img

ساخت دیسک ریکاوری برای ویندوز…

/
/
/

یکی از بدترین لحظات استفاده هر کاربر کامپیوتری در کل عمر استفاده خود از PC می تواند زمانی باشد که برای انجام دادن کارهای خودش، کامپیوتر را روشن می کند و ناگهان متوجه می شود که ویندوز او بالا نمی آید (بوت نمی شود). شاید شما خوش شانس‌تر باشید-زیرا ویندوز ۱۰ نسبت به نسخه های قبلی این سیستم عامل باهوش تر است، و می تواند خودش به تنهایی برخی از مشکلات خودش را برطرف کند، اما در بسیاری از موارد، فردی که با این مشکل مواجه شده است در حلقه ای از reboot در سیستم خود خواهد ماند و این فرآیند مرتب تکرار می شود و هیچ نتیجه مثبتی مشاهده نخواهد شد. البته اگر ویندوز توانایی گذران زیاد این حلقه را داشته باشد و آسیب نبیند. اگر ویندوز قادر به برطرف کردن مشکلات خود نباشد باید چه کنیم؟ آیا شما یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود اخیراً تهیه نموده اید؟ البته، نصب ویندوز از اول، کار واقعاً ساده ای است، اما این کار یک روز زمان شما را خواهد گرفت، و البته حرفی از اطلاعات شما زده نشده است و ممکن است از بین بروند.
راه حل این مشکل، ایجاد کردن یک دیسک بازیابی قابل بوت کردن (bootable recovery disk) است، این دیسک ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا توسط آن ها مشکلات مربوط به ویندوز خود را برطرف کنید، بدافزارها را از بین ببرید، و در صورتی که مجبور به سرکشیدن جام زهر شوید و ویندوز را مجدداً نصب کنید، این دیسک به شما اجازه می دهد تا اطلاعات خود را از هارد درایو خود بیرون بکشید. در یک دنیای ایده آل، شما قادر به ساختن یک دیسک نجات خواهید بود تا همه نیازهای شما را برآورده کند. کاربران سیستم عامل لینوکس می توانند به این موضوع پوزخند بزنند، و Live CD های خود را بیرون آورند، چون این CD ها دسترسی کامل به این سیستم عامل دوست داشتنی را به آن ها می دهد. اگر شما هم چنین قابلیتی را در سیستم عامل ویندوز داشته باشید، عالی نخواهد بود؟
پاسخ این سوال این است که شما هم می توانید در ویندوز این قابلیت را داشته باشید. در این مقاله ما به شما نحوه ساختن تمامی دیسک‌های چندرسانه ای را که بعداً به آن ها نیاز خواهید داشت می آموزیم. اولین دیسک به شما امکان دسترسی به گزینه های پایه Windows recovery (بازیابی ویندوز) را می دهد، به علاوه به شما اجازه می دهد که اگر تمامی راه حل ها با شکست مواجه شد ویندوز را از نو نصب کنید. دیسک دوم در این جا به شما امکان برطرف کردن سریع مشکلات (quick fix) را برای مشکلات مربوط به بوت شدن می دهد، به علاوه فرصت بازیابی کردن تمامی فایل ها و گرفتن نسخه پشتیبان یا بازیابی کردن فایل های disk image را به شما می دهد. و البته سومین دیسک، به شما نزدیک ترین قابلیت به Live CD در لینوکس را می دهد: یک محیط کامل و شبیه سازی شده از ویندوز برای کار کردن، به علاوه ابزارهایی برای یافتن مشکلات در این محیط، آنلاین شدن، و حتی اضافه کردن برنامه های خودتان برای شکست دادن بدافزارها و انجام دیگر وظایف، از جمله کارهایی هستند که این دیسک برای شما انجام می دهد.
