img

از خدمات گوگل استفاده نکنید…!

/
/
/

ممکن است از گوگل با عنوان پادشاه وب یاد شود، اما چنین چیزی فقط در نگاه اول خوب به نظر می‌رسد. در اینجا ما ابعاد تیره تری از ابزارهای محبوب گوگل را برای شما آشکار می‌کنیم و همچنین راه‌های جایگزین بهتری را به شما معرفی می‌کنیم.

 

گوگل بر خلاف شرکتهای دیگر بر فضای تحت وب تسلط دارد و ما بدون گوگل همانند انسانهایی گمشده در فضای وب هستیم. اکثر ما حداقل از یکی از محصولات GOOGLE همانند سرویسهایی شامل SEARCH و GMAIL تا خدماتی همچون MAPS، YOUTUBE، و ANDROID را به صورت روزمره استفاده کرده ایم و از سادگی و یکپارچه بودن ابزارهای گوگل لذت میبریم. با این حال، با توجه به جریمه سنگین و مصوب اخیر از طرف اتحادیه اروپا همراه با بازجویی‌های مشکوک، گوگل در نگاه اول خوب به نظر می‌رسد و همچنین گرایشات مشکوکی نسبت به رقیب‌ها و کاربران دارد. در حقیقت، تسلط گوگل بر فضای وب به طور ناعادلانه، اکثر ابزارهای با کیفیت از کمپانی‌های کوچکتر را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.
در اینجا، ما به شما توضیح می‌دهیم که چرا باید به صورت سطحی استفاده از رایج ترین خدمات و محصولات گوگل را مورد بازنگری قرار دهید و همچنین برای شما بهترین ابزارهای رایگان را معرفی می‌کنیم. طبیعتا، ما به شما پیشنهاد استفاده نکردن از گوگل را نمی‌دهیم، ما فقط در مورد چگونگی انجام کار و همچنین مزایای حاصل از آن صحبت می‌کنیم.
علاوه بر این، در جدول زمانی شرم آور گوگل، ما به برخی از بزرگترین اختلافات و انتقادات طی چند سال گذشته می‌پردازیم.

چرا از جستجوی GOOGLE استفاده نکنیم؟
واقعیتی ناخوشایند وجود دارد که بر طبق آن گوگل بر جستجوهای شما نظارت داشته و آن‌ها را ذخیره می‌کند بنابراین گوگل می‌تواند شما را با استفاده از تبلیغات، هدف قرار دهد. تهاجمی بی شرمانه به حریم خصوصی شما این امکان را برای شرکت فراهم میکند که از آن چه شما به آن فکر می‌کنید، پروفایلی ایجاد کند.
مسئله بسیار بحث برانگیزی در مورد نتایج جستجوهای شما وجود دارد که کاملا غول وب آن را به نفع خود تغییر داده است. گوگل اخیراً با مبغ هنگفت ۱/۲ میلیارد یورو از سوی کمیسیون اروپا جریمه شده است و پس از طی تحقیقاتی هفت ساله، دریافته اند که این شرکت به طور غیر مستقیم در میان سایرین، اقدام به تبلیغ خرید از گوگل کرده است. این اقدام مشابه با سرویس‌های مقایسه خرید در نتایج جستجو است. نگران کننده به نظر می‌رسد که ما بدانیم این تنها منطقه ای نیست که گوگل در آن نتایج را تغییر می‌دهد و همچنین تحقیقات مشابه بر روی نقشه‌ها و لیست کسب و کارهای محلی در حال انجام است.
گوگل همچنین بر اساس تنظیمات قبلی خود آنچه را که مشاهده می‌کنید، برای شما شخصی سازی می‌کند (filter bubble) و تغییراتی را در رتبه بندی نتایج با استفاده از شیوه‌های دقیق ایجاد می‌کند که برای مثال می‌توان به پایین آوردن رتبه وب سایتهای دارای محتوای مسروقه و وب سایتهای دارای سخنان تنفر آمیز، نژاد پرستی و یا تروریسم اشاره کرد. درنتیجه گوگل برای محتوای جدیدتر، اولویت بالاتری را در نظر می‌گیرد، بنابراین وب سایتهایی که به طور مرتب به روز رسانی نمی‌شوند، از صفحه اول نتایج حذف می‌شوند.
اکثر ما با داشتن لینکهای اولویت بندی شده و غیر بحث برانگیز مشکلی نداریم، اما واقعیت این است که گوگل نتایج را براساس دستور کار خود ارائه می‌دهد، بنا براین شما نمی‌توانید همیشه به وب سایتهای بسیارمرتبط دسترسی داشته باشید.

