img

منظم کردن سیم ها و شارژر ها

/
/
/

 

راه هایی ارزان برای نظم دادن به هم ریختگی های سیم های پشت میز

در این دنیایی که به عنوان عصر بی سیم شناخته می شود، میزها، تلویزیونها، اتاق نشیمن و همه خانه از این دنیا عقب مانده است و هنوز از کابل های قدیمی استفاده میشود. توده ایی از سیم های گوشی ها، تبلت، دوربین، پاوربانک ها و شارژرهای دیگر بیش از هر جایی بهم ریختگی و آشفتگی به وجود آورده اند. به این موارد باید سیم هدفون های قدیمی را هم اضافه کرد.
مرتب کردناین توده های سیم درهم تنیده به جنگی تمام عیار شبیه است که باید سیم های مختلف مثل Lightening, Micro-USB, Mini USB, 30-pin و سیم های مربوط به سارژر های مختلف را از هم جدا و دسته بندی کرد.
تولیدکنندگان به ندرت در این باره کمکی می کنند. برای مثال Fitbit سیم های متفاوتی برای هر شارژر دارد و هیچ کدام آنها استاندارد و مناسب نیستند.
شرکت اپل با معرفی Lightening سعی در کمک به این مساله داشت اما مالکان iPhone و iPad های قدیمی هنوز هم مجبور به استفاده از شارژرهای ۳۰-pin هستند. در این بین نباید دانگل های مک بوک پرو جدید را فراموش کرد که شکاف های USB که تنها به آداپتور وصل می شوند تا بتوانید به کار خود ادامه بدهید.
با اینحال محصولات بسیاری از شرکت ها، غیر از شرکت اپل، از سیم های Micro-USB استفاده می کنند که می تانید با آنها بیشتر دستگاه های خود را شارژ کنید. بااین حال چطور این توده های سیم های شارژر را مرتب می کنید؟

سیم کمتر، ریخت و پاش کمتر
ابتدا باید تعداد سیم ها را کم کنید. هر نوع شارژر و سیمی که به هیچ یک از دستگاه های مورد استفاده در منزل مربوط نیستند و یا دیگر کار نمی کنند را به سطل آشغال بریزید. سپس از خودتان بپرسید واقعا به ۷ سیم Micro-USBاحتیاج دارید؟ در خانه هایی که iPhone دارند نهایتا ۲ سیم Lightening کافی است و همین طور یک سیم ۳۰-pin برای آیپدهای قدیمی. امروزه باید روی سیم هایی سرمایه گذاری کنید که انتهای آنها بیش از دو سر دارند. این کار میتواند تعداد سیم هایی که در هم می پیچند را نصف کند.
شرکت Tylt نوعی شارژر با نام Tyly Flyp-Duo Reversible دارد که دو در یک بوده و راه حلی مناسب برای شارژ و جابه جا ایی اطلاعات برای تبلت ها و گوشی های هوشمند است. با قیمت ۱۶£ که دوسر دارای Micro-USB و همچنین Lightening برای دستگاه های اپل است. شما امروزه می توانید Micro-USB را تقریبا در هر دستگاهی که ساخته شرکا اپل نیست ببینید از جمله پاوربانک ها، پس اگر حداقل یک دستگاه اپل دارید این سیم می تواند انتخاب مناسبی باشد. این مدل سیم که از پیچیدگی ها و درهم فرو رفتگی های بسیاری جلوگیری می کند در چهار رنگ (مشکی، آبی، سبز و قرمز) و طول ۳۰ سانتی متر تا یک متر موجود است.
ما سیم Just Mobile Aluminium Cable Lightening ( با قیمت ۲۷£ ) را هم که هر دو کانکتور Micro-USB و Lightening دارد را هم پیشنهاد می کنیم. این سیم کوچک و کاربردی است به علاوه اینکه توسط اپل هم تایید شده است.
سیم های کوتاه برای موارد بسیاری مناسب هستند و درهم تنیدگی کابل ها را هم کاهش می دهند. همانقدر که از پریز برق روی دیوار تا زمین بلندی سیم باشد برای ما کافی است. می توانید سیم های ۴ و ۶ اینچی Micro-USB و Lightening را در سایت Amazon پیدا کنید.
یکی دیگر از راه های کم کردن مقدار سیم های گوناگون استفاده از هدفونها و بلندگوهای بدون سیم است همچنین می توانید میز کار خود را به وسیله صفحه کلید و ماوس بیسیم خالی و تمیز نگه دارید که البته برای شارژر این دستگاه ها بازهم به سیم نیاز دارید که می توانیداز سیم های معرفی شده در بالا استفاده کنید.

کم کردن پریز های برق
شما به یک آداپتور برای این سیم ها نیاز دارید مگر اینکه مستقیما از کامپیوتر برای شارژ کردن استفاده کنید. می توانید یکی آداپتورهایی که بیش از یک پورت USB دارند را بخرید. برای مثال آداپتور Foxnovo Portaable 5V/2A Dual USB Output UK-plug دو پورت USB دارد و می توانید با قیمت ۷£ آن را تهیه کنید.
ما یکی از پریز های برق را با صفحه دیواری شامل سوکت استاندارد برق و دو درگاه USB عوض کرده ایم. این وسایل را می توانید از Amazon و eBay هم خرید کنید اما شرکت های تجاری بزرگ و مشهوری مثل Screwfix هم آنها را با قیمت حدود ۲۰£ می فروشند.
ما شارژر فشرده دیواری مثل Zendure A-Series 4 –Port USB Charger با قیمت ۲۵ £ که ۴ پورت USB داشته و شکل های گوناگونی هم دارد را پیشنهاد می کنیم.

بسته بندی سیم ها
حالا که تعداد طول سیم ها را کم کرده اید، باید آنها را بسته بندی کنید. ما تعدادی از وسایل بسته بندی ارزان قیمت را که مخصوص این کار هستند بررسی کردیم و در زیر بهترین ها را به شما معرفی می کنیم.
کیف ساده زیپ دار مدل Damai Universal Cable Organiser (با قیمت ۹٫۴۹£ ، تصویر روبرو) جنس نایلونی ضد آب دارد و در هر کشو و قفسه ایی جا میشود، و حتی برای کوله پشتی یا کیف دستی شما در زمان مسافرت هم مناسب است. این کیف دارای ۱۰ تقسیم بندی کشی است که می تواند سیم های مختلف را نگه دارد، سیم هدفون ها و سیم های USB و دیگر سیم ها. به عنوان جایزه، همراه این کیف ۳ سیم شارژ سریع Velcro قرار داده شده که خیلی مرتب و منظمدر کیف جا داده شده اند و هر زمان که بخواهید می توانید از آن استفاده