زمان ایجاد کردن این دیسک ها دقیقاً همین الان است، و در حالی که ویندوز شما هنوز کار می کند، ولی شما محافظه کارانه عمل کنید و خودتان را از فاجعه های احتمالی نجات دهید.
اولین دیسک بازیابی ما مانند همیشه، همان دیسک فوق العاده مفید برای نصب ویندوز است. آیا شما نمی توانید بوت را انجام دهید و ویندوز را باز کنید؟ اگر این مشکل را دارید به جاری بوت کردن از ویندوز، از این دیسک این کار را انجام دهید و سیستم را باز کنید، و در این جا گزینه “Repair your computer” را در زمان مشاهده انتخاب کنید. از این قسمت، شما قادر خواهید بود تا مشکلات کوچک ویندوز را به صورت خودکار رفع کنید، برای این گزینه System Restore را باز کنید تا این سیستم به دنبال آخرین وضعیت سالم از ویندوز شما بگردد و آن را برای شما باز کند، یا این که می توانید بازیابی سیستم را از یک فایل disk image انجام دهید. البته کاربران حرفه ای تر ممکن است کمی حرفه ای تر عمل کنند و به جای این گزینه ها از کدنویسی Command prompt استفاده کنند.
امروزه اکثر افراد برای داشتن DVD ها خود را به زحمت نمی اندازند، پس این که شما یک دی وی دی برای نصب در دست داشته باشید امری بعید است. پس شروع می کنیم، اولین کار این است که وضعیت مورد نظر را به خوبی بشناسیم و مشکل را برطرف کنیم. با جستجو کردن عبارت “recovery” در جعبه جستجوی کورتانا شروع کنید، سپس گزینه “Create a recovery drive” را انتخاب نمایید. این فرآیند از شما می خواهد یک نسخه پشتیبان از فایل های سیستمی خود را بر روی این درایو بازیابی قرار دهید تا بتوانید از طریق آن در صورت خرابی ویندوز، مجدداً فایل ها را بر روی سیستم کپی کرده و مشکل ویندوز را برطرف کنید-برای این کار نیاز به یک حافظه فلش با ظرفیت ۸GB خواهید داشت. یا یک راه دیگر این است که تیک مربوط به گزینه
“Back up system files to the recovery drive”
را غیرفعال کنید، و درعوض با همان گزینه های ابتدایی تعمیرات ویندوز کار کنید-در این مورد شما تنها به یک حافظه فلش با ظرفیت ۵۱۲MB نیاز خواهید داشت، و باید توجه داشته باشید که اگر این روش را انتخاب کنید، دیگر قادر به نصب مجدد ویندوز نخواهید بود.
توجه: اگر قصد ایجاد کردن یک دی وی دی قابل بوت را دارید، پس به ابزاری به نام Media Creation Tool نیاز خواهید داشت و این ابزار را می توانید از طریق آدرس
www.microsoft.com/software-download/windows10
دانلود کنید، همچنین می توانید در زمان ساخت فایل های چندرسانه ای برای استفاده کردن بر روی PC دیگر، پسوند ISO را انتخاب کنید و برای رایت کردن این فایل ها بر روی این دی وی دی، از گزینه “Burn disc image” استفاده کنید.
از این جا، اگر ویندوز قادر به بوت شدن نباشد، شما باید به تنظمات مربوط به Boot در قسمت BIOS سیستم خود رفته و گزینه First Boot را بر روی دی وی دی قرار دهید تا بتواند با شروع به کار ویندوز، از فایل های آن استفاده کند، توجه داشته باشید که اگر دو گزینه “USB” و “UEFI” در مقابل شما قرار داده شد، گزینه “UEFI” را انتخاب نمایید. از این جا، می توانید این مراحل را دنبال کنید تا شاید بتوانید PC خود را احیا کنید. اگر همه مراحل انجام کار با شکست مواجه شدند، باید ویندوز را از اول نصب کنید.

