img

کار با مایکروسافت Edge

/
/
/

به روز رسانی creator updates، ویژگی‌های جدید بسیاری را برای مرورگر Edge به ارمغان آورده‌اند. در این جا؛ چگونگی استفاده از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 

به روزرسانی Creators update ویندوز ۱۰، که بصورت رایگان برای تمامی کاربران ویندوز ۱۰ قابل دسترس است، مملوء از قابلیت‌ها و بهبودهای جدید در ابزارها و نرم افزارهای موجود در ویندوز می‌باشد.
همان گونه که از نامش پیداست، مایکروسافت روی تقویت جنبه‌های خلاق ویندوز ۱۰ تمرکز کرده است. یکی از مفیدترین برنامه‌های کاربردی در ویندوز ۱۰ که از این به روزرسانی‌ها نهایت بهره را برده، مرورگر وب Microsoft Edge است.
Edge با پیشرفت فوق العاده خود جایگزین اینترنت اکسپلورر شده و با قابلیت‌های جدید و توسعه‌های پیشرفته، باعث شده تا تجربیات بهتری از کار با آن فراهم شود.
در این مقاله به برخی از ویژگی‌های جدید که باعث بهبود و لذت کار با تب‌ها، مخصوصا زمانی که مشغول مرور چندین صفحه وب هستید، اشاره شده و حتی می‌توانید با استفاده از قابلیت افزودن افزونه‌های مختلف، Edge را قوی تر و تواناتر از چیزی که در حال حاضر است، نمائید.

 

مرحله به مرحله کار با مایکروسافت Edge
۱- اطمینان حاصل کنید که قابلیت به روزرسانی در سیستم شما فعال است.
ویژگی‌های مطرح شده در این راهنما تنها در صورتی قابل دسترس است که به روزرسانی ویندوز ۱۰ را دریافت و نصب کرده باشید. در بخش جعبه ی سرچ ویندوز ۱۰، از منوی استارت، عبارت windows update را تایپ کنید تا از فعال بودن به روز رسانی‌های ویندوز، مطمئن شوید. اگر قبلا بروزرسانی را انجام نداده‌اید، پیامی برای شما ظاهر می‌شود که به شما می‌گوید به روز رسانی ویندوز، فعال و آماده دریافت است. اگر هنوز به روز رسانی‌ها نصب نشده است، روی عبارت show me how Yes, کلیک کنید تا به صورت دستی آن را دانلود نمایید.

تب‌های بازدید شده در گذشته
اگر شما بخواهید تب هایی را بازیابی کنید که در گذشته از آن‌ها بازدید نموده اید، روی این دکمه کلیک کنید تا منویی برای نمایش تب‌ها ظاهر گردد.

 

کنار گذاشتن تب ها
وقتی که شما چندین تب ی باز دارید و می‌خواهید آن‌ها را ذخیره کنید روی دکمه ی set these tabs aside کلیک نمایید. این عملکرد، تب‌ها را بسته و آن‌ها را برای دفعه‌ی بعد ذخیره می‌کند.

تب ها
تب‌های باز در این جا ظاهر می‌گردد. روی هر کدام کلیک کنید تا وب سایت را ببینید. شما تنها با کلیک روی آیکون + یا با راست کلیک کردن روی لینک وب سایت، می‌توانید به آسانی تب‌های جدید را ایجاد کنید.

 

پیش نمایش تب ها
تصاویر کوچکی هستند که پیش نمایشی از تب‌های قبلا بازدید شده را در صفحه اصلی مرورگر برای شما نشان می‌دهند و بنابراین شما قادر هستید تا هر کدام از تب‌ها را که بخواهید بازیابی نمایید.

