img

چگونه از آیفون کودکتان محافظت کنید…

/
/
/

کنترل‌های والدینی یک لطف واقعی برای آن دسته از مراقبت‌ها به منظور محافظت بچه‌ها از ترس آنلاین بودن یا به منظور کنترل کردن اینکه چگونه بچه‌ها از اینترنت و ابزارهای آنها، از کامپیوتر خانگی تا تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، هستند.

 

شما می‌توانید برنامه‌ها ی کنترل والدینی شخص ثالث را که مجموعه ای از برنامه‌های کامل دسکتاپ و ابزارهای موبایل خانواده ی شما را اداره خواهد کرد نصب کنید. اما اگر شما هزینه ی اضافی پرداخت نکنید چه؟ ابزارهایی در میان سیستم‌های گوناگون عملیاتی برای آسان تر کردن آن وجود دارد اما آنها می‌توانند برای اجرا در یک خانواده ی فناوری ترکیب شده از مک ها، اندرویدها، آیفون‌ها و کامپیوترهای شخصی ویندوز سخت باشند.
اما اگر شما از یک خانواده ی Apple هستید ممکن است بیابید که راههایی برای ایمن تر کردن چیزها بدون هیچ گونه سیستم یا دستگاههای سخت افزاری وجود دارد. Apple ابزارها و ویژگی‌های زیادی درون iOS ساخت که می‌تواند به یک واحد والدینی محاصره شده کمک کند تا روز را با نگرانی‌های کمتری بگذراند. هیچ چیز شگفت انگیز نیست، صحبت رو در رو با بچه‌ها در مورد اینکه چه چیزی آنلاین برای آنها خوب است و چه چیزی خوب نیست. اما وقتی که این مورد کمکی نکند اینجا مواردی است که به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید آیفون‌های آنها را برای آرامش خاطر خود قفل کنید. این مقاله فرض می‌کند که شما به عنوان والدین یا سرپرست، دسترسی کامل به ابزارهای iOS فرزندان خود دارید این کافی است که شما می‌توانید به طور فیزیکی به آنها دسترسی داشته باشید و محدودیت هایی را در مورد اینکه تلفن چه کاری می‌تواند یا چه کاری نمی‌تواند انجام دهد تنظیم کنید. دستورالعمل‌ها برای iOS 10+ هستند.

مسائل پیچیده ی رمز عبور
اولین اقدامی که شما به طور کلی باید انجام دهید زمانی که فرزند شما ابزار مبتنی بر iOS خود را به دست می‌آورد ایجاد تنها یک ID (شناسه) ی Apple برای آنها است. این آسان تر از به اشتراک گذاری خودتان است؛ ترفند، محدود کردن آنها از انجام دادن زیاد است (آن مورد مربوط به بخش بعدی است). سپس برای محافظت کردن از دستگاههای iOS در ابتدایی ترین سطح، دادن یک رمز عبور به ابزار است. ابزارهای قدیمی تر iOS مانند PIN (شناسه ی شخصی) که شما در دستگاه ATM استفاده می‌کنید از رمز عبورهای ۴ رقمی استفاده می‌کردند. از زمان iOS 9، پیش فرض به یک رمز عبور ۶ رقمی تغییر یافت که نفوذ به درون آنها عیناً ۱۰۰ برابر سخت تر است به هر حال شما می‌توانید هنوز با رمز عبورهای ۴ رقمی کار کنید. حتی گزینه‌های قوی تری وجود دارد، یک کد عددی سفارشی یا یک کد الفبا و عددی سفارشی با ترکیبی از حروف و اعداد و حتی کاراکترهای خاص (اما نه شکلک).
اکنون از خود بیخود نشوید. در حالی که رمز عبور طولانی تر قوی تر است اما آن همیشه بهتر نیست. مخصوصاً در این مورد چون هم شما و هم فرزندتان باید رمز عبور را به خاطر بیاورید. رمز عبور طولانی و پیچیده خوب است اگر فرزند دارای دانش زیاد با حافظه ی روشن باشد اما برای آن دسته از افرادی که دوش گرفتن در صبح یا پوشیدن شلوار را نمی‌توانند به خاطر بیاورند زیاد خوب نیست (این برای والدین نیز صادق است). تعادل خطور به ذهن رمز عبوری است که برای هر دوی شما به منظور به خاطر آوردن آسان باشد اما برای حدس دیگران غیر ممکن باشد. آن همچنین باید رمزی باشد که برای تایپ کردن آسان باشد زیرا آنها مجبور خواهند بود که هر زمان که به ابزار iOS دسترسی پیدا می‌کنند اگر Touch ID (شناسه ی تاچ) خاموش باشد یا اگر تلفن مجدداً راه اندازی شود یا برای بیش از ۴۸ ساعت قفل باشد آن را انجام دهند. سپس شما نیاز خواهید داشت که رمز عبور خود را حتی اگر Touch ID فعال باشد وارد کنید. گزینه ی نهایی برای حقوق دسترسی فوق العاده قوی، روشن کردن احراز هویت دو عامله (۲FA) بر روی ID (شناسه ی) Apple که مرتبط با ابزار می‌باشد، است. اگر شما شناسه ی Apple را در میان چند نفر به اشتراک بگذارید این می‌تواند کمی از روی نیرنگ باشد (برای مثال فرزند شما تا زمانی که یک رمز خاص داشته باشید که به آیفون یا iPad شما ارسال می‌شود نمی‌تواند وارد شود). اگر شما از Family Sharing استفاده می‌کنید، جایی که هر کسی یک شناسه ی Apple دارد، ۲FA حتی گزینه ای برای بچه‌های زیر ۱۳ سال نیست شاید زیرا آنها از Apple می‌ترسند که نتوانند ورود اضافی را اداره کنند. اگر هر کسی در خانواده رمز عبور را فراموش کند و نتواند به آن دسترسی داشته باشد تنها چاره محو کردن آیفون و به حالت اول برگرداندن آن از یک نسخه ی پشتیبان یا تنظیم کردن آن به عنوان یک ابزار جدید است. تلاش کنید تا از آن دوری کنید.

