img

کپی کردن، جابه جایی و حذف فایل‌ها به طور خودکار…

/
/
/

اگر شما به طور مرتب فایل‌ها را از یک پوشه کامپیوتر شخصی به دیگری کپی یا جابه جا کنید یا فایل‌ها را از یک پوشه مخصوص حذف کنید، این یک ایده خوبی برای خودکار کردن این کار است. برنامه‌های خودکار رایگان زیادی در کامپیوترهای شخصی وجود دارد اما Z-Cron آسان ترین است که ما استفاده کرده ایم. همه وظایف خودکار آن یک الگوی مشابهی را دنبال می‌کنند و شما ظرف چند دقیقه می‌توانید هر کدام را راه اندازی کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چکونه از آن برای کپی کردن، جابه جایی و حذف فایل‌ها به طور خودکار استفاده کنید.

مرحله اول
Z-Cron یک فایل زیپ شده است، بنابراین شما نیاز به یک برنامه استخراخ از زیپ برای نصب آن خواهید داشت (ما PeaZip را پیشنهاد می‌کنیم). برای دانلود برنامه به www.snipca.com/24906 بروید سپس لینک zcron.zip دومی را کلیک کنید. فایل زیپ دانلودشده را باز کنید. اگر شما از PeaZip استفاده می‌کنید، فایل راه اندازی را انتخاب کنید، Extract را کلیک کنید، سپس OK را در قسمت پایین سمت راست کلیک کنید. اکنون فایل راه اندازی استخراج شده را دوبار کلیک کرده سپس yes را دوبار کلیک کنید تا باز شود.

 

مرحله دوم
اوکی را کلیک کرده (تا زبان برنامه بر روی انگلیسی تنظیم شود)، Next را زده و تا زمانی که شما Install را کلیک کنید، منتظر بمانید تا زمانی که انجام شود، سپس Finish را کلیک کنید. شما می‌توانید برنامه را از هر دو طریق آیکن دسکتاپ آن یا از ناحیه اخطار کامپیوتر شخصی خود آغاز کنید. پنجره اصلی Z-Cron لیستی از خطوط تناوبی سفید و خاکستری برای وظایف شما دارد. به منظور ایجاد اولین وظیفه شما اولین خط در بالا را کلیک کرده سپس task را کلیک کنید.

 

مرحله سوم
اکنون دکمه Tools را به منظور دیدن لیستی از کل وظایف که شما می‌توانید ایجاد کنید (بیش از ۱۰۰ مورد وجود دارد) کلیک کنید. نشانه گر خود را بر روی هر وظیفه در لیست به منظور دیدن توضیح بیشتر از اینکه آن چه کار می‌کند جابه جا کنید.
فرآیند هر وظیفه یک الگوی مشابهی را دنبال می‌کند. در ابتدا ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک وظیفه را به منظور کپی کردن یا جابه جایی فایل‌ها از پوشه/ موقعیت یک کامپیوتر شخصی به دیگری ایجاد کنید زیرا فرآیند هر دو مشابه است. به منظور کپی کردن فایل‌ها گزینه COPYDIR را از داخل لیست انتخاب کرده سپس اوکی را کلیک کنید.

 

مرحله چهارم
به طور متناوب اگر شما می‌خواهید فایل‌ها را جابه جا کنید به پایین لیست بروید، گزینه MOVEDIR را انتخاب کرده، سپس اوکی را کلیک کنید. اکنون شما چه کپی می‌کنید چه جابه جا می‌کنید دکمه Source را کلیک کرده پوشه ای را که شما می‌خواهید فایل‌های آن را کپی / جابه جا کنید هدایت کرده و آن را انتخاب کرده سپس اوکی را کلیک کنید. بعد دکمه Destination را کلیک کرده، محل پوشه کامپیوتر شخصی که می‌خواهید فایل‌های کپی شده / جابه جا شده را در آن paste کنید را انتخاب کرده سپس دوباره اوکی را کلیک کنید.

 

مرحله پنجم
Activate task را به منظور انجام دادن آن تیک بزنید. برای زمان بندی کار به منظور اجرا در فواصل منظم به مرحله ششم بروید. دو گزینه دیگر وجود دارد که شما می‌توانید انتخاب کنید. اگر شما می‌خواهید که این کار هر روز یکبار به طور خودکار اجرا شود «هر روز یکبار» را تیک بزنید (شما می‌توانید زمان دقیقی که می‌خواهید کار اجرا شود را با استفاده از دکمه Scheduler زمانبندی کنید، به مرحله بعد نگاه کنید). به طور متناوب اگر می‌خواهید که این کار را هر زمان که شما Z-Cron را بر روی کامپیوتر شخصی خود آغاز کردید، اجرا کنید Autostsrt (شروع خودکار) را تیک بزنید (۳).

