اتـاق کـار

/
/
/

چارت های متحرک در پاورپوینت
آنچه نیاز دارید : پاورپوینت ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۳
زمان لازم : ۳۰ دقیقه
شما می توانید با متحرک سازی چارت و اضافه کردن افکت به بخش هایی از آن، کاری کنید که پاورپوینت شما بسیار متمایز از دیگران بنظر برسد. در این اتاق کار به شما پیشنهاد می کنیم دستورالعمل ها را دقیقا دنبال کنید چرا که انیمیشن و افکت هایی که انتخاب می کنید بستگی به سلیقه شما دارد. وقتی گزینه های مختلف و نحوه استفاده از آن ها را یاد گرفتید می توانید به راحتی چارت های مورد نظر خود را بسازید.

مرحله ۱
پاورپوینت را باز کنید و عنوان و زیر عنوان را به چارت خود بیافزائید. در این اتاق کار قصد داریم چارتی را بسازیم که هزینه سالیانه یک باشگاه ورزشی را نشان می دهد. ماوس خود را به لبه کادر متنی ببرید تا زمانی که علامت چهار جهته ظاهر شود. سپس کلیک کرده و آن را بکشید تا کادر متنی کل صفحه را بگیرد (۱). مکان نمای خود را به گوشه کادر متنی ببرید (۲) تا سایز آن را بزرگتر نمائید. دایره سبز رنگ را کلیک کنید (۳) و ماوس خود را به راست یا چپ ببرید تا کادر متنی  به همان جهت بچرخد.
مرحله دوم
برای اضافه کردن یک اسلاید جدید، تب Home را کلیک کنید (۱)، منوی کرکره ای زیر New Slide را کلیک کرده و سپس Blank را کلیک نمائید. برای گذاشتن یک چارت، تب Insert را کلیک کنید و سپس Chart را کلیک نمائید (۲). «۳-D Clustered Column» را انتخاب کنید چرا که افکت های فوق العاده ای را به چارت شما می افزاید.  Okرا کلیک کنید تا چارت خود را انتخاب و یک برگه Excel دریافت نمائید. چارتی با ۴سطر و سه ستون بسازید. در گوشه پایین سمت راست خط آبی رنگ را تا D5 بکشید(۳) . برگه Excel را ببندید تا چارت ساخته شده از داده های خود را ببینید.
مرحله سوم
روی یک قسمت خالی در داخل چارت کلیک کرده و سپس راست کلیک کنید. گزینه هایی برای ویرایش داده ها در چارت ارائه می شوند، نوع فونت و چارت را تغییر دهید. برای متحرک سازی بخش هایی از یک چارت ابتدا باید کل چارت را متحرک سازی کنید. تب Animations را کلیک نمایید (۱)، چارت و سپس منوی کرکره ای سمت چپ Effect Options (2) را کلیک نمائید تا گزینه های بیشتر Animation را ببینید. در بخش Entrance گزینه Wheel را نتخاب نمائید. حال Effect Options را کلیک کنید. برای دیدن افکت استفاده شده در چارت خود، ۲Spokes را انتخاب نمائید.
مرحله چهارم
دوباره Effect Options را کلیک کنید و این بار By Category (1) را از بخش Sequence انتخاب نمائید. حال هریک از طبقه بندی های چارت به ترتیب با انیمیشن ۲Spoke Wheel ظاهر می شوند. Animation Pane (2) را در بخش Advanced Animation کلیک کنید و منوی کرکره ای زیر اولین گزینه (۳) در کادر انیمیشن را کلیک نمایید.در این صورت می توانید ببینید که چارت شما به چند بخش انیمیشنی تقسیم شده است. به طور پیش فرض، اولین انیمیشن همیشه پس زمینه چارت شما خواهد بود که همراه با طبقه بندی های دیگر چارت ظاهر می شود (Q4 ، Q3 ، Q2 ، Q1). روی Play کلیک کنید تا انیمیشن ها را به ترتیبی که ظاهر می شوند، ببینید. حال می توانید به هر بخش از این چارت افکت های انیمیشنی مختلف را بیافزایید.

مرحله ۵
به طور پیش فرض، تمام گزینه ها در Animation Pane انتخاب شده اند. روی یک فضای خالی در کادر انیمیشن کلیک کنید تا همه آن ها از حالت انتخاب خارج شوند. حال روی اولین گزینه (Background) کلیک کنید، روی منوی کرکره ای کنار آن (۱) کلیک نمائید و سپس روی Effect Options کلیک کنید. یک پنجره از انیمیشن انتخابی خود را که به سه تب- Effect، Timing و Chart Animation تقسیم شده دریافت خواهید کرد. انیمیشن ۳Spoke را از منوی کرکره ای Spokes، Arrow را از منوی کرکره ای Sound و رنگ آبی را به عنوان رنگ After Animation از منوی کرکره ای انتخاب کنید.OK را کلیک نمائید. پس زمینه چارت شما با ۳Spoke Animation و صدایی شبیه صدای رد شدن یک تیر ظاهر می شود. پس از آنکه کل انیمیشن ظاهر شد، پس زمینه به رنگ آبی هایلایت می شود.

مرحله ۶
روی قسمت سیاه رنگ داخل Animation Pane کلیک کنید، گزینه دوم (Category1 که به Q1 در چارت شما اشاره دارد) را انتخاب کنید. منوی کرکره ای کنار آن را کلیک کرده و Hide Advanced Time Line را کلیک کنید تا از دست نوارهای خط زمان خلاص شوید. منوی کرکره ای را مجدداً کلیک کنید، Effect Options را کلیک نمایید، تب Timing را کلیک کرده و از منوی کرکره ای  Duration را به «۵ Seconds (Very Slow)» تغییر دهید. سپس Ok را کلیک کنید. متوجه خواهید شد که ۵ ثانیه طول می کشد تا بخش Q1 چارت شما ظاهر شود.وقتی چارت خود را به ترتیب پخش (Play) می کنید، این گزینه تا زمانیکه ماوس خود را کلیک نکنید، ظاهر نخواهد شد. در صورتی که بخواهید نحوه ظاهر شدن بخش های مجزا را خودتان کنترل کنید، این ویژگی فوق العاده است.

مرحله ۷
گزینه سوم را در کادر انیمیشن (Category2 که به Q2 در چارت شما اشاره داد) انتخاب کنید، منوی کرکره ای کنار آن را کلیک ، Effect Options و تب Chart Animation را انتخاب نمائید (۱). این تب تغییرات را در کل چارت اعمال می کند، نه فقط روی بخش های خاصی از آن. منوی کرکره ای “Group Chart” را کلیک کنید تا نحوه ظاهر شدن انیمیشن های شما به این حالت ها تغییر کند: By Series،By Category  ،By Element in Series ، یا By Element in Category . اگر نمی خواهید پس زمینه چارت به صورت گزینه متحرک سازی شده ظاهر شود، علامت تیک کنار «Start Animation by Drawing the Chart Background» را بردارید. در این صورت می توانید مطمئن باشید که پس زمینه همیشه در چارت شما وجود دارد و بعد از کلیک کردن Ok یک گزینه از تعداد گزینه ها در کادر انیمیشن کم خواهد شد. کلید F5 را در صفحه کلیک خود فشار دهید تا نمایش اسلایدی (slideshow) آغاز شود. هر بخش از چارت شما با افکت ها و کنترل هایی که شما تعیین کرده اید، ظاهر می شود.
آهنگ ها را  در دستگاه های آندرویدی خود به شکل بی سیم همگام سازی کنید
آنچه نیاز دارید: آندروید ۲٫۲ یا بالاتر
زمان لازم : ۱۵ دقیقه
تمام اپ هایی که می توانند آهنگ ها را به شکل بی سیم از کامپیوتر شما در دستگاههای  آندرویدی همگام سازی کنند، پولی هستند. اما Sync Me Wireless یک اپ رایگان است که به شما امکان می دهد به شکل بی سیم از دستگاه اندرویدی خود وارد کامپیوتر شخصی خود شوید و به فولدرها و فایل های سیستم دسترسی پیدا کنید. می توانید این فایل ها را از سیستم کپی کرده و همگی را در دستگاه تان بریزید. فقط لازم است کامپیوترتان روشن باشد و البته این کامپیوتر و دستگاه آندرویدی شما باید در یک شبکه بی سیم مشابه باشند.
مرحله ۱
اپلیکیشن Sync Me Wireless را از آدرس www.snipca.com/11392 در دستگاه خود دانلود نمائید. اپ را اجرا کرده و Add Computer را در صفحه Startup کلیک نمائید. روی Computer Name کلیک کنید. این اپلیکیشن کامپیوترهای شخصی که در یک شبکه وای فای باشند را اسکن می کند. کلید جهت نمای روبه پائین (۱) را کلیک کنید تا کادر نوتیفیکیشن بسته شود. کامپیوتر(PC) خود را انتخاب کرده و به صفحه قبل بازگردید. نام حوزه کامپیوتر شما اضافه خواهد شد. روی User ضربه بزنید و نام کاربری کامپیوتر خود را وارد نمایید. روید دکمه back ضربه بزنید، روی Password (2) ضربه بزنید و رمز عبوری که برای ورود به کامپیوتر استفاده می کنید را وارد نمائید. در پایان روی Ok جهت تایید ضربه بزنید. حال می توانید از طریق وای فای به کامپیوتر شخصی خود دسترسی داشته باشید.