تنظیم برخی محدودیت ها
در آیفون کودک به قسمت

Settings> General> Restrictions> Enable Restrictions

بروید. یک رمز عبور Restrictions تنظیم کنید (آن متفاوت از رمز عبور ورود است، می‌تواند تنها ۴ رقمی باشد) به طوری که تنها شما می‌توانید محدودیت هایی که تنظیم خواهید کرد را دور بزنید.
آن را فراموش نکنید دوباره، اگر شما رمز عبور را نمی‌توانید به خاطر بیاورید اما مجبورید که چیزی را تغییر دهید تنها راه برگشت محو آیفون و تنظیم آن به عنوان یک ابزار جدید است. اگر شما آن را از یک نسخه ی پشتیبانی که بعد از اینکه محدودیت‌ها را تنظیم کردید ایجاد شد، به حالت اول برگردانید، تنها رمزی که نمی‌توانید به خاطر بیاورید را به حالت اول برگردانید. (آن گفت که محو آیفون نیز به منزله ی این است که چگونه یک کودک می‌تواند به سمت محدودیت‌های از پیش تنظیم شده ی شما پیش برود. این یک طرح بدون خطا نیست.) بعد استفاده از برنامه‌های فردی (مسدود کردن استفاده از Safari، Camera، Siri، FaceTime، iTunes Store، ایجاد خریدهای دربرنامه و بیشتر)؛ نوع محتوا (برای فیلم ها، نمایش‌های تلویزیونی، کتاب ها، برنامه ها، کلمات عبور، حتی با رتبه بندی) و تغییرات تنظیمات (بنابراین آنها نمی‌توانند ایمیل، تقویم ها، استفاده از داده‌های سلولی یا حتی صدای تلفن را تغییر دهند) و کنترل کردن تنظیمات حریم خصوصی را محدود کنید. این می‌تواند چیزها را از صفحه ی اصلی آیفون عیناً مخفی کند، Safari را محدود کند و آنها حتی آیکون آن را نخواهند دید. شما می‌توانید حتی از حذف برنامه‌ها جلوگیری کنید که زمانی که شما کنترل‌های والدینی شخص ثالث را نصب کردید داشتن آن سودمند و ضروری است. جلوگیری از نصب برنامه و خریدهای برنامه/ دربرنامه نه تنها برای ایمنی کودک بلکه برای دفترچه یادداشت والدینی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. خریدهای غیر مجاز می‌توانند در iTunes، iBooks و App Store اتفاق بیفتند و می‌توانند مخصوصاً درون بازی‌ها بسیار گران باشند. خبر خوب: آن همانند تغییر وضعیت آنها در Restrictions آسان است.
وقتی که شما از این می‌ترسید که فرزند smart-aleck (هوشمند اخلاق) شما می‌تواند محدودیت‌های خرید شما را دریافت کند، ترفند نهایی به دست آوردن روشی از پرداخت برای برنامه‌ها در

Settings> iTunes & App Store> select your Apple ID> View Apple ID> Payment Information

است. None را به عنوان گزینه ی پرداخت خود انتخاب کنید. اما این ساده تر است که تنها آنها را مجبور کنید که بپرسند قبل از اینکه خریدها از طریق Family Sharing انجام شود.

