img

معرفی بهترین نرم‌افزارهای کاربردی رایگان…

/
/
/

معرفی نرم افزارهایی که امنیت کامپیوتر شما را حفظ و شما را سرگرم می کند. گزیده ای از ۹ ابزار برای اینکه امنیت کامپیوتر خود را در مقابل تهدیدها بالا ببرید و سرانجام، با گلچینی از اپلیکیشن‌های رسانه ای و سرگرمی روبه رو می‌شویم. لذت ببرید!

 

نرم‌افزارهای امنیتی…

AdwCleaner
AdwCleaner قبل از اینکه توسط Malwarebyteها بلعیده شود ابزار محبوبی بود و به دلیل: شباهت داشتن به ابزار حذف کننده، اگر ابزارهای تبلیغاتی مزاحم سیستم شما را به چنگ بگیرند یک راه سریع برای چک کردن است.
وقتی قسمتی از نرم افزار را دانلود می‌کنید اسپشیالیسم ویژه آن یک چیز بی فایده است که نصب می‌شود: نوار ابزارهای مرورگر و برنامه‌های اضافی ناخواسته. استفاده ازآن آسان است اما، چون به همراه RogueKiller می‌باشد، از آنچه با اطلاعات می‌کند باعث تعجب شما می‌شود.

Avast Free Antivirus
شاید رایگان باشد اما، در بیشتر تست‌های جدید، Avast ریتینگ حفاظتی ۱۰۰% کاملی در برابر حمله‌های «صفر-روز» که قبلا هرگز دیده نشده دارد و یک ریتینگ ۸/۹۹% در برابر تهدیدهای گسترده دارد. این مسئله چندین نقطه پیش روی ابزار مدافع ساخت ویندوز دارد و هم تراز با انواع Bitdefender و Kaspersky است.
طراحی نسبتا خیره کننده Avast بعنوان برگ برنده ای ست. مانند همه محصولات محافظت کننده، شما را تشویق به ارتقا دادن با اشتراک پولی می‌کند، اما مقدار آن کمتر از رقبایش چون AVG و Avira است. هنگامی که هشدارهای ناخواسته را خاموش کردید و یاد گرفتید کدام دکمه‌ها در رابط کاربری آگهی‌ها را باز می‌کند، دیگر اذیت نخواهید شد.
آنتی ویروس رایگان Avast همچنین با مرورگر Avast’sSafeZone همراه می‌باشد، مشتقی از کروم که برای محافظت شما از دزدی و جاسوسی طراحی شده است. آن حاوی یک بلاک کننده تبلیغات، یک مدیریت کننده پسورد و یک دانلود کننده ویدئو می‌باشد که شما می‌توانید برای ذخیره رسانه از یوتوپ، فیسبوک و دیگر سایتها از آن استفاده کنید.

Junkware Removal Tool
ابزار Junkware Removal با حجم ۶/۱ مگابایتی بقدری کوچک است که بیشتر مردم بعنوان JRT بسادگی به آن رجوع می‌کنند. دکمه اینتر را بزنید و بسرعت ویندوز را برای ویروس malware و چیزهایی مانند اضافیات و PUP‌ها -یعنی برنامه‌های ناخواسته اسکن می‌کند. ابزار کوچک بسیار خارق العاده ای ست.