مرحله۲
روی نام کامپیوتر خود و بعد روی ‘Add sync folder’ کلیک کنید. ‘Device folder’ فولدرهای موجود در دستگاه شما و ‘Computer folder’ فولدرهای مدیا و زیرفولدرهای موجود در کامپیوتر شما را نشان می دهند. روی ‘Computer folder’ ضربه بزنید و به فولدری که میخواهید آهنگ ها را از آن کپی کنید بروید. اگر میخواهید به فولدر قبلی بروید روی دکمه Back (گوشه چپ) (۱) کلیک کنید. تمام فایل های موسیقی خود را همراه با آیکن Google Play خواهید دید. روی یک آهنگ کلیک کنید و اپی که میخواهید این آهنگ را از آنجا اجرا کنید را انتخاب نمائید (البته در صورتی که بیش از یک اپلیکیشن موسیقی در دستگاه خود دارید). برای پیش نمایش روی تراک کلیک کنید (۲).

مرحله ۳
روی علامت نوت پد کلیک کنید (۱) تا کادر انتخابی در کنار هر تراک ظاهر شود. کادر کنار تراک هایی که میخواهید در دستگاه خود کپی کنید را تیک بزنید. تراک هایی که شما انتخاب می کنید، Bold یا پر رنگ می شوند. آیکن کپی (۳) را در بالا کلیک کنید. این آیکن به آیکن تخته برش یا Clipboard تبدیل می شود. مدت زمان انجام این کار به تعداد آهنگ هایی که کپی می کنید بستگی دارد. روی back ضربه بزنید، به فولدر Device بروید، روی فولدر Music ضربه بزنید و سپس روی دکمه Download در بالا ضربه بزنید تا آهنگ ها از تخته برش در دستگاه آندرویدی تان کپی شود. شما می توانید با هر اپلیکیشنی که در دستگاه خود دارید به این فایل  آهنگ دسترسی پیدا کنید. حال می توانید ویدئوها و عکس ها را به همین روش کپی کنید، گرچه گزینه پیش نمایش برای آن ها وجود ندارد.
هر فایلی را که میخواهید ذخیره کنید
آنچه نیاز دارید : ویندوز، آندروید، iOS
زمان لازم:۴۰ دقیقه
مایکروسافت نام سرویس ذخیره سازی ابر خود را از SkyDrive به OneDrive تغییر داد. این سرویس با هفت گیگابایت ذخیره سازی ابر رایگان عرضه می شود، اما ما به شما نشان میدهیم که چگونه می توانید به هشت گیگابایت حافظه اضافی رایگان دسترسی پیدا کنید.
شما ۵۰۰مگابایت حافظه برای اختصاص دادن به یک دوست دریافت می کنید( امکان داشتن حداکثر ۱۰ دوست وجود دارد که در این صورت به طور بالقوه ۵گیگابایت حافظه دریافت  خواهید کرد) و اگر ویژگی Camera Backup را در دستگاه iOS یا آندرویدی خود فعال کنید، ۳گیگابایت حافظه دریافت خواهید کرد. می توانید از این حافظه ذخیره سازی رایگان برای پشتیبان گیری فایل ها در تمام دستگاه های خود استفاده نمائید.

مرحله اول
پس از آنکه One Drive راه اندازی شد، مایکروسافت یک ایمیل می فرستد و به کاربران SkyDrive  ۱۵گیگابایت حافظه رایگان را به مدت یک سال عرضه می دارد، البته بعد از این مدت  باز هم می توانید به فایل های خود دسترسی داشته باشید، اما اگر بیش از ۲۰گیگابایت داده را آپلود نمایید باید هزینه بپردزاید.
مرحله دوم
اگر نتوانستید حافظه ذخیره سازی رایگان ۱۵گیگابایتی را دریافت کنید، می توانید براحتی حافظه ذخیره سازی ۸گیگابایتی رایگان را دریافت نمائید. برای اینکار به www.onedrive.com بروید و در پائین پنجره سمت چپ ‘Get More Storage’ را کلیک نمائید. حال «Get Free Storage» (۱) را در کنار «Referral Bonus» (۲) کلیک کنید. در زیر ‘Link For Invitation’ یک کد را همراه با لیستی از شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید. این کد را با کپی و Paste کردن به افرادی که اکانت مایکروسافت یا Outlook ندارند، ایمیل نمائید و از آن ها بخواهید به OneDrive بپیوندند. اگر آن ها این لینک را در ایمیل خود کلیک کنند و به One Drive بپیوندند، هر دوی شما فضای ذخیره سازی ۵۰۰مگابایتی را بعلاوه ۷گیگابایت دریافت خواهید کرد.
مرحله سوم
شما می توانید با کلیک کردن هر کدام از این دکمه ها (۱)  این لینک را به شبکه های اجتماعی پست کنید. آن ها برای استفاده از این فضای ذخیره سازی رایگان باید یک اکانت (Outlook/Hotmail) مایکروسافت بسازند. به محض اینکه اکانت را بسازند، هر دوی شما ۵۰۰مگابایت حافظه ذخیره سازی اضافی را دریافت خواهید کرد.اگر میخواهید حافظه ذخیره سازی بیشتری خریداری کنید، Buy More Storage (2) را در اکانت خود کلیک کنید و یکی از پیشنهادها را انتخاب نمائید.
مرحله چهارم
اگر گزینه Camera Backup را در اپ OneDrive فعال کنید، OneDrive 3گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان به شما اختصاص می دهد. این یک ویژگی جدید در اپ آندروید است. برای اینکار، اپ OneDrive (مخصوص اندروید را از آدرس www.snipca.com/11528 و مخصوص iOS را از www.snipca.com/11529 ) دانلود نمائید. سپس این اپلیکیشن را باز کنید، اطلاعات ورود به اکانت مایکروسافت خود را وارد نمائید و گزینه ‘Sign in’ را کلیک کنید. به محض ورود، صفحه ای را دریافت می کنید که از شما می خواهد Camera Backup را فعال کنید. در آندروید روی Turn ON  و در iOS روی Ok کلیک کنید ، حال شما ۳ گیگابایت اضافی دارید که به اکانت OneDrive شما اضافه می شود.
مرحله ۵
اگر اپ OneDrive را در دستگاه خود دارید، اما Camera Backup شما فعال نیست؛ اپلیکیشن را باز کنید، روی سه نقطه ای که در پائین سمت راست قرار دارد کلیک کرده و بعد روی Settings ضربه بزنید. حال Camera Backup را کلیک کرده و اسلایدر را به سمت On بکشید (۱). ‘Include videos’ (۲) و ‘Use mobile network’ (۳) را تیک بزنید تا از ویدئوهای شما پشتیبان گرفته شود و از شبکه موبایل خود برای پشتیبان گیری از تصاویر و ویدئوهای خود استفاده نمایید. بروزرسانی دیگر این اپ، امکان فشرده کردن فایل های ویدئویی بزرگ است. هم اکنون OneDrive بهترین روش را برای جاری کردن تصاویر ویدئویی ذخیره شده به دستگاه شما را براساس سرعت ارتباطش انتخاب می کند، بنابراین بعد از Play کردن آن ها لازم نیست زیاد منتظر بمانید. بعداً به این برنامه موبایل یعنی One Drive برمیگردیم.

