img

ساخت نسخه‌های پشتیبان بدون نقص

/
/
/

از هر گونه اطلاعات ارزشمند خود در برابر حوادث ناگوار با استفاده از پند و اندرزهایی مطرح شده در اینجا محافظت کنید

نسخه‌های پشتیبان ممکن است موضوع مهمی به شمار نرود اما قطعا توجه به این موضوع ارزشمند خواهد بود. لازم است که در مورد ارزش اطلاعات خود کمی فکر کنید زیرا بعضی از فایل‌ها قطعا با ارزش تر از فایل‌های دیگر می‌باشند. اهمیت بعضی از فایلها در مدت زمان لازم برای ساخت یک سند است.این در حالیست که فایل‌های دیگر همانند عکسها دارای ارزش احساسی و عاطفی می‌باشند.
اکثریت مردم از اهمیت ایجاد نسخه پشتیبان آگاه هستند اما آیا شما می‌توانید مطمئن باشید که برنامه ایجاد نسخه پشتیبان به انداره کافی مفید واقع شود؟ بسیاری ازافراد یک کپی از نسخه پشتیبان فایل‌ها را نزد خود نگه داری می‌کنند، اما در صورت از بین رفتن نسخه پشتیبان همراه با فایل اصلی چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ بر طبق تصوری رایج، بسیاری از افراد درایو پشتیبان خود را در مکانی یکسان بر روی کامپیوتر شخصی نگهداری می‌کنند.
ما به شما در ساخت نسخه پشتیبان چند لایه از اطلاعات کمک خواهیم کرد و به شما این اطمینان را می‌دهیم که این نسخه پشتیبان حداقل در دو مکان جداگانه و ترجیحاً بیشتر ذخیره شود. ما بهترین ابزارها اعم از ابزارهای پشتیبان گیری مختص ویندوز و ابزارهایی عالی از برندهای متفاوت را برای استفاده به شما معرفی می‌کنیم. همچنین ما به پشتیبان گیری کلی از سیستم نگاهی می‌اندازیم. بنابراین، اگر با مشکلاتی در حین کار مواجه شدید، می‌توانید بدون نیاز به نصب مجدد، به مراحل عملیاتی نصب ویندوز برگردید.
این روزها، نگهداری حداقل یک نسخه پشتیبان در مکانی دوردست، معمولا به معنای بهره مندی از خدمات مبتنی بر Cloud مانند Dropbox و یا OneDrive شرکت مایکروسافت می‌باشد. تعداد زیادی مسائل بالقوه با اتکا بر استفاده از برندهای متفاوت وجود دارد که این موارد شامل امنیت، تغییر مداوم برنامه‌های قیمت گذاری و یا وضعیت اطلاعات شما در صورت قطع تجارت شرکت می‌شود. اگر این مسائل، عامل برهم زننده مذاکرت تجاری تلقی شود، ما به شما راه‌های جایگزینی همانند به اشتراک گذاری فضای پشتیبان گیری با اعضای خانواده و راه اندازی فضای ذخیره سازی ابری رمزنگاری شده و بدون نگرانی در مورد اشتراک را معرفی می‌کنیم.
ما همچنین به شما این اطمینان را می‌دهیم که در مواجهه با حوادث ناگوار، چه کاری می‌بایست انجام دهید و در صورت نیاز یک کپی از اطلاعات خود را بازگردانی کنید.