Family Sharing برای ایمنی
وقتی که شما خانواده ای از کاربران macOS و iOS (و حتی کاربران iCloud در ویندوز) دارید گزینه ی Family Sharing به اشتراک گذاری چیزها بین ۶ کاربر را آسان می‌کند، هر کاربر حساب خود را دارد اما کل کتاب ها، موسیقی، نمایش‌های تلویزیونی و برنامه‌های خریداری شده در یک حساب، با مابقی به اشتراک گذاشته می‌شوند همانطور که چیزهایی از قبیل ورودی‌های تقویم و عکس‌های خانوادگی انجام می‌دهند.
تنظیمات ساده است: به قسمت

Settings> (Your Name at top)> Set Up Family Sharing> Get Started

بروید. (در یک Mac به قسمت

Apple Menu> System Preferences> iCloud> Set Up Family

بروید.)
یک نفر در خانواده باید به عنوان «تشکیل دهنده ی خانواده» انتخاب شود. من قصد دارم که با یک عضو بیرون بروم و پیشنهاد دهم که این از والدین یا سرپرست باشد. آن شخص موافق است که راه عبوری برای کل خریدها باشد که در آن کارت اعتباری آنها برای تمام خریدها استفاده می‌شود. آیتم‌های جدید روی آیفون هر عضو خانواده در برگه ی خریداری شده ی برنامه‌ها از قبیل iTunes، iBooks و App Store ظاهر می‌شوند، برگه را انتخاب کنید سپس مجموعه را زیر نام عضو آن خانواده انتخاب کنید.
شما می‌توانید کتاب‌ها و موسیقی به طور مجزا خریداری شده ی خود را مخفی کنید اما آن گزینه می‌تواند تنها از یک Mac با استفاده از iTunes یا iBooks بر روی دسکتاپ تنظیم شود. برای مخفی کردن برنامه‌ها از دیگران در Family Sharing خود از برنامه ی App Store استفاده کنید، به قسمت

Updates> Purchased> My Purchases

بروید، به قسمت چپ به قسمت لیست برنامه ی خریداری شده بروید و Hide را کلیک کنید. برای بازتاب دادن آن به iTunes بر روی دسکتاپ برگردید. شما نمی‌توانید هیچ خریدی را از تشکیل دهنده ی خانواده مخفی کنید کسی که همه چیز را می‌بیند، همه چیز را می‌شنود و همه چیز را می‌داند.
برای موسیقی توجه کنید که گزینه‌های بالا تنها موسیقی به طور مجزا خریداری شده را در iTunes پوشش دهد، اگر شما به Apple Music تعهد می‌دهید و می‌خواهید که آن را به اشتراک بگذارید هر عضویت خانواده ی Apple Music به ۹۹/۱۴ دلار (۵۸۵ هزار ریال) نیاز دارد و برای به اشتراک گذاری، شما نیاز به Family Sharing دارید. یک آزمایش رایگان ۹۰ روزه در دسترس است.
Family Sharing همچنین گزینه ای را برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود با اعضای خانواده به طور برجسته نشان می‌دهد. این به آن معنی است که اگر شما برنامه ی Find My Friends را آغاز کنید که بر روی ابزارهای iOS و بر روی دسکتاپ از طریق iCloud.com قابل دسترس است، شما می‌توانید ببینید که کجا کودکان (و والدین) در زمان واقعی هستند. (Apple می‌گوید که داده‌های موقعیت مکانی را تنها برای چند ساعت قبل از حذف آن ذخیره می‌کند).
اگر فرزندی در Family Sharing شما در نظر داشته باشد که تلفن آنها را گم کند این ابزار در برنامه ی Find My iPhone ظاهر خواهد شد، گزینه ی Send Last Location را روشن کرده تا اطمینان حاصل کنید که تلفن، با فرض اینکه آن آنلاین است، آن اطلاعات را تنها قبل از اینکه باتری از بین برود ارسال می‌کند.
اعضای خانواده نمی‌توانند تنها انتخاب کنند که با کدام اعضای دیگر یک موقعیت مکانی را به اشتراک بگذارند اما می‌توانند این ویژگی را نیز به شکل دلخواه توسط رفتن به قسمت