مرحله ششم
OneDrive درست مانند SkyDrive کار می کند. در سایت www.onedrive.com وارد اکانت OneDrive  شوید. سریع ترین راه برای ذخیره کردن فایل ها در OneDrive کشیدن و انداختن آن ها در وب سایت یا هر فولدر(۱)  دیگر در اکانت شماست. شما میتوانید هر نوع فایلی را ذخیره کنید و این فایل ها به سرعت در تمام دستگاه های شما قابل دسترس هستند. همچنین می توانید Upload (2) را کلیک کنید تا فایل ها را از دسکتاپ خود آپلود نمایید. اگر میخواهید فولدر جدیدی برای آپلود فایل ها بسازید، Create  را از منوی کرکره ای (۳) کلیک کرده و سپس Folder را کلیک نمائید.
مرحله هفتم
OneDrive به شما امکان می دهد تا به راحتی در Office Online (که قبلاً Web Apps نام داشت) کار کنید. می توانید فایل های Office Online را بسازید و از OneDrive به اشتراک بگذارید، تمام تغییرات صورت گرفته توسط کاربران دیگر هم به سرعت در تمام ورژن های One Drive انعکاس می یابند. مثلا برای ایجاد یک سند Word جدید، روی منوی کرکره ای Create ضربه بزنید و بعد ‘Word Document’ (۱) را کلیک کنید. Word جدید در یک تب (۲) جدید باز می شود. شما می توانید با کلیک کردن روی سند، نام عنوان تب جدید را تغییر دهید، در غیر این صورت تمام اپ های Office Online به نام های Document1 و Document2 و غیره نامیده می شوند. Share را در کنار عنوان سند Word کلیک کنید تا فایل شما مستقیما از این تب به اشتراک گذاشته شود.
مرحله هشتم
اگر میخواهید فایل یا فولدری را در OneDrive دانلود یا به اشتراک بگذارید، ماوس خود را روی آن آیتم ببرید و کادری که در گوشه بالا سمت راست آن قرار دارد را تیک بزنید. شما می توانید چندین فایل و فولدر را در یک صفحه به همین روش انتخاب نمائید. فایل های انتخاب شده را راست کلیک کنید. لیست تمام گزینه ها را جهت Open، Download، Share، Embed، Rename، Delete یا Move کردن آیتم های انتخابی (۲) در اختیار خواهید داشت. اگر بخواهید آیتمی را Delete کنید، آن آیتم به Recycle Bin خواهد رفت. شما می توانید فایل های حذف شده را با کلیک کردن بر روی Recycle Bin و تیک زدن کادر کنار فایلی که میخواهید آن را برگردانید، اقدام به انجام این کار نمایید. با راست کلیک کردن و سپس کلیک کردن روی Restore این کار به راحتی صورت می گیرد. فایل های موجود در Recycle Bin اگر ظرف ۳۰روز بازگردارنده نشوند، حذف خواهند شد.
مرحله نهم
شما می توانید OneDrive را در کامپیوتر خود دانلود نمایید. به آدرس
www.snipca.com/11530 بروید، و سپس ‘Download OneDrive for Windows’ را کلیک کنید. فایل را اجرا کرده، ‘Get Started’ را کلیک نموده و اطلاعات لاگین خود را وارد نمائید و ‘Sign in’ را کلیک کنید. Next را کلیک کرده تا وقتی که به صفحه ‘Sync only what you want’ برسید. حال ‘Choose folders to sync’ (۱) را انتخاب کرده و فولدرهایی که میخواهید با OneDrive در کامپیوتر شما همگام سازی شوند را تیک بزنید (۲) و سپس Next (3) را کلیک نمائید. فقط این فایل ها در کامپیوتر شما با اکانت OneDrive همگام سازی می شوند. Done را کلیک کنید تا برنامه نصب شود. فایل های کامپیوتر خود را در اینجا بکشید و قرار دهید تا ذخیره شوند. این فایل ها از طریق اپ OneDrive به صورت آنلاین به طور خودکار در دسترس خواهند بود.

مرحله دهم
به اپ OneDrive در دستگاه آندرویدی خود بروید و آن را باز کنید. روی منوی کرکره ای OneDrive (1) در بالا ضربه زده تا فایل های پشتیبان گرفته شده از دوربین، اسنادی که به تازگی اضافه شده اند و فایل هایی که با شما به اشتراک گذاشته شده اند را ببینید. نماد سه خط موازی (۲) را کلیک کرده تا تمام آیتم های OneDrive را به صورت یک لیست ببینید. اگر می خواهید فایل ها را از دستگاه خود آپلود کنید، روی علامت Upload  کنار آن  ها ضربه زده و تمام فایل های موجود در دستگاه خود را که میخواهید آپلود شوند، انتخاب نمائید. روی آیکن Folder ضربه زده تا یک فولدر جدید در اکانت شما ساخته شود و برای نوسازی آن روی آیکن Refresh ضربه بزنید. روی نماد سه نقطه (۳) ضربه زده و سپس برای تغییر تنظیمات OneDrive دستگاه خود روی Settings ضربه بزنید.
کامپیوتر خود را از طریق تبلت آندرویدتان کنترل کنید
آنچه نیاز دارید : کامپیوتر، مک، ویندوز یا لینوکس، دستگاه های آندرویدی، وای فای
زمان لازم : ۳۰ دقیقه
اپ VNC Viewer به شما امکان می دهد تا کامپیوتر خود را از راه دور توسط دستگاه آندرویدی تان کنترل نمائید. تا زمانی که دستگاه و کامپیوتر شما روی یک شبکه وای فای باشند این اپ مجانی این کار را برای شما انجام می دهد و شما میتوانید کامپیوتر خود را از هر جایی در خانه کنترل کنید. با این اپ می توانید دانلودهای خود را از راه دور مدیریت کنید، بر کارهایی که اطرافیان با کامپیوتر یا مک شما انجام می دهند نظارت داشته باشید، حتی آن را از یک اتاق دیگر خاموش کنید. این تنها اپی است که به شما اجازه می دهد این کارها را به رایگان انجام دهید.
مرحله اول
ابتدا باید VNC را در کامپیوتر خود پیکربندی کنید . به www.snipca.com/11513 بروید و روی Download (1) که در کنار ورژن VNC مربوط به کامپیوتر شما قرار دارد، کلیک کنید، شرایط و ضوابط را تیک بزنید و سپس مجدداً Download را کلیک کنید. پس از دانلود شدن فایل آن را باز کنید و Run را کلیک کنید.تمام گزینه های موجود VNC باید تیک زده شده باشند، سپس Next را کلیک کنید، ‘Create a VNC desktop icon’ را تیک زده و مجدداً Next را کلیک کنید. گزینه ‘Add an exception to the firewall for VNC Server’ حتماً باید تیک خورده باشد. در صورتیکه این گزینه تیک نداشته باشد، فایروال کامپیوتر شما اجازه دسترسی دستگاه به کامپیوتر را نخواهد داد. برای نصب این برنامه در کامپیوتر Install را کلیک کنید. پس از نصب پنجره گواهینامه سرور VNC را خواهید دید. ابتدا ‘Visit our web site to obtain a license key’ را انتخاب کرده و سپس Next را کلیک کنید. در این صورت به یک وب سایت می روید، پس فعلا پنجره گواهینامه را کوچک کنید.
مرحله دوم
در وب سایت، سه گزینه مربوط به نوع گواهینامه ها را خواهید دید- رایگان، شخصی، شرکتی. دکمه سبز Try را در زیر گرینه Free کلیک کنید تا بتوانید از آن ورژن استفاده نمائید. ورژن های شخصی و شرکتی شامل گزینه های پیشرفته ای هستند که به شما امکان می دهند فایل ها را از یک فولدر به فولدر دیگر در کامپیوتر شخصی انتقال دهید، از خدمات تلفنی ۲۴ساعته استفاده کنید، و از طریق کامپیوتر تبلت خود را کنترل نمایید (همانطور که قبلاً گفتیم کنترل کامپیوتر از طریق تبلت رایگان است).
این ورژن ها به مدت ۳۰ روز رایگان هستند و بعد از این مدت باید هزینه پرداخت کنید. پس از کلیک کردن بر روی Try، در پنجره ای که ظاهر می شود «Free license only without premium features» (۱) را انتخاب نمائید. اطلاعات شخصی خود را در بقیه فرم کامل کرده، سپس Continue را کلیک نمائید (۲).
مرحله سوم
کلید گواهینامه (۱) را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد. میتوانید از این کلید برای نصب VNC در ۵ کامپیوتر دسکتاپ استفاده نمائید که میتوانند کامپیوترهای شخصی، مک یا لینوکس باشند. در مورد اطلاعات اتصال کامپیوتر خود به دستگاه ها و سیستم عامل های دیگر، لینک های پشتیبان در ایمیل (۲) را کلیک نمائید. پنجره VNC Server License را دوباره در کامپیوتر خود بزرگ یا ماکسیمایز کنید، کلید گواهینامه را کپی کرده و در آن قرار دهید و راهنمای نصب را دنبال نمائید. رمزعبور را وارد کرده و در صورت اعلان دوباره وارد نمائید و Next، Apply و سپس Finish را کلیک کنید.
مرحله چهارم
حال یک پنجره VNC Server جدید با سه بخش می بینید، Get Started ،Connectivity و Details. آدرس IP در بخش Get Started (1) همان آدرسی است که شما برای وصل شدن به تبلت خود نیاز دارید. در صورت داشتن هر پیامی (۲)  Show (3) را کلیک کنید تا به نمایش در بیاید. اگر پیام خطایی دیدید که می گوید VNC Mirror Driver هنوز در دسترس نیست، دکمه Start را کلیک کرده، VNC Server را تایپ و آن را کلیک کنید. حال یک علامت تیک را در نوار سبز رنگ در بالا می بینید که می گوید «Ready For Connections».
مرحله پنجم
حال باید دستگاه خود را تنظیم کنید، مطمئن شوید که دستگاه تان به همان شبکه وای فای کامپیوترتان وصل است. VNC Server را از Google Play یا از آدرس www.snipca.com/11514 دانلود کنید. اپ را باز کرده سپس + را در گوشه راست کلیک نمائید تا ارتباط جدید ساخته شود. آدرس IP خود را در فیلد آدرس وارد کرده و نامی را به کامپیوتر خود اختصاص دهید. Save Password حتماً باید تیک خورده باشد روی Done و سپس Connect ضربه بزنید. زمانی که از شما خواسته می شود رمز عبور خود را (از مرحله سوم) وارد نموده و Ok را کلیک نمائید. خیلی سریع می بینید که تصویر کامپیوتر شما روی دستگاهتان افتاده است. دستگاه خود را به صورت Landscape Orientation یا افقی نگه دارید تا نمای بهتری از کامپیوترتان ارائه شود.
مرحله ششم
برای آنکه آیتم ها را به شکل واضح تری ببینید، از ژست زوم کردن در دستگاه خود استفاده کنید. برخلاف زمان هایی که به طور معمول از تلفن یا تبلت استفاده می کنید، نمی توانید با کلیک کردن یا ضربه زدن روی لینک ها آن ها را فعال کنید. بلکه باید روی لینک ضربه بزنید و مکان نما را روی آن بکشید ، سپس مجدداً روی آن ضربه بزنید تا باز شود. برای آنکه صفحه کلید تاچ اسکرین را داشته باشید، روی صفحه و بعد روی آیکن صفحه کلید ضربه بزنید (۱). در اینصورت می توانید متن را مستقیماً از کامپیوتر خود تایپ نمائید. می توانید روی منوی موجود در بالای صفحه کلید دستگاه سوییپ کنید (۲) تا گزینه های دیگر مثل کلیدهای تابعی Page up، Page Down، Arrow Keys و غیره نمایان شوند. اگر روی یک صفحه وب هستید از کلیدهای Page Up و Page Down برای اینکه راحت تر بالا و پائین بروید، استفاده کنید.