دستگاه پشتیبان گیری خود را انتخاب کنید
هنگامی که مکان قرارگیری نسخه‌های پشتیبان خود را انتخاب می‌کنید، قطعاً گزینه‌های زیادی پیش روی شما خواهد بود.
انتخاب یک دستگاه پشتیبان یا دستگاه پشتیبانی دیگر، امر مهمی به حساب نمی آید بلکه شما باید به صورت ایده آل، حداقل دو دستگاه مجزا را خریداری کنید. در اینجا مسائلی وجود دارد که بایستی به آنها توجه کرد:
هارد درایو ثانویه : این هارد درایو هم می‌تواند به صورت داخلی و هم به صورت خارجی باشد. از چنین درایوی می‌توانید برای فایل اصلی و یا نسخه‌های پشتیبان image درایو استفاده کنید. این اعمال را می‌توانید با استفاده از ابزارهای مختص ویندوز و یا ابزار macrium reflect free انجام دهید.
هارد درایو شبکه: یک راه حل ثانویه خوب که می‌تواند در جای دیگری از خانه شما برای امنیت بیشتر نگهداری شود. این هارد درایو گزینه ای عالی نسبت به تمام روشهای مطرح شده در اینجا تلقی می‌شود. می‌توانید این درایو را به عنوان مبنایی برای سیستم ذخیره سازی ابری شخصی با استفاده از cloud قرار دهید.
رایانه دیگر: اگر شما دارای رایانه دیگر (یاmac ) هستید، فایلهای کلیدی خود را بر روی تمام رایانه‌ها با استفاده از سرویس‌های ذخیره سازی ابری به هنگام نگاه دارید و یا از اپلیکیشن syncthing که به شما اجازه همگام سازی بر روی چند دستگاه را می‌دهد، استفاده کنید. به عنوان امتیازی اضافی، همیشه آخرین نسخه از اطلاعات شما بر روی رایانه ای که با آن کار می‌کنید وجود دارد.
رایانه خانواده ویا دوستان : شما می‌توانید فضای ذخیره سازی استفاده نشده را با افرادی که به آنها اعتماد دارید، مبادله کنید. اما مطمئن باشید که داده‌های شما با استفاده از قالب رمزنگاری شده در رایانه‌های آنها نگهداری می‌شود. برای این کار از برنامه‌های Buddy Backup یا Viivo همراه با syncthing استفاده کنید.
ذخیره سازی ابری : اگر شما دارای ارتباط اینترنت سریع و نامحدود هستید،می توانید از سرویسی مطمئن همانند dropbox و OneDrive شرکت مایکروسافت و یا Google Drive استفاده کنید. در اینجا نیز از Viivo برای رمزنگاری اطلاعات مهم به منظور تامین امنیت بیشتر استفاده کنید.
ممکن است شما برنامه پشتیبان گیری ابتدایی و آماده ای را در اختیار داشته باشید. ویندوز ۱۰ چنین کاری را برای شما با ارائه دو روش تسهیل می‌کند: این دو روش شامل گزینه‌های Backup and Restore از ویندوز ۷ و File History از ویندوز ۸ می‌باشد. راه اندازی و دسترسی به این دو روش راحت است. کافیست عبارت backup را در منوی استارت و یا Cortana جستجو کنید. هر دوی این روشها بر روی ایجاد نسخه پشتیبان از اسناد کلیدی، عکسها و موارد دیگر متمرکز هستند و می‌توانند بر روی هر درایو قابل مشاهده بر روی کامپیوتر که شامل فضای ذخیره سازی متصل به شبکه است، عملیات پشتیبان گیری را انجام دهد.
قانون شماره یک استراتژی ایجاد نسخه پشتیبان ما، استفاده از چند مکان برای پشتیبان گیری است. (به قسمت «دستگاه پشتیبان خود را انتخاب کنید» مراجعه کنید ).روشهای File History و Backup and Restore به شما اجازه گرفتن نسخه پشتیبان در مکانهایی متفاوت را نمی دهند. اما اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از این دو روش محدودیت‌ها را ازبین ببرید.سپس، File History را به نحوی پیکربندی کنید که عملیات پشتیبان گیری درمکانی انجام شود – توصیه ما استفاده از درایوی است که مستقیماً به صورت فیزیکی به رایانه متصل شده باشد. – پس از آن، از Backup and Restore برای عملیات پشتیبان گیری در مکانی دیگر استفاده کنید که ترجیحاً یک فولدر به اشتراک گذاشته شده در درایو شبکه باشد . File History به طور مداوم بر تغییرات نظارت داشته و در صورت لزوم عملیات پشتیبان گیری را انجام می‌دهد، درحالیکه شما باید Backup and Restore را برای اجرا به صورت هفتگی زمان بندی کنید و در نهایت،نباید در استفاده از رایانه اختلالی ایجاد شود.