۲- باز کردن Edge
با اتمام نصب به روز رسانی‌ها، شما قادر هستید Edge را باز کرده و از آن استفاده نمائید. اگر در ابتدا، این مرورگر به صورت فقط یک آیکون، نشان داده شد نگران نشوید. مطمئن شوید که همه ی ویژگی‌های جدید به آن اضافه گشته و کارهای زیادی در پشت صحنه‌ی نصب نرم افزار انجام شده است.
خیالتان راحت باشد که هیچ کدام از بوک مارک ‌های شما، وب سایت‌های مورد علاقه یا تاریخچه ی مرورگر، در این ارتقا حذف نمی‌شود و هرچیزی دقیقاً به صورت همان آخرین بازدید شما باقی می‌ماند.

بازیابی تب‌ها
برای بازگشت تب هایی که قبلا بازدید کرده اید، روی این قسمت کلیک نمایید. تب‌ها در بخش‌های متفاوت مرورگر، گروه بندی شده‌اند.

تنظیمات و موارد بیشتر
برای راه‌اندازی Edge روی این قسمت کلیک کنید تا به همان شکلی که شما دوست دارید، کار کند. به عنوان مثال می‌توانید تنظیم کنید که هرگز محتوای فلش نمایش داده نشود.

 

– ساختن به روز رسانی ها
یک به روز رسانی قوی در ویندوز ۱۰ ؛ ویژگی‌های جدیدی از os را به ارمغان می‌آورد. این به روز رسانی شامل یک حالت بازی یا Game mode جدید می‌شوند که پشیبانی کورتونا و برخی از افزونه‌های جدید مرورگر Edge را بهبود می‌بخشند.

تب ها
علاوه بر باز کردن هر وب سایت، شما نیاز دارید که در یک پنجره ی جدید، تب هایی را مرور کنید و قادر خواهید بود که آن را به جای پنجره ی Edge موجود در پنجره سفارشی خود آن را بازیابی نمایید. این عملکرد کمتر دسک تاپ شما را به هم می‌ریزد و این به آن معنی است که شما قادر خواهید بود تا بین وب سایت‌ها ارتباط برقرار نموده و بین آن‌ها حرکت کنید.

 

فروشگاه ویندوز
یک فروشگاه آنلاین در ویندوز ۱۰که شما در آنجا می‌توانید برنامه‌های کاربردی، بازی ها، موسیقی، فیلم و کتاب‌های الکترونیکی را دانلود نمایید.

۳- ذخیره سازی تب‌ها برای مراجعه ی بعدی
اگر شما با بسیاری از تب ها، پنجره ی مرورگر خود را بسته اید، ممکن است تمایل داشته باشید که در مراجعه ی بعدی به سیستم، به این تب‌ها دسترسی یابید. یک ویژگی جدید در به روز رسانی‌ها امکان set these tabs aside است که این نیاز شما را برآورده می‌کند. در کنار ردیف تب هایی که در حال حاضر استفاده می‌کنید؛ روی این دکمه کلیک نمایید. همه تب‌ها بسته می‌شوند اما برای بازگشایی آن‌ها در زمان مراجعه ی مجدد، ذخیره خواهد گردید. این قابلیت، در زمان وب گردی، Edge را کمتر دچار به هم ریختگی می‌کند.

۴- بازیابی این تب ها
برای بازیابی هر کدام از تب هایی که پیش از این ذخیره کرده اید، Edge را باز کنید و روی آیکون Tabs you’ve set aside در گوشه ی بالا و سمت چپ مرورگر کلیک نمایید. اکنون شما همه تب هایی را که قبلاً مراجعه کرده اید را می‌توانید ببینید و آن‌ها را در بخش‌های متفاوت گروه بندی نمایید. با استفاده از این گزینه شما می‌توانید هر کدام از تب هایی را که برای بازیابی انتخاب کرده اید و یا گروهی از آ نها را به همان صورت آخرین مراجعه خود، بازیابی نمایید.