مرحله هفتم
روی صفحه ضربه بزنید و سپس روی «i» در بالا ضربه بزنید. اگر ارتباط وای فای شما کند است، روی منوی کرکره ای Picture Quality ضربه بزنید و Low (1) را انتخاب کنید. در اینصورت کیفیت تصویر پائین می آید اما در عوض سرعت ارتباط بیشتر می شود. اگر جزییات بیشتر را به سرعت ترجیح می دهید، High (2)را انتخاب نمائید. روی آیکن VNC در بالا سمت چپ ضربه بزنید (۳) تا صفحه کامپیوتر آینه شده شما باز گردد. اگر گیر کرده اید و به کمک نیاز دارید، روی صفحه ضربه زده و سپس روی آیکن «?» در بالا سمت راست ضربه بزنید. لیست کامل ژست های پشتیبانی شده در www.Snipca.com/11515 را می ببینید. اگر میخواهید آینه سازی تصویر کامپیوتر در دستگاه قطع شود، روی صفحه نمایش دستگاه تان ضربه بزنید، روی X در بالا سمت راست ضربه زده و بعد روی Disconnect ضربه بزنید. رزولوشن کامپیوتر شما به حالت نرمال باز خواهد گشت.
ابزارهای امنیتی پنهان Kaspersky
آنچه نیاز دارید: ویندوز XP، ویستا، ۷، ۸ یا ۱/۸، Kaspersky Internet Security 2014
زمان مورد نیاز: ۴۰ دقیقه
Kaspersky Internet Security 2014 که برنده تست گروهی ضد ویروس ما در Issue 415 شد، شامل ابزارهای زیادی برای ایمن نگه داشتن کامپیوتر شماست. آن را از flipcart.COM دانلود کنید. ما نحوه استفاده از Kaspersky را به شما نشان می دهیم تا کامپیوتر شما کاملاً تحت حفاظت باشد. این محافظت شامل اسکن کردن کامپیوتر از نظر تهدیدات آنلاین، افزودن ایمنی بیشتر به تراکنش های بانکی و لاک کردن برنامه ها و تنظیمات می باشد.
مرحله ۱
قبل از شروع باید از بروز بودن Kaspersky مطمئن شوید. برای این کار در صفحه اصلی روی Update کلیک کنید، سپس ‘Run update’ را کلیک نمائید. بعد از بروز شدن روی دکمه Black (1) کلیک کنید تا به صفحه اصلی بازگردید. برای اجرای یک اسکن کامل، Scan را فشار دهید، Full Scan را باید از منوی سمت راست انتخاب کنید و بعد ‘Run scan’ را کلیک نمایید. مدت زمانی که این اسکن طول می کشد، بستگی به حجم مطالب شما در درایوسخت دارد و ممکن است چند ساعتی طول بکشد. در منوی کرکره ای ‘When Scan is complete’ ، گزینه ‘Shut down the computer’ (۲) یا ‘Switch the computer to hibernation mode’ را انتخاب نمائید. در صورت فشار دادن دکمه Stop هر زمان که بخواهید اسکن متوقف می شود.
مرحله دوم
یکی از بهترین ویژگی های Kaspersky، Safe Money است که وقتی مشغول وبگردی، خریدهای آنلاین یا انجام تراکنش-های بانکی هستید، محافظت بیشتری را ارائه می دهد. Kaspersky با مقایسه کردن وب سایت هایی که شما به Safe Money اضافه کرده اید با پایگاه اطلاعاتی خود از وب سایت های مطمئن سیستم پرداخت و بانک، این کار را انجام می دهد. ابتدا باید Self-Defense را در Kaspersky فعال نمائید. Settings (1) و بعد Additional (2) و سپس Self Defense را کلیک نمائید. Enable Self- Defense را تیک زده و در صفحه تائید Accept را کلیک نمائید. دکمه Back را دوبار کلیک کنید تا به صفحه اصلی بازگردید.
مرحله سوم
سپس Safe Money و بعد ‘Add bank or payment system’ را کلیک نمائید. URL وب سایت سیستم پرداخت یا بانک را وارد نموده و توصیف سایت را وارد نمائید. ‘Prompt for action’ را انتخاب و Save را کلیک کنید. تمام وب سایت هایی که  استفاده می کنید و شامل اطلاعات بانکی شما- نظیر سایت هایی بانکداری شخصی، PayPal، Amazon و eBay- هستند را با کلیک کردن روی گزینه Add (2) و تکرار مراحل قبلی، بیافزایید. میتوانید این رویه را با کلیک کردن آیکن Safe Money در دسکتاپ (۳)  که به طور خودکار همراه با Kaspersky Internet Security 2014 نصب می شود، انجام دهید.
مرحله چهارم
برخی مرورگرها نظیر فایرفاکس به طور خودکار  Safe Moneyرا فعال می کنند اما لازم است این کار را در اینترنت اکسپلورر و کروم به صورت دستی انجام دهید. اینترنت اکسپلورر را باز کنید، Tools را انتخاب کرده و سپس ‘Manage add-ons’ را کلیک نمائید. در تب Toolbars and Extensions روی Safe Money Plugin و بعد Enable را کلیک نمائید. در کروم، سه خط موازی موجود در بالا سمت راست ، Settings و سپس Extensions را در پنل سمت چپ کلیک نمائید. در صورت رفتن به وب سایت هایی که در مرحله سوم وارد کرده اید، یک کادر پیام را خواهید دید. ‘Open in Protected browser’ را کلیک کنید و ‘Remember my Choice for this website’ را تیک بزنید. حال یک کادر سبزرنگ در اطراف حریم وب سایت خود می بینید که نشان دهنده محافظ Kaspersky است. Kaspersky اطلاعات بانکی خصوصی شما را ذخیره نمی کند و فقط تضمین می کند که تراکنش های شما در یک سایت مطمئن و واقعی انجام می گیرند.
مرحله پنجم
سپس، Settings را در پایین و Protection Center (1) را کلیک نمائید. به پایین پیمایش کنید و اسلایدر کنار Anti-Banner را کلیک کنید تا آن را روشن کنید (بقیه اسلایدرها بطور پیش فرض روشن هستند). با روشن کردن اسلایدر Anti-Banner، تبلیغات و برنها در مرورگر بلوکه خواهند شد. راه دیگر روانتر کردن وبگردی، مطمئن شدن از این موضوع است که اسکن های ویروس تنها زمانی اجرا می شوند که کامپیوترتان بتواند قادر به انجام آن باشد. برای اینکار Performance (2) را کلیک کنید و سپس کادر ‘Concede resources to other applications’ (۳) را تیک بزنید.در اینصورت مطمئن هستید که اگر سیستم شما توسط اپلیکیشن های زیادی استفاده می شود، اسکن ویروس به تعویق می افتد و کامپیوتر شما دیگر کند نمی شود.
مرحله ششم
Kaspersky به شما اجازه می دهد تا در مورد تهدیداتی که در کامپیوتر شما کشف می شوند، تصمیم گیری کنید و تمام درایوهای اکسترنالی که به کامپیوترتان وصل کرده اید را اسکن می کند. Settings و سپس ‘Computer scan’ را کلیک نمائید. اسلایدر ‘Security Level’  را به سمت High حرکت دهید. منو کرکره ای ‘Action on threat detection’ را کلیک کنید و ‘Disinfect if not possible-delete’ را انتخاب نمائید (۲). برای اینکه مطمئن شوید درایوها پس از وصل شدن به کامپیوتر اسکن می شوند، منوی کرکره ای ‘Scan removable drives on connection’ را کلیک کرده و سپس Full Scan را انتخاب نمائید (۳).
مرحله هفتم
برای زمانبندی و انجام اسکن های منظم، منوی کرکره ای ‘Scan schedule’ (۱) را در زیرAdvanced Settings کلیک کرده و سپس Quick scan را  کلیک نمایید. در منوی کرکره ای ‘Run Scan’، گزینه ‘everyday’ را انتخاب کنید. در صورتیکه احتمال می دهید کامپیوترتان هر روز روشن شود، با کلیک کردن ساعت، دقیقه و گزینه های AM/PM و با استفاده از کلیدهای جهت نمای بالا و پائین (۱) ، زمان را وارد نمائید. هر دو کادری (۳) که در زیر Additional قرار دارد را تیک بزنید و Save را کلیک نمائید. با تیک زدن این کادرها می توانید مطمئن باشید که کار اسکن انجام می شود و بهتر است کامپیوتر شما در زمان معین شده روشن نباشد ، Kaspersky میتواند اسکن را حتی زمانی که صفحه شما Off یا کامپیوتر شما Lock است، انجام دهد.
مرحله هشتم
اگر افراد دیگری هم از کامپیوتر شما استفاده می کنند، ممکن است نخواهید آن افراد به برخی از برنامه ها دسترسی داشته باشند. برای اینکار، Protection Center، Application control و سپس ‘Manage applications’ را کلیک کنید تا برنامه های در حال اجرا در کامپیوتر شما به نمایش در بیایند. برای بلوکه کردن دسترسی کاربران دیگر به یک برنامه، اسلایدر Allow کنار آن را کلیک کنید (۱). این برنامه به گروه ‘Block running’ (۲) انتقال خواهد یافت و در این صورت آن برنامه غیر قابل دسترسی خواهد شد. Application Control به شما آدرس فایل های سورس برنامه در کامپیوتر را نشان می دهد. برای رفتن به فولدر فایل- سورس یک اپلیکیشن، آن اپلیکیشن را راست کلیک کنید و ‘Open application folder’ (۳) را کلیک نمائید.
مرحله نهم
برای تنظیم Parental Control در kaspersky، در صفحه اصلی Parental Control را کلیک کنید، رمز عبور را وارد نمائید، مجدداً رمز عبور را برای تائید وارد کرده و تمام ۴ کادر را تیک بزنید و Continue را کلیک کنید. اسلایدر کنار Parental Control یک کاربر خاص را کلیک کنید تا آن را فعال نمائید و سپس نام کاربر را برای اختصاصی کردن دسترسی آن ها کلیک کنید.برای اینکار، Settings را در زیر Computer کلیک کنید. شما می توانید دسترسی را به صورت روزهای هفته و آخر هفته بلوکه نمائید و محدوده دسترسی آن ها را با تیک زدن کادرها و انتخاب زمان های شروع و پایان از منوهای کرکره ای محدود نمائید (۱). آیکن Calendar (2) را کلیک کنید. برای اینکه کار سریع تر صورت بگیرد، می توانید این کار را با کلیک کردن روی شبکه روزها و زمان ها انجام دهید. با کلیک کردن Applications و Internet (3) میتوان محدودیت هایی را روی برنامه ها و وبگردی ها اعمال کرد.