 

از چه چیزی به جای جستجوی گوگل استفاده کنیم؟
گوگل جایگاه خود را با عنوان موتور جستجوی شماره یک با ارائه نتایج مرتب، جامع و دقیق به دست آورد. موتور جستجوی bing شرکت مایکروسافت (www.bing.com) نزدیک ترین رقیب به گوگل محسوب می‌شود و محبوبیت آن در میان مردم رو به افزایش است. طبق اعلام مایکروسافت، در حال حاضر بینگ دارای ۹ درصد از سهم بازار جهانی و اروپاست اما این رقم در کشورهای انگلیسی زبان بسیار بالاتر است – ۲۶ درصد در انگلستان و ۳۳ درصد در ایالات متحده آمریکا. برای انجام آزمایش و مقایسه بر روی موتور جستجوی گوگل و بینگ، از پرس و جوی جستجو (search query) در وب سایت bing it on استفاده کنید (www.bingiton.com). شما نتایج حاصل از این دو موتور جستجو را در کنار هم خواهید دید و می‌توانید اولویت‌های خود را طی پنج مرحله رتبه بندی کنید، ممکن است با دیدن برنده این آزمایش شگفت زده شوید.
یکی دیگر از دلایل استفاده از بینگ راه اندازی طرح تخفیف برای این موتور جستجو در انگلستان است. با استفاده از چنین طرحی به شما امتیازاتی برای جستجو در سایت داده می‌شود که می‌تواند برای ورود به مسابقات، کمک‌های مالی به موسسات خیریه، خرید اعتبار اسکایپ، Groove Music passes (یک سرویس اشتراک پرداخت است که به کاربران اجازه می‌دهد به موسیقی به اشتراک گذاشته شده خود درهردستگاه دارای این سرویس، گوش فرا دهند)، کارت‌های هدیه مایکروسافت و موارد دیگر استفاده شود. بینگ همانند گوگل از برخی مسائل مربوط به حریم خصوصی رنج می‌برد، چنین چیزی برای همه افراد جذاب نخواهد بود. اما بینگ در صفحه خانگی خود از عکسهایی خیره کننده و تعاملی بهره می‌برد.

نسخه ی جایگزین و ارزشمندی برای google که به خصوص برای حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد DuckDuckGo است (duckduckgo.com). این موتور جستجوی همیشه در حال توسعه، اطلاعات شخصی را در خود ذخیره نمی‌کند و ضمن ردیابی نکردن شما، تبلیغات شخصی را نیز نمایش نمی‌دهد. کیفیت نتایج این موتور جستجو بسیار مطلوب است زیرا این نتایج از ۴۰۰ منبع متفاوت استخراج شده اند. شما می‌توانید به راحتی این موتور جستجو را با چند کلیک ماوس به مرورگر خود اضافه کنید که باعث ایجاد سوئیچ نسبتا یکپارچه ای در مرورگر می‌شود. DuckDuckGo همچنین بیش از ۹۴۰۰ عدد از دستورات هوشمند bang را ارائه می‌کند (duckduckgo.com/bang) که به شما اجازه می‌دهد سریعاً عملیات جستجو را در سایتهای خاصی همانند Amazon، eBay، Facebook، BBC iPlayer و Google انجام دهید.

