img

معرفی بازی PlayerUnknown`s Battlegrounds

/
/
/

نبرد های سلطنتی افسانه ای تر از این نمی شود.

احتمالا معرفی آسانسوری ( Elevator pitch ) برای معرفی اولیه ی بازی PlayerUnknown›s Battlegrounds  بسیار ساده بوده است. یک بازی مرگبار صد نفره که فقط یک برنده دارد. از طرف دیگر وقتی این واقعیت رادرنظرمیگیریم که این بازی یکی از تیراندازی ترین بازی هایی است که تا به حال بازی کرده ایم و اما در مقابل ممکن است کمی کسل کننده به نظر برسد.
PUBG که می خواهد فضای زیادی از صفحه را دخیره کند. برپایه ی موفقیت های بازی هایی مانند Day Z و ArmA ساخته شده است اما تیرانداز تاکتیکی را به سمت المان های ساده سوق میدهد و سپس تنش را تا ۱۱۰ درصد افزایش میدهد.
تنها یک نقشه وجود دارد، اما نقشه ی گسترده ای است و من همچنان درحال کشف گوشه های جدیدی در آن هستم. شما خیلی در نقشه پیش نخواهید رفت. شما در کنار بازکنان دیگر از یک هواپیمای C-130 و چتر نجات خواهید پرید. شما با هیچ شروع می کنید فقط لباس هایی در پشتتان است (که یک چیز اختیاری است و همانطور که به زودی خواهید دید، باخود خواهید گفت چرا کسی که می خواهد در لباس زیر با مرگ بجنگد فراتر از من است.
اما برایتان مهم نخواهد بود.) اما سلاح ها، مهمات و تجهیزات در سراسر نقشه پراکنده شده اند و مانند مسیر پرواز C-130، بازی به بازی تغییر می کنند که در واقع به این معنی است که شما هرگز از یک نقطه شروع نخواهید کرد.
در واقع، انتخاب زمانی برای پرش و جایی برای فرود به خودی خود یک بازی است اما در ادامه شاهد چیزهای بیشتری خواهید بود. نقشه بزرگ است و تا وقتی که بازی جالب بماند طول می کشد. این بازی می تواند مانند DayZ با اردوگاههای مردمی همیشگی زمانی که آنها کاملا آماده و مجهز بشوند طول بکشد.
بعد از شروع بازی خیلی طول نمی کشد تا پیچ و تاب در داستان قتل آغاز شود. یک منطقه ی بزرگ دایره ای روی نقشه ظاهر می شود و شما بعد از اینکه تایمر متوقف شد پنج دقیقه وقت دارید تا داخل یا خارج شوید، و شما در معرض خطر مواجهه شدن با  دیوار آبی  فریبنده قرار میگیرید. منطقه ای خارج از آنچه که در طول زمان عادی آسیب میبینید.
این دیوار آبی مانند یک میدان جادویی انرژی  منطقه را منقبض می کند و سپس چند دقیقه بعد دوباره منطقه کوچک می شود و دوباره و دوباره. این دیوار به سمت مرکز کوچک نمی شود یا شما هرگز نمیدانید که اتقباض بعدی در کدام قسمت منطقه خواهد بود.
به این ترتیب، در مراکز مختلف سرگردان بودن، به امید اینکه از بقیه ی بازکنان بیشتر زنده بمانید استراتژی خوبی نخواهد بود مگراینکه خوش شانس باشید. این به این معنی است که همانطور که بازی ادامه پیدا می کند، بازیکنان نجات یافته در یک فضای کوچکتر به سر میبرند و بازی را به سمتی پیش میبرند که به یک نقطه ی اوج خونین، جایی که اردوزدن اساسا غیرممکن است برسد. و گرچه فقط ممکن است من تنها باشم، ضربان قلب آنقدر بالا میرود که به سطوحی میرسد که ممکن است GP شما را عصبی کند.
طیف وسعی از سلاح ها، از تپانچه تا تک تیراندازها وسه یا چهار نوع ازهرکدام برای عرضه وجود دارد که از گزینه ی»باشه من هیچ چیز دیگری ندارم، از همین تفنگ دولول مزخرف استفاده می کنم» تا «بله، به جهنم، من با خوشحالی آن مرد را برای تفنگ حمله‌ای AKM میکشم» گسترده شده است. اسلحه ها را می توان به سرکوب کننده های ناگهانی، طیف وسیعی از دامنه ها و سایر وسایل دفاعی تاکتیکی که کار با آنها را راحتتر و مرگبار تر می کند مجهز کرد.