مرحله دهم
اگر میخواهید بروزرسانی ها و پیشنهادات خاص Kaspersky را دریافت کنید، ورژن Kaspersky خود را ثبت کنید. برای اینکار My Profile (1) را در پائین سمت چپ کلیک کنید. به وب سایت Kaspersky خواهید رفت. آدرس ایمیل خود را وارد نمائید. رمزعبور را دوبار وارد کنید، کادر درخواست بروزرسانی ها و پیشنهادات خاص را تیک بزنید، کد موجود در تصویر را وارد نمائید و Create My Kaspersky Account را کلیک کنید. یک ایمیل به آدرس ایمیل شما فرستاده می شود.لینک موجود در ایمیل را کلیک کنید تا اکانت Kaspersky فعال شود. اطلاعات خود را تائید کرده و Apply را کلیک نمائید. در پائین پنجره Kaspersky ، گزینه Settings را کلیک کرده و سپس Setup Password Protection را کلیک نمائید. رمز عبور را دوبار وارد کنید، تمام کادرها را تیک بزنید و Save را کلیک کنید. در اینصورت Settings شما با رمز عبور محافظت می شود و هیچکس نمی تواند غیر شما آن ها را تغییر دهید.
داستان زندگی خود را در آیپد بسازید
آنچه نیاز دارید : Storehouse, iOS7
زمان لازم :۲۰ دقیقه
Storehouse (آدرس دریافت www.snipca.com/11621) یک اپ رایگان است که به شما امکان می دهد تا با استفاده از متن و مولتی مدیا در آیپد خود داستان هایی را بسازید. شما میتوانید تصاویر و ویدئوها را از اکانت های Dropbox، Flickr و اینستاگرام در آیپد خود آپلود کنید.
ما به شما نشان می دهیم که چگونه با استفاده از گزینه های اختصاصی سازی Storehouse داستان بسازید و رویدادهای زندگی خود را با تصاویر جالب و گرافیک ها نشان دهید. این اپ به شما امکان می دهد تا داستان خود را به اشتراک بگذارید تا توسط کاربران دیگر دیده شود.
مرحله اول
در این اپ، نام، آدرس، ایمیل و رمز عبور(دوبار) خود را وارد کرده و Register را کلیک کنید. اپ را قدم به قدم کامل کنید و سپس Start Using Storehouse را کلیک نمائید. با سویپ کردن داستان های مربوط به کاربران دیگر را ببینید تا بتوانید برای داستان خود از آن ها ایده بگیرید. با قرار دادن دو انگشت خود در لبه های صفحه و استفاده از ژست نیشگون گرفت به صفحه خانه برگردید. آیکن Search (1) را در گوشه سمت چپ صفحه اصلی کلیک کنید تا کاربران دیگر را جستجو نمائید.
مرحله دوم
اگر میخواهید ضمن دیدن داستان های دیگر روی متن زوم کنید، روی آیکن Storehouse  در بالا سمت راست (۱) کلیک کنید، سپس علامت + (۲) را کلیک نمائید. در زیر آن گزینه هایی را جهت پیشنهاد ساخت داستان می بینید. برای به اشتراک گذاری داستان از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی، باید وارد اکانت ایمیل یا اکانت social- media در آیپد خود شوید و سپس آیکن های مربوط (۳) را کلیک نمائید. در زیر آن خواهید دید که داستان شما چندین بار تماشا شده است.
مرحله سوم
برای ساخت اولین داستان خود، به صفحه خانه برگردید و علامت + را کلیک کنید. باید این اجازه را به Storehouse بدهید تا به تصاویر آیپد شما دسترسی داشته باشد. برای اینکار، دکمه Home را در آیپد فشار دهید، روی Settings ، Privacy ، Photos ضربه زده و روی اسلایدر کنار Storehouse ضربه زده تا روشن شود. به اپ برگردید و iPad Photo Library (1) را کلیک کنید تا تمام تصاویر و ویدئوها را در آیپد ببینید. روی Dropbox ، Flickr یا Instagram (2) ضربه زده  تا تمام فایل های رسانه ای خود را از آن اکانت ها ببینید. اگر این اپ ها را در آیپد خود ندارید، روی این آیکن ها کلیک کرده، وارد اکانت های خود شوید و روی Authorize ضربه زده تا به Storehouse اجازه دسترسی به فایل های خود را از آن اکانت ها بدهید.

مرحله چهارم
برای دسترسی به تصاویر خود، روی اکانت مربوط در سمت چپ کلیک کرده و سپس آلبوم مربوطه را کلیک کنید تا باز شود. برای انتخاب تصاویر یا ویدئوهایی که میخواهید به داستان خود وارد کنید، روی آن ها ضربه بزنید (۱). اگر میخواهید کل آلبوم را انتخاب کنید میتوانید Select All (2) را کلیک نمایید. توجه داشته باشید که برای هر داستان فقط می توانید ۵۰ عکس و ویدئو داشته باشید و Storehouse به شما این امکان را می دهد تا تصاویر ویدئویی بیش از ۳۰ ثانیه را آپلود کنید. پس از انتخاب تصاویر روی ویدئوهای مورد نظر از آن اکانت، روی Import (3) در بالا سمت راست کلیک کنید. آیتم های انتخابی هم اکنون در اولین داستان ظاهر می شوند.
مرحله پنجم
به طور پیش فرض، اولین تصویری که انتخاب می کنید روی جلد داستان شما قرار میگیرد (البته میتوان این تصویر را تغییر دهید). کادر مربع شکل تمام تصاویر پس از وارد شدن، یکسان هستند. روی تصویر و سپس روی آیکن شبکه ضربه بزنید (۱) . تصویر اولیه خود را با یک کادر مربع شکل اضافی روی آن می بینید. این کادر بخشی از تصویر را که مشخص خواهد شد، نشان می دهد. با ضربه زدن روی تصویر و کشیدن آن به بالا و پائین میتوانید محل آن را تغییر دهید. روی Done در بالا سمت راست کلیک کنید. هر وقت روی تصویری کلیک می کنید سه نقطه روی لبه های آن می بینید (۲). روی این نقاط کلیک کرده و بکشید تا تصویر شما در آن مسیر بزرگ شود.