 

نسخه‌های پشتیبان سیستمی
اطلاعات شما تحت مراقبت است، اما در ویندوز چطور ؟ اگر حادثه ناگواری رخ دهد، شما متوجه می‌شوید که روزهای زیادی باید وقت صرف شود تا بتوانید رایانه خود را به طور مجدد راه اندازی کنید. اما اگر شما یک نسخه پشتیبان کامل از سیستم تهیه کرده باشید (drive image)، رایانه خود را در عرض یک ساعت دوباره راه اندازی می‌کنید.
ویندوز به شما پیشنهاد ساخت یک image سیستمی، هنگام راه اندازی Backup and Restore را می‌دهد اما این امر، نقاط ضعفی دارد. اول از همه، هر نسخه پشتیبان نیاز به ده‌ها گیگابایت فضا بر روی رایانه شما دارد. دوم آنکه، هنگامی که image ایجاد می‌شود معمولا مورد تایید قرار نمی گیرد، بنابراین شما هیچ راهی برای شناخت از اتکا به آنها ندارید و سوم آنکه ، image تنها بر روی یک درایو ذخیره می‌شود.
شما می‌توانید این سه نقطه ضعف را با استفاده از ابزار ایمیج گیری درایو با نام Macrium Reflect از بین ببرید. ما از این ابزار برای پشتیبان گیری و نجات دادن ویندوز به صورت نا محدود در طی شش سال گذشته استفاده کرده ایم و هیچ ابزار دیگری عملکرد این چنینی را ندارد. با نسخه قدرتمند و رایگان Macrium شروع به کار کنید.

(www.macrium.com/reflectfree.asp)

این ابزار مسئله فضا را با استفاده از image‌های تفاضلی همراه با میزان ظرفیت کمتر حل می‌کند. این کار توسط ثبت تغییرات انجام شده از ایجاد آخرین نسخه پشتیبان انجام می‌گیرد.
هنگامی که Macrium Reflect Free نصب شد آن را اجرا کنید، و سپس بر روی گزینه

“Create an image of the partition(S) required to backup and restore Windows”

کلیک کنید. در مرحله بعد، مقصد خود را انتخاب کنید. این مقصد می‌تواند فولدری در درایو پشتیبان شما باشد. ممکن است بخواهید نام فایل را به نامی قابل تشخیص تغییر دهید و برای کلیک بر روی گزینه‌های پیشرفته و انتخاب Auto Verify Image وقت صرف کنید. این کار موجب اطمینان خاطر از بررسی خطاهای نسخه پشتیبان ایجاد شده می‌شود. پس از انجام این مرحله، یک برنامه زمان بندی برای پشتیبان گیری برگزینید. توصیه ما به شما استفاده از نسخه پشتیبان کامل ماهانه به همراه پشتیبان گیری به صورت تفاضلی و هفتگی می‌باشد. همچنین می‌توانید قالبی از مجموعه پشتیبان گیری‌های تفاضلی انتخاب کنید که برای شما پشتیبان گیری‌های روزانه بیشتری را فراهم کند. بر روی next و در نهایت Finish کلیک کنید.
در مورد افزونگی داده ها، شما باید سپس این فرآیند را تکرار کنید و یک Rule توصیفی دوم را ایجاد کنید که به درایو پشتیبان ثانویه شما اشاره می‌کند. با کلیک راست بر روی Rule ایجاد شده و سپس انتخاب گزینه Duplicate سرعت همه چیز بالا می‌رود. فراموش نکنید هنگامی که Macrium به شما اطلاع می‌دهد، رسانه نجات خود را (DVD یا فلش درایو ۴ گیگابایت USB) ایجاد کنید. این امر، تضمین می‌کند که شما قادر به بازگرداندن سیستم در صورت بوت نشدن ویندوز هستید.
اگر شما به قابلیت‌های بیشتری همانند پشتیبان گیری افزایشی و قابلیت پشتیبان گیری از فایل‌ها و فولدرها نیاز دارید می‌توانید نسخه Macrium Reflect Home Edition را تهیه کنید.