۵- تب‌های اصلی
ویژگی تب ی جدید Edge در این جا به پایان نمی‌رسد و این امر، مرهون ویژگی‌های مربوط به زبان پیش نمایش است. شما می‌توانید تصاویر کوچکی از تب‌های باز را ببینید که این امر یافتن تب ی مورد نظر را درون وب سایت مورد علاقه ی شما امکان پذیر می‌نماید.
برای انجام این کار روی آرایه ی show tab preview واقع در سمت راست تب جدید و سپس روی تصاویر کوچکی از تب‌های مورد نظرکلیک کنید. حال شما قادر خواهید بود این تب را باز کنید و به فعالیت مرور گر خود ادامه دهید.

۶- لذت بردن طولانی تر از مدت زمان شارژ باتری
یکی از بهترین چیزها در خصوص به روز رسانی‌های Edge، مصرف کمتر شارژ دستگاه‌های قابل حمل است. بنابراین در زمان وب گردی، باتری شما در تبلت یا لپ تاپ مدت زمان بیشتری شارژ خواهد ماند. این امر، مرهون فناوری عالی در پشت صحنه است و شما هم چنان از طول عمر شارژ باتری لذت خواهید برد. اکنون می‌توان ادعا کرد که مایکروسافت Edge نسبت به کروم ۳۱% و نسبت به فایر فاکس ۴۴% ذخیره توان باتری دارد.

۷-عدم مزاحمت انیمیشن‌های فلش زیاد
Edgeجدید بهبود یافته، محتوای فلش را در صفحات وب مسدود می‌نماید، مگر آن‌که شما بخواهید آن‌ها را تماشا کنید‌ . به این معنا که شما مجبور نیستید همه ی انیمیشن‌های مزاحم و فیلم‌های با اجرای خودکاز را مشاهده نمایید‌ این امر، سیستم شما را امن تر می‌کند چرا که فلش ها، اغلب حاوی ویروس‌ها و دیگر موارد نا امن می‌شود‌. با مسدود نمودن فلش، edge توان را ذخیره نموده و بنابر این طول مدت زمان شارژ باتری در گام ۶ را براورده خواهد نمود.

۸- خواندن کتابها
اکنون شما می‌توانید برای خواندن کتاب‌های الکترونیکی که از فروشگاه ویندوز خریده اید و یا بدون نصب هرگونه نرم افزار دانلود و یا افزونه ی دیگر، دانلود نموده اید، از مروگر Edge استفاده کنید. این ویژگی جدید، شامل به روز رسانی‌های موجود شده و مرور کتاب خانه‌ها و هم چنین حالت مطالعه ی کتاب‌های الکترونیکی را فراهم نموده و حتی فرصتی برای گوش دادن به کتاب‌های صوتی را برای همه علاقمندان به ارمغان می‌آورد.

۹- پرداخت‌های آسان تر و امن تر
مایکروسافت، با توسعه دهندگان وب کار کرده است تا زمینه ای امن برای پرداخت آنلاین از طریق Edge فراهم آورد. این امر، بازرسی‌های مالی را در زمان خرید کالا و خدمات و با استفاده از حساب‌های اینترنتی شما ساده تر می‌کند. (از ورود به ویندوز استفاده کنید.) شما ممکن است این تغییرات را بلافاصله مشاهده نکنید اما اگر به روز رسانی سایت‌ها را به ورژن جدید Edge ارتقا دهید، این موارد ظاهر خواهد شد.

 

۱۰- بهبود بخشیدن به Edge با گسترش آنها
یکی دیگر از بهبودهای Edge افزایش تعداد و گسترش افزونه نوشته شده برای آن است. افزونه‌ها برنامه‌های کاربردی کوچکی هستند که امکانات ویژه و بیشتری را به قابلیت‌های مرورگر مایکروسافت Edge اضافه می‌کنند
برای مشاهده این افزونه‌ها و گسترش‌های موجود و در دسترس و نصب سریع و آسان آن‌ها سری به سایت زیر بزنید.
www.microsoft.com/en-us/store/collections/edgeestensions/pc

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text