img

پشتیبانی Nintendo 2DS XL از هزاران بازی…

/
/
/

۲DS XL بهترین نمونه از سخت افزار Nintendo 3DS است که تجربه جالبی را برای شما فراهم می‌کند. نینتاندو Switch را زمستان سال گذشته وارد بازار کرد و بعد از آن ، کنسول‌های بازی این شرکت ارتقاء پیدا کرد. حتی جدید نسخه‌های سیستم‌های سه بعدی هم در مقایسه با switch ضعیف تر بوده اند. اگر قیمت در نظر نگیریم، Switch را توصیه می‌کنیم. با این وجود ، Nintendo 2DS XL جدید به اندازه switch پیشرفته نیست و با نصف قیمت و با ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد می‌توانید تا ۱۳ سال از مجموعه بزرگی از بازی‌ها استفاده کنید. switch از نسخه‌های قبلی پشیبانی نمی کند.

 

معنای جدید
استفاده نیتنادو از کلمه جدید کمی گیج کننده است و با توجه به نسخه‌های زیاد ۳DS و DS در گذشته، هدف و توانایی Nintendo 2DS X ظاهرا نامشخص است. به زبان ساده ، این نسخه کمی از ۳DS XL ارزان تر است ، اما ۳D را پشتبانی نمی کند.
۲DS XL جدید می‌تواند مانند ۳DS جدید و ۳DS XL جدید ، تمام بازی‌ها را اجرا کند( تمام بازی‌های ۳DS ، اکثر بازی‌های ۲DS و هر بازی دانلوده شده از ۳DS eshop) و هر دو قدرت پردازش و کنترل دسترسی هر مهم است ( این ویژگی‌ها در ۲DS ، ۳DS و۳DS XL نبود) این نسخه حتی از دوربین جلو برای ردیابی تصاویر استفاده می‌کند ( با این وجود نمی توانید آن‌ها را در سیستم‌های ۳D مشاهده کنید ) و از یک دوربین جلوی دیگر هم استفاده می‌کند.. یک Amiibo reader نصب شده هم در صفحه نمیشا برای بازی‌های Ambiibo وجود دارد. در مقایسه با ۳DS XL جدید ، تنها عینک‌های رایگان ۳D را ندارد و حدف این عینک‌ها ، قیمت‌ها را یک چهارم کاهش داده است.
نینتاندو، قصد دارد در سال ۲۰۱۸ از پلتفرم‌های ۳DS استفاده کند و بازی‌های جدید برای این سیستم ساخته شده است. اما این طور به نظر می‌رسد که switch بهترین محصول این شرکت باشد. جدید ترین بازی‌های در حال ساخت ۳D عبارتند از Metriod: Samus Returns (نسخه اصلی Meriod 2: the return of Samus on the Game boy بود)، Pokemon Ulta Moon and Ultra sun (یک نسخه جدید تر از Pokeman sun and moon)

 

طراحی
نام و قیمت ۲DS XL نشان می‌دهند که این محصول یک جایگزین ارزان برای ۲DS است ، اما حتی برخی از محدودیت‌های ۲DS را نیز بر طرف می‌کند و بیش تر شبیه به ۳DSXL جدید است. یگ دستگاه تاشو در اندازه ۳٫۳ در ۶٫۲ در ۰٫۸ اینچ(HWD) است و ۸٫۹ اونس وزن دارد. سیستم آن معمولا سیاه مات پلاستیکی است و رنگ آبی متمایل به سبز بخش زیادی از بالای دستگاه ، دکمه خاموش و روش و جلوی دستگاه و پد جهت را پوشش می‌دهد. گوشه دستگاه نسبتا به نسخه‌های قبلی بیشتر شده و در زمانی که آن را می‌بندید یک برآمدگی میله ای شکل مشاهده می‌شو و در زمانی که باز باشد در نیمه بالای ناپدید می‌شود.
۲DS XL جدید و ۳DSXL جدید طراحی مشابهی دارند و صفحه نمایش ۴٫۸ اینچی در نیمه بالایی صفحه و ۴٫۲ اینجی در پایین صفحه در هر دو مشترک است. طراحی صفحه نمایش در نسبت ۳DS کمی ساده تر شده. صفحه نمایش بالایی هیچ مرز مشخصی ندارد به طور کامل با صفحه پلاستیکی براق روشن شده و تا گوشه‌های صفحه نمایش بالایی ادامه دارد. صفحه نمایش پایینی گودی آرامی و باریکی دارد که تا پلاستیک سیاه مات در پایین صفحه ادامه پیدا می‌کند به طوری که قالب برآمدگی بر روی ۳DS جدید و ۳DS XL جدید را نمی سازد. به همین دلیل ، ۳DS XL کمی زیبا تر از نسخه‌ها قبلی به حساب می‌آِد. دکمه‌های دسته تقریبا به ۳DSXL شبیه است. دکمه کنترل دستی و قسمت ضربدری صفحه در سمت چپ صفحه نمایش و در نیمه پایینی و در بالای دکمه اصلی قرار دارد. دکمه مسیریابی دستی در بالای دکمه‌های A/B/X/Y هستند که آن نیز در بالای دکمه‌های شروع و انتخاب هستند. دکمه‌های L,R,Z; و ZR در پایین گوشه بالای قرار دارن و سه شاخص LED در سمت راست گوشه پایین سیستم هستند. یک slider در سمت چپ دکمه پاینی دستگاه صدا را کنترل می‌کند.
با بسیاری از سیستم‌های ۳DS و DS در قبلی ، هدف و توانایی‌های ۲DS XL نامشخص هستند.
شیار کارت بازی در سمت راست گوشه پایینی ۲DS XL قرار دارد که با یک در پلاستیکی پوشیده شه در شیار کارت حافطه microSD را مخفی می‌کند( یک کارت ۴GB هم استفاده می‌شود). سیستم لمس در خوب است ، زیرا سیستم‌های ۳DS قبلی شیار‌های کارت بازی را پوشیده نبود و به همین دلیل زمانی که بازی‌ها را در در کیف یا جیب می‌زارید، آن‌ها بیرون می‌پرند و شروع مجدد انجام می‌شود. جک هدفون ۳٫۵ میلی متری در سمت راست در قرار دارد و رو به روی آن قلم استفاده نشده قرار دارد. اتصال‌های برقی در سمت راست لولا و بر روی نیمه پایینی دستگاه قرار دارند و آداپتور هم همان جا است( اتصال‌ها با ۲DS ، ۳DS جدید و ۳DS XL جدید برابر است).