DOCS و DRIVE غیر قابل اعتماد
چرا ازDocs و Drive استفاده نکنیم؟
Google Docs/Drive ترکیبی عالی از مجموعه آفیس آنلاین و ذخیره سازی آنلاین است اما سیاست حفظ حریم خصوصی این سوال را در اینجا مطرح می‌کند که چه کسی مالک محتوای ایجاد شده و ذخیره شده در این سرویس است؟
گوگل شرایط صفحه خدمات خود را چنین شرح می‌دهد : «هنگامی که شما عملیات آپلود، ارسال، ذخیره سازی و یا دریافت را چه از طریق خدمات ما و یا سایر موارد انجام می‌دهید گوگل به شما مجوزی جهانی برای استفاده، میزبانی (Host)، ذخیره سازی، تکثیر، ایجاد تغییر، انجام کارهای فرعی، ارتباط برقرار کردن، انتشار، انجام دادن کارها و نمایش آنها به صورت عمومی و همچنین توزیع چنین محتوایی را می‌دهد «. (bit.ly/terms428) و همچنین در ادامه می‌گوید : « در صورتیکه شما از خدمات ما استفاده نکنید هم این مجوز ادامه دارد. » چنین چیزی نشان می‌دهد که گوگل برای همیشه صاحب محتوای شما خواهد بود.

 

به جای Docs و Drive از چه چیزی استفاده کنیم؟
OneDrive محصولی از شرکت مایکروسافت است (bit.ly/oned428) که به صورت از پیش نصب شده همراه با ویندوز ۱۰ عرضه می‌گردد که نزدیکترین سرویس رایگان به Google Drive به شمار می‌رود. شما می‌توانید فضای ذخیره سازی ۵ مگابایتی را از این نرم افزار دریافت کنید اما شامل دسترسی به برنامه‌های آفیس آنلاین و رایگان همانند Word، Excel، PowerPoint و OneNote (bit.ly/msoo428) می‌شود.
Zoho Docs همچنین شبیه به محصول ارائه شده توسط مایکروسافت است و به شما ۵ گیگا بایت فضا اختصاص می‌دهد.

 

GMAIL حریص
گوگل همواره به طور بحث برانگیز، ضمن بررسی کردن پیام‌ها در Gmail از محتویات آنها برای نمایش دادن آگهی‌های شخصی و مرتبط به کاربر استفاده می‌کند. اگر شما تعداد زیادی پیام در مورد اتومبیل‌ها دریافت کنید و یا بخوانید ممکن است آگهی‌های مربوط به مدل‌ها و سازندگان جدید وسایل نقلیه را هم مشاهده کنید. گوگل همچنین می‌داند که کدام ایمیل‌ها برای شما جذابتر است در نتیجه اگر پیام‌ها را بدون باز کردن آنها حذف کنید و یا اینکه آنها را به عنوان اسپم در نظر بگیرید، آنهایی را که باعث ایجاد تبلیغات می‌شود، مورد استفاده قرار نخواهد داد.
حتی اگر تمام این کارها توسط ماشین به جای انسان انجام شود، بدون شک وحشتناک خواهد بود و به همین خاطر گوگل اخیرا برنامه ای را برای متوقف کردن این عملیات ارائه داده، که این کار با متقاعد کردن کاربران شرکت میسر خواهد شد.
این خبری خوب تلقی می‌شود اما Gmail هنوز هم تبلیغاتی را برای شما از سرویس‌های مختلف گوگل شخصی سازی می‌کند که این مورد، آزار دهنده محسوب می‌شود. دلیل دیگری برای استفاده نکردن از Gmail این است که اگرچه گوگل مقدار فضای بسیار زیادی ( ۱۵ گیگابایت ) را برای شما فراهم می‌کند ولی این فضا با نرم افزارهای Docs/Drive مشترکاً مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر از خدمات ذخیره سازی زیاد استفاده می‌کنید، فضای مورد نیاز برای پیامهایتان به سرعت می‌تواند به اتمام برسد، به خصوص اگر شما به طور منظم ایمیل هایی با پیوست‌های بزرگ را دریافت کنید، در این صورت شما مجبور هستید که برخی از محتواها را حذف کرده و یا همچنین برای ارتقاء هزینه ای پرداخت کنید.