Settings> (Your Name at top)> iCloud> Share My Location

خاموش یا روشن کنند. استثنا این است که فرزندی که شما تلفنش را تنظیم می‌کنید تنها مجبورید که Find My Friends را ابتدا روی تلفن او تنظیم کنید سپس به قسمت

Settings> General> Restrictions> Enable Restrictions

بروید، رمز عبور را وارد کرده، Share My Location را کلیک کرده سپس Don’t Allow Changes را کلیک کنید.
اگر شما فرزندی دارید که آن را چون شما محدود نکردید خاموش می‌کند شما شاید هنوز بتوانید چک کنید که آیفون خاموش است یا روشن یا آن را با استفاده از Find My iPhone در حالت Lost Mode قرار دهید.
به هر حال اگر شما فرزندی در Family Sharing خود دارید که به عنوان زیر ۱۳ سال ذکر می‌شود از عهده برآمدن آنها تقریباً غیرممکن است. این گزینه ها: منتظر آنها بمانید تا ۱۳ ساله شوند، به Apple زنگ بزنید، بچه را به به اشتراک گذاری دیگر خانواده انتقال دهید یا کل Family Sharing ی که شما تنظیم کرده اید را برای ایجاد یک مورد جدید منحل کنید، این بچه نیست.

نگرانی در مورد حریم خصوصی
اگر شما واقعا به درستی در مورد حریم خصوصی فرزندان خود نگران بودید احتمالاً هرگز به آنها اجازه نخواهید داد که آنلاین باشند آنها را تنها گذاشته دسترسی آنها را بیش از حد کامل به یک اختلاط متحد برای کل نیازهای ابزار خودتان فراهم کنید. صرفنظر از اینها، اینجا برخی از چیزهایی هستند که شما می‌توانید بر روی ابزارهای iOS فرزندان خود، در علم نظری، به منظور کمتر نظارت کردن Big Brother انجام دهید.
نزول هر یک از این گزینه‌ها این است که آنها محدود می‌کنند که چقدر نظارت، شما، والدین، می‌توانید بر روی فرزندان خود داشته باشید. کنترل‌های والدینی تمایل دارند که در مورد نفی کردن حریم خصوصی فرزندان باشند به جز والدین که در آن مورد Big Brothers هستند.
Siri می‌تواند شما را بشنود: گوش دادن فعال Siri را خاموش کنید، ویژگی ای که آن را بیشتر شبیه ابزارهای Amazonʼs Echo می‌کند همیشه برای کلمات فعال استراق سمع می‌کند بنابراین می‌تواند با صدای رسا متقابلاً عمل کند.
در حالی که هیچ مدرکی وجود ندارد که هر کسی هر کار نادرستی انجام می‌دهد از قبیل گوش کردن و ضبط کردن هر چیزی در محدوده ی گوش، چه شما بگویید Hey Siri یا نه، شما می‌توانید آن را به جای استفاده از شانس خاموش کنید. آن را از قسمت”

Settings> Siri> Allow “Hey Siri

تغییر وضعیت دهید. Siri می‌تواند هنوز با نگه داشتن دکمه ی Home فعال باشد، آن می‌تواند همچنین بر روی همان صفحه به طور کامل غیر فعال شود.
موقعیت مکانی، موقعیت مکانی، موقعیت مکانی:
اخطار موقعیت مکانی، اگرچه، یکی از آن چیزهایی است که توسط برنامه‌های گوناگونی که شما استفاده می‌کنید کمی بیش از حد انجام می‌شود. آن برای برنامه هایی از قبیل Waze یا Google Maps برای دانستن موقعیت مکانی شما معنی می‌دهد، شاید حتی رسانه‌های اجتماعی برای ورودها، اما آیا برنامه‌های کانال کابلی یا برنامه‌های ویرایشگر عکس در میان بقیه واقعاً نیاز به دانستن دارند؟ احتمالاً نه. آیا Uber نیاز به دانستن موقعیت مکانی شما وقتی که در جستجوی یک سواری نیستید دارد؟ قطعاً نه.
به قسمت Settings> Privacy> Location Services بروید و تعیین کنید که چه برنامه هایی می‌دانند که فرزندان شما کجا هستند و چه آن ثابت باشد یا تنها زمانی که برنامه در حال استفاده است. اگر یک برنامه به طور فعالی از موقعیت مکانی، زمانی که شما در برنامه نیستید استفاده می‌کند، مثلاً Google Maps هنوز به شما جهت‌ها را می‌دهد، یک ستون آبی در بالای صفحه باید ظاهر شود تا بگوید

“Google Maps is Actively Using Your Location”

هر برنامه ای را که از زمان استفاده از موقعیت مکانی آن سوء استفاده می‌کند محدود کنید.