 

قدرت cloud
این روزها، وقتی صحبت از نسخه‌های پشتیبان می‌شود ما به یاد کلمه cloud می‌افتیم. منطق ذخیره کردن نسخه‌های پشتیبان در cloud این تضمین را به ما می‌دهد که یک کپی از داده‌ها را در مواقع اضطراری، دزدی و حتی در شرایط بدتر، در مکانی دیگر نگهداری کنیم . این کار کاملاً منطقی به نظر می‌رسد ولی دارای مشکلاتی است. انتخاب واضح در مواقع پشتیبان گیری با استفاده ازcloud، به کار گیری راه حلی شناخته شده است.به عنوان نمونه می‌توان به سرویس OneDrive مختص ویندوز ۱۰ اشاره کرد. اما سرویسهای مطمئن دیگری همانند

Dropbox (www.dropbox.com)

و

Google Drive (https://drive.google.com)

نیز وجود دارد.
هر کدام از این سرویس ها، برنامه‌های رایگان و محدودی، با میزان فضای ذخیره سازی ۵ تا ۱۵ گیگابایت را ارائه می‌دهد که برای فایل‌های شخصی اعم از اسناد، تصاویر و حتی برخی از ویدیوها ایده آل به نظر می‌رسد. اما اگر فضای در اختیار شما به اتمام رسید، می‌بایست اشتراک ماهانه یا سالانه تهیه کنید. یکی از بهترین راه حل‌های ارزشمند در این زمینه نصب Office 365 است. میزان فضا در Office 365 شامل یک ترابایت فضای ذخیره سازی ابری می‌شود و همچنین دسترسی به آخرین نسخه MS Office برای حداکثر پنج کاربر مهیا می‌شود.
با این حال، دلایلی مبنی بر شک برانگیز بودن ذخیره سازی با استفاده از cloud وجود دارد. این دلایل شامل هزینه‌های جاری و امنیت داده‌های شما می‌شود ویا اینکه بگوییم در صورت قطع تجارت شرکت مورد نظر و یا توقف تولید محصول چه اتفاقی خواهد افتاد. به طور مثال می‌توان به کاربران سرویسهای ذخیره سازی ابری Wuala و AVG LiveKive اشاره کرد که در طول سالها متوجه هزینه‌های خود شدند.
از لحاظ هزینه، اولویت بندی اطلاعاتی را که در فضای cloud در اختیار دارید، در نظر بگیرید – آیا برای مثال به پشتیبان گیری ویدیو‌ها به صورت آنلاین نیاز دارید؟ در حالی که شما نسخه پشتیبان محلی در همان مکان را در اختیار دارید، می‌توانید تمرکز خود را بر روی ذخیره سازی اسناد و عکسهای مهم در cloud قرار دهید. در Cloud بعید است که میزان فضای اختصاص داده شده به سرعت به پایان برسد. بدین ترتیب، شما می‌توانید از برنامه‌های ذخیره سازی رایگان دوری کنید.
اگر شما به رمزنگاری ارائه دهنده‌های سرویس cloud اعتماد ندارید، می‌توانید قبل از آپلود فایلهای حساس خود به cloud، یک لایه رمزنگاری ثانویه را نیز به آن اضافه کنید. بهترین ابزار بدین منظور Viivo (https://viivo.com) است. این ابزار توانایی کار با چند ارائه دهنده سرویس cloud را دارد و خود شامل ابزارهایی برای به اشتراک گذاری دسترسی به فایلها با اعضای خانواده و دوستان می‌شود. Viivo برای استفاده شخصی کاملاً رایگان است اما باید خود نیز مطمئن باشید که نسخه پشتیبان رمزنگاری نشده و جداگانه ازین اطلاعات را در جایی امن در اختیار دارید و دسترسی به فایل‌های خودتان را محدود نکرده باشید.