 

به جای Gmail از چه چیزی استفاده کنیم؟
Outlook.com جایگزینی بدیهی برای Gmail محصوب می‌شود. شما علاوه بر استفاده از ایمیل، به برنامه‌های تحت وب Office و SkyDrive دسترسی خواهید داشت. اگر ترجیح می‌دهید که به غول تکنولوژی دیگری اعتماد نکنید، GMX (www.gmx.com/mail) ارائه دهنده خدماتی از قبیل فضای ذخیره سازی نا محدود و رایگان، فیلتراسپم قدرتمند، برنامه حفاظتی آنتی ویروس و یک تقویم است که قابلیت استخراج کردن ایمیل‌ها را از حساب‌های دیگر ( غیر از GMX) ویا موارد دیگر را در خود دارد.
شما می‌توانید پیوست هایی را در ایمیل تا ظرفیت ۵۰ مگابایت ارسال کنید و همچنین جی ام ایکس دارای برنامه‌های رایگان اندروید و iOS است. جی ام ایکس به اینترنت ۱&1 که یکی از بزرگترین ارائه دهندگان میزبانی وب در جهان محسوب می‌شود متصل است و قدمت آن به چندین سال برمیگردد. ( مطالبی در سال ۲۰۰۸ برای نخستین بار در این مورد منتشر شد ). بنابراین جای نگرانی نیست که اینترنت ۱&1 ناگهان به مدت یک شب ناپدید شود و یا ممکن است در برابر برخی از استارتاپ‌های جدیدتر یک ریسک به حساب بیاید.
اگر نگران حفظ حریم خصوصی خود هستید و به پرداخت هزینه ای برای مجموعه ای مناسب از خدمات تبلیغاتی رایگان که شامل ایمیل، تقویم، دفترچه آدرس، سرویس ابری فایل‌های یکپارچه و موارد دیگر است اهمیت نمی‌دهید، پس قطعاً Kolab (kolabnow.com) ارزش بررسی را دارد. اطلاعات شما در کشور سوئیس ذخیره می‌شود که این کشور دارای برخی از سختگیرانه ترین قوانین حفظ حریم خصوصی در جهان است. سرویس Kolab تمام ویژگی‌های مورد نیاز شما را ارائه می‌دهد. هزینه این سرویس حدود ۷ پوند در ماه است ( برای یک حساب شخصی ) که همراه با نسخه آزمایشی ۳۰ روزه (trial) عرضه می‌شود. بنابرین شما می‌توانید بررسی کنید که قبل از تعهد به این سرویس آیا Kolab نیازهای شما را برآورده می‌سازد یا خیر.
گوگل مدتهاست که در بسیاری از اختلاف نظر‌ها شرکت داشته است و لیست تمامی آنها به موضوعی کلی برای کاربر وب به شمار می‌رود. در اینجا برخی از نقاط ضعف قابل توجه را مرور می‌کنیم.

 

YOUTUBE بی‌نظم
برخی از تبلیغات YOUTUBE، عمداً شما را از آنچه که تماشا می‌کنید منحرف می‌سازند
YouTube با بیش از ۵۰۰ ساعت ویدیوی آپلود شده به سایت در هر دقیقه، دارای مقادیر بسیار زیادی از محتواست. متاسفانه، برخی از این محتواها شامل کلیپ‌های توهین آمیز و افراطی است که روند حذف کردن چنین محتواهایی به کندی از طرف Google صورت می‌گیرد. علاوه بر این، همانند Twitter، در بخش نظرات YouTube از ترول هایی استفاده می‌شود که باعث حمله به کاربران دیگر و همچنین ترساندن آنها می‌شود و یا اینکه از طریقی دیگر ویدیوهای سرگرم کننده را برای اشخاص دیگر از بین می‌برند. تبلیغات یوتیوب نیز می‌تواند آزار دهنده باشد، به خصوص هنگامی که شما نمیتوانید این تبلیغات را از بین ببرید و در نهایت این تبلیغات باعث گمراهی فرد بیننده ای می‌شود که در حال تماشا کردن ویدیو است.

 

به جای یوتیوب از چه چیزی استفاده کنیم؟
نزدیکترین سرویس مشابه به YouTube، Vimeo است (vimeo.com)، درحالی که Vimeo گستردگی محتوای YouTube را ندارد، این سرویس همچنین تعداد زیادی از فیلمهای با کیفیت بالا که شامل تولیداتی از فیلمسازان و عکاسان حرفه ای می‌شود را ارائه می‌کند. Vimeo نه تنها فیلم‌های محبوب را در سایت خود تبلیغ می‌کند بلکه محتواهای با کیفیت را به دقت اتخاب می‌کند.
شاید به این دلیل که مخاطبین بیشتری از YouTube دارد و دارای نظرات مودبانه تری است. همچنین این سرویس دارای بلوغ و سازندگی بیشتری است.
به عنوان موضوع آخر، تبلیغات ابتدای ویدیوهای YouTube در Vimeo وجود ندارد، بنابراین شما می‌توانید از ویدیوهای انتخاب شده به صورت سریع، لذت ببرید. در حالت کلی هیچ تبلیغی در Vimeo وجود ندارد به خاطر اینکه این نرم افزار در آمد خود را از طریق اشتراک‌های پرداخت شده به صورت اختیاری کسب می‌کند. حتی اگر تصمیم به اجتناب ازYouTube نداشته باشید، قطعا ارزشمند است که وقت خود را برای کشف عملیات لذت بخش ارائه شده توسط Vimeo صرف کنید.