Keepas
نیاز دارید که برای هر چیزی پسورد اختصاص دهید واین نیازمند این است که از نظر من حداقل ۲۵ حرف داشته باشد، پیچیده باشد و تصادفی باشد. مغز شما نمیتواند آن را اداره کند؛ یک مدیر پسورد می‌تواند. آنچه باعث سرباز زدن بعضی مردم می‌شود هزینه اشتراک سالانه است و نگرانی درباره امنیت پسورد دیتابیس در cloud می‌باشد. بنابراین از یک نوع رایگان که cloud را برای ذخیره دیتابیس محلی میگذراند استفاده کنید. با این اوصاف، چیزی بهتر از Keepas وجود ندارد.من نرم افزار رمزگذاری شده دیتابیس Keepas را روی یک USB stick سخت افزار رمز گذاری شده نگه داری می‌کنم، که لایه‌های امنیتی را دو برابر می‌کند. من به این با استفاده از برنامه رایگان KeePass2 Android در گوشی هوشمند خودم دسترسی دارم، که نیاز به اثر انگشت برای روشن کردن و دسترسی دوباره به اپلیکیشن دارد. این لایه‌های امنیتی اضافه می‌شوند. Keepas استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) را با SHA-256hash پشتیبانی می‌کند. این دیتابیس کامل را رمزگذاری می‌کند، نه فقط زمینه‌های پسورد، بلکه در بر گیرنده هر یادداشتی می‌باشد.
چه مزیت بزرگ دیگری در ارتباط با KeePass وجود دارد؟ خوب، این مولتی پلت فرم شامل ویندوز, Linux,iOS ،macOS و اندروید است. یک ژنراتور رمز عبور موجود در بسته وجود دارد و عملکرد واردات بسیاری از محصولات رقابتی را به شرم وا میدارد. در حالت اتوماتیک در مرورگر به طور پیش فرض وجود ندارد، اما افزونه‌های شخص ثالث در دسترس هستند. گزینه‌های پیکربندی آن بسیار زیاد است، اما خوانندگان PC Pro هیچ مشکلی با آنها ندارند.

F-Secure Rescue CD
این ابزار اساسا توسط متخصص تعمیر کامپیوتر آنتونی دالینگ در شماره ۲۶۱پیشنهاد شد: بعنوان منبعی ست که او اغلب با یک کامپیوتر غیرفعال به آن مراجعه می‌کرد. برخلاف نامش، می‌تواند در CD یا USB درایو نصب شود. اساسا یک نرم افزار ضد ویروس است و در هنگام بوت شدن از درایو شما به یک محیط متنی ساده متصل می‌شوید. از آنجا، شما برای بدافزار اسکن می‌شوید و سپس آن را حذف می‌کنید. در برخی موارد اگر فایل‌های ضروری سیستم را تغییر نام دهد استفاده از F-Secure می‌تواند نصب شما را با مشکل مواجه کند – به طوری که آن بیشتر یک دژکوب از بین برنده بدافزار است تا اینکه کاربرپسند باشد.

RogueKiller
اگر شما نگران این هستید که چیزی ممکن است دزدکی وارد سیستم شما شود، RogueKiller انتخاب اول است. مانند یک تمام کننده در ویندوز بشمار می‌آید، آن را شکار می‌کند و طیف گسترده ای از نرم افزارهای مخرب را از جمله کیت‌های ریشه حذف می‌کند. دقیق تر از ابزار حذف Junkware می‌باشد، اما این بدان معنی است که در مورد درایو سیستم ۲۵۶GB تقریبا یک ساعت طول می‌کشد تا کار کند. کمی جای ترس هست. پس فایلهایی را که پرچم گذاری نموده قبل از اینکه حذف کنید چک کنید (bleepingcomputer.com منبع بسیارخوبی است اگر بخواهید ببینید که آیا یک فایل ارزش نگه دارد یا نه؛ در لینک pcpro.link/273bleep این را چک کنید، آیا من آلوده شده‌ام؟

VeraCrypt
اگرچه VeraCrypt یک ابزار رمز گذار عالی است، یک مشکل نسبتا آزار دهنده دارد: این فقط برای افرادی است که نسخه Pro یا Enterprise ویندوز را اجرا می‌کنند (Ultimate و Enterprise در صورتیکه ویندوز۷ باشد). منبع باز و رایگان VeraCrypt به خلیج راه یافت و به اختیار بسته بندی شد. اگر مورد دیگری نباشد شما باید حالت رمزگذاری تمام دیسک آن را مد نظر قرار دهید. اگر شما فقط بخواهید فولدری را رمزبدهید، فایل یا بخشی را، پس گزینه هایی وجود دارد که فقط این کار را انجام میدهد. اگر سرفصل‌های اخیر شما را به آستانه ترس شدید سوق می‌هند، بنابراین می‌توانید یک ویندوز ساختگی بسازید و حجمی را که در برگیرنده ویندوز واقعی تان است را کاملا پنهان کنید.خبر خوب آخر اینکه VeraCrypt کار شما را کند نخواهد کرد (شما می‌توانید حتی به استفاده از ویندوز ادامه دهید درحالیکه دیسک شما رمزگذاری شده است)، به این معنی که دلیل خوبی وجود ندارد که این سطح از امنیت را که رایگان است به سیستم خود اضافه نکنید.