مرحله ششم
روی Media (1) ضربه بزنید تا تصاویر بیشتری از اکانت شما آپلود شوند. روی Text (2) ضربه زده تا متن را در سه فرمت متفاوت (Normal ,Header ,Quote) بیافزائید. روی یکی از فرمت ها ضربه بزنید تا انتخاب شود. سپس متن خود را تایپ کنید. روی کادر متن چندثانیه ای فشار دهید تا گزینه های متن ظاهر شوند. در این صورت می توانید کل محتوای کادر متن را ویرایش، هم تراز، فرمت یا حذف کنید. همانند تصاویر می توانید چندثانیه ای کادر متن را فشار دهید و آن را به هرکجا که میخواهید حرکت دهید. پس از انجام این کارها ممکن است بخواهید جلد داستان خود را تغییر دهید تا المان هایی که اضافه کرده اید به شکل بهتری به نمایش دربیایند. برای اینکار، به سمت بالا پیمایش کرده، روی ‘Change cover’ ضربه بزنید تا به اکانت های تصویر خود بروید. روی یک تصویر ضربه زده و آن را انتخاب کنید. مجدداً روی آن ضربه بزنید تا دو گزینه ظاهر شود. سپس برای ویرایش جلد داستان خود روی Edit Crop ضربه بزنید. در نهایت یک عنوان و زیرعنوان تایپ کنید.

مرحله هفتم
برای انتشار داستان خود روی Publish در بالا سمت راست ضربه بزنید. داستان شما اولین داستانی خواهد بود که در صفحه اصلی می بینید. روی آن ضربه زده سپس آیکن Storehouse را در گوشه راست ضربه بزنید تا داستان خود را از طریق ایمیل و رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در صفحه اصلی، روی آیکن Person در بالا سمت چپ ضربه بزنید، روی کلید جهت نمای روبه بالا و سپس Settings ضربه بزنید. از اینجا میتوانید رمز عبور (۱) را تغییر دهید، پروفایل (۲) خود را ویرایش نمائید، اکانت های رسانه اجتماعی لینک شده خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل از اکانت خارج شوید. برای اتمام تغییرات روی Done (3) کلیک کنید.
کاری کنیم که CCleaner بهتر کار کند
آنچه نیاز دارید : ویندوز XP، ویستا، ۷و ۸
زمان لازم : ۱۵ دقیقه
برنامه رایگان CCleaner با پاک کردن رجیستری و تاریخچه وبگردی و حذف برنامه های بدون مصرف سرعت کامپیوتر شما را بالا می برد و کامپیوتر شما را از نظر وجود برنامه های مشکل دار یا برنامه هایی که استفاده نمی کنید، اسکن کرده و سپس مشکلات را برطرف و یا آن ها را از بین می برد و فضای سیستم شما را افزایش می دهد. CCEnhancer یک اپلیکیشن رایگان است که با CCleaner مجتمع شده و تعداد برنامه هایی که CCleaner پشتیبانی می کند را افزایش می دهد. بنابراین، CCleaner پس از نصب می تواند برنامه های بیشتری را در کامپیوتر یافته و مشکل آنها را برطرف نماید.
مرحله اول
با کلیک کردن دکمه Download Now آخرین نسخه CCleaner را از www.snipca.com/11559 دانلود کنید. هنگام نصب، تیک کنار هیچ کادری را برندارید. پس از نصب CCleaner، آن را باز کنید. Cleaner (1) ، Analyze (2) و سپس Run Cleaner را کلیک نمائید. سپس Registry (3) و «Scan for Issues» و بعد ‘Fix selected issues’ را کلیک کنید. حال CCEnhancer www.snipca.com/11559 را دانلود و نسخه انگلیسی آن را انتخاب نمائید.فایل Setup را جهت راه اندازی کلیک کرده و سپس Download Latest را کلیک نمائید. در صورت اعلان اجرای CCleaner، Yes را کلیک کنید.

مرحله دوم
اگر از ورژن قابل حمل CCleaner (www.snipca.com/11561) استفاده می کنید که از درایو اکسترنال یا USB اجرا می شود و میخواهید برنامه های CCEnhancer را به آن بیافزائید، درایو اکسترنال یا USB را به کامپیوتر وصل کنید. سپس دکمه Start را کلیک کرده، ccenhancer را تایپ و فایل CCEnhancer را کلیک کنید. منوی کرکره ای Functions (1) و سپس Add Portable Location را کلیک کنید و به فایل CCleaner در دستگاه قابل حمل خود بروید و Ok را کلیک نمائید (۲). از آنجائیکه CCEnhancer فایل ها را روی سیستم شما نصب نمی کند، می توانید آن را در درایو USB خود کپی و paste کنید و از آن با CCleaner در هر کامپیوتری استفاده نمائید. برای اینکار، دکمه Start را کلیک کنید، در کادر جستجو ccenhancer را تایپ و Enter را فشار دهید. فایل نصب CCEnhancer-3.9 را کپی و آن را در درایو USB خود paste نمائید.
مرحله سوم
شما می توانید CCEnhancer را تنظیم کنید تا بطور خودکار لیست برنامه های پشتیبانی شده جدید خود را با هربار استارت کردن کامپیوتر، بروز نمائید و سپس CCleaner را بعد از این بروزرسانی اجرا نماید. دکمه Start را کلیک کنید، ccenhancer را تایپ کنید، سپس فایل CCEnhancer را کلیک نمایید. روی منوی کرکره ای Settings کلیک کنید (۱) و ‘Update on Windows startup’ و ‘Run CCleaner silently on completion’ (۲) را تیک بزنید. اگر CCleaner را از یک درایو قابل حمل اجرا می کنید، تب یا سربرگ Portable Locations (3) را کلیک کنید، محلی که درایوی خود را در مرحله ۲ افزوده اید، انتخاب و سپس Save and Close را کلیک کنید.
رویدادها را با استفاده از ابزارهای جدید وب برنامه ریزی کنید
آنچه نیاز دارید: مرورگر وب
زمان لازم : ۴۰ دقیقه
وب سایت جدیدی به نام Groupiful ، کار سازماندهی گروه ها و برنامه ریزی رویدادها با خانواده و دوستان را برای شما آسان تر کرده است. این برنامه به شما امکان می دهد تا ۱۰گروه بسازید و به هر گروه ۱۰ عضو اضافه نمائید. Groupiful شامل گزینه های زیاد و یک رابط ساده است که شبیه سایت های رسانه اجتماعی می باشد. شما می توانید وظایف را مشخص کنید، پیشنهادات و نظرات را پست نمائید، رویدادها را بسازید، فایل ها را آپلود کرده و یادداشت هایی را بنویسید که هرکسی در گروه شما بتواند به آن ها دسترسی داشته باشد.
مرحله اول
به www.groupiful.com بروید و ‘Create a free account’ را کلیک کنید، نام کاربری، ایمیل و رمز عبور را وارد نمائید و رمز عبور را تائید و Create را کلیک کنید. Groupiful ایمیلی شامل یک لینک را برای شما می فرستد  که باید جهت تائید آن را کلیک کنید. Groupiful Dashboard به Groups و Posts در سمت چپ (۱) ، Tasks در وسط و Profile ، Events ، Recent Files ، Recent Notes ،News و Updates در سمت راست تقسیم می شود. Edit Profile (2) در زیر Profile را کلیک کنید تا بتوانید نام خود را تغییر دهید، تصویر پروفایل خود را ویرایش یا اضافه نمائید و نوتیفیکیشن های ایمیل خود را تغییر دهید. روی لینک click here (3) در Dashboard کلیک کنید تا اولین گروه خود را بسازید.
مرحله دوم
نام و توصیفی (۱) را به گروه خود اختصاص دهید (از فاصله نمی توانید استفاده کنید، فقط از خط تیره یا خط زیرین (underscore) استفاده کنید). تنها افرادی را که شما دعوت می کنید می توانند به گروه بپیوندند. در صورتیکه بخواهید از پیوستن یا Join شدن افراد به گروه مطلع شوید، Private (2) را انتخاب نمائید. شما باید آن را تائید کنید. اگر میخواهید افرادی را که دعوت کرده اید بدون تائید اضافی شما به گروه بپیوندند Public را انتخاب نمائید. در زیر «default member role» ، گزینه Publisher را انتخاب کنید تا هرکسی در گروه بتواند رویدادها، وظایف ، یادداشت ها و فایل های آپلود را بسازد. اگر Viewer را انتخاب می کنید، اعضای گروه فقط می توانند مطالب را ببینند. پس از اضافه کردن اعضا، آخرین گزینه به شما امکان انتخاب و افزودن آن ها به گروه های جدیدی که ساخته اید را می دهد. Create (3) را کلیک نمائید.