 

نقشه‌های مداخله جویانه
چرا از نقشه‌ها استفاده نکنیم؟
شکی نیست که Google Maps ابزاری عالی به شمار می‌رود. در این نرم افزار هدایت مسیر به صورت نوبتی انجام می‌شود. هشدار برای تاخیر ترافیک و ازدحام می‌تواند افزونه ای ارزشمند برای تلفن همراه شما باشد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که Google Maps چطور شرایط جاده را می‌داند؟ گوگل مکان فعلی شما و کاربران اندرویدی دیگر را ردیابی می‌کند و هر گونه افت سرعت در سفر را به شما اطلاع می‌دهد. در حالی که چنین چیزی برای همه افراد مفید به نظر می‌رسد و دلیلی برای ترک نقشه‌ها نیست ولی گوگل هر کجا که می‌روید و همچنین زمان آن را علیرغم استفاده از رانندگی، پیاده روی، دوچرخه سواری و یا استفاده از اتوبوس، ثبت می‌کند. اگر شما از لینک bit.ly/maps428 استفاده کنید می‌توانید تمام این مکان‌ها را روی نقشه ببینید. ترسناک به می‌رسد؟
مسلماً، تاریخ سفر شما فقط برای خودتان و البته Google قابل مشاهده است و اگر می‌خواهید تاریخ بازدید از یک مکان خاص را دقیقا مشخص کنید می‌تواند مفید واقع شود اما این کار به نظر دزدی محسوب می‌شود. صفحه جدول زمانی به شما اجازه توقف در ردیابی موقعیت را می‌دهد که دانستن آن خالی از لطف نیست.

 

به جای Google Maps از چه چیزی استفاده کنیم؟
Here WeGo (wego.here.com) جایگزینی عالی برای Google Maps محسوب می‌شود که درسه نسخه وب، اندروید و iOS موجود است. این نرم افزار مکان‌های مورد علاقه را از Wikipedia، محل اقامت را از Booking.com و عملیات رزرو غذا را از Booktable.com برای شما نمایش می‌دهد. Here WeGo همچنین برای شما مسیرهای دقیق و مسیریابی‌های نوبتی را فراهم می‌کند. مهمتر از همه، تمام حرکات شما را ثبت و ضبط نمی‌کند.
همچنین نرم افزار دیگری با نام OpenStreetMap وجود دارد (www.openstreetmap.org) که توسط جامعه تهیه کنندگان نقشه ساخته شده و به طور مرتب به روز می‌شود. بنابراین این نقشه‌ها بسیار دقیقتر و به روزتر از Google Maps هستند. این نقشه‌ها توسط سرویس‌ها و برنامه‌های مختلفی همانند OsmAnd برای اندروید (bit.ly/osmadn428) استفاده می‌شود. این برنامه به شما اجازه می‌دهد که نقشه‌ها را آنلاین و آفلاین استفاده کنید و علاوه برهدایت شما به سوی مقصد، نقاط مورد علاقه را در طول مسیر به صورت برجسته نمایش می‌دهد.