 

نرم‌افزارهای کاربردی و مفید…

Google Chrome
انتخاب مرورگرها مثل مد شخصی است، اما دلایل زیادی وجود دارد که چرا کروم و قطعا کل جهان به عنوان مرورگر پیش فرض هنوز از آن استفاده می‌کنند. همگام سازی سیستم عامل‌های مختلف شاید جذابیت اصلی آن باشد، با پسورد یکپارچه که بین اندروید مرورگرهای و ویندوز تقسیم می‌شود و توانایی برداشتن نوار(tab)هایی که در دیگر وسایل باز می‌ماند. آیا شانسی برای اتمام خواندن آن خبر مهم در اداره ندارید؟ با کروم، شما می‌توانید به آسانی آن را در قطاری که راهی منزل هستید با استفاده از گوشی هوشمند خود بخوانید. قدرت مطلق کروم به آن کمک می‌کند که بهترین کتابخانه نسبت به هر مرورگری باشد.
Pushbullet، Wikiwand و SocialFixer از آن دست هستند که شما را تشویق به نصب آن می‌کنیم. کروم خودش از ابتدای ورود به تجارت خودش را ستایش کرده، حالا تقریبا بعد از گذشت یک دهه، معروفیتش بعنوان یک منبع انحصاری بسیار بالا رفته است.
این واقعیت که رقبای آینده مانند Vivaldi موتور کروم را انتخاب می‌کنند، نشان می‌دهد که تکنولوژی مرورگر گوگل به عنوان یک استاندارد صنعتی شناخته شده است.

LibreOffice
Libre Office به مراتب بیشتر از یک جایگزین رایگان برای افرادی است که به دنبال مایکروسافت آفیس نیستند. یک مجموعه مناسب و معقول است. حالا در ورژن ۳/۵، نرم افزار شامل لیست علاقمندیهای قدیمی نویسنده (برای پردازش کلمه)، Calc (صفحه گستر) و نشان (نمایشات)، همچنین رسم کردن(طراحی)، مبنا (پایگاه داده ها) و ریاضی (برای Surprise quelle و ریاضیات) می‌باشد. جدای از ظاهر کمی کارتونی آیکون ها، کمی می‌شود suite را از پیشنهادات مایکروسافت تشخیص داد. این قابلیت را، با ابزارهای قدرتمندی برای بهبود ظاهرسند شما گسترش می‌دهد، صفحه گسترده خود را تیک بزنید و مطمئن شوید که ارائه‌های شما تحت تأثیر قرار می‌دهد.
یکی از ویژگی‌های مورد علاقه ما، گوشی هوشمند است با عملکرد AutoCorrect است که به کلمات تایپ شده قبلی متصل است تا بعد از سه حرف پیشنهادی به شما بدهد. سازگاری نیز خوب است. برای مثال شما می‌توانید سند یک نویسنده را به عنوان یک مایکروسافت WordDOCX یا فایل XML ذخیره کنید مانند RTF، TXT و فرمت استاندارد OpenDocument.

 

ابزارهای برنامه‌نویسی رایگان و محبوب

میتوانید تصور کنید که چقدر یک شرکت نرم‌افزاری بزرگ شما را برای یک سیستم توسعه کدینگ مسئول می‌داند که زبانهای برنامه ریزی پشتیبانی شده