عمیق تر به قسمت

(Settings> Privacy> Location Services> System Services> Frequent Locations)

به منظور توضیح دادن تاریخچه ی موقعیت مکانی ضبط شده ی یک کودک بروید یا نقاط اغلب بازدید شده ی کودک را بررسی کنید که آنها می‌توانند با به اشتراک نگذاشتن موقعیت مکانی خود در Find My Friends از شما مخفی کنند.
شما می‌توانید Location Services را به طور کامل خاموش کنید اما همانطور که اشاره شد حتی روی تلفن یک کودک، آن به منزله ی قطع کردن دکمه ی مورد علاقه ی او به منظور تماشای چهره‌های خالدار آنها است.
تاریخچه ی مرورگر: این موضوع حریم خصوصی کلاسیک است که همه ی کاربران از هر سنی باید بدانند: تاریخچه ی مرورگر خود را به منظور جلوگیری از جستتجوکننده‌ها از دانستن اینکه شما کجا رفتید پاک کنید. برای مرورگر Safari ساخته شده به قسمت Settings> Safari> Clear History and Website Data بروید. سپس دوباره آن را با فرزندان خود به اشتراک نگذارید اگر شما می‌خواهید که آن را خودتان به منظور دیدن اینکه آنها چه چیزی را دنبال کرده اند بررسی کنید. (برای آن منظور Advanced را بر روی همان صفحه برای لیستی از سایت‌های بازدیدشده کلیک کنید.)
وقتی که شما برای آیفون فرزندتان در تنظیمات Safari هستید، موتور جستجو را به DuckDuckGo تغییر دهید (تنها موردی که آنها را دنبال نمی‌کند)، Block Pop-ups و Do Not Track را روشن کرده و هرگونه کوکی را مسدود کنید نه از سایت اینترنتی فعلی که بازدید می‌شود. شما همچنین ممکن است بخواهید که یک برنامه ی مسدود کننده ی آگهی از قبیل ۱Blocker یا Crystal Adblock را از App Store دانلود کنید؛ این جایی است که شما مسدود کننده را فعال می‌کنید.
ویجت‌ها را تقسیم کنید: این مخزن‌های اطلاعاتی کوچک که توسط برنامه‌های انتخاب شده پیشنهاد شدند می‌توانند همه ی انواع اطلاعات را بر روی صفحه بگذارند، اطلاعاتی که دیگر افراد می‌توانند بدون حتی باز کردن تلفن به آنها دسترسی داشته باشند. Apple آن را Todayʼs View می‌نامد. بر روی آن صفحه نمایش (صفحه ی اصلی را به قسمت راست برای دسترسی بکشید)، به قسمت پایین بروید، Edit را کلیک کرده و به دکمه ی منها در یک دایره ی قرمز رنگ به منظور جلوگیری از ویجت‌های انتخاب شده از نمایش بر روی صفحه ی قفل ضربه بزنید. یا شما می‌توانید Todayʼs View را به طور کامل با رفتن به قسمت Settings> Touch ID & Passcode و با پایین رفتن به قسمت “Allow Access When Locked” حذف کنید. آنجا شما می‌توانید Todayʼs View و دیگر آیتم‌ها را که باید نیاز به باز کردن کامل داشته باشند از قبیل Siri، Wallet و حتی توانایی پاسخ به پیام‌ها را خاموش کنید.
منع کردن اخطارها: نگاه کردن به اخطارها بر روی صفحه ی قفل یک آیفون، طبیعت دوم است، نه تنها برای شما و فرزندان شما بلکه برای افرادی که از خطرات شما مواظبت می‌کنند. به قسمت Settings> Notifications بر روی تلفن فرزند خود بروید و بر پایه ی یک «برنامه توسط برنامه» شما می‌توانید تعیین کنید که آیا هیچ اخطاری بر روی صفحه ی قفل نمایش داده می‌شود، در مرکز Notification، یا هرگز.