 

اندروید مغرور
چرا از اندروید استفاده نکنیم؟
تولیدکنندگان دستگاه‌های تلفن همراه اغلب برنامه‌های خود را نصب کرده و تا حدودی آنها را سفارشی می‌کنند. اما سیستم عامل تلفن همراه گوگل همراه با تمامی برنامه‌های اصلی غول جستجو به صورت از پیش نصب شده ارائه شده و در صفحه نمایش گوشی شما خودنمایی می‌کند. این دقیقا رویکردی ضد رقابتی تلقی می‌شود که موضوع موارد بعدی گوگل در حضور کمیسیون اروپا است. علاوه بر این، مانند ابزارهایی که به دست گوگل ساخته شده است، اندروید نیز اطلاعاتی را در مورد شما جمع آوری می‌کند.
در صورتی که شما بهترین و جدیدترین تلفن هوشمند را داشته باشید، شانس بالایی برای اجرای نسخه قدیمی اندروید وجود دارد که می‌تواند شما را در معرض حفره‌های امنیتی مجزا قرار دهد. قطعه قطعه بندی (که به موجب آن تلفن‌های همراه مختلف نسخه هایی متفاوت از اندروید را دارند ) مدتهاست که تبدیل به مشکل بزرگی شده و روز به روز بدتر می‌شود.
در زمان نوشتن این مقاله، تنها ۵/۱۱ درصد از کاربران دارای آخرین نسخه نصب شده اندروید بودند (Nougat 7.0)، در حالی که ۳۱٫۸ درصد از کاربران هم از نسخه Marshmallow ( منتشر شده در سال ۲۰۱۵ – ۶٫۰) استفاده می‌کردند و همچنین ۳۰٫۱ درصد از کاربران، نسخه‌های مختلف اندروید ۵ ( Lollipop منتشر شده در سال ۲۰۱۴ ) را مورد استفاده قرار می‌دادند. در شرایطی بدتر، اندروید ۸٫۰ ( ‘o’ version ) تنها در عرض چند هفته منتشر می‌شود. قطعه قطعه بندی به عنوان یک مشکل در نظر گرفته میشود زیرا بسیاری از گوشی‌های اندرویدی توانایی اجرای بعضی از برنامه‌های جدیدتر را ندارند.

 

به جای اندروید از چه چیزی استفاده کنیم؟
اگر چه پاسخ آشکار این سوال، تهیه کردن آیفون است اما دستگاه‌های اپل گران قیمت هستند وفقط شما می‌توانید از محیط ios استفاده کنید. راه حلی ارزان تر می‌تواند خرید یک گوشی هوشمند tizen باشد. tizen سیستم عاملی مشابه اندروید و مبتنی بر لینوکس است. ( اندروید نیز مبتنی بر لینوکس است ) شما با استفاده از این سیستم عامل احساس راحتی خواهید کرد. سامسونگ z4 که دارای آخرین نسخه از tizen (3.0) می‌باشد را می‌توان بهترین انتخاب دانست اما در حال حاضر این محصول به صورت رسمی در انگلستان در دسترس نیست. شما می‌توانید نسخه فعال آن را با قیمت ۱۱۰ تا ۱۴۰ یورو از فروشگاه eBay خریداری کنید.
اگر واقعا نمی‌توانید بدون اندروید کارهای خود را انجان دهید، تلفن همراه oneplus5 را امتحان کنید. این تلفن همراه با سیستم عامل خاص و ساده تری به نام oxygenOS ارائه می‌شود که دارای به روز رسانی‌های منظم و تصحیح شده است. oneplus5 را می‌توان همانند دستگاه‌های قدیمی تر و ارزان تر oneplus3 و oneplus3T، نسخه مشابهی برای نسخه O اندروید دانست. (شاید برای شما جالب باشید که oneplus4 وجود ندارد).

 

GOOGLE NEWS شگفت انگیز
چرا از گوگل نیوز استفاده نکنیم؟
گوگل به تازگی اعلام کرده که سرویس خبری جدید خود را پس از مدتی طولانی همراه با شعار « قابل دسترس تر و آسان ترهمراه پیمایش میان صفحات با ظاهری مرتب و ساده « دوباره منتشر کرده است.
اما در حالیکه سرویس خبری گوگل نیوز برای صفحات تلفن همراه خوب به نظر می‌رسد، کاربران دسکتاپ از طراحی جدید بسیار ناراضی هستند که هنگام مشاهده در صفحه ای بسیار بزرگ، خیلی بد و ناخوشایند به نظر می‌رسد. (ممکن است متوجه شویم که نهایتاً این سرویس در مدت زمان کمی ساخته شده است، ولی باید ذهنیت خود را تغییر دهیم )
در حال حاضر تعداد زیادی فضای خالی در هر دو طرف ستون خبر اصلی وجود دارد، به این معنی که کمتر از نصف تعداد مقالات به عنوان طرح قدیمی نمایش داده می‌شود. با وجود ظاهری ناخوشایند همچنین مدت زمان بیشتری مورد نیاز است که جدیدترین گزارش‌های خبری را به صورت سطحی مرور کنیم. درجاییکه پیشتر توصیفی یک خطی را از مقاله مطالعه کردید، حالا شما فقط سر تیتر خبری را می‌بینید و مجبور هستید برای مشاهده محتوا روی ماوس کنید.