مانند C#، Visual basic،F#، C++، HTML، JavaScript، TypeScript و Python و به شما این اجازه را می‌دهد که کد خودتان را به ویندوز، اندروید، ios یا سرورهای وب گسترش دهید؟ چنین ابزاری بنظر گران می‌رسد، اینطور نیست؟ خب، همانطور که احتمالا حدس زده اید این نرم افزار رایگان است و نرم افزاری که من در موردش صحبت می‌کنم Visual Studio Community از مایکروسافت است (visualstudio.com/vs/community).
آن یک پلت فرم بزرگ است، و برای بسیاری از برنامه نویسان هر چیزی که نیاز دارید را بدون نیاز به پرداخت برای نسخه پولی ویژوال استودیو فراهم می‌کند. به اشتراک گذاشتن یک نام ، نگاه و احساس مشابه، نه بیشتر از آن – کد ویژوال استودیو وجود دارد (code.visualstudio.com). در مقایسه با دیگر پیشنهادات ویژوال استودیو این یک ابزار یادگیری است. کند نشدن آن بخصوص برای تیمهای کوچک و گروههای تک نفره مزیت بشمار می‌آید. من متوجه شدم که حرکت برگشت سریع آن می‌تواند پیشرفت بزرگی باشد.
همچنین دارای ویژگی‌های ویرایش کد کامل عالی، تکمیل کد و پشتیبانی از رنگ برای تقریبا هر زبان، اشکال زدایی و کنترل نسخه از طریق پشتیبانی بوده و همچنین GIT را ارائه می‌دهد. اما بهترین چیز در مورد ویژوال استودیو کد این است که برای لینوکس و مک، و همچنین ویندوز قابل دسترسی ست. ابزار رایگان بعدی من شامل کم کم بیرون رفتن از جعبه است. من نام Raspberry Pi را انتخاب می‌کنم. خوب، سخت افزار خودش رایگان نیست (هر چند Pi Zero بسیار ارزان است، با فرض اینکه فریب خرده فروشان را نخورید )، اما اکوسیستم که آن را احاطه کرده است رایگان است. یک یا دو ابزار آن پولی هستند اما کمیابند.
رایجترین بسته Pi OS، یعنی Raspbian، همراه با پیش نصب نسخه‌های Python، C، C ++، Java، Scratch، Perl وRuby است. از طریق جادوی فرمان apt-get install»»، دنیای کاملی از نرم افزارها، ابزارها و کتابخانه‌ها را خواهید دید وclone git به شما اجازه دسترسی به کد GitHub را می‌دهد. Pi یک مقدمه عالی برای برنامه نویسی رایگان است. با توسعه دهنده وب، یک ابزار محبوب واقعی، CodePen است (codepen.io). این یک Playpen آنلاین است که شما می‌توانید آن را خارج از HTML، CSS و JavaScript مینی پروژه‌ها امتحان کنید ، و نتایج زنده را فورا ببینید. این برنامه در هر مرورگر وب اجرا می‌شود و می‌تواند راه سریع برای فشردن مواردی مانند نحوه کارکرد دکمه‌های ناوبری در یک وب سایت باشد. طرح‌های پرداخت شده قابل دسترسی موجود است، اما برای پروژه‌های کوچکتر، نسخه رایگان کاملا مناسب است.

یک ابزار رایگان برای توسعه دهندگان وب، PageSpeed Insights گوگل است.
این ابزار وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می‌کند، بطوریکه کاربران دسکتاپ و تلفن همراه آن را مشاهده می‌کنند، و پیشنهادات بهبود کد و تنظیمات را برای بارگذاری سایت سریع تر می‌کنند. وب سایت‌های سریعتر مردم را تشویق می‌کنند تا بیشتر بمانند. سایت‌های بارگذاری سریع تر نیز توسط موتورهای جستجو رتبه بندی شده اند. API ای وجود دارد که می‌توانید برای تست خودکار استفاده کنید، شاید آنها را به MS خود متصل کنید.

 