علاوه براین شما باید یک کوله پشتی خوب و تعدادی تجهیزات حفاظتی داشته باشید. که البته مانند یک چرخ دنده شامل سه سطح است، پس باید یک درایو ثابت برای جستجو ی اطراف نیز وجود داشته باشد تا محموله ی خودتان را کامل کنید.
من شخصا دوست دارم که حداقل یک تفنگ تهاجمی خوب برای بازکردن ngagement وSMG  پنهان برای تمیز کردن اتاق ها، یک صدا خفه کن و یک کارد بزرگ سنگین داشته باشم و البته دعوا هم مهم است و در بازی های اولیه اغلب اطلاعیه های زیادی شبیهه «بازیگر X بازیگر Y را با مشتش کشت» میبینید.
همچنین تعدادی ماشین وجود دارد که می توانند سرتاسر نقشه را باسرعت طی کنند که اگر شما در یک منطقه ی دور در حال تعقیب باشید برایتان بسیار مفید خواهد بود. آنها بسیارپر سرو صدا هستند و به راحتی پیدا می شوند. بنابراین این یک تجارت واقعی است. اما از طرف دیگر حرکت مردم با اتومبیلهای شن رو هیچ وقت قدیمی نمیشود.
درواقع کل بازی درباره ی تجارت است. اینکه کی و کجا فهرست خودتان راباز کنید، یک تصمیم به شدت تکنیکی است. چون یک لحظه حواس  پرتی میتواند مرگبار باشد. شما می توانید در یک کلیپ زیبا، ایستاده و به سرعت بدوید اما در این صورت بیشتر از کسی که خم شده و آهسته می دود در معرض دید هستید. و این تاثیر برای یک تیرانداز بیشتر خواهد بود و گاهی اوقات همه چیز به این برمیگردد که شلیک نکند.
با تمام این حرف ها درواقع فقط یک نفر است که شماباید آن را بکشید کسی که در نهایت با او روبه رو می شوید.
در بهترین کاری که من انجام دادم وجزو چهار نفر شدم، فقط دونفر کشته شده وآن در برخورد تصادفی در خانه بود جایی که شما واقعا مجبورهستید اول شلیک کنید. در یک فضای باز بهتر است اجازه دهید تا فرد بگذرد تا شما همچنان مخفی بمانید.
این بازی هم حالت تک نفره دارد که به صورت وحشیانه است و هم حالت تیم های دو وچهار نفره که به مقدار قابل توجهی حس وحال بازی را عوض می کند. به طور خاص، حالت چهار نفره هرماشین با چهار صندلی را بسیار جذاب تر می کند. به طوری که مسافران می توانند از پنجره ها مورد هدف قرار بگیرند بنابراین شما کمی ناتوان خواهید بود. آنچه خصوصا در مورد بازی جذاب است این است که نسخه های قابل دسترسی سریع نیز کامل به نظر می رسند. در واقع آنها مطمئنن سخت هستند به طوریکه در بسیاری از ده اولویت هایی که در نظر می گیرید تا آنها را مدیریت کنید خیلی زود خواهید مرد. اما هنوز هم این بازی فوق العاده با ارزش و به حدی محبوب است که شما می توانید امیدوار باشید که یک بازی کامل دیگر انجام دهید، درواقع در هر دقیقه صد نفر این بازی را انجام می دهند. و من این را به شما قول خواهم داد، چون ترکیب اندازه گیری  ریسک/پاداش، تنش رو به رشد، یک زمان بازی مشخص شده، و یک گیم پلی تیراندازی، محکم و منحصر به فرد یک ترکیب بسیار پر سر و صد خواهد بود. ما فقط می توانیم تصور کنیم که بازی در نسخه ی نهاییش به چه صورت است و نمی توانیم برای آن لحظه صبر کنیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text