 

به جای گوگل نیوز از چه چیزی استفاده کنیم؟
همانند بیشتر محصولات Google، مایکروسافت نسخه جایگزین مرتبی را عرضه می‌کند، BingNews (www.bing.com/news) مشابه محصولات Google کار می‌کند. BingNews گزارش‌های خبری را از خبرگزاری هایی با منابع مختلف از جمله BBC، DailyTelegraph، DailyMail، Reuters وTheIndependent و همینطور از رسانه‌های خبری کوچکتر که Google آنها را نادیده می‌گیرد، تهیه می‌کند.
Bing News دارای نسخه‌های متعددی همانند جدیدترین اخبار، اخبار جهان، انگلستان، سرگرمی، ورزش و علم و تکنولوژی است که کاملا قابل سفارشی سازی است. نوار کناری خبرهای بی درنگ، شما را از خبرهای فوری آگاه می‌سازد.

CHROME ضعیف
چرا از Chrome استفاده نکنیم؟
Chrome در حال حاضر بسیار بیشتر از آنکه تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است، عملیت نفوذ را انجام داده که به معنای مصرف زیاد حافظه می‌باشد. اگر تعدادی زبانه (Tab) را در هنگام مرور وب باز کنید سیستم شما دائما freeze می‌شود یا به اصلاح crash می‌کند.
همانطور که مایکروسافت با باز کردن مرورگر edge توجه زیادی به برق دارد، مرورگر Chrome از میزان برق بیشتری استفاده می‌کند که باعث به اتمام رسیدن سریعتر باتری لپ تاپ و تبلت می‌شود.
همچنین Google به اندازه کافی در مورد کاربر عملیات جاسوسی را انجام می‌دهد. آیا شما واقعا نیار به شناخت هرجایی که در وب می‌روید را دارید؟

 

به جای کروم از چه چیزی استفاده کنیم؟
FireFox (www.getfirefox.com) مرورگری بزرگ است که مسائل مربوط به حریم خصوصی Google را ندارد و اگر تا به حال از آن استفاده نکرده اید، ارزش دیدن مجدد را دارد.
فایرفاکس دارای گستره وسیعی از افزونه‌ها می‌باشد و به زودی برای تبدیل شدن به نسخه ای توسعه یافته دارای معماری‌های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی است.
Opera (opera.com) همچنین نسخه جایگزین خیلی خوب برای Chrome می‌باشد و همانند Chrome از موتور پردازش تصویر یکسانی استفاده می‌کند که به معنی پشتیبانی از افزونه‌های مشابه است و مبادله مستقیم است.
اگر به دنبال مرورگری بهتر از Chrome هستید، گزینه ای با نام Vivaldi وجود دارد (vivaldi.com) که توسط مدیر عامل سابق Opera ساخته شده است و دارای قابلیت سفارشی سازی زیادی است.
این مرورگر از افزونه‌های Chrome پشتیبانی می‌کند و طیف وسیعی از ویژگی‌های قدرتمنذی همانند برگشت به صفحه اول سایتی که از آن بازدید کرده اید را ارائه می‌دهد. این مرورگر دارای ابزار یادداشت، تاریچه وب به صورت رنگی، حرکات ماوس و میانبرهای صفحه کلید می‌شود و همچنین گزینه ای برای مشاهده سایت دوم در پنل جانبی را دارد.
به عنوان فرزندی جدید از خانواده مرورگرها، Vivaldi چیزهای زیادی برای اثبات دارد، بنابراین توسعه دهندگان ضمن تصحیح مداوم آن، ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی را به این مرورگر اضافه می‌کنند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text