++Notepad
Notepad++ برای برنامه سازانی که سادگی را به IDE‌های کامل (محیط‌های یکپارچه توسعه) مانند VisualStudio ترجیح می‌دادند، درست شد. چیزی که در Windows›Notepad ساخته می‌شود، رابط کاربری کمی قدیمی و منو درهم ریخته است ، اما سرعتی دارد که از آن لذت خواهید برد.
برنامه نویسان بویژه از تکمیل کد، کد گذاری رنگ و تغییر دادن راحت زبان راضی هستند حتی غیر کدنویسان هم می‌توانند بعنوان راهی برای تند نویسی و تایپ بدون اشتباه از آن سود ببرند. همچنین یکی از بخشهای محبوب نرم افزار با منبع باز میباشد. با یک راه ارتباطی در پشت آن plugin‌های زیادی وجود دارد که یکی از مهمترین شکایات از نرم افزار مدیریت plugins است. چنین چیزی خیلی باعث ترس دیو پویسر(پیشنهاد دهنده این نرم افزار) نمی شود. او می‌گوید» من از Notepad++ بصورت روزانه برای همه نوع ویرایشی استفاده می‌کنم.این نرم افزار مملو از شکلهایی است که من برای ویرایش چه فایل‌های config و چه کد نویسی استفاده میکنم. برای من بعد از آفیس یک ثانیه ای نصب میشود.»

Opera
اپرا مدتها است که مرورگر جایگزین است، برای استفاده از زبان بومی مدرن. هرچند که ممکن است تغییراتی ایجاد کند (اپراتور اصلی در حال حاضر با یک مرورگر خود، Vivaldi تداخل دارد)، اپرا به نوآوری خود ادامه می‌دهد.
به عنوان مثال، این تنها مرورگر رایج اصلی است که با یک VPN داخلی ساخته شده است، چناچه قصد دارید از آن برای محدود کردن محدودیت‌های منطقه ای Netflix استفاده کنید، دوباره فکر کنید: سرویس جریان سازی پراکسی را پنهان کرده و جریان را در آزمایش‌های ما مسدود کرده است.
شاید حالت صرفه جویی در مصرف باتری اپرا مفید باشد. کابل اصلی را از لپ تاپ تان بیرون بکشید و مرورگر وارد یک حالت با قدرت کم می‌شود که جریان را با «کاهش فعالیت در نوارهای پس زمینه، جلوگیری از پلاگین‌ها و انیمیشن ها، تعویض زمانبندی‌های جاوا اسکریپت و تنظیم پارامترهای پخش ویدیو» بر اساس شرکت حفظ می‌کند.
این قضیه، همراه با ساخت موثر مسدود کننده تبلیغات، بنظر می‌رسد تاثیر خوبی داشته باشد. با همان پنج نوار باز شده، کروم حدود ۱ درصد از CPU و ۱۲۵ مگابایت از RAM ما را مصرف کرد، بر اساس مدیریت وظیفه ویندوز، در حالیکه اپرا به سختی در پردازنده نیاز به ۱۱۵ مگابایت داشت.

 

Tawk.to
در حقیقت جالب ترین پاسخ به خواست ما برای نرم افزار رایگان که مورد علاقه خوانندگان بود، تیم پارکینسون برنامه tawk.to را پیشنهاد کرد. این به شما امکان می‌دهد با بسیاری از راه‌های ارتباط با خوانندگان سایت ارتباط داشته باشید. تیم نوشت: «من به tawk.to علاقمندم چون به من فعالیت در وب سایت ام را نشان می‌دهد.» تاثیرات پستهای رسانه‌های اجتماعی یا بازاریابی مستقیم را به من نشان میدهد. شما می‌توانید چیزی را به توییتر ارسال کنید و در عرض چند ثانیه سر و صدای آن را بشنوید مانند حساب ثبت نقدی زمانی که افراد وبلاگ‌های شما را در سایت خود می‌بینند. شما همچنین می‌توانید مکانی که آنها هستند، صفحه ارجاع و صفحه ای که در آن هستند را ببینید.
« می‌توانید با آنها چت کنید یا آنها می‌توانند با شما چت زنده کنند. این برنامه دارای یک برنامه تلفن همراه نیز است، بنابراین می‌توانید تمام این موارد را از طریق تلفن همراه خود انجام دهید. همه آن از یک بخش ساده کد است که شما به سرصفحه پیج خودتان اضافه میکنید.»