 

استراتژی‌های جایگزین
دو گزینه جایگزین با برندی متفاوت برای قراردادن اطلاعات شما در اختیار ارائه دهندگان سرویس وجود دارد. هر دوی این گزینه‌ها در صورت وجود اینترنت سریع و ارتباط نامحدود می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اما شما می‌توانید این دو گزینه را نیز به صورت انحصاری بر روی شبکه محلی خود استفاده کنید و ازاین که داده‌های شما هرگز به هر شکل یا فرمی در ارتباط با cloud نیستد اطمینان داشته باشید.
اولین گزینه شامل همگام سازی داده‌ها از پوشه‌های انتخاب شده به طور مستقیم بین دو یا چند رایانه می‌شود. این گزینه بر روی شبکه محلی و همچنین در صورت لزوم بر روی محیط وسیع تر اینترنت به کار گرفته می‌شود که انتخابی ایده آل برای نگهداری فایل‌های همگام سازی شده بین رایانه‌های شما تلقی می‌شود و یک کپی از فایل‌های شما ایجاد می‌کند. بنابراین، هیچ مشکلی در ارتباط با فرمت فایل‌های اختصاصی وجود ندارد. به طور طبیعی، ارتباط رمزنگاری شده است و نرم افزار مورد استفاده open source است.
نرم افزار مد نظر syncthing نامیده می‌شود و در سراسر ویندوز، لینوکس و mac کار می‌کند. این نرم افزار حتی می‌تواند مستقیماً بر روی درایوهای شبکه مورد نظر ما نصب شود. توصیه ما بر این است که GTK build را از آدرس

https://github.com/syncthing/syncthing-gtk

دریافت کنید. این نرم افزار را بر روی هر دو رایانه نصب کنید و سپس سپس پوشه مدنظر برای همگام سازی در رایانه اصلی را قبل از اتصال دو رایانه به همدیگر انتخاب کنید. پس از انجام این کار، فایل‌ها در هر زمان که syncthing اجرا شود به صورت خودکار همگام سازی میشوند.برای اطمینان از پشتیبان گیری به صورت مداوم، این نرم افزار را طوری پیکربندی کنید که همزمان با ویندوز شروع به کار نماید.
فایل‌ها به صورت مستقیم بین رایانه‌ها جابجا می‌شوند. بنابراین، هر دو رایانه برای همگام سازی فایل ها، باید روشن و متصل باشد. اگر می‌خواهید نسخه‌های پشتیبان قرار گرفته شده بر روی رایانه‌های دیگر را ذخیره کنید، از نرم افزار

BuddyBackup (www.buddybackup.com)

استفاده کنید. این نرم افزار اطلاعات شما را در رایانه مورد نظر ما برای پشتیبان گیری، رمزنگاری می‌کند به طوری که این دادها غیرقابل خواندن می‌شود.

