img

EnGenius تولید کننده تجهیزات شبکه بی سیم

/
/
/

یکی از برندهایی که بدون سروصدا در بحث تولید تجهیزات شبکه سردمدار بوده و عمدتا بصورت تولید کننده برای برندهای دیگر فعالیت می کند شرکت انجنیوس می باشد که تقریبا ۱۷ درصد از محصولات اکسس پوینت دنیا را تولید می کند. در اینجا به بررسی یکی از سویچهای کنترلی آن پرداخته می شود و برخی از قابلیتهای آن مطرح می گردد.
سوئیچ های انجینیِس دارای قابلیت انتقال برق تحت شبکه با استاندارد POE+ تا سقف ۳۰ وات هستند که قابلیت مدیریت اکسس پوینت های این کمپانی تا ۵۰ واحد را به صورت نرم افزاری دارا می باشند. این سوئیچ ها قابلیت انتقال برق، امکان به کارگیری اکسس پوینت ها، دوربین های مداربسته، تلفن های IP و سایر دستگاه هایی که دارای این استانداردها هستند را بر اساس توان مورد نیاز میسر می سازد. همچنین امکان تغییر توان خروجی پورت ها به صورت غیر اتوماتیک نیز برای مدیر شبکه مهیا شده است. این سوییچ ها در انواع ۸، ۲۴ و ۴۸ پورت با سرعت ۱۰۰۰/۱۰۰/۱۰ طراحی شده اند و دارای پنل مدیریتی ساده سازی شده ای هستند. همچنین در تمامی سوئیچ ها امکان ارتباط فیبر نوری بواسطه پورت های SFP وجود دارد.
امکان انتقال داده تا ۱۰۴ گیبابیت در ثانیه نیز از دیگر قابلیت های سوییچ های انجینیِس می باشد. این سوئیچ ها قابلیت نگهداری تا ۸۰۰۰ مَک آدرس (Mac Address) را جهت تسریع انتقال داده دارا هستند و همچنین امکان انتقال بسته داده های بزرگ تا ۹۲۱۶ بایت را دارا می باشند.
امکانات مدیریتی سوئیچ ها که با نام تجاری نرم افزار ezMaster در سوئیچ ها قرار داده شده اند، افزایش تعداد تجهیزات در شبکه را برای مدیر شبکه راحت تر می کنند. امکان کنترل تجهیزات به صورت متمرکز، و همچنین امکان اعمال تنظیمات مختلف بصورت یکپارچه و یکباره برای هر گروه از تجهیزات وایرلس وجود خواهد داشت. قابلیت های شناسایی خودکار اکسس پوینت های انجینیِس و همچنین قابلیت خودکار IP دهی به این تجهیزات، کنترل ترافیک شبکه و گروهبندی آنها جهت تخصیص ویژگی های خاص یا ارتقاء نرم افزاری و همچنین فعال یا غیر فعال کردن آنها نیز از دیگر امکانات نرم افزاری در سوئیچ های انجینیِس می باشد.
امکانات مدیریتی سوئیچ با قابلیت مشاهده توپولوژی شبکه و ارتباطات مابین تجهیزات و رابط کاربری تحت وب، امر اعمال کنترل در شبکه را ساده تر می کنند.
تمامی تنظیمات وایرلس تجهیزات اکسس پوینت انجینیِس مانند Fast Rooming, Band Steering, RSSI Threshold, Client Limiting, Wireless Security, Status Monitoring, Captive Portal, SSID Configuration و دیگر امکانات نیز در سوئیچ های انجینیِس پیاده سازی شده اند. سوئیچ های انجینیِس با پشتیبانی از پروتوکل های STP ,IGMP Snooping ,MLD Snooping Bandwidth Management ,Spanning Tree امکان برقراری ارتباط مطمئن و با کارایی بالا را پشتیبانی می کنند.
جهت برقراری خدمات انتقال صدا و تصویر با کیفیت بالا، پشتیبانی از استانداردهای ۸۰۲٫۱Q(VLAN) و ۸۰۲٫۱p(QoS) در سوئیچ های انجینیِس پشتیبانی می گردند. همچنین پشتیبانی از استاندارد ۸۰۲٫۱X و قابلیت هایی نظیرPort Security, Storm Control, DoS & BDPU Attack Prevention ACL, Port Isolation نیز باعث افزایش امنیت و پایداری در شبکه می شوند. امکان ایجاد شبکه های امن برای کاربران میهمان یا Guest نیز وجود دارد.
قابلیت های Port Mirroring, Port Trunking نیز جهت استفاده مدیران شبکه در این سوئیچ ها تعبیه شده است.
قابلیتهای مدیریتی سوئیچ توسط پروتکل و استانداردهای SSH, Telnet, TFTP, SNMP, SNTP و دیگر امکانات از قابلیت های نرم افزاری سوئیچ های انجینیِس هستند. این سوئیچ ها قابلیت کار تا ۵۰ درجه سانتیگراد و رطوبت ۹۵ درصد را دارا می باشند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text