img

توقف درخواست موقعیت مکانی شما توسط مرورگرها

/
/
/

مرورگران وب می توانند موقعیت مکانی شما را ارائه دهند. اگر شما این مورد را نمی‌پسندید، این آموزش شما را رهنمایی خواهد کرد.

 

Microsoft Edge
بگذارید با مورد ساده شروع کنیم. زیرا متوقف کردن Edge از درخواست موقعیت مکانی شما که در پایگاه Windows Store ساخته می شود، آسان است. برنامه ی Settings را باز کرده و به قسمت Privacy>Location بروید. به پایین صفحه بروید تا زمانی که عنوان Choose apps that can use your precise location را ببینید. اکنون کشوی لغزنده ی کنار Microsoft Edge را خاموش کنید.

 

گوگل کروم
در گوگل کروم، آیکن منو (menu) (سه نقطه ی عمودی) را در قسمت راست نوار آدرس کلیک کنید. از منوی کشویی، Settings را انتخاب کرده و برگه ی تنظیمات باز خواهد شد. در پایین این برگه، Show advanced settings را کلیک کنید. زیر Privacy، Content settings را به منظور باز کردن یک پنجره ی بازشو کلیک کنید. به پایین آن پنجره به بخش Location بروید و دکمه ی رادیویی با برچسب Do not allow any site to track your physical location را کلیک کنید. اکنون Done را کلیک کنید.

 

اُپرا
Menu را در گوشه ی بالا سمت چپ کلیک کنید. از منوی کشویی، Settings را انتخاب کنید. در برگه ای که باز می شود Websites را از ستون هدایت سمت چپ انتخاب کنید. زیر Location، دکمه ی رادیویی با برچسب Do not allow any site to track my physical location را کلیک کنید.

 

موزیلا فایرفاکس
تنظیمات موقعیت مکانی Mozilla توسط یک فلگ (flag) در منوی پیکربندی پنهان آن کار می کند. about: config را در نوار آدرس تایپ کرده و Enter را کلیک کنید. شما اخطار عادی This might void your warranty را خواهید دید. I accept the risk را کلیک کرده و حرکت کنید. اکنون در قسمت جستجو geo.enabled را تایپ کرده و دوباره Enter را کلیک کنید. گزینه ی Geo Enabled باید تنها گزینه ای باشد که نشان داده می شود. آن گزینه را با موس خود به منظور از کار انداختن آن دوبار کلیک کنید. اگر آن زیر عنوان Value از کار افتاده باشد و یا اگر اشتباه می گوید خواهید فهمید.

 

اینترنت اکسپلورر ۱۱
با کلیک کردن آیکن تنظیمات دندانه ای شکل در گوشه ی بالا سمت راست شروع کنید. از منوی کشویی، گزینه های Internet را انتخاب کنید. در پنجره ی بازشویی که ظاهر می شود برگه ی Privacy را انتخاب کرده و جعبه ی زیر Location با برچسب Never allow websites to request your physical location را بررسی کنید. اکنون Apply و Ok را کلیک کرده و شما این کار را انجام داده اید.

 

سافری
این مورد چگونگی خاموش کردن درخواست های موقعیت مکانی در مرورگرهای اصلی در Windows را پوشش می دهد. کاربران Mac که می خواهند ردیابی موقعیت مکانی را از کار بیندازند در حقیقت نیاز به ترک Safari و باز کردن منوی Apple سیستم داشته سپس System Preferences را انتخاب می کنند.
Security & Privacy را از گزینه هایی که ظاهر می شود انتخاب کرده و وقتی که باز می شود برگه ی Privacy را کلیک کنید. قبل از اینکه شما بتوانید هرگونه تغییراتی ایجاد کنید نیاز خواهید داشت که قفل را در گوشه ی پایین سمت چپ کلیک کرده و پسورد (کلمه ی عبور) خود را زمانی که کامپیوتر آماده ی پذیرفتن ورودی صفحه کلید است دوباره وارد کنید.
بعد از اینکه آن انجام شد، انتخاب Location Services از پنجره ی گزینه ها، سپس در پنجره ی اصلی یا جعبه ی Enable Location Services را به طور کامل غیرفعال کرده یا لیست را مرور کرده و این ویژگی را تنها برای Safari خاموش کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text