img

پرسش و پاسخ با لیدتانیِل لی

/
/
/

ساده، جذاب و بی نظیر

NCIX PC›s Avalanche 001 برنده ی Extreme Rig Challenge اینتِل

لیدتانیِل لی (Leadthaniel Le)، طراح سیستم NCIX PC و هماهنگ کننده تحقیق و توسعه (R&D)، طراحی، هماهنگ کننده و سازنده ی کامپیوتر شخصی، برای حضور در رقابت Extreme Rig Challenge اینتِل بوده است. در ساخت این PC از تکنیسین خنک کننده ی آب، جیمی (Jimmy)، نیز کمک گرفته شده است. این کامپیوتر شخصی، یکی از شرکت کنندگان آخرین چالش شرکت اینتِل، در میان هفت شرکت بزرگ دیگر بود که با استفاده از جدید ترین پردازشگر Extreme Edition اینتِل ساخته شده بودند. در این مقاله، صحبت های لیدتانیِل لی درباره ی تجربه ی شرکت در مسابقاتی در این سطح و Avalanche 001، به عنوان ایده ی خلاقانه ی او که توانست برنده ی مسابقه شود را می خوانید.

پرسش: ممکن است کمی درباره ی قطعاتی که در ساختن Avalanche 001 به کار برده شده توضیح داده و دلیل انتخاب آن ها را بیان کنید.
پاسخ لیدتانیِل لی: من متوجه شدم که بیشتر طراحان از SLI و PCIe SSD استفاده می کنند و تصمیم گرفتم تا هر طور شده شرایط متفاوتی را تجربه کنم. من یک LED RAM را انتخاب کرده و تصمیم گرفتم که در کنار SSD از سیستم خنک کننده ی آبی استفاده کنم تا قدرت تشخیص بیشتری به سیستم اضافه شود. وقتی متوجه شدم که هیچ کسی از LED RAM استفاده نکرده و در هیچ سیستمی نیز از یک بلوک آب در کنار ۷۵۰ SSD اینتِل استفاده نشده است، خیلی خوشحال شدم چرا در این حالت، Avalanche از دستگاه های دیگر متفاوت به نظر می رسید.

پرسش: چطور سرعت GPU و CPU سیستم بیشتر شده است؟
پاسخ لیدتانیِل لی: من از یک CPU با سرعت ۴ گیگا هرتز استفاده کردم و توانستم سرعت آن را ۱۷ تا ۲۰ درصد بالا ببرم اما سرعت GPU به اندازه ای که قابل توجه باشد بیشتر نشده است.

پرسش: چقدر طول کشید تا ساختن دستگاه کامل شود؟
پاسخ لیدتانیِل لی: بعد از کامل شدن قطعات، یک ماه تمام طول کشید تا آن ها در کنار هم قرار داده شوند. بهینه سازی، بیشترین وقت را گرفت. طرح حلقه (چرخه) پیش از این در ذهن من وجود داشت و در زمان ساخت تنها چند تغییر کوچک در آن دادم. راستش را بخواهید، هیچ طرحی وجود ندارد که در زمان اجرا، بدون تغییر باقی بماند.

پرسش: آیا می توان به سایت NCIX PC مراجعه کرد و یک Avalanche، درست مشابه همان چیزی که برنده ی Extreme Rig Challenge اینتِل شُد را سفارش داده و خریداری کرد؟
پاسخ لیدتانیِل لی: البته که امکانش وجود دارد. تا همین حالا هم چند عدد از آن ها به فروش رفته است.

پرسش: قیمت آن چقدر است؟
پاسخ لیدتانیِل لی: در حدود ۳۷ میلیون تومان. البته باید توجه کنید که شما فقط چند قطعه ی درکنار هم قرار داده شده را نمی خرید. توجه به جزئیات، دانش ساخت یک سیستم زیبا و قدرتمند و علم ِ متخصصان شرکت ما نیز در این دستگاه وجود دارد.