مرحله سوم
برای افزودن افراد به گروه خود روی منوی کرکره ای My Groups (1) در بالا سمت راست کلیک کرده و نام گروه خود را کلیک نمائید. حال Manage Group را در کنار My Group کلیک کنید. یک Overview از گروه خود دریافت خواهید کرد. Members (2) وInvite  را کلیک کرده ، آدرس  ایمیل تمام افرادی که میخواهید دعوت کنید را بیافزائید وسپس Send را کلیک کنید. همچنین میتوانید لینک ساخته شده را کپی و آن را به خانواده یا دوستان خود از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی ارسال نمایید. با کپی کردن لینک و ایمیل کردن آن، کار بسیار سریع تر انجام می شود. برای اضافه کردن تصویر یک گروه، Settings را کلیک کنید و سپس Edit  را در کنار Group Picture کلیک نمایید. Upload a new image را کلیک کنید. فایل تصویر را در کامپیوتر خود جستجو کرده، Open را کلیک و تصویر خود را قرار دهید، با استفاده از اسلایدر زوم کنید و save را کلیک نمائید.
مرحله چهارم
شما می توانید در داخل هر گروه چندین رویداد بسازید. برای اضافه کردن یک رویداد جدید، Events (1) ، New Event (2) را کلیک کنید و نامی را به آن اختصاص دهید. سپس، تاریخ و زمان شروع و پایان را با کلیک کردن گزینه ها و انتخاب از روی تقویم و منوهای کرکره ای زمان  تنظیم نمائید. جزییات رویداد را در کادر وارد کنید و Save را کلیک نمائید. File را در کادر چپ کلیک کنید تا فایل را آپلود نمائید. هر گروه می تواند ۱۰۰مگابایت فایل آپلود کند. روی Note (3) ، New Note کلیک کنید و عنوان را اضافه کنید و یادداشت ها را وارد نمائید. می توانید متن یادداشت خود را هم فرمت کنید.
مرحله پنجم
Task را در کادر سمت چپ کلیک کنید و سپس برای ساختن وظیفه ها روی New Task (1) کلیک کنید. نام وظیفه و توضیح آن را وارد نمائید. در بخش Tags تمام اطلاعات مربوط به یک وظیفه را وارد کنید تا پیدا کردن آن راحت تر شود. مثلا  وظیفه ای مثل Decorations میتواند برچسب هایی مثل birthday، event ، task ، reminder یا غیره داشته باشید. با انتخاب نام اعضای گروه  از منوی کرکره ای می توانید این وظیفه را به آنها اختصاص دهید. اگر میخواهید آن وظیفه را به تمام اعضای گروه اختصاص دهید، All (2) را کلیک کنید و با انتخاب تاریخ مورد نظر از تقویم، آن را وارد نمائید. پس از انجام کار Save (3) را کلیک نمائید.

