img

معرفی نرم‌افزار Google Lens

/
/
/
شش چیز که ما بی‌صبرانه منتظر استفاده از آن‌ها هستیم.

محصول Google Lens زیبا و جذاب به نظر می رسد، اما ما نشانه هایی و اشاره هایی از این فناوری را قبلاً هم دیده ایم. Google Goggles شاید در متنی که در مورد ورودی/خروجی (I/O) بود مطرح نشده است، اما روحیه قدرتمندی را در دنیای I/O داشته است. این محصول در هفت سال گذشته زمانی که هوش مصنوعی (AI) و واقعیت افزوده (AR) هنوز در مراحل اولیه تولد خود بودند، منتشر شده است. Goggles برنامه ای بود که به شما اجازه می داد تا مکان ها را شناسایی کنید، بارکدها را اسکن کنید، و به دنبال قیمت های محصولات موجود در بازار با استفاده از یک عکس از همان محصولی که به آن نگاه می کردید، جستجو کنید.
محصول Google Lens که در حین اولین دقایق از کنفرانس I/O معرفی شد، لزوماً یک نسخه عالی و پیشرفته تر از Google Goggles است. این برنامه که در قسمت های Assistant و Photos تعبیه شده است، نوعی هوش مصنوعی یادگیری ماشین جدید است که می تواند به وسیله واقیعت افزوده گوگل و شبکه های عصبی دنیای اطراف مارا رمزگشایی کند تا به این طریق بتواند تصاویر را اسکن کند و بیت های مرتبط با موضوع شما را از داده ها استخراج کند. در این جا شش چیزی را که بیشتر از همه شما را شگفت زده خواهد کرد بیان می کنیم.

ترجمه
ابزار قدرتمند Google Translate از قبل هم یکی از مشهورترین و محبوب ترین ابزارهایی بوده است که ما برای خواندن متن و ترجمه آن به زبان دیگر از آن استفاده کرده ایم، اما Google Lens این قابلیت را از برنامه Translate بیرون کشیده است و آن را دقیقاً در داخل Photos قرار داده است. برای ترجمه کردن چیزی، شما تنها نیاز دارید تا یک تصویر را به آن معرفی کنید و روی هوشمندی Google Lens حساب باز کنید. این رویکرد از فناوری Translate حتی ساده تر از قبل استفاده می کند، و ما به احتمال زیاد در آینده از آن استفاده خواهیم کرد.

رستوران ها
زمانی که شما از یک شهر دیدن می کنید برای شما حتماً بازدید از برخی از نقاط مشهور آن جالب خواهد بود، اما با Google Lens کشف کردن جاهای مخفی حتی در شهر خودمان هم بسیار ساده تر شده است. تنها کافی است که نشان دوربین خود را بر روی یک مکانی که به آن علاقه مند هستید قرار دهید، و به این ترتیب Google Lens آن را برای شما اسکن خواهد کرد. سپس، به صورت همزمان و آنلاین که شما در حال نگاه کردن به منظره مورد نظر هستید، قادر خواهید بود تا بدانید این مکان چیست و مردم آن جا در مورد آن چه فکر می کنند. این فرآیند بسیار ساده تر از وارد کردن یک نام برای مکان، و تایپ کردن آن در درون گوگل و در نتیجه گشتن و جستجوی زیاد در نتایج است.

یادگیری
این حوزه جایی است که شما می توانید مشاهده کنید که Google Lens تا چه میزان نسبت به Google Goggles پیشرفت و بهبود داشته است. Google Lens به شما اجازه می دهد تا یک تصویر را ثبت کنید و این تصویر می تواند از هر چیزی باشد، و سپس این برنامه همه آن چیزی را که شما نیاز دارید در مورد این عکس بدانید در اختیار شما قرار می دهد-در مطالب قبلی، ساندر پیچای این قابلیت را با استفاده از شناسایی یک دره مشهور اثبات کرده است. ما باید خودمان آن را امتحان کنیم تا به دقت آن پی ببریم، اما تصاویر ما احتمالاً تبدیل به بزرگ ترین دایره المعارفی می شوند که تا به حال وجود داشته است، و چیزهایی مانند هنر، معماری، و طبیعت را به ما آموزش می دهد و دیگر هیچ نیازی به انجام جستجو و خسته شدن از مطالعه بیهوده نیست.

روتر ها (مودم ها)
همه ما در شرایطی قرار گرفته ایم که در خانه یکی از دوستان هستیم و نیاز داریم که به روتر خانگی آن ها متصل شویم و وصل می شویم مگر این که این میزبان ما پسورد را بلد نباشد. در این جاست که باید به زیر میز سینه خیر حرکت کنیم، روتر را برداریم، از روی برچسب آن رمز آن را بخوانیم و تک تک کاراکترهای آن را وارد کنید و ۱۰ دقیقه زمان صرف کنیم تا در نهایت به روتر متصل شویم. Google Lens تمامی این کارها را برای شما انجام می دهد. شما تنها باید یک تصویر را از برچسب پسورد خود بر روی روتر بگیرید و دیگر دستگاه شما به صورت خودکار متصل خواهد شد.

سرگرمی
خرید بلیط ها برای نمایش ها و فیلم ها در گوشی ما قبلاً انجام شده است و زحمت زیادی ندارد، اما Google Lens می خواهد این کار را بسیار ساده تر از قبل کند. اگر شما در یک خیابان در حال قدم زدن هستید و یک تابلویی را می بینید که یک گروه موسیقی را نشان می دهد، Google Lens می تواند به محض این که شما یک تصویر از این تابلو ثبت کنید همه اطلاعات مربوطه را در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید به آهنگ های نمونه آن ها گوش کنید، تاریخ کنسرت آن ها را به تقویم خود اضافه کنید، و البته بلیط هایی را برای کنسرت برای خود خریداری کنید. معمولاً این قابلیت برای فیلم ها و دیگر رخدادها به خوبی کار می کند-ما نمی توانید صبر کنیم تا یک تصویر از پوستر فیلم ثبت کنیم و سپس زمان ها و تیزرهای این فیلم را تماشا کنیم.

خرید
متن های قبلی در مورد این فناوری هیچ حرفی را با جزئیات در مورد خرید نیازمندی ها با استفاده از Google Lens نزده اند، اما ما نمی توانیم این جزئیات را بیان کنیم ولی مطمئن هستیم که به عنوان یک دستیار خرید یک فناوری عالی خواهد بود. قبلاً نیز چیزی شبیه به این فناوری را تحت نام Bixby در گوشی های Galaxy S8 دیده بودیم، اما در خارج از کاغذ و در عمل این برنامه کمک زیادی را به شما نمی کند. اگر Google بتواند این سیستم را بی نقص کند تا برای هر چیزی که ما اسکن می کنیم نتایج مربوط به خرید آن را ارائه کند، می تواند نقطه قوتی برای پیشرفت و شهرت هرچه بیشتر Google Lens در بازار رقابت شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text