 

عملکرد
Dragon Quest 8 و Monster Hunter Generations را بر روی ۲DSXL ارجا کردم و هر دو در ۳DS خوب بود. Dragon Quest 8 به خوبی اجرا می‌شود و دکمه کنترل دستی با دوربین هماهنگ است. دکمه استیک ۳DS XL جدید مانند ۳DS جدید سفت است و برای هدف بازی در بازی‌های اکشن دقت پایینی دارد، اما دکمه‌های دوربین و فعالیت‌های دیگر به دقت زیادی نیاز ندارند.
Monster Hunter Generation به خوبی بر ۳DS جدید اجرا می‌شود ،اما به دلیل گرافیک پایین قدرت پردازشگر سیستم، بر روی ۳DS و ۳DSXL قابل اجرا نیست. خوشحال شدم که بر روی ۲DS X; اجرا می‌شود ، و در پرواز‌های هیولا‌ها انیمیشن روانی دارد و دکمه‌ها در حمله، دفاع و حرکات دقیق هستند.
زمانی که نور ۲DS در بیشترین حد خود قرار داشته باشد، ۵ ساعت طول می‌کشد تا چراغ برق LED برای باتری روشن شود. باتری‌های سیستم‌های ۳DS و ۳DSXL هم همین طور است، عمر باتری به بازی اجرا شده بستگی دارد.

 

صفحه نمایش قدیمی
هر دو بازی اکشن عمدتا در بالای صفحه نمایش اجرای م شوند ، به همین دلیل می‌توان گفت که این دستگاه ۳DS مناسبی است. صفحه نمایش نسبتا شفاف و روشن است و زمانی که از عینک‌های ۳Dاستفاده نکنید، با صفحه نمایش بالایی ۳DS XL قابل مقایسه است.
با این وجود، ۲DS XL بسیار از Switch ضعیف تر است. صفحه نمایش بالایی با رزلوشن ۴۰۰ در ۲۴۰ به دستگاه ۳DS نزدیک است. با این وجود ، صفحه نمایش Switch 720p ( 1280 در ۷۲۰) است که این یعنی ده برابر پیکسل‌ها در هر صفحه نمایش دستگاه ۳DS. 3DS با اندازه ۶٫۲ اینچ در ۲۳۶ppi در مقایسه با ۹۷ppi 2DS XL جدید پراکندگی پیکسل بالا تری دارد. Switch بسیار روشن تر ، ظریف تر و شفاف تر از ۲DS XL است.

 

Switch بهتر است
زمانی که ۲DS XL را به طور جدا و در مقایسه با دستگاه‌های ۳DS بررسی می‌کنیم، ویژگی‌های خوبی دارد. تمام ویژگی‌های ۳DS را در یک بسته قرار داده و قیمت مناسبی دارد. یک سیستم ۳DS جدید به حساب می‌آید به همین دلیل ، می‌توان بازی‌های کامل DS و ۳DS را به مدت ده سال اجرا کرد.
اما این دستگاه در مقایسه با Switch چندان هم جذاب نیست. Switch دو برابر از ۲DS XL گران تر است ، اما صفحه نمایش و قدرت پردازش بالا تری دارد و گزینه‌های سبک بازی کنسول قیمت بالای آن را توجیه می‌کند. ۲DS XL عالی است ، اما Switch بهتر است. همچنان ۲DS XL را برای دوست داران ۳DS و بازی‌های کلاسیک توصیه می‌کنیم. اما ، اگر ۳DS یا ۳DS XL جدید دارین ، دلیلی برای خرید ۲DS XL نیست، کنسول کاملی به حساب می‌آید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text