 

ابزارهای چندرسانه‌ای و سرگرمی

Freemake Video Converter
جیک هریس گفت، «تمام خط نرم افزار Free Make ممتاز است، اما برای من، مفیدترین برنامه‌های کاربردی آن Free Make Video Converter است. من از آن برای مدت پنج سال استفاده کرده ام و راهی برای مدیریت تمام انواع فایل‌های ویدئویی در کامپیوتر من شده است.
نرم افزار Freemake می‌تواند با تقریبا هر فرمت فایل، و همچنین دانلود و تبدیل فیلم‌ها از مکان هایی مانند YouTube سر و کار داشته باشد. قابلیت‌های بسیار ساده ویرایش ویدئو مانند قابلیت برش، پیوستن و چرخش فیلم‌ها نیز هست. این نرم افزار به طور مداوم برای پشتیبانی از دستگاه‌های جدید به روز می‌شود، به این معنی که شما می‌توانید دستگاه مورد نظر خود را برای پخش ویدئو خود انتخاب کنید و به طور خودکار می‌داند کدام فرمت بهتر کار می‌کند. « برای من Free make Video Converter همه شکلهایی که یکبار از Hand Brake استفاده کرده بودم را تهیه کرده، درحالیکه یک خط اتصال کاربری ساده و تمیز را حفظ می‌کند.

Freemake Audio  Converter
این بسادگی خودش برای استفاده به این صورت است: یک فایل صوتی یا ویدئویی را انتخاب کنید و آن را تبدیل به MP3، WMA، WAV، FLAC، AAC، M4A یا OGG کنید.
سرعت آن نیز خوب است و تنها ۲۵ ثانیه طول می‌کشد تا یک آهنگ ۶٫۴ مگابایت M4A به MP3 اضافه شود که می‌تواند به طور مستقیم در VLC Media Player پخش شود (روبرو را ببینید). توجه داشته باشید که Freemake به شدت سعی کرد یک افزونه از نرم افزار Pro PC Cleaner را برای دانلود اضافه کند – بنابراین شما ممکن است بخواهید ابتدا Unchecky را نصب کنید (صفحه ۴۵ را ببینید). برای دادن آهنگ‌های قدیمی زندگی جدید در فرمت‌های مختلف، ایده آل است.

Kodi
Kodi شاید بحث بر انگیزترین انتخاب در این لیست باشد. پیشتر بعنوان رسانه XBMC شناخته می‌شد، Kodi ظاهرا یک مرکز سرگرمی رسانه ای است، اما در حال حاضر آن را به عنوان وسیله ای برای رسیدن به محتوای رقیب از طریق یک سری از افزونه‌ها به دست آورده است. ما به وجدان شما این اطمینان را می‌دهیم که آن مرزهای اخلاقی را از بین نمی برد. Kodi را می‌توان از طریق ویندوز استور نصب کرد، هرچند مراقب باشید که رابط ده فوت آن طوری طراحی شده است تا از راه دور مشاهده شود، بسیار شبیه EPG Sky است، بنابراین هر چیزی به نظر می‌رسد بسیار بزرگ است. راه اندازی آن می‌تواند کمی باعث ترس شود و نیاز به یادگیری چگونگی نصب add-ons برای استفاده بیشتر از kodi است.

Plex
اگر فقط بخواهید فایل ویدئویی عجیب را بازی کنید، VLC برای شما مناسب است (نگاه کنید به پایین). برای کسانی که جاه طلبی‌های بزرگتری دارند، Plexis راهش است. این یک سیستم کتابخانه رسانه ای کامل است که می‌تواند فیلم‌ها و موسیقی را در هر وسیله ای در خانه شما یا خارج از آن پخش کند. این بر اساس یک مدل مشتری / سرور ساخته شده است، بنابراین برای پیکربندی یک دستگاه در شبکه خانگی خود به عنوان یک سرور رسانه ای نیاز دارید. که آن ممکن است یک کامپیوتر یا مک باشد؛ به طور متناوب، می‌توانید Plexona Linux-based NAS را اجرا کنید- وب سایت را بررسی کنید تا مشخص شود کدام مارک‌ها پشتیبانی می‌شوند. هنگامی که این کار انجام می‌شود، سحر و جادو شروع می‌شود. Plex فایل‌های ویدئویی و موسیقی خود را اسکن می‌کند و بر اساس شناسایی نام فایل‌ها را اسکن می‌کند – آنها را به یک کتابخانه بصری غنی با تصاویر پیش نمایش، اطلاعات قسمت، زیرنویس‌ها و موارد دیگر سازماندهی می‌کند که همگی بطور اتوماتیک از منابع آنلاین رایگان پر می‌شوند.
سپس می‌توانید با استفاده از برنامه Plex client یا یک رابط وب هوشمند، رسانه‌ها را مرور و پخش کنید. دسترسی از راه دور را فعال کنید و می‌توانید به کتابخانه خود دسترسی داشته باشید حتی زمانی که در خارج از منزل هستید و اگر شما برای PlexPass اختیاری پرداخت می‌کنید می‌توانید آن را با دوستان و خانواده خود نیز باز کنید و با لیست‌های شخصی و محدودیت‌های شخصی خود آنها را باز کنید. آن شبیه Netflix شخصی خودتان و کاملا رایگان است.

