img

پیش بینی پایان کلاد کامپیوتینگ…

/
/
/
برخی کارشناسان بر این باورند که edge computing جایگزین کلاد کامپیوتینگ خواهد شد. پیش بینی شده است که بازار کلاد کامپیوتینگ در چند سال آینده منسوخ شود.

برخی کارشناسان معتقدند که افزایش قدرت محاسباتی دستگاه های اینترنت اشیاء هوشمند، همراه با فن آوری همیشه در حال رشد و دقیق یادگیری ماشین، تا حد زیادی جایگزین بازار کلاد عمومی infrastructure as a service خواهد شد.
کلاد همان طور که امروزه شناخته شده یک «مدل بسیار متمرکز» محاسباتی است. اطلاعات به کلاد ارسال می شود و در آنجا پردازش و ذخیره می گردند. برنامه های بسیاری در کلاد قرار گرفته اند و مراکز داده به طور کامل به آن مهاجرت می کنند.
در حال حاضر نشانه هایی دیده می شود مبنی براینکه دستگاه های اینترنت اشیاء جایگزین برخی از قدرتهای محاسباتی کلاد می شوند؛ مانند اتومبیل های هوشمند، هواپیماهای بدون سرنشین، روبات ها، لوازم و ماشین آلات.
هر کدام از این دستگاه ها داده ها را بصورت بلادرنگ جمع آوری می کنند. با توجه به تاخیر شبکه و میزان اطلاعات، در بسیاری از این سیستمها زمانی برای این که این اطلاعات به کلاد مرکزی برای پردازش بازگردانده شوند، وجود ندارد. بنابراین، edge (لبه) شبکه پیچیده تر می شود. این تغییرات نیاز به پردازش ابری به شیوه‌ای که تاکنون شناخته شده است را از بین می برد.
به عنوان مثال یک ماشین با راننده خودکار را در نظر بگیرید. این ماشین نیاز دارد که قادر به تشخیص تابلوهای ایست یا عابران پیاده باشد و با توجه به این اطلاعات بصورت آنی عمل کند. این ماشین نمی تواند منتظر یک ارتباط شبکه ای به کلاد باشد که به آن بگوید چطور عمل کند.
دنیای جدید نیاز به یک کلاد مرکزی را حذف می کند. کلاد هنوز در جایی که اطلاعات در آنجا تخلیه می شود باقی خواهد ماند، جایی که برای مدت زمان طولانی در آنجا باقی بماند و جایی که الگوریتم های یادگیری ماشین به مخازن عظیمی از داده هایی که برای هوشمندتر شدن نیاز دارند، دست پیدا کنند.
ایده قوی تر شدن پردازشات مرزی ابتکار جدیدی نیست. اعتبار ابداع اصطلاح Fog Computing به سیسکو داده شده؛ این ایده مربوط به تجزیه و تحلیل و اقدام بر روی داده های حساس به زمان در لبه شبکه می باشد.
همه اینها مربوط به آینده است. پردازشات با یک مدل متمرکز، که بر روی پردازنده مرکزی تمرکز داشت، آغاز شد. سپس دنیای کلاینت-سرور توزیع شده پدید آمد. کلاد، پردازشات را به یک پلتفرم متمرکز سوق داد. طلوع هوش edge بار دیگر جهان را به سوی سیستم های توزیع نوسان خواهد داد.
http://www.networkworld.com/article/3152800/cloud-computing/predicting-the-end-of-cloud-computing.html

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text