 

ترفندهای حرفه‌ای
این ابزار تعمیر ویندوز بسیار مفید و خوب است، اما زمان هایی وجود دارد که این ابزار نمی تواند به شما کمک کند. برای مثال، نمی تواند بدافزارهای موجود در سیستم و درایوهای شما را از بین ببرد، همچنین شما قبل از فرمت کردن درایو، و شروع از پله اول، قادر به کپی کردن فایل های مربوط به یک ویندوز به هم ریخته، با استفاده از این ابزار نخواهید بود. اگر می خواهید در مقابل این دو مشکل احتمالی از خود محافظت کنید، پس باید این ابزار را با استفاده از چیز دیگری تکمیل کنید.
بسیاری از کمپانی های سازنده برنامه های ضدبدافزارها یک راه حل دیسک بازیابی را به ما پیشنهاد می کنند که تخصص در ریشه یابی کردن بدافزارها دارند- پس اگر علاقه ای به یاد گرفتن بیشتر در این زمینه دارید، و علاقه ای به استفاده از گزینه Live CD در این مقاله ندارید، تصویر مقابل را مشاهده کنید که جزئیاتی از آن را برای شما باز کرده است. در عین حال، دیسک بازیابی دوم ما کمی پیشرفته تر از روش دیسک نصب ویندوز عمل می کند. برنامه  Lazesoft Recovery Suite Home Edition  رایگان است (البته برای استفاده های غیرتجاری رایگان است)، پس با دانلود و نصب کردن این نرم افزار از سایت
www.lazesoft.com/lazesoft-recovery-suite-free.html
کار خود را شروع کنید.
نرم افزار Lazesoft Recovery Suite در بردارنده چهار مولفه اصلی در خود می باشد، که هر چهار مولفه را می توان به صورت مستقیم از ویندوز (حتی در حالت Safe mode) اجرا کرد. البته، ما علاقه مند به ایجاد کردن بوت چندرسانه‌ای بازیابی بودیم، پس بعد از باز کردن این برنامه، بر روی لینک “Burn CD/USB Disk” کلیک کردیم. از شما درخواست می شود تا نسخه موردنظر ویندوز را مشخص کنید-اگر از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنید این گزینه را بر روی مقدار پیش فرض آن یعنی “Do NOT Specify” رها کنید، سپس بر روی “Next” کلیک کنید. فایل چندرسانه ای مدنظر خود یعنی یکی از گزینه های CD/DVD، USB، یا فایل ISO را انتخاب کرده و بر روی گزینه “Start” کلیک کنید. زمانی که این فایل ایجاد شد، به جعبه روی این صفحه سری بزنید تا بدانید که نرم افزار Lazesoft چه مشکلاتی را می تواند پیدا و برطرف کند.

 

به سمت جلو و به سمت بالا
نرم افزار Lazesoft Recovery Suite در مواردی که قادر به برطرف کردن مشکلات شما باشد ارزش استفاده کردن را دارد و با چند کلیک ساده مشکل را حل می کند، اما اگر نتواند مشکل را برطرف کند چه کنیم؟ در یک دنیای ایده آل، شما قادر خواهید بود به یک محیط ویندوز کامل تر، محیطی شبیه به ویندوز است، وارد شوید- محیطی که دارای موارد مشابه با ویندوز و رابط مشابه با آن است، البته به شما اجازه دسترسی داشتن به دامنه وسیعتری از ابزارها، دسترسی کامل به اینترنت (برای جستجو کردن در مورد پیام های خطا به صورت آنلاین جهت برطرف کردن مشکلات) و خیلی از دسترسی های مفید دیگر را می دهد.
خبر خوب این است که همه این موارد امکان پذیر هستند-کمپانی مایکروسافت یک نسخه تخصصی از ویندوز را به نام Windows PE که PE مخففی برای عبارت “Pre-installation Environment” به معنی محیطی که قبل از نصب ویندوز در اختیار ما قرار می دهد، طراحی کرده است. این نسخه به گونه ای طراحی شده است که از هر درگاهی اعم از USB، DVD، CD، و فایل ISO به صورت مستقیم قابل اجرا کردن است، و متخصصان زیادی در این زمینه سال ها بر روی آن کار کرده اند تا بتوانند بهترین خدمات دنیا را در قالب این برنامه به کاربران خود ارائه دهند-اگر به یاد داشته باشید برنامه های مشابهی از این نسخه به نام های Bart PE (برای ویندوز ایکس پی) و AOMEI PE Builder (برای ویندوز ۷ و ۸ اما نه برای ویندوزهای ۸ و ۱۰) قبلاً در بازار وجود داشتند.
یکی از موفق ترین ابزارهای PE ابزاری به نام WinBuilder است، یک نسخه مشابه از این ابزار که مطابق با رابط کاربری دوست داشتنی ویندوز ۱۰ ساخته شده است تحت نام ابزار Win10PESE ساخته شده و به بازار راه پیدا کرده است. این یک ابزار انعطاف پذیر در بین ابزارهای بازیابی اطلاعات است که در صورت نیاز به شما اجازه می دهد تا برنامه ها و ابزارهای دیگر را نیز بر روی سیستم خود استفاده کنید، و همچنین می توانید آن را بر روی یک درایو USB یا DVD رایت کنید که البته ظرفیت مورد نیاز برای این رایت باید بیشتر از ۱GB باشد.

