img

بررسی پرینتر جوهر افشان رنگی Canon Pixma TS8050

/
/
/

ما همیشه از طرفداران پرینتر ‘small-in-one’ اپسون بوده‌ایم، که مدل‌های بسیار جمع‌جور برای کاربران خانگی عرضه می‌کند و حالا هم که از امتیازات آخرین افزودنی‌ها در چاپ عکس از نوع Pixma بهره‌مند شده است. همانند دیگر مدل‌ها در نوع Pixma، پرینتر جمع و جور TS8050 تمرکزش را روی چاپ عکس‌های با کیفیت بالا متمرکز کرده است آن هم با یک مکانیزم چاپ که از شش کارتریج جوهر متفاوت استفاده می‌کند. جوهرهای یشمی استاندار، قرمز، زرد و مشگی که با جوهر خاکستری کامل می‌شوند و به ارتقاء کنتراست و کیفیت عکس‌ها کمک می‌کنند، در حالی که ششمین کارتریج یک جوهر مشگی با پیگمنت‌های خاص است که در چاپ متن به کار می‌رود.
قیمت
این کیفیت بی‌هزینه نیست، پرینتر TS8050 179 پوند ارزش دارد، البته وقتی مستقیماً از کنون خریداری شود. گرچه می توانید به صورت آنلاین ارزانتر خریداری نمایید. البته برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌ها به سایت‌های معتبر مراجعه کنید.

طراحی
کنون می‌گوید که TS8050 جدید ۳۰ درصد کوچکتر از مدل‌های قبلی در این رده است و به خاطر ابعاد ۱۳۹×۳۲۴×۳۲۷ که دارد آنقدر کوچک هست که بتوان آن را روی میز یا قفسه در دفترهای خانگی قرار داد. بهرحال، کنون ویژگی‌های مفیدی را در این پرینتر قرار داده که می‌تواند توجیه‌ای برای قیمت نسبتاً بالای آن باشد. TS8050 علاوه بر چاپ ۹۶۰۰×۲۴۰۰dpi ، شامل یک اسکنر و کپی‌کننده ۲۴۰۰×۴۸۰۰ dpi هم هست.
سینی کاغذ اصلی، ۱۰۰ برگ کاغذ A4 را نگاه می‌دارد، اما تمرکزش در چاپ عکس یعنی این که سینی دومی هم وجود دارد که ۲۰ برگه کاغذ عکس را نگاه می‌دارد و سینی سوم برای چاپ روی CD ها و انواع دیسک‌هاست. علاوه بر اتصالات وای فای و USB ، TS8050 از AirPrint برای دستگاه‌های iOS اپل پشتیبانی می‌کند، در حالی که با ویژگی Cloud Link کنون می‌توانید عکس‌هایی از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام را چاپ کنید.

عملکرد
پیچیدگی فرآیند چاپ شش جوهره این پرینتر یعنی این که TS8050 را نمی‌توان جزء سریعترین پرینترها به شمار آورد. کنون سرعت ۱۴ کاغذ در دقیقه (ppm) برای اسناد متنی، ۱۰ کاغذ در دقیقه برای گرافیک‌های رنگی و ۲۱ ثانیه را برای یک کارت پستال ۱۵۰× ۱۰۰ میلی‌متری عنوان می‌کند. ما در واقع به ۱۲ppm برای متن و ۷ppm برای گرافیک نزدیک شدیم ولی چاپ کارت پستال ۳۰ ثانیه طول کشید. با این حال این سرعت می‌تواند برای کاربران خانگی کافی باشد، البته ۵ جوهر به کار رفته برای چاپ عکس کیفیت چاپ‌های آزمایشی ما را تضمین کرد، رنگ‌های درخشان و شفاف و واضح بودند بخصوص در عکس‌های پرتره.
جای تعجب داشت که خروجی متن با استفاده از تنظیم کیفیت استاندارد کمی کلفت‌تر از چیزی بود که انتظار داشتیم، و فاقد آن روانی کیفیت- نزدیک –به- پرینتر لیزری بود که در حال حاضر می‌توانید در برخی پرینترهای جوهرافشان شاهد آن باشید. برای اکثر اسناد معمولی این وضعیت خوب است اما اگر واقعاً نیاز به متنی با کیفیت خیلی بالا دارید، احتمالاً باید به تنظیم کمی کندتر یعنی Fine سوییچ کنید.
هزینه‌های کارکرد
ما انتظار داشتیم که مکانیزم شش جوهره هزینه‌های کارکرد TS8050 را بالا ببرد، اما بسیار متعجب شدیم.
مجموعه‌ای از ۵ کارتریج رنگی استاندارد به حدود ۴۵ پوند می‌رسد گرچه کنون عدد متفاوتی را برای صفحات هر کارتریج رنگی مجزا عنوان می‌کند، که محاسبات قیمتی را کمی پیچیده می‌سازد. اما اگر برای مجموعه ۵ کارتریج XL هزینه کنید، قیمت به چاپ بازای هر صفحه کاهش می‌یابد که برای چاپ رنگی با این کیفیت خیلی خوب است.

نظر کلی
قیمت اولیه TS8050 بالاست، اما چاپ عکس‌های تاثیرگذار آن قیمت را برای کسانی که به عکاسی اهمیت می‌دهند، توجیه می‌کند. بهتر است از کارتریج‌های جوهر سایز استاندارد دوری کنید چون واقعاً ارزشش را ندارند، اما اگر کارتریج‌های XL خریداری نمایید می‌توانید با توجه به هزینه‌های کاردکرد، کیفیت چاپ عکس بسیار بالایی داشته باشید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text