مرحله ششم
شما می توانید با کلیک کردن Groupiful Logo در گوشه بالا سمت چپ هر زمان که بخواهید به صفحه اصلی برگردید. از اینجا می توانید تمام نوتیفیکیشن ها را  از تمام گروه های خود ببینید. اگر میخواهید بروزرسانی های تنها یک گروه را ببینید، فقط همان گروه (۱) را کلیک کنید. به طور پیش فرض، Assigned Tasks گزینه اصلی در صفحه خانه Groupiful است جایی که میتوانید تمام وظیفه ها یا تسک های  خود را ببینید. میتوانید یک وظیفه را ویرایش کنید یا این که یک فایل را با کلیک کردن منوی کرکره ای کنار Status (2) آن، به سرعت به وظیفه اضافه نمایید. در زیر Posts در سمت چپ ، دکمه مربوط به کامنت ها را خواهید دید. روی این دکمه کلیک (۳) کنید تا تمام کامنت ها را به صورت منوی کرکره ای ببینید. کامنت خود را تایپ کنید و Comment را کلیک نمائید تا پست شود. شما نمی توانید کامنتی را که پست کرده اید را ویرایش یا حذف نمائید.
مرحله هفتم
آیکن آبی رنگ «i» کنار یک رویداد یا فایل را کلیک کنید تا آن را ببینید. آیکنDownload  کنار یک فایل را کلیک کنید تا آن فایل در دسکتاپ شما دانلود شود. آیکن کنار یک فایل را کلیک کنید تا در یک تب جدید باز شود. هرچیزی که شما یا اعضای دیگر به گروه هایتان پست می کنید، قابلیت ویرایش، آرشیو و یا حذف شدن را دارند. برای اینکار، منوی کرکره ای My Groups را کلیک کنید، یک گروه را کلیک نموده و سپس Manage Group را کلیک نمائید. مثلاً، برای آرشیو کردن یک وظیفه، Tasks  (۱) را کلیک کنید و سپس Archive را در کنار آن وظیفه کلیک نمائید. این وظیفه ها در صفحه خانه به نمایش در نمی آیند، اما از طریق بخش Archived Tasks قابل دسترس هستند. برای ویرایش یک وظیفه Edit  کنار آن را کلیک نمایید (۲) یا در صورت تمایل به حذف آن وظیفه، علامت X را کلیک کنید.
فایل های iOS را فشرده و رمزگذاری کنید
آنچه نیاز دارید : دستگاه iOS
زمان لازم : ۱۵ دقیقه
جدیدترین ورژن اپ WinZip 3.5% گزینه های جدید و قدرتمندی را برای فشرده سازی ایمن فایل ها و محافظت از اطلاعات خصوصی ارائه می دهد. این اپ رایگان است و اگر بدنبال ایمنی در انتقال فایل های iOS خود هستید، این بهترین گزینه است. Winzip3.o علاوه بر داشتن یک طراحی جدید، به شما امکان فشرده سازی و رمزگذاری فایل های Dropbox را می دهد.
مرحله اول
Winzip را از www.snipca.com/11475 دانلود کنید. بعد از آنکه WinZip  را باز کردید ۲ بخش -Local و Cloud – را می بینید. Local شامل فایل ها و عکس های موجود در داخل دستگاه شماست. Cloud ویژگی جدیدی است و از Dropbox پشتیبانی می کند. برای فشرده سازی و رمزگذاری تصاویر دستگاه خود، روی Photos ضربه بزنید، سپس روی آلبوم (یا عکس هایی) که میخواهید فشرده یا رمزگذاری کنید، ضربه بزنید. روی آیکن قلم ضربه بزنید که به Select All (1) تبدیل شود. روی تصاویری (۲) که میخواهید فشرده کنید، ضربه بزنید (یا برای انتخاب تمام تصاویر آن فولدر روی Select All ضربه بزنید) روی دکمه More ضربه زده سپس روی Zip (3) ضربه بزنید.
مرحله دوم
گزینه ای برای زیپ کردن فایل ها در فولدر My Files یا در Dropbox دریافت می کنید. روی My Files و سپس Zip ضربه بزنید. نامی را به فولدر خود اختصاص دهید و رمز عبور را وارد نمائید و Ok را کلیک کنید. فایل های شما فشرده و رمزگذاری می شوند. برای دسترسی به این فایل ها، روی فولدر زیپ شده ضربه بزنید. رمز عبور را وارد و ok را کلیک نمائید. برای ارسال فایل ها از این فولدر در یک ایمیل، روی منوی کرکره ای کنار فایل (۱) ضربه بزنید تا گزینه های مربوط به ارسال به صورت ایمیل (۲)، رمزگذاری و انتقال از طریق AirDrop یا unzip ظاهر شوند. اگر میخواهید تمام فایل های آن فولدر را به صورت یک فایل فشرده ایمیل کنید، روی آیکن قلم (۳) ضربه بزنید، روی Select All و سپس روی Send Mail در پائین صفحه خود ضربه بزنید.
مرحله سوم
برای افزایش سطح فشرده سازی و رمزگذاری، روی Settings (علامت چرخ دنده) ضربه بزنید (۱). ‘.Zipx(Best method)’ (۲) را در زیر Zip Strength و ‘AES 256 (Stronger)’ را در زیر Encryption ضربه بزنید. برای اضافه کردن اکانت Dropbox، روی Dropbox (3) ضربه بزنید و اطلاعات لاگین Dropbox خود را وارد نمائید. برای اینکه WinZip به اکانت Dropbox شما دسترسی داشته باشد روی Allow ضربه بزنید.  فرآیند را از مراحل قبل تکرار کنید تا فایل ها را در اکانت Dropbox خود فشرده و رمزگذاری کنید. اگر فضای ذخیره سازی کافی در اکانت ندارید، فشرده سازی فایل های Dropbox ایده خوبی است.
دوال بوت کردن لینوکس در کامپیوتر ویندوز XP
آنچه نیاز دارید: ویندوز XP ، DVD خالی
زمان لازم : ۷۰ دقیقه
یک راه برای آن که بتوانید بعد از پایان گرفتن پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP همچنان از آن استفاده کنید، دوال-بوت کردن کامپیوتر با لینوکس است. این یک سیستم عامل رایگان و امن بوده و کار با آن آسان است و شما میتوانید آن را در کامپیوتر خود نصب نمائید، ضمن اینکه می توانید همچنان فایل و تنظیمات XP خود را داشته باشید. ما به شما نشان می دهیم که چگونه کامپیوتر خود را با Ubuntu 12.04 LTS که ورژن پشتیبان درازمدت لینوکس است، دوال بوت کنید.
مرحله اول
Ubuntu 12.04LTS به حداقل یک کامپیوتر پنتیوم ۴ با پردازنده یک گیگاهرتزی و فقط ۱۵ مگابایت رم نیاز دارد. اکثر کامپیوترهای XP قدیمی این ها را دارند. برای اینکه ببینید کامپیوتر شما این حداقل نیازمندیها را دارا است یا نه، روی دکمه Start کلیک کنید، My Computer (1) را راست کلیک نمائید، سپس Properties (2) را کلیک نمائید. در تب General  اطلاعات پردازنده و رم خود را می بینید. مقدار رم خود را یادداشت کنید، اینکه بیش تر یا کمتر از ۲گیگابایت (۳) است. در اینصورت می توانید ورژن مناسب Ubuntu را در مرحله ۴ دانلود نمائید.
مرحله دوم
باید Ubuntu را در پارتیشن مجزا بوت کنید. برای اینکار My Computer را کلیک کرده و نگاهی به Hard Disk Drives بیاندازید. اگر پارتیشنی با بیش از ۱ گیگابایت فضا (مثل E یا F) دارید تمام فایل های موجود در آن پارتیشن را از طریق  Cut و Paste کردن در درایو C یا در درایو هارد اکسترنال ( در صورتیکه به این فایل ها نیاز ندارید) قرار داده و آن را خالی نمائید و به مرحله چهارم بروید. اگر تنها یک درایو(C) دارید، به شما نشان می دهیم که چگونه با استفاده از Wizard Partition آن را پارتیشن بندی کنید (یک ابزار رایگان). قبل از پارتیشن بندی کامپیوتر خود، از فایل و فولدرهای خود پشتیبان بگیرید. به www.snipca.com/11652 بروید و دکمه سبز رنگ Download Now را کلیک کنید تا Partition Wizard Home Edition را در کامپیوتر خود دانلود نمائید.
مرحله سوم
فایل دانلود شده را کلیک کنید تا باز شود. Next را کلیک کنید تا گزینه ای برای نصب آن پیدا کنید، سپس Installed Finish را کلیک نمائید. Mini Tool Partition را کلیک کرده تا باز شود. از آنجائیکه شما از فضای خالی درایو اصلی (درایو C) استفاده می کنید تا پارتیشن جدید بسازید، Move/Resize (1) را کلیک نمائید. اسلایدر را کلیک کرده و بکشید (۲) تا درایو C خود را کوچک کنید. در زیر Size And Location میزان فضایی که در کامپیوتر خود استفاده کرده اید را خواهید دید. حداقل ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ مگابایت فضای خالی را برای پارتیشن جدید نگه دارید و سپس Ok را کلیک نمائید. حال Unallocated در بالا را کلیک کنید. آن را راست کلیک کرده و سپس Create را کلیک نمائید. برچسبی مانند (E) را به آن اختصاص دهید، Ok را کلیک نمائید، سپس در بالا سمت چپ Apply و در صفحه نوتیفیکیشن Yes را کلیک نمائید. برای دیدن پارتیشن جدید Restart Now را کلیک نمائید.
مرحله چهارم
برای دانلود کردن Ubuntu 12.04- نسخه Long Term Support (LTS) سیستم عامل Ubuntu – به www.snipca.com/11653 بروید و در کنار Ubuntu 12.04 LTS منوی کرکره ای Choose your flavour را کلیک نمائید. اگر دستگاه شما بیش از ۲گیگابایت رم دارد، ۶۴بیتی را انتخاب کنید، در غیر این صورت ۳۲ بیتی (مرحله اول) را انتخاب نمائید. حال روی Ubuntu 12.04 LTS کلیک کنید. در صفحه بعد، تمام اسلایدرها را به سمت چپ ببرید (۱) بنابراین میتوانید Ubuntu را رایگان دانلود (۲) نمائید و سپس Download (3) را کلیک کنید. بسته به اینترنت شما این کار مدتی طول می کشد. نسخه ۳۲ بیتی یک فایل ISO 730 مگابایتی است.
مرحله پنجم
DVD خالی را در کامپیوتر خود قرار دهید. از آنجائیکه فایل Ubuntu یک فایل ISO است نمیتوانید آن را بکشید و در DVD خالی قرار دهید تا در آن رایت شود، بنابراین باید از ابزار رایگانی مثل Free ISO Burner استفاده نمائید. به www.freeisoburner.com بروید. لینک ‘Download Free ISO Burner(SoftSea Mirror)’ را کلیک کنید. فایل در کامپیوتر شما دانلود خواهد شد. فایل را کلیک کرده و سپس برای راه اندازی آن Run را کلیک کنید. وقتی فایل راه اندازی می شود، Open (1) را کلیک کنید فایل Ubuntu که دانلود کرده بودید را انتخاب نمایید، مجدداً Open و سپس Burn (2) را در Free ISO Burner کلیک نمائید. فایل نصب Ubuntu در DVD شما رایت می شود و شما می توانید فرآیند رایت شدن را در نوار سبز رنگ مشاهده نمایید. پس از پایان فرآیند، DVD از کامپیوتر خارج  می شود.
مرحله ششم
اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، مطمئن شوید که شارژر آن به برق وصل باشد، Start و Turnoff PC و سپس Restart را در کامپیوتر خود کلیک نمائید. صفحه را می بینید که به شما می گوید کدام کلید را فشار دهید تا وارد Boot Menu خود شوید. خوب دقت کنید چون این صفحه فقط چندثانیه قبل از راه اندزای ویندوز XP ظاهر می شود. پس از آنکه متوجه شدید کدام  کلید را باید فشار دهید، کامپیوتر خودد را مجددا راه اندازی کنید. وقتی کامپیوتر در حال بوت شدن است دکمه  مورد نظر را فشار داده و نگه دارید تا وقتی که وارد Boot Menu شوید. به این حالت Internal HDD گفته می شود، چرا که ویندوز XP از درایو سخت شما بوت می شود. درایو دیسک در کامپیوتر را باز کرده و دیسک Ubuntu خود را داخل درایو قرار دهید. حال با فشردن کلید جهت نمای رو به پایین در صفحه کلید خود به CD/DVD/CD-RW Drive (1) بروید و سپس Enter را فشار دهید. سیستم عامل Ubuntu هم اکنون از درایو DVD شما بوت می شود.
مرحله هفتم
اگر صفحه نمایش یکباره خالی شد، نترسید. بعد از چندثانیه می بینید که Ubuntu در سیستم شما در حال بارگذاری است که البته کمی زمان می برد پس هیچ کاری با کامپیوتر خود انجام ندهید. پس از پایان بارگذاری، صفحه ای همراه با گزینه های مربوط به زبان و دو گزینه دیگر می بینید- Try Ubuntu و Install Ubuntu. با کلیک کردن روی کلیدهای جهت نمای بالا و پایین (۱) زبان مورد نظر را انتخاب و سپس Try Ubuntu (2) را کلیک نمائید. مجددا منتظر بمانید تا Ubuntu بارگذاری شود، حال رابط نارنجی رنگ Ubuntu Desktop را با آیکن هایی در سمت چپ می بینید.
مرحله هشتم
وای فای خود را تنظیم کنید چرا که برای دانلود کردن بروزرسانی ها در هنگام نصب Ubuntu به آن نیاز دارید. برای انجام این کار، آیکن وای فای را در بالا سمت راست (۱)  کلیک کنید، شبکه وای فای خود را با کلیک کردن روی آن و سپس وارد کردن رمز عبور وای فای در صورت نیاز انتخاب نمائید. روی آیکن Install Ubuntu 12.04 در Desktop کلیک کنید (۲). زبان خود را انتخاب نموده و Continue را کلیک نمائید. ‘Download updates while Installing’ (۳) را تیک بزنید وسپس Continue را کلیک کنید. در صفحه ‘Installation type’،  گزینه ‘Something else› را انتخاب و Continue را کلیک نمائید. در این صورت می توانید Ubuntu را در پارتیشن جداگانه نصب کنید.
مرحله نهم
روی پارتیشن جدید دوبار کلیک کنید، سپس ‘Ext4 Journaling file system’ را از منوی کرکره ای ‘Use as’ انتخاب نمائید. در کنار ‘Mount point’ ، گزینه  ‘/’ را از منوی کرکره ای انتخاب کرده و کادر ‘Format the Partition’  و سپس Ok را کلیک نمائید. پارتیشینی که می خواهید Ubuntu را روی آن نصب کنید انتخاب و Install Now و سپس Continue را کلیک نمائید. لوکیشن فعلی خود را از میان لوکیشن های موجود در منوی کرکره ای انتخاب نمائید و سپس Continue را کلیک نمائید. همین کار را در مورد زبان انجام دهید. در صفحه بعد، نام ، نام کامپیوتر و نام کاربری را وارد نمائید و بعد رمز عبور(۱) را انتخاب و تائید کنید. ‘Require my password to login’ (۲) را انتخاب و بعد Continue (3) را کلیک کنید.
مرحله دهم
وقتی Ubuntu نصب شد، صفحه ای در خصوص تمام ویژگی آن دریافت خواهید کرد. این نصب می تواند ۳۰ دقیقه بسته به کامپیوتر شما طول بکشد. پس از نصب روی Restart Now کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند. دیسک را از کامپیوتر خارج کنید. حال هر زمان که کامپیوتر را Restart یا Start می کنید، گزینه ای در خصوص بوت شدن در Ubuntu یا ویندوز XP دریافت می کنید. سیستم عامل مورد نظر خود را انتخاب نمائید و سپس Enter را فشار دهید. اگر هیچ کدام را کلیک نکنید بعد از چند ثانیه کامپیوتر به طور خودکار در Ubuntu Desktop بوت خواهد شد.

———————————–

برگردان : مهسا قنبری

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text