پیشروی اثرانگشت: اسکنر اثرانگشت Touch ID مطمئناً فوق العاده راحت است، و اگر شما دسترسی اثرانگشت را روی تلفن کودک تنظیم کرده اید اطمینان حاصل نمایید که شما، والدین یا سرپرست، نیز یک اثرانگشت یا دو تا ذخیره بر روی ابزار برای باز کردن آن دارید.
دادگاههای ایالات متحده ی آمریکا بیان کرده اند که اجرای قانون می‌تواند هر کسی را مجبور کند تا با استفاده از اثرات انگشت تلفن‌ها را باز کند (و بچه‌ها حقوق کمتری نسبت به بزرگسالان دارند) اما آنها نمی‌توانند دسترسی را اگر آن تنها یک رمز عبور است تحمیل کنند. دیگر قوانین ممکن است همچنین توسط سیستم مدرسه ی شما تصریح شود.
شما در مورد قانون که ممکن است به رویکرد والدینی شما آگاهی دهد، چه احساسی دارید اما اگر شما نمی‌خواهید که فرزندان خودشان را قبل از اینکه وکلا بتوانند فرا خوانده شوند مقصر قلمداد کنند خاموش کردن Touch ID را در نظر بگیرید. آن را از قسمت

Settings> Touch ID & Passcode> Phone Unlock

انجام دهید.

آن را تخریب کنید
اگر شما رمزهای عبور را فراموش می‌کنید (برای ورود یا برای دسترسی به محدودیت ها) و بنابراین مجبورید که آیفون یا iPad را برای رسیدن به دسترسی کامل محو کنید شما دو گزینه دارید.
اولین گزینه نیازمند یک کامپیوتر همراه با iTunes بر روی آن است حتی اگر شما قبلاً هرگز یک همگام سازی iTunes مدرسه ی قدیمی را اجرا نکرده باشید.
آن را به Windows یا Mac PC وصل کرده، iTunes را باز کرده و یک راه اندازی مجدد اجباری انجام دهید، همزمان Sleep/Wake را در کنار و دکمه‌های Home را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که از لوگوی Apple عبور کنید، رها نکنید تا زمانی که صفحه ی حالت بازیابی را ببینید.
گزینه ی Restore را بر روی صفحه ی کامپیوتر انتخاب کرده و iTunes iOS را دانلود و مجدداً نصب خواهد کرد.
گزینه ی دوم، گزینه ی ساده تر، استفاده از iCloud است اما این تنها زمانی کار می‌کند که شما Find My iPhone را بر روی تلفن تنظیم کرده باشید.
به iCloud.com/find وارد شده، با ID Apple استفاده شده بر روی تلفن وارد شده، iDevice صحیح را پیدا کرده و آن را از راه دور تخریب کنید. تلفن مجبور خواهد بود که برای کار کردن بر روی یک شبکه ی Wi-Fi یا سلولی باشد اما این حداقل یک گزینه ی کنترل از راه دور در مجموعه است. (این را گزینه ی هسته ای برای یک کودک از راه دور در نظر بگیرید کسی که شما نمی‌توانید در داخل محدودیت‌های والدینی خود به کار برسید.)
تخریب نهایی زمانی است که آیفون کودک گم یا دزدیده می‌شود. با فرض اینکه شما حداقل ایمنی را اجرا کرده اید، یک رمز عبور خوب، شما می‌توانید ویژگی Erase Data را تنظیم کنید. شما آن را در

Settings> Touch ID & Passcode

در قسمت پایین پیدا خواهید کرد. با یک تغییر وضعیت واحد شما اطمینان حاصل می‌کنید که اگر فردی داده‌های روی تلفن را بخواهد آنها رمز عبور را بهتر می‌دانند زیرا بعد از ۱۰ بار تلاش ناموفق محتوای تلفن از بین می‌رود، همه ی داده‌ها رفته است.
به هر حال آن ممکن است هدف نهایی بسیاری از دزدها باشد اما این خوب است که در جای خود قرار دارد اگر کسی با دلیل‌های زشت و شخصی بسیاری آن را نگه می‌دارد.
خوشبختانه شما به اندازه ی کافی برای ایجاد یک پشتیبان از آیفون کودک قبل از آن هوشمند بودید بنابراین به حالت اول بازگرداندن آن وقتی که شما یک تلفن جدید دارید باید آسان باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text