پرسش: در تصویری که بر روی وب سایت شما قرار داده شده، بر روی منبع تغذیه، عبارت Avalanche 001/100 نوشته شده است. آیا این یک پیکر بندی برای ویرایشی محدود شده است؟
پاسخ لیدتانیِل لی: چند ویرایش محدود شده برای Avalanche وجود دارد. ما با مشتریانمان هم کاری و هم فِکری می کنیم تا هر کدام از آن ها بتوانند نسخه ی سفارشی شده ی مورد نظرشان را خریداری کنند.

پرسش: دستگاه شما یک سیستم خنک کننده ی جالب توجه و جذاب دارد. آیا این سیستم دارای تنها یک حلقه ی بزرگ است یا از دو حلقه تشکیل شده است؟
پاسخ لیدتانیِل لی: این سیستم خنک کننده، دارای یک حلقه ی بزرگ است. بعد از این که چند حلقه را طراحی می کنید، آن ها را امتحان می کنید تا کار کردن و عملی بودند آن ها را بررسی کنید. برای این که Avalanche متفاوت به نظر برسد، تزئینات کوچکی روی سیستم خنک کننده ی آن انجام شده است. کارایی همیشه باید با زیبایی هم راه باشد.

پرسش: آیا بررسی های فنی بر روی این سیستم انجام شده و اگر انجام شده ممکن است نتایج آن ها را بگویید؟
پاسخ لیدتانیِل لی: البته که بررسی های فنی انجام شده اما باید یکی از آن ها را بخرید تا خودتان عملکرد آن را ببینید.

پرسش: اگر به گذشته برگردید، چیزی وجود دارد که بخواهید آن را اصلاح کنید؟
پاسخ لیدتانیِل لی: بله وجود دارد. من هیچ وقت از چیزی که ساخته ام راضی نیستم. من تا آخرین لحظه ها نیز در حال ایجاد تغییر و بهبود دادن هستم. فهرست تغییرات مورد نظر من، تغییر رنگ داخلی، تنظیم مجدد فَن های مرتبط با GPU، تغییر چراغ های سیستم برق، سیستم لوله کشی و موارد دیگر هستند. این فهرست هیچ وقت تمام نمی شود.

پرسش: چالش برانگیز ترین قسمت طراحی Avalanche 001 کدام قسمت بود؟
پاسخ لیدتانیِل لی: ترکیب. قرار دادن تمام قسمت ها در جای خودشان و اطمینان پیدا کردن از این که ظاهر دستگاه هم به اندازه ی عملکرد آن، دقیق و کامل باشد.

پرسش: در این کامپیوتر خانگی، کدام قسمت بیشتر از بقیه مورد علاقه ی شما است؟
پاسخ لیدتانیِل لی: من رنگ آمیزی داخلی کِیس را بیشتر از هر چیز دیگری دوست دارم. شاید در عکس ها چندان قابل تشخیص نباشد اما این رنگ آمیزی بی نظیر است.

پرسش: چه احساسی در زمان شرکت در Extreme Rig Challenge اینتِل داشتید؟
پاسخ لیدتانیِل لی: پُر از استرس، هیجان زده، پُر از استرس، هیجان زده. این احساس را داشتم.

پرسش: وقتی متوجه شدید avalanche 001 برنده ی مسابقه شده، چه احساسی داشتید؟
پاسخ لیدتانیِل لی: وقتی زمان تحویل کامپیوتر ها تمام شد، به فهرست شرکت کنندگان نگاه نکردم. دوست داشتم از شرکت کردن در مسابقه لذت ببرم و نمی خواستم به فکر کردن درباره ی بردن یا باختن، لذت شرکت در چنین رقابتی را از بین ببرم. اما اگر می خواهید بدانید که بعد از برنده شدن چه احساسی داشتم، باید بگویم که احساس بی نظیری بود. این که دستگاه ساخته شده توسط من، مورد توجه کمیته ی برگذاری مسابقات قرار گرفته بود، شگفت انگیز به نظر می رسید. البته دوست داشتم نظر کسانی که از Avalanche خوششان نیامده بود را هم بشنوم. این کار به شما کمک می‌کند تا کارتان را اصلاح کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text