از نسخه‌های پشتیبان خود محافظت کنید
هیچ چیز برای همیشه باقی نخواهد ماند و درمورد نسخه‌های پشتیبان نیز همینطور است . دیسک‌های نوری طول عمر زیادی ندارند، هارد دیسک‌ها فرسوده می‌شوند و ذخیره سازی ابری نیز می‌تواند بدون هشدار ناپدید شود. به همین دلیل پشتیبان گیری در چند مکان متفاوت، ضروری محسوب می‌شود اما موضوع به همین جا ختم نمی شود. شما باید اقدامات بیشتری را برای محافظت از اطلاعات خود در برابر تخریب فیزیکی انجام دهید.
وب سایت سازنده درایو خود را به جهت وجود ابزارهای نظارتی بررسی کنید که برای مثال می‌توان به ابزار SeaTools از شرکت Seagate (www.seagate.com/seatools) اشاره کرد. با استفاده از این ابزار می‌توان بر روی سلامتی درایوها نظارت داشت. Seatools همچنین قبل از ناپدید شدن اطلاعات شما، مدت زمانی را برای تعویض درایوهای از کارافتاده اختصاص می‌دهد. اگر شما به درایو شبکه نیاز دارید، مدلی را همانند DiskStation 216+ از شرکت Synology انتخاب کنید که دارای دو جایگاه برای قرارگیری درایو باشد. سپس این جایگاه‌ها را با دو درایو مشابه و همراه با راه اندازی RAID 1 پر کنید. اطلاعات با استفاده از روش mirroring بر روی هر دو درایو نوشته می‌شود و درصورت از کار افتادن یکی از درایوها، می‌توانید این درایو را با یک درایو دیگر و بدون ترس از ناپدید شدن اطلاعات، جایگزین کنید. فقط به خاطر داشته باشید که درایوهای راه اندازی شده توسط RAID تشکیل دو نسخه پشتیبان را نمی دهد. اگر محفظه درایوها به وسیله گرما یا ولتاژ زیاد ایجاد اتصال الکتریکی بنماید و یا دزدیده شود شما هر دوی درایوها را از دست خواهید داد ( همچنین درصورت نیاز به بازگردانی اطلاعات از درایو‌های فرمت شده NAS، می‌توانید از ابزار رایگان

DMDE (www.dmde.com)

استفاده کنید.
همچنین مراقب ابزارهای مورد استفاده باشید. بعضی از این ابزارها اطلاعات شما را در قالب اختصاصی خود ذخیره می‌کنند و بنابراین اگر این ابزار به درستی کار نکند ( شاید به دلیل ارتقای نسخه پشتیبانی نشده ای از ویندوز) شما دسترسی به نسخه‌های پشتیبان خود را از دست می‌دهید. هر دو ابزار پشتیبان گیری ویندوز همانند Macrium، Backup Buddy و Viivo ( محافظت از داده‌ها از طریق رمزنگاری )از قالب خاص خود استفاده می‌کنند. پس مطمئن شوید که یکی از برنامه‌های پشتیبان گیری، فایل‌های شما را با قالب اصلی خود تکثیر می‌کند که می‌بایست شما یک نسخه قابل بازیابی از فایل‌های خود را داشته باشید.

cloud شخصی شما
اگر میخواهید فایلهای خود را به صورت متمرکز (تهیه نسخه پشتیبان اضافی از فایلها دراین فرآیند) و بدون تکیه بر برندی متفاوت ذخیره کنید، یک رایانه شخصی اضافی و یا یک هارد دیسک شبکه را به عنوان File Server جهت استفاده در نظر بگیرید.
برخی از درایوهای شبکه همراه با سیستم ابری اختصاصی خود عرضه می‌شوند که به طور نمونه می‌توان از My Cloud شرکت Western Digital نام برد. اما توصیه ما بر این است که از گزینه‌های متن باز و همراه با پشتیبانی وسیع تر مانند

OwnCloud (https://owncloud.org)

استفاده کنید زیرا با مدلهای متنوعی از سیستم عامل‌ها سازگاری دارد. بخش سرور می‌تواند روی بسیاری از درایوهای شبکه نصب شود که از آن جمله می‌توان به Zyxel و

Synology (https://synocommunity.com)