دیسک بازیابی مختص خودتان را ایجاد کنید
ابتدا به آدرس
http://win10se.cwcodes.net/Compressed
رفته و از آن دیدن کنید، و بر روی لینک زیر ستون “Package” کلیک کنید تا به این طریق این ابزار recovery builder را با فرمت zip بر روی هارد درایو خود ذخیره کنید. بعد از دانلود شدن، بر روی این فایل zip راست کلیک کنید و گزینه “Extract All” را بزنید تا پوشه ای به نام “Win10PE_SE_<data>” باز شود (نام <data> اشاره به این دارد که این جدیدترین نسخه از این ابزار است)، در این پوشه بر روی
“BuilderSE.exe”
دوبار کلیک کنید تا برنامه باز شود. صفحه اصلی برنامه WinBuilder تمامی گام های اولیه را که مورد نیاز شما هستند در خود دارد.
یکی از این گام ها این است که به این برنامه اجازه دسترسی به درگاه نصب ویندوز ۱۰ را بدهید-متاسفانه، درایو بازیابی شما (یا دیسکی که توسط ابزار Media Creation Tool ایجاد کرده اید) در این گام ها وجود ندارد. در عوض، بر روی لینک
“Microsoft Windows and Office ISO Download Tool”
در برنامه WinBuilder کلیک کنید تا به ابزاری دسترسی داشته باشید که فایل ویندوز ۱۰ را پسوند ISO برای شما دانلود می کند. زمانی که این فایل دانلود شد، برنامه را باز کنید، “Windows10” را انتخاب کنید، سپس بعد از کلیک کردن بر روی “Confirm” لینک
“Windows 10 Home/Pro”
را از منوی آبشاری موجود انتخاب کنید. زبان موردنظر خود را انتخاب کنید، و مجدداً بر روی “Confirm” کلیک کنید، سپس مطابق با نسخه ای که دانلود کرده اید چه ۳۲-bit یا ۶۴-bit را انتخاب نمایید (اگر از نسخه ویندوز خود اطمینان ندارید گزینه Windows Pause/Break را انتخاب کنید).
سپس، بر روی فایل ISO دوبار کلیک کنید تا به ویندوز اجازه دهد که به عنوان یک درایو مجازی CD/DVD باز شود (بعد از باز شدن در File Explorer نمایان خواهد شد). حال به ابزار Win10PESE برگردید، و بر روی دکمه “Source” کلیک کنید. برای انتخاب درایو دیسک مجازی، بر روی علامت پوشه در زیر “Source Directory” کلیک کنید.
در پنل سمت چپ این برنامه، تعدادی از پوشه ها را می بینید که قابل گسترش دادن هستند، و زمانی که از کشوی کناری هر پوشه، آنها را گشترس می دهید تعدادی از تنظیمات جدید برای شما باز خواهند. اگر عجله دارید، می توانید از همه آن ها چشم پوشی کنید تا یک فایل ISO ابتدایی، و البته نامناسب بسازید- برای این کار کافی است فقط بر روی دکمه Play کلیک کنید و بنشینید و منتظر بمانید تا این دیسک ایجاد شود. بعد از کامل شدن این مرحله، در درون پوشه
Win10PE_SE_<data>\ISO
نگاه کنید و به دنبال یک فایل ISO بگردید که می توان آن را بر روی یک دیسک رایت کرد. این کار را می توانید با راست کلیک کردن بر روی این فایل، و انتخاب گزینه “Burn disc image” انجام دهید.
با این حال، اگر شما یک درایو بازیابی قابل بوت USB می سازید، پس باید کمی وقت صرف کنید و بخش “WriteMedia” را به خوبی بررسی کنید. سازنده سیستم خود را چک کنید، اگر PC شما دارای سیستم عامل ۶۴-bit UEFI است، جعبه
“Copy to USB”
را انتخاب کنید. اگر سیستم عامل شما از نوع دیگری است گزینه
“Copy to USB-Device BCD Bootloader”
را انتخاب کرده و برای این که از بالا آمدن ویندوز مطمئن باشید تیک مربوط به گزینه “Add Grub-EFI (x64 UEFI inly)”
را فعال کنید. در زیر گزینه
“Please select the root directory of your USB-Device”
بر روی علامت پوشه کلیک کنید تا درایو مناسب و موردنظر خود را انتخاب کنید و سپس بر روی “Copy to USB” کلیک کنید تا درایو بازیابی شما با استفاده از فایل ISO که به تازگی ایجاد کرده اید ساخته شود.

