img

نصب هارد SSD و افزایش سرعت PlayStation4

/
/
/

۱- به این دلیل که PS4Pro کیفیت بازی ۴K را برای بازی ها فراهم می کند نیازی به تعویض دستگاه PS4 فعلیتان ندارید. در حقیقت کاربران می توانند با ارتقاء سخت افزار دستگاه با یک هارد SSD عملکرد دستگاه را سریع تر کنند. و این به معنی این است که زمان راه اندازی دستگاه سریع تر می شود (در تجربه ما ۳۲٫۸ ثانیه به ۱۹٫۹ ثانیه کاهش یافت) ، بازی ها سریع تر نصب می شوند و زمان بارگذاری درون بازی ها هم باید سریع تر شود. اینکار دمیدن زندگی جدید به کنسولی قدیمی و سالخورده است. قبل از شروع کار به موارد زیر احتیاج دارید:
• پیچ گوشتی چهارسو
• دو فلش USB
• هارد درایو SSD که ضخیم تر از ۹٫۵ میلیمتر نباشد. م از هارد شرکت Crucial مدل MX300 با حجم ۱ ترابایت و قیمت ۲۴۵£ استفاد کردیم. می توایند آن را از آدرس tinyurl.com/jhcchgq تهیه کنید.

۲- اگر از زمان عرضه کنسول PS4 آن را تهیه کردید ودارید، احتمالا تعدادی بازی ذخیره شده روی آن دارید. برداشتن هارد دستگاه باعث از بین رفتن آنها می شودف پس بهتر است قبل از تعویض نسبت به تهیه پشتیبان از هارد خود اقدام کنید. اگر حساب کاربری PS Plus را دارید می توانید آن ها را در فضای ابری تان ذخیره کرده و یا در یک فلش USB کپی کنید. برای ین کار فلش USB خود را به دستگاه وصل کنید، به قسمت Settings و سپس Application Saved Data Managment بروید و گزینه Saved Data in System Storage را زده و Copy to USB را انتخاب کنید؛ حال می توانید مواردی را که قصد جا به جایی آنها را دارید انتخاب کنید. حال می توانید هارد دیسک دستگاه PS4 خود را بردارید.
۳- ابتدا صفحه بالایی کنسول را با چرخاندن به سمت چپ بردارید. نباید با چرخاندن و برداشتن این قسمت مشکلی داشته باشید.
۴- حال شروع به خارج کردن پیچ های بزرگ در جلو کنسول که محفظه هارد دیسک را در جای خود نگه می دارند کنید. همان طور که در تصویر میبینید، این پیچ ها از پیچ های کناریشان بزرگتر هستند.
۵- هارد دیسک را به سمت خود کشیده و از کنسول خارج کنید – در صورتی که پیچ بزرگ را خارج کرده باشید هارد دیسک بدون دردسر و به راحتی خارج می شود.
۶- وقتی که هارد دیسک را از کنسول خارج کنید، میبینید که توسط قابی فلزی محافظت می شود. برای خارج کردن هارد دیسک از این قابچهار پیچ سیاه رنگ اطراف قاب فلزی را با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو خارج کنید (در هر دو طرف) . وقتی که پیچ ها را جدا کردید هارد دیسک به راحتی از قاب خارج می شود.
۷- حال وقت جیگزین کردن هارد دیسک قدیی با هارد SSD جدید است. مطمئن شوید که خروجی های هارد با قاب پوشیده نباشند، هارد دیسک را به طوری تنظیم کنید که سوراخ پیچ ها با جای پیچ های که در مرحله قبل از قاب جدا کردید همخوانی داشته باشند. اگر همه چیز درست پیش برود هارد دیسک جدید به خوبی در قاب مخصوص خود با چهار پیچ محکم می شود، حال زمان قرار دادن هارد در کنسول است.
۸- حال که هارد دیسک در قاب مخصوص به خود به خوبی محکم و ثابت شده است باید آن را در جایی که هارد قبلی را از آن خارج کردید بگذارید، پیچ های فابریک و ساخت شرکت سونی را دوباره در جای خود قرار دهید و صفحه بالایی کنسول را به جای قبلی خود برگردانید. دستگاه را روشن نکنید هنوز چند کار دیگر مانده است.
۹- با اینکه هارد دیسک SSD به درستی در جای خود قرار گرفته اما کاملا خالی است و باید نرم افزار PS4 برای استفاده از سیستم روی آن نصب شود. ابتدا فلش دوم را بردارید و به کامپیوتر متصل کنید، پوشه ایی با نام PS4 روی آن بسازید و پوشه ایی دیگر در داخل آن با نام UPDATE. حال به آدرس tinyurl.com/jh9u4w8 بروید و آخرین نسخه نرم افزار را دانلود کرده و در پوشه UPDATE قرار دهید ( نام فایل دانلودی باید PS$UPDATE.PUP باشد).
۱۰- حال فلش USB را به یکی از پورت های جلوی PS4 وصل کرده و دکمه Power را برای ۷ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید تا به Safe Mode وارد شوید.
۱۱- زمانی که PS4 در حالت Safe Mode شروع به کار کرد و وارد منو اصلی Safe Mode شدید، گزینه Initialise PS4 ( Reinstall System Software) را انتخاب کنید، این گزینه در لیست گزینه شماره ۷ است.
۱۲- حال کنسول در حافظه فلش USB که به دستگاه متصل کرده اید به دنبال نرم افزار ذخیره شده می گردد و از طریق فرایند نصب سیستم عامل PS4 عملیات نصب اجرا می شود. به آسانی آموزش های روی صفحه را دنبال کنید و در زمان خواسته شده دکمه X را بفشارید. اگر همه چیز به خوبی پیش برود سیستم عامل با موفقیت نصب شده و به صفحه تنظیمات اولیه وارد می شوید، مثل اینکه برای بار اول از کنسول استفاده می کنید.
۱۳- حال که هارد دیسک SSD را نصب کرده اید باید فایل های ذخیره شده بازی ها را برگردانید. فلش اول را که فایل های ذخیره بازی را روی آن کپی کردید، به دستگاه متصل کرده و از منو Settings گزینه Application Saved Data Management و سپس Saved Data on USB Storage Device را انتخاب کرده و گزینه Copy to System Storage را بزنید. کار شما به پایان رسیده حال می تانید بازی ها را نصب کرده و با سرعت بیشتر آنها را بارگذاری کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text