Sonic Dash
آیا می‌خواهید بازی ساده، رنگارنگ و با یک حس قوی از نوستالژی را انتخاب کنید؟ پس، SonicDash بازی است مناسب برای شما. در حال حاضر در سال سوم خود در ویندوز، تصاویر و جهان خیره کننده اش باید لبخند بیاورد بر روی هر کسی که مشتاقانه جوجه تیغی آبی حلقه جمع کن سه گا را از سالهای دهه ۱۹۹۰ میلادی خود بیاد می‌آورد. اما SonicDash فقط برای طرفداران سرسخت نیست. فرمت خسته Temple Run طول می‌کشد و به خوبی با آن کار می‌کند و با محتویات اضافی یک فرض شلوغ را مطرح می‌کند. این به شکل شخصیتهای غیرقابل قفل شدن است (شامل Knuckles و Tails)، کمبوها، برق و «سطوح برجسته» که در آن شما می‌توانید حریف گوشتالوی دکتر اگمن را برعهده بگیرید. هر چند رایگان است، اما اشکالاتی نیز وجود دارد. اول، با دانش سطحی از تبلیغات است. اما اغلب آنها می‌توانند به سرعت بعد از چند ثانیه رها شوند. دوم حضور فراوان در خریدهای نرم افزاری است که می‌تواند با آن روبرو شود. با این وجود، Sonic Dash ایده آل برای هر فردی است که نیازمند یک شکست بیفکرانه است-فقط ما را سرزنش نکنید اگر هنوز دارید به مدت دوساعت آن را بازی می‌کنید…

 

VLC Media Player
VLC Media Player هنوز هم با اهداف مشابهی که در سال ۲۰۰۱ عرضه شد، به راحتی تقریبا هر فرمت صوتی و تصویری را به صورت رایگان پخش می‌کند. هنگامی که به عنوان پخش کننده رسانه پیش فرض خود تنظیم می‌کنید، آوردن VLC Media Player به زندگی یک فرایند راحت است: وارد دی وی دی شوید، بر روی یک فایل کلیک کنید، جریانی را انتخاب کنید یا وب کم خود را باز کنید و شروع کنید.
اگر شما در حال پخش یک ویدیو هستید، این نرم افزار دارای چندین ترفند کارآمد است، مانند تنظیم روی صفحه به عنوان وال پیپر، بنابراین می‌توانید مرور کردن ، بوک مارک‌های سفارشی، عکس‌های ضربه محکم و ناگهانی ذخیره شده و جلوه‌های بصری سرگرم کننده را ادامه دهید (مورد علاقه ما تنظیم Trippy «Psychedeli است). علاوه بر این، رابط کاملا قابل تنظیم است، به شما این امکان را می‌دهد که خلاص شوید، برای مثال، از دکمه حلقه یا زدن دکمه هنگام پخش یک آلبوم. علاوه بر این، کاربران قوی می‌توانند بیشتر مدلهای VLC Media Player را برای تبدیل دسته ای فایل‌های رسانه ای به فرمت‌های مختلف بسازند، که می‌تواند در کنار نرم افزار Freemake استفاده شود. اگر آن کافی نبود، توسعه دهندگان چیزهایی را مانند Cortanavoicecommands و LiveTiles برای کاربران ویندوز ۱۰ بیرون میدادند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text