اشاره کرد. همچنین برای صرفه جویی در هزینه، می‌توان رایانه‌های شخصی مبتنی بر لینوکس را همانند Raspberry Pi 3 مورداستفاده قرار داد. پس از آن، شما قادر به دانلود و نصب نسخه‌های کلاینت Mobile و Desktop برای ویندوز، mac، اندروید، ios و سایر سیستم عامل‌های مورد پشتیبانی هستید. این کار به شما اجازه همگام سازی و دسترسی به فایل‌های خود از هر کجا را می‌دهد.
اگر OwnCloud را به عنوان سیستم ذخیره سازی ابری خود در نظر بگیرید، دیگر نیازی به استفاده از برندهای متفاوت ندارید و همچنین هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت. علاوه بر این، می‌توانید cloud خودتان را به شبکه محلی محدود کنید و یا دسترسی اینترنت را برای آن فراهم کنید. باید بگوییم سرویس OwnCloud سرویسی چند کاربره می‌باشد.
در این سرویس برخی از پیکربندی‌های اولیه، اجباری است اما با استفاده از راهنمای مفیدی که شما را به مسیر درست هدایت می‌کند، همه چیز در نهایت به اشاره و کلیک کردن ختم می‌شود. هنگامی که از شما درخواست ایجاد حساب کاربری اولیه می‌شود، مطمئن باشید که بر روی ‘storage and database’ کلیک کنید تا گزینه MySQL به جای گزینه پیش فرض SQLite انتخاب شود. این امر به طور چشمگیری سرعت عملکرد سرور را در هنگام همگام سازی دسته‌های زیادی از فایل‌ها افزایش می‌دهد.

ایجاد نسخه پشتیبان از تغییرات صورت گرفته در فایل
یکی از مزایای پیروی از برنامه پشتیبان گیری، وجود تعداد زیادی ابزار است که به شما اجازه ثبت چندین نسخه از فایلهایتان را می‌دهد و شما را قادر می‌سازد تا تغییرات اعمال شده بر روی فایل‌ها و داده‌های از بین رفته، پاک شده و گمشده را لغو کنید. هر دو ابزار پشتیبان گیری مختص ویندوز نیز این ویژگی‌ها را برای شما فراهم می‌کند. اگر چه تنظیمات پیش فرض File History به منظور به روز رسانی ساعت به ساعت، دارای انعطاف پذیری بیشتری است. (ترجیحاً بهتر از به روز رسانی‌های هفتگی توسط ابزار Backup and Restore به نظر می‌رسد.)
اگر شما عملیات پشتیبان گیری فایلها را بر روی OneDrive ، Dropbox و یا سرویس OwnCloud انجام دهید، می‌توانید به حساب کاربری خود از طریق مرورگر وب دسترسی پیدا کنید و درنهایت فایل مورد نظر خود را بیابید. کاربران OwnCloud بایستی بر روی گزینه Versions در کنار نام فایل کلیک کنند ؛ در غیر این صورت، روی فایل کلیک راست کرده و گزینه بازگردانی نسخه قبل را انتخاب کنند. انتخاب این گزینه باعث می‌شود تا متوجه شوید که چه نسخه هایی بر مبنای تاریخ و زمان در دسترس است. می‌توانید با کلیک کردن بر روی نسخه‌های قبلی آنها را مشاهده کنید.
Syncthing فقط یک تغییر صورت گرفته شده در فایل را به صورت پیش فرض ذخیره می‌کند، اما این وضعیت را می‌توانید به صورت فولدر به فولدر تغییر دهید. بر روی نوار فولدر در ابزار Syncthing-GTK کلیک کنید و سپس گزینه Edit را انتخاب کنید و در انتها یک گزینه را از منوی File Versioning برگزینید.- هر گزینه دارای توضیحاتی می‌باشد. برای مثال از گزینه‌های حساس به متن همانند تعداد نسخه‌های نگهداری شده استفاده کنید.
اخطار : ذخیره چند نسخه از فایل‌ها نیاز به فضای بیشتری نسبت به پشتیبان گیری مستقیم به صورت یکجا دارد. این مسئله را هنگام خرید درایو پشتیبان و انتخاب میزان فضای آن در نظر داشته باشید.

 

بازگردانی نسخه‌های پشتیبان
فاجعه رخ داده است، شما داده‌های خود را از دست داده اید، سپس چه اتفاقی خواهد افتاد؟ شما باید با استفاده از برنامه‌های پشتیبان گیری قادر به بازگردانی اطلاعات از دست رفته باشید. اگر از File History استفاده کرده اید، در File Explorer به پوشه ای که اطلاعات آن از بین رفته بروید و سپس در زبانهFile گزینه History را انتخاب کنید. پنجره ای باز می‌شود که تمام فایل‌های پشتیبان گیری شده در آن پوشه را نمایش می‌دهد، بر روی فایل از بین رفته دو بار کلیک کنید تا پیش نمایشی از آن فایل به شما نشان داده شود. سپس روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و گزینه Restore را انتخاب کنید تا این فایل در مکان فعلی ذخیره شود و یا همچنین می‌توانید از گزینه Restore to برای ذخیره فایل در مکانی دیگر استفاده کنید. اگر می‌خواهید نسخه قبلی فایلی را بازیابی کنید، می‌توانید از دکمه‌های چپ و راست برای حرکت بین نسخه‌های موجود استفاده کنید.
در صورتی که از ابزار Backup and Restore برای بازگردانی نسخه‌های پشتیبان استفاده می‌کنید، به درایو یا فولدری که در آن نسخه پشتیبان موجود است، بروید و سپس برای انتخاب گزینه Restore my files from this backup بر روی نسخه پشتیبان دو بار کلیک کنید. اگر به دنبال نسخه هایی قدیمی تر از فایل خود هستید، می‌توانید از گزینه Choose a different date استفاده کنید و یا از دکمه‌های search وbrowse برای تعیین مکان فایلهای قابل بازگردانی کمک بگیرید. شما می‌توانید این نسخه‌های قدیمی را در مکان اصلی و یا مکانهایی دیگر بازگردانی کنید. قبل از کلیک بر روی Restore مطمئن باشید که گزینه Restore the files to their original subfolders تیک خورده باشد.
در مورد بازگردانی کل رایانه شخصی چطور؟ جواب این سوال Macrium Reflect است. اگر می‌توانید به ویندوز بوت کنید، برنامه را راه اندازی کرده و به زبانه Restore بروید ؛ در غیر اینصورت، می‌توانید از طریق رسانه نجات، عملیات بوت را انجام دهید. یک نسخه پشتیبان را از لیست داده شده به شما برای بازگردانی انتخاب کنید یا برای تعیین آن به صورت دستی بر روی گزینه browse for an image file کلیک کنید. سپس برای بازگردانی image ، گزینه Restore Image را انتخاب کنید و یا از طریق گزینه Browse Image می‌توانید آن image را به عنوان یک درایو مجازی بر روی سیستم خود نصب کنید. این امر شما را قادر می‌سازد تا این image را همانند یک درایو مجازی در ویندوز مورد کاوش قرار دهید. این عملیات، قطعاً گزینه ای خوب برای بازگردانی فایل‌ها و فولدرها از نسخه پشتیبان تلقی می‌گردد. تیک گزینه Enable access to restricted folders را فعال کنید تا بتوانید داده‌ها را از فولدرهای کاربر و سایر مکان‌های محافظت شده بازیابی کنید.
بازگردانی فایلها از cloud معمولاً راحت است، اما اگر شما می‌خواهید فایل حذف شده ای را بازگردانی کنید، با در نظر گرفتن OneDrive به عنوان مثال، از طریق مرورگر، وارد حساب کاربری خود شوید و روی دکمه منوی اصلی کلیک می‌ کنید و سپس در انتها بر روی Recycle Bin رایانه شخصی خود کلیک می‌کنید.
بازگردانی اطلاعات از OwnCloud نیز کار ساده ای به شمار می‌رود. هنگامی که شما نرم افزار را مجددا نصب می‌کنید و با حساب کاربری خود به آن وارد می‌شوید به شما اطلاع داده می‌شود که فولدری را بر روی هارد درایو جهت ذخیره سازی محتویات OwnCloud انتخاب کنید. سپس بعد از انجام این کار، این پوشه عملیات همگام سازی را با اطلاعات آنلاین انجام می‌دهد و داده‌های از دست رفته را بازیابی می‌کند. همچنین شما می‌توانید از طریق مرورگر به دانلود فایل‌های خود نیز بپردازید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text