img

چگونه از ویژگی‌های کنترل فرزندان در اندروید استفاده کنیم…

/
/
/

امروزه کودکان در استفاده از تکنولوژی روز به روز هوشمندتر می‌شوند. حتی یک کودک تازه راه‌افتاده از طرق مختلفی که انتظار نمی‌رود سعی در استفاده از تلفن و تبلت دارد. جدای از بالا رفتن صورتحساب خرید اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها، فرزندان شما ممکن است در خطر شکارچیان آنلاین و تماس با بزرگترها قرار بگیرند.
اما لازم نیست در ترس زندگی کنید. ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه از قابلیت‌های والدین در اندروید استفاده کنید و پروفایل کاربری برای کودکان را در اندروید ۵ به بالا استفاده کنید.

 

یک حساب کاربری کودک در اندروید ایجاد کنید
ما از اندروید (۷٫۱ Nougat) بر یک OnePlus 3T استفاده می‌کنیم. اما از آنجایی که تقریبا در هر تلفن اندرویدی رابط فرق دارد، انتظار نمی رود که تلفن شما نیز همانند آن کار کند. گرچه پروسه آن کاملا مشابه است- شاید مجبور باشید در جستجوی کاربرهایی باشید که وارد محیط تلفن یا تبلت شما می‌شوند.
ابتدا، صفحه را از بالا به پایین بکشید، سپس اگر آیکون تنظیمات ظاهر نشد، بیشتر بکشید. روی آیکون بزنید تا اپلیکیشن تنظیمات باز شود. صفحه را پایین بکشید تا کاربرها را ببینید. اگر تنظیمات تلفن شما به بخشهایی تقسیم می‌شود، شاید مجبور باشید صفحات دیگری را برای یافتن منوی کاربران جستجو کنید.
در بین کاربران، شما اکانت خودتان یا همان صاحب اصلی تلفن را مشاهده خواهید کرد. گزینه «Add user» را خواهید یافت، روی آن بزنید.
پیامی را که ظاهر می‌شود با زدن «OK» قبول کنید سپس بر روی «SET UP NOW» بزنید.
این ترفند شما را از نرم‌افزار خارج می‌کند و از شما می‌خواهد با حساب کاربری جدیدی وارد شوید. چون این مورد برای یک کودک است ادامه دهید تا تنظیمات کامل شود.
همانطور که در تصویر بالا سمت چپ دیده می‌شود، گزینه Continue را بزنید، سپس از شما پرسیده خواهد شد که اگر می‌خواهید وارد یک اکانت اندروید شوید.
اگر می‌خواهید فرزندتان را از دانلود کردن اپلیکیشن ها، بازی ها، موزیک، ویدئو و نمایش‌های تلوزیونی بازدارید، دکمه ی Skip Setup را بزنید. شما همچنان میتوانید با اکانت خودتان دانلود کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آدرس ایمیل آنها را بدهید یا اگر مایل نیستید میتوانید دکمه ی Not Now را بزنید.

 

محدودیت محتوی در Play Store
فرض کنید شما می‌خواهید به کودکانتان امکان دسترسی به Google Play Store را هم از طریق حساب کاربریشان بدهید و هم به وسیله‌ی حساب کاربری گوگل خودتان که در طی تنظیمات راه اندازی شده بود وارد شوید، یا اگر خودشان حساب دارند از آن استفاده کنید.
در این هنگام اپلیکیشن Play Store را راه اندازی کنید (که هنوز در حساب کاربری آنها در تلفن یا تبلتشان است) و دکمه ی hamburger را بزنید. سه خط افقی در بالای صفحه سمت چپ وجود دارد آن را به پایین بکشید و دکمه ی Settings را بزنید. سپس به پایین بیایید تا Parental controls )کنترل والدین (را ببینید. روی آن ضربه بزنید در این قسمت شما باید یک پین کد بسازید. دوبار آن را وارد کنید.
اکنون تنظیمات روشن خواهد شد و شما می‌توانید روی هرکدام از دسته بندی هایی که می‌خواهید ضربه بزنید تا مشخص کنید که میخواهید چه محدودیتی را روی آن اعمال کنید. برای اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها شماره هایی مربوط به سن وجود دارد، وقتی روی PEGL 7 ضربه میزنید منظور کودکان بین ۴ تا ۷ سال است. مطمئن شوید که در پایان هر صفحه دکمه ی SAVE را میزنید.
زیر Parental controls، سرور خلاصه ای از محدودیتهایی که برای هر زمینه در نظر گرفته شده است را نشان می‌دهد.
اگر میخواهید ازخرید کودکان به صورت رایگان جلوگیری کنید، می‌توانید یک پین کدی قرار دهید که فقط خودتان میدانید و زمانیکه که بخواهند چیزی بخرند که باید هزینه ای پرداخت شود، آن پین درخواست می‌شود. برای این کار به تنظیمات Play Store بروید و روی
Require authentication for purchases
(نیاز احراز هویت برای خرید) کلیک کنید.
play store تنها مکان برای دانلود اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها نیست، بنابراین مهم است که مطمئن شوید تمام منابع دیگر نیز مسدود شده اند. برای این منظور به صفحه ی اصلی دستگاه برگردید و صفحه را از بالا به پایین بکشید تا به آیکون Setting برسید، روی آن ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود.
بخش Security (امنیتی) را پیدا کنید (روی گوشی شما Security & fingerprint ) نامیده شده است. روی آن ضربه بزنید ومطمئن شوید که گزینه ی منابع ناشناخته خاموش شده باشند.(که احتمالا خاموش است.)

 

یوتیوب را امن کنید
کودکان دوست دارند ویدئوهای یوتیوب را تماشا کنند. و حالا یک اپلیکیشن یوتیوب کودکان وجود دارد که شما میتوانید به صورت رایگان از Play Store دانلود کنید.
برنامه را راه اندازی کنید، برنامه به شما خواهد گفت که هیچ الگوریتمی صد در صد ضمانت نخواهد کرد که همه چیز در برنامه برای آنها امن خواهد بود اما شما می‌توانید به سادگی برچسب ویدئوی نامناسب را روی آن بزنید و تیم آن ویدئو را بازنگری و حذف خواهد کرد.
شما همچنین میتوانید محدودیت برای گروه سنی قبل از مدرسه، مدرسه، یا تمام کودکان را اعمال کنید.
نهایتا شما این حق انتخاب را دارید که جستجو را خاموش یا روشن کنید. با خاموش کردن آن، آنها مجبور خواهند بود از منو برنامه برای پیدا کردن ویدئو‌ها استفاده کنند، اما بر اساس تجربه ما این یک محدودیت بیش از اندازه است و بهتر است که جستجو حد اقل برای کودکان پنج سال به بالا باز باشد.
حائز اهمیت است که از ویژگی‌های کنترل فرزندان به بهانه‌ی نظارت بر استفاده نکردن کودکان از تبلت یا گوشی استفاده نکنید. بهتر این است که حواستان به این که چه چیزی را میبینند یا گوش میدهند باشد و قوانین پایه ای در رابطه با اینکه چه چیزهایی مجاز و غیرمجاز است قرار دهید، به علاوه ی اینکه برای نمایش هر روزه زمان تعیین کنید.
برنامه‌های زیادی مانند Screenlimit وجود دارد که به صورت خودکار میتواند برنامه‌های معین یا کل دستگاه را غیرفعال کند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text