 

مرحله ششم
برگه زمانبند را کلیک کنید (۱) تا زمانی که می‌خواهید کار اجرا شود را زمانبندی کند. اکنون شما دو گزینه دارید. هر یک از دو گزینه «روز هفته» سپس روز(ها) را انتخاب کرده که روی آنها می‌خواهید کار اجرا شود (از قبیل هر جمعه). به طور متناوب تیک زدن «ماه» در قسمت پایین سمت چپ به شما اجازه می‌دهد روز (هایی) که می‌خواهید این کار اجرا شود را انتخاب کنید. بعد دکمه زمانبند (نه برگه) (۴) را به منظور تنظیم کردن زمان دقیق کلیک کرده که در آن شما می‌خواهید کارتان اجرا شود سپس Save در پنجره بازشو را کلیک کنید. اگر شما به درون کامپیوتر شخصی خود با استفاده از حساب خود وارد شده اید ذخیره را به منظور تنظیم کردن کارتان دوباره کلیک کنید.

 

مرحله هفتم
اگر شما با استفاده از حساب فرد دیگری وارد شده اید اجرا را به عنوان برگه تنظیمات کلیک کرده، جزئیات ورود کاربر اصلی کامپیوتر را تایپ کرده سپس ذخیره را در قسمت پایین سمت راست کلیک کنید. کار شما اکنون به عنوان یک گزینه در داخل پنجره اصلی برنامه ظاهر خواهد شد. شما یک آیکن سبز در قسمت چپ آن خواهید دید و زمان مورد بعدی است که اجرا می‌شود. شما می‌توانید هر چند تا از این کارها را که می‌خواهید راه اندازی کنید. بر روی کار کلیک راست کرده تا یک منو (فهرست) بازشو را ببینید که به شما اجازه می‌دهد آن را دوباره زمانبندی کرده، کپی یا حذف کنید.

 

مرحله هشتم
فرآیند ایجاد یک کار به منظور حذف خودکار فایل‌ها از یک پوشه مشابه است. خط دوم در پنجره اصلی را کلیک کرده Task را کلیک کرده، دکمه Tools ، گزینه CLEANFILE را انتخاب کنید، سپس OK را کلیک کنید. بعد دکمه Directory را کلیک کرده، به سمت پوشه ای بروید که فایل‌های آن را می‌خواهید حذف کنید. شما می‌توانید انتخاب کنید که تنها فایل هایی را حذف کنید که قدیمی تر از روزهای خاصی هستند. Activate task را تیک زده، برگه Scheduler را کلیک کرده سپس مرحله ۶ را به منظور زمانبندی آن تکرار کنید. نهایتاً Save را کلیک کرده و OK را کلیک کنید.

 

مرحله نهم
با استفاده از این مراحل شما می‌توانید دیگر وظایف (کارهای) کامپیوتر شخصی را خودکار کنید. می‌توانید با کلیک کردن دکمه Tools به آنها دسترسی داشته باشید (به مرحله سوم نگاه کنید). برای مثال EMPTYTRASH به شما اجازه می‌دهد که سطل آشغال خود را خالی کنید، CHECKPOINT به شما اجازه می‌دهد که نقاط بازیابی سیستم را ایجاد کنید و SHUTDOWN به شما اجازه می‌دهد که کامپیوتر خود را خاموش کنید. این برنامه همچنین دستورات مفیدی دارد که به شما کمک می‌کند تا کار (وظیفه ی) خود را ایجاد کنید. اگر شما در یک نقطه خاصی گیر کرده اید (برای مثال، بعد از کلیک کردن یک برگه خاص یا دکمه) به سادگی F1 را بر روی کیبورد خود فشار داده تا ببینید که پس از آن در یک پنجره جدید باید چه کار کنید (۲).

 

مرحله دهم
به منظور اجرای وظایف معین کامپیوتر شخصی، Z-Cron گاهی اوقات به حقوق Admin مدیر نیاز دارد. برای دوری از آزار پنجره‌های بازشو که این حقوق را درخواست می‌کنند، ایده خوبی است که برنامه را همانند یک Administrator (مدیر) کامپیوتر اجرا کرد. برای انجام این کار، بر روی آیکن Z-Cron دسکتاپ راست کلیک کرده، Properties را کلیک کرده سپس دکمه Advanced را کلیک کنید (۲). در اینجا Run as administrator را تیک زده سپس OK را دوبار برای تأیید آن کلیک کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text