 

درایو ساخته شده را آزمایش کنید
حال، به همان روشی که بوت خود را از دو گزینه بازیابی قبلی در این مقاله انجام داده اید، در این جا نیز سیستم را از این درایو ساخته شده بوت کنید تا از درست کار کردن آن مطمئن شوید. در این جا یک منو ظاهر می شود- برای بوت شدن و رفتن به محیط بازیابی خود گزینه “Win10PESE” را انتخاب کنید. زمانی که محیط مربوط به دسکتاپ بالا آمد، از شما خواسته می شود تا نوع شبکه اتصال خود را انتخاب کنید، البته در صورتی که شبکه ای یافت شده باشد-بعد از یک وقفه ۵ ثانیه ای در این جا، به صورت خودکار گزینه DHCP انتخاب خواهد شد.
در این جا خواهید دید که به یک محیط واقعی ویندوز ۱۰ بسیار نزدیک شده اید، البته این محیط جدید کمی کلاسیک تر بوده و شکل و شمایل قدیمی تری نسبت به ویندوز اصلی شما دارد. در این محیط میانبرهای مناسبی را برای File Explorer، Command prompt و PENetwork در هر دو قسمت نوار وظیفه (Taskbar) و دسکتاپ مشاهده خواهید کرد-همچنین یک میانبر برای Firefox وجود دارد که امکان دسترسی به وب را به شما می دهد، و گزینه PENetwork تنها مدیر شبکه را برای شما باز می کند، که در یک محیط معمولی ویندوز از طریق ناحیه Notification در مقابل دیگر تنظیماتی مانند تنظیم میزان رزولوشن و غیره، قرار گرفته بود. (توجه داشته باشید که این قابلیت بر روی سیستم های UEFI به خوبی کار نمی کند-احتمالاً در این سیستم ها تنها دارای دو انتخاب ۱۹۲۰*۱۰۸۰ و ۱۰۲۴*۷۶۸ برای رزولوشن صفحه نمایش خود خواهید بود.)
بر روی دکمه “Start” کلیک کنید و گزینه “All Programs” را انتخاب کرده تا ببینید که چه ابزارها و واحدهایی در Win10PESE قرار گرفته اند-میانبرهای مربوط به Control Panel و system management نیز در این محیط موجود هستند، همچنین تعدادی از برنامه های مفید مرتبط با فایل مانند ۷-Zip، BootICE (برای مدیریت کردن مدیر بوت)، یک نمایشگر PDF، و برخی ابزارهای مفید سیستم از جمله Remote Regedit (برای اعمال تغییرات در رجیستری در مواردی که مشکل بوت شدن سیستم شما ناشی از این قسمت باشد)، و دسترسی به گزینه های System Recovery که در ویندوز هم وجود داشتند، در این محیط شبیه سازی شده وجود دارند.
این ابزارها بسیار کمک کننده و مفید هستند، اما ممکن است شما علاقه مند به استفاده از ابزارها و برنامه های دیگری باشید یا شاید حتی علاقه مند به اجرای یک نرم افزار خاص مانند یک نرم افزار واژه پرداز در این محیط باشید، و در عین حال سعی کنید که مشکل بوت سیستم را نیز برطرف کنید. خبر خوب این است که محیط Win10PESE می تواند برخی از برنامه های خارج از خودش را نیز پشتیبانی کند.
به این دلیل از کلمه «برخی» استفاده کردیم که در این محیط شما تنها قادر به اجرا کردن برنامه هایی هستید که دارای نسخه پورتابل باشند و مستقیماً از درون پوشه اجرا شوند. شما می توانید این برنامه ها را از اینترنت دانلود کنید-ولی اگر قصد دارید این برنامه ها را نگه دارید و بعداً هم از آن ها استفاده کنید، آن ها را از مسیر پیش فرض یعنی پوشه Downloads به یک درایو دیگر منتقل کنید- زیرا این پوشه در این محیط در آدرس X:\Users\Default قرار دارد و باید دقت کنید که درایو “X” یک درایو پاک شدنی است و با خاموش و روشن شدن سیستم از بین می رود.

 

ابزارهای موردعلاقه خود را انتخاب کنید
خوشبختانه، تعدادی از ابزارها به عنوان انتخاب هایی برای شما وجود دارند که شاید شما بخواهید از آن ها در مجموعه ابزارها و برنامه های خود استفاده کنید. شما می توانید برنامه های پرتابل خود را در درایو دیگری مانند USB flash ذخیره کنید یا اینکه آن ها را از طریق اینترنت به اشتراک بگذارید. و البته هر زمان که نیاز بود می توانید از طریق محیط Windows PE به این برنامه ها دسترسی داشته باشید.
یک راه حل بهتر، و روشی که برنامه های شما را به صورت مستقیم به درایو بازیابی شما (که میانبر آن در منوی Start قرار دارد) منتقل می کند، این است که گزینه “Add apps to your drive” را از سمت راست دنبال کنید. همچنین مدت زمانی را صرف کنید تا گزینه هایی دیگری را که توسط Win10PESE ارائه شده اند، بررسی کنید. بخش های مختلف این ابزار ساخت دیسک را بررسی کنید. برای مثال، عبارت “Shell” را گسترش دهید تا بتوانید در آن منوی Start را تغییر دهید و ظاهر آن ها خودتان پیکربندی کنید. گزینه “Components” را گسترش دهید تا بتوانید ابزارها و برنامه های کمکی ویندوز را به دلخواه خود انتخاب کنید تا مثلاً بتوانید از این طریق .NET Framework را اضافه کنید تا دامنه وسیع تری از برنامه ها را بر روی سیستم نصب کنید.

اگر شما دارای یک ماشین مجازی ویندوز مانند
VirtualBox (www.virtualbox.org)
هستید، از آن برای تست کردن درایو بازیابی ساخته شده خود استفاده کنید- ابزار “VirtualTest” را باز کنید و گزینه “VirtualBoxEmulation” را برای اختصاص دادن این ماشین برای تست کردن فایل ISO ، انتخاب کنید. این یک راه بسیار عالی برای این است که بدانید ترفندهای شما درست کار می کنند یا نه، و برای این تست کردن مجبور نیستید چندین بار بوت را انجام دهید. اما به یاد داشته باشید که دیسک نهایی خود یا درایوی را که بر روی PC خود ایجاد کرده اید، حتماً تست کنید که از کار کردن آن مطابق رضایت خود مطمئن شوید.

 

مشکلات PC خود را پیدا کنید
حال دیسک های بازیابی شما ایجاد شده‌اند، و منتظر زمانی هستند که به آن ها نیاز داشته باشید. اکنون PC شما از بوت شدن امتناع می کند، و دیسک های بازیابی شما هم پاک شده اند. حالا چه کاری انجام دهیم؟ ابتدا ما توصیه می کنیم که یک نسخه پشتیبان با فرمت image از پارتیشن‌های سیستم خود تهیه کنید و سپس شروع به تلاش کردن برای برطرف کردن مشکلات کنید. از برنامه Lazesoft برای این کار استفاده کنید، مگر اینکه شما دارای یک دیسک بوت اضطراری در ابزار ایمیج گیری (مانند Macrium Reflect) سیستم خود باشید، در این مورد می توانید از این ابزار استفاده کنید.
با داشتن فرمت ایمیج از این درایو می توانید شروع به برطرف کردن مشکلات خود کنید. با دیسک نصبی ویندوز خود کار را شروع کنید، تا ابزار Automatic Repair تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات ویندوز انجام دهد. اگر مشکل ادامه پیدا کرد، به تک تک پیام های خطایی که نمایش داده می شوند، به دقت توجه کنید، و سپس به مولفه Windows Recovery موجود در نرم افزار Lazesoft برگردید. اگر ابزار fix-it در نرم افزار Lazesoft هم قادر به برطرف کردن مشکل ویندوز شما نبود، یک دیسک Win10PESE را تهیه کنید. از این دیسک بوت را انجام دهید، سپس از ابزارهای آماده ای مانند Remote Regedit برای برطرف کردن مشکلات مشخص شما استفاده کنید. اتصال به اینترنت خود را فراموش نکنید- از مرورگر Firefox برای گشتن به دنبال راه حل هایی برای برطرف کردن پیام های خطا استفاده کنید، همچنین نرم افزارهای مورد نیاز احتمالی خود را که در دیسک قرار ندارد، نیز از طریق اینترنت دانلود کنید. این کار زمانی به شدت مفید است که شما با بدافزارها مبارزه می کنید- شما می توانید از این طریق ابزارهای حذف کردن مشخصی را دانلود کنید، یا از ابزارهای اسکن کردن پرتابل آنتی ویروس خود استفاده کنید، تا درنهایت همه این کارها منجر به برطرف شدن مشکل ویندوز شما شوند. 

1 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text