غیر ضروری را پاک کنم، اما توجه شدم که پایگاه داده‌ای کوچک تر نشده است( حجم آن همچنان ۸ گیگابایت است با این که هزاران ایمیل را پاک کرده ام). زمانی که Outlook را اجرا می‌کنم، رایانه من کند است. چرا پاک کردن ایمیل ها، اندازه فایل PST Outlook را کم تر نکرد؟ آیا راه دیگری برای افزایش سراعت رایانه هست یا این که باید Outlook را پاک کنم. از نسخه ۲۰۱۳ استفاده می‌کنم.
پاسخ: پایگاه داده‌ای Outlook به طور خودکار اندازه ایمیل‌های پاک شده را کم نمی‌کند. به علاوه، Outlook 2013 ظاهرا به فایل‌های PST تا ۵۰ گیگابایت مربوط می‌شود اما در واقعیت، زمانی که پایگاه داده‌ای برنامه از چند گیگ بیشتر شود، عملکرد کاهش پیدا می‌کند. مایکروسافت از این موضوع خبر دارد و حتی یک جدول از کند شدن عملکرد در اندازه‌های مختلف پایگاه داده‌ای و تنظیمات سخت افزار منتشر کرده است.
www.snipca.com/2440
کند شدن Outlook حتما بر عملکرد رایانه شما تاثیر دارد، چون که برنامه همیشه کار می‌کند، حتی اگر در پیش زمینه باز باشد و صفحه مایکروسافت تایید می‌کند که حجم پایگاه داده‌ای همیشه رو به افزایش است. هر کسی که می‌خواهد از Outlook با حجم بالا تر استفاده کند یا باید یک سخت افزار بهتر تهیه نماید یا پایگاه داده‌ای جدید بسازد یا مانند شما ایمیل‌های غیر ضروری را حذف کند.
با این جود، هر کسی که از راه حل دوم بهره می‌برد، باید پایگاه داده‌ای را فشرده کند. با این روش می‌توانید پیام‌های حذف شده را از بین ببرید و یک فایل PST جدید بسازید که در طول فرایند حجم فایل کاهش پیدا می‌کند. برای این منظور، بر روی فایل و Account Setting و دوباره Account Setting کلیک کنید.
حال ، تب Data File را کلیک کنید ، بر روی فایل PST و سپس Setting کلیک کنید. در نهایت بر روی Compact Now کلیک کنید. این فرایند احتمالا یکی دو ساعت طول می‌کشد.

چرا نمی‌توانم این فایل را پیوست کنم؟
پرسش: من از Outlook2016 برای ارسال ایمیل استفاده می‌کنم. می‌خواهم یک فایل PDF را به عنوان یک سند ارسال کنم، اما هر بار پیامی دریافت می‌کنم مبنی بر این که حداکثر اندازه فایل برای ارسال ۲ مگابایت هست و فایل PDF 3 مگابایت حجم دارد. آیا این مشکل از Outlook، اینترنت من یا جای دیگری است؟
پاسخ: تفریبا تمام ارائه دهند‌های خدمات اینترنتی ، حجم فایل‌های دریافتی و ارسالی را محدود می‌کنند. Outlook 2016 هم به طور پیش فرض اندازه، حداکثر اندازه را ۲۰ مگابایت در نظر می‌گیرد. که از حجم ۲ مگا بایت بیش تر است، بنابراین مشکل باید از طرف شما باشد و پیام‌های تکراری که دریافت می‌کنید، از سرور دریافت کننده است. کاری زیادی از دست شما بر نمی‌آید ، جز آن که از این اتفاق آگاه شوید. اما می‌توانید فایل را قبل از ارسال فشرده کنید. بر روی فایل راست کلیک کنید و گزینه «Send to» و «Compressed (zipped file)» را انتخاب کنید.
به جای این کار می‌توانید فایل را به سرویس ذخیره سازی ابری انتقال دهید و سپس لینک دانلود را برای مخاطب خود ایمیل کندی. ویندوز ۱۰ به طور پیش فرض از OneDrive استفاده می‌کند و این کار را برای شما انجام می‌دهد. برای ایجاد لینک دانلود، فایل را به پوشه OneDrive منتقل کنید سپس ، بر روی آن راست کلیک و «Share a OneDrive Link» را انتخاب کنید. حالا از میانبر صفحه کنید از کلیدهای Ctrl+V برای چسباندن لینک ایجاد شده در ایمیل استفاده نمایید.

 

بازیابی سیستم ( System Resort) من چه مشکلی پیدا کرده است؟
پرسش: زمانی که از بازیابی سیستم استفاده می‌کنم، پیامی ظاهر می‌شود مبنی بر این که» در حال بازیابی مسیر از نقطه بازیابی». همچنین می‌گوید که منبع AppxStagging و
%ProgramFiles%/WindowsApp است. معنی هیچ کدام از این پیام‌ها را نمی‌دانم، اما می‌خواهم کارکرد را بازگردانم. از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنم، اما از به روز رسانی Creators استفاده نکرده ام.
پاسخ: این یک باگ و مایکروسافت از آن خبر دارد. برای حل آن تلاش می‌کند تا آن زمان نام پوشه WindowsApps را تغییر دهید تا مشکل شما حل شود.
برای این کار، باید به Windows Recovery Environment (محیط بازیابی ویندوز) وارد شوید. اول بر روی Start ، بعد بر روی Settings Cog و سپس «Update& Security» و بعد Recovery و زیر مجموعه «Advanced Start up» بر روی «Restart now» کلیک کنید ( به شکل دقت کنید) تا راه اندازی دوباره سسیتم صبر کنید و سپس بر روی Troubleshoot ( عیب یابی) و Advanced Options و Command Prompt کلیک کنید. سپس رامز عبور ادمین را تایپ کنید.
در Command Prompt ، C:/Program Files را تایپ کنید و Enter را فشار دهید. بعد attrib WindowsApps-h را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. د رنهایت، rename WindowsApps WindowsAppsTemp را تایپ نموده و Enter را فشار دهید. سیسم را به دوباره راه اندازی کنید و بازیابی سیستم به خوبی کار خواهد کرد. اگر مشکل حل نشد، قبل از راه حل مایکروسافت ، این مراحل را دوباره تکرار کنید.
آیا می‌توان بدون به روز رسانی Creators ، به روز رسانی Anniversary را دریافت کرد؟
سئوال: مشکل من است که ویندوز ۱۰ کار نمی‌کند. هیچ وقت به روز رسانی Anniversary(AU) را دریافت نکردم. می‌خواهم بدانم اگر از آن استفاده نکنم می‌توانم به روز رسانی Creators (CU) را دانلود و نصب کنم؟ آیا به روز رسانی اول به به روزسانی دوم وابسته است؟
جواب: به روز رسانی اول به به روز رسانی دوم وابسته نیست، اما رایانه شما به طور خودکار CU را نصب می‌کند تا زمانی که تمام به روز رسانی‌ها اعمال شوند و این موضوع AU را هم شامل می‌شود. الان حدود یک سال است که مایکروسافت که مایکروسافت AU را حذف کرده است، بنابراین مشخص است که رایانه شما نمی‌تواند به ترتیب آن را دانلود و نصب کند.
نگفتین که AU را به طور دستی یا آکادمیک نصب کردین، چون که مایکروسافت دانلود مستقیم CU را هم ممکن ساخته. برای دانلود update assistant tool(ابزار دستیار به روز رسانی)به وب سایت
www.snipca.com/24561
و دکمه «update now» کلیک کنید و آن را اجرا کنید.
اگر این کار با موفقیت انجام نشد، به سایت www.snicpa.com24561 بازگردید ، اما این بار بر روی « Download tool now» کلکی کنید: این کار ابزار media-creator برای ساخت یک دیسک نصب یا USB را می‌سازد که می‌تواند از آن برای نصب دستی ویندوز ۱۰ استفاده کنید. آن را اجرا کنید، با اجرا مراحل نصب یک نوع از رسانه مورد نظر را می‌سازید. سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید و دیسک را وارد نمایید. حال ، از مراحل برای ارتقاء ویندوز ۱۰ از روی CU استفاده کنید.

 

آیا مادر بورد من در با ویندوز ۱۰ کار می‌کند؟
پرسش: می‌خواهم ویندوز ۱۰ را به راحتی بر روی ویندوز ویستا نصب کنم. فکر می‌کنم رایانه ام به اندازه کافی سریع باشد، از پردازشگر ۳GHz سه هسته‌ای و حافظه ۱۲GB و گرافیک ATI Radeon استفاده می‌کنم. اما، نگران این هستم که درایو‌ها به مادر بورد Asus M4A79XTED همخوانی نداشته باشند. در اینترنت تحقیق کردم و از افراد دیگری سئوال کردم و متوجه شدم که این بورد با نصب RAID5 مشکل دارد. برخی با نصب درایور‌های ویندوز ۷ این مشکل را حل کرده اند. من از RAID5 استفاده نمی‌کنم، می‌توانم این ارتقاء را انجام دهم؟
پاسخ: مادر بورد شما قدیمی است و از فناوری‌های قدیمی استفاده می‌کند. بنابارین بعدی به نظر می‌رسد که تولید کننده درایور‌ها را برای ویندوز ۱۰ به روز رسانی کند. اما، درایو‌های کنونی در این جا کافی هستند.
رایانه شما برای استفاده از ویندوز ۱۰ خوب است. اصلا مشکلی نخواهید داشت.

 

چه طور رزلوشن استریم را تنظیم کنم؟
پرسش: با استفاده از اینترنت تلوزیون تماشا می‌کنم. تا به حال تنها از رایانه و آیفون ۵ استفاده می‌کنم، اما اکثرت با تلوزیون ۴k و یک برنامه خود تلوزیون کار می‌کنم. خدمات خوب است، اما کیفیت تصویر کمی پایین به نظر می‌رسد. برای مثال در آیفون ۶، همه چیز خوب است، اما به خصوص در ویندوز، نتیجه کار نا امید کننده است. فکر می‌کنم به خاطر این باشد که کیفیت full 4k را دانلود نمی‌کنم، اما گزینه دیگری بر روی برنامه برای تنظیم رزلوشن نیست. مشکل از کجاست؟
پاسخ: مشکل از شما نیست. رزلوشون تلوزیون شما ۷۲۰p است. شرکت سازنده آن را HD معرفی کرده و اما این طور نیست، چون که HD کیفیت بسیار بالا تری دارد. با این وجود، بسیاری از افراد HD را با ۱۰۸۰p یا full HD اشتباه می‌گیرند. با این وجود، با کیفیت ۴K رایانه شما بسیار فاصله دارد.
در ویندوز ۵، رزلوشن صفحه نمایش ۶۴۰×۱۱۳۱ پیکسل است. زمانی که در حالت لنداسکیپ نگاه می‌کنید، رزلوشون شما به ۶۴۰p تغییر می‌کند. استریم ۷۲۰p تلوزیون خوب است. در ویندوز اگر از مرور گر وب استفاده می‌می کنید رزلوشن ۴۸۰ خواهد بود.
هیچ گزینه درون برنامه‌ای برای تغییر رزلوشن وجود ندارد و تا زمانی که استریم هایی با کیفیت بالا تر ارائه شود ، بالا ترین کیفیت ۷۲۰p خواهد بود.

 

چه طور می‌تواننم برنامه‌های آیفون را مخفی کنم؟
پرسش: آیا می‌توانم از راه حل مخفی سازی سامسونگ برای s4 اپل،‌ها استفاده کنم؟
پاسخ: هم اره هم نه. آیفون هایی جدید تر که از IOS10 استفاده می‌کنند، به کاربران این امکان را می‌دهند تا آن‌ها بتوانند برنامه‌های اپل را حذف کنند.
برای این کار باید آیکون را فشار دهید تا این که برنامه تکان بخورد و سپس بر وی آن را تا ضربدر بالای صفحه بکشید. برای بازیابی برنامه‌های مخفی شده، اپ استور را اجرا و برنامه را جستجو کنید و سپس بر روی آیکون دانلود کلیک نمایید.( یک ابر با کمان رو به پایین).
متاسفانه، در راه حل در نسخه‌های قبلی IOS کار نمی‌کند اما نسخه‌های جدید آیفون ۴s ، IOS9.9 است. اما، چند ترفند برای مخفی کردن برنامه‌های غیر ضروری وجود دارد.
بهترین آن‌ها ، ساخت یک پوشه «dump» (زباله) برای مخفی کردن همه چیز است و سپس باید این پوشه را از روی صفحه بردارید. اول انگشت خود را چند لحظه بر روی برنامه‌های غیر ضروری نگه دارید و آن را بر روی برنامه آیکون برنامه‌های غیر ضروری قرار بدهید.
نام پوشه را تایب کنید (برای مثال پوشه برنامه‌های غیر ضروری)، بعد دکمه Home را فشار دهید. حال از همین روش برای کشیدن آیکون‌های برنامه‌های غیر ضروری به سمت راست صفحه استفاده کنید تا این صفحه ظاهر شود، سپس برنامه را رها کنید.
یک راه دیگر ، فعال سازی حالت محودیت ها(Restriction mode) برای فعال سازی ( و بنابراین مخفی کردن) برخی از برنامه‌ها است. به setting و بعد تب General و Restrictions وارد شوید. برای غیر فعال کردن یک برنامه، آن را در وضعیت off قرار دهید. اما، تنها چند برنامه از این طریق محدود می‌شوند.

 

تفاوت فایل‌های Doc و Docx چیست؟
پرسش: من با فایل‌های زیادی سر و کار دارم. از وورد ۲۰۰۶ استفاده می‌کنم، اما برخی از مشتری‌ها با نسخه‌های قبلی تایپ می‌کنند، به همین دلیل فایل هایی را با پسوند doc و docx دریافت می‌کنم. وورد ۲۰۱۶ هر دو فایل را بدون مشکل اجرا می‌کند و می‌توانم حتی فرمت DOC را برای مشتری‌هایی که DOCX اجرا نمی‌کنند هم ارسال کنم. اما فایل‌های DOC ، با فایل‌های DOCX تفاوتی ندارند. می‌خواستم بدانم چه تفاوتی میان این دو پسوند هست/؟
پاسخ: جواب کوتاه و آسان این است که تفاوت‌ها عمدتا فنی است و در اکثر موارد با دنیای واقعی کاربران ارتباطی ندارند.
اگر عمیق تر بررسی کنیم، تفاوت اصلی این است که فایل‌های سند DOCX براساس استاندارد باز شناخته شده یا زبان نشانه گذار گسترش پذیر یا XML کار می‌کنند که در مقایسه با DOC، معتبر تر، کارآمد و بیش تر در دسترس است که فرمت اصلی مایکروسافت بود که با انتشار وورد ۲۰۰۷ کنار گذاشته شده. نسخه‌های XML برای تمام انواع اسناد آفیس دیگر از جمله اکسل و پاور پوینت وجود دارد.
بنابراین، تفاوت‌های به پیش زمینه باز می‌گردد، اما هر کدام مزیت هایی دارند که به فضای ذخیره سازی مربوط می‌شوند. شاید ساده انگاری باشد اما فایل‌های DOCX بیشتر مانند فایل‌های زیپ هستند. یعنی فایل DOCX مانند یک ظرف برای همه چیز داخل یک سند اس از متن گرفته تا تصویر ، فرمت و قالب. بنابراین یک فایل DOCX با محتویاتی شبیه به فایل DOC احتمالا کوچک تر است.
می توانید محتویات یک فایل DOCX را مانند یک فایل زیبپ استخراج کنید. یک DOCX در فایل اکسپرولور را انتخاب کیند، برای تغییر نام آن، کلید F2 را فشار دهید و .zip را به عنوان پسوند تایپ کرده و Enter را فشار دهید. حالا با راست کلیک بر روی آن ، گزینه Extract all را انتخاب کنید و متن سند، تصاویر و محتویات دیگر در پوشه‌های جدا قرار می‌گیرند و می‌توانید مسیر یابی را از طریق فایل اکسپرولر انجام دهید.

 

آیا بد افزار این برنامه را به صورت تصادفی نصب کرده است؟
پرسش: با یک پاکسازی دیجیتال برخی از برنامه‌های غیر ضروری را پاک کردم. در حین این کار، با یک برنامه به نام PrintProject رو به رو شدم.
به خاطر ندارم که چه زمانی این برنامه را نصب و استفاده کردم. با بررسی‌های بیشتر این برنامه را پیدا کردم. با کلیک بر روی آن، با یک صفحه رو به رو شدم که من را به دانلود و نصب یک کپی رایگان از PrintProjects دعوت می‌کرد. سریعا صفحه را بستم و به کنترل پنل برگشتم و برنامه را پاک کردم.
به نظر می‌رسید این برنامه پاک شده باشد، اما فکر کردم شاید دوباره برگردد. نمی‌دانم چرا من را به دانلود چیزی دعوت که قبلا آن را نصب کرده ام. آیا این احتمال وجود دارد که رایانه من ویروسی شده باشد؟
پاسخ: PrintProject به خاطر ویروس وارد رایانه شما نشده است. بلکه، شاید در اضافه کردن یک پرینتر به رایانه، به طور غیر عمد دستور نصب آن را صادر کردید چون این ابزار چند سال در پرینتر‌های مختلف استفاده می‌شد. اگر اخیرا یک پرینتر خریداری کرده اید، نصب این برنامه توجیه می‌شود.
در این صورت، به نظر می‌رسد که این برنامه نسخه اولیه از برنامه اصلی است. خیلی هم عجیب نیست، چون که سازنده نرم افزار با تولید کننده پرینتری کار می‌کند که کاربران برای دانلود برنامه کامل اطلاعات فردی را ارائه می‌دهند.
جریان از این قرار بوده و اگر شما برنامه را پاک کرده باشید، دیگر با آن رو به رو نمی‌شوید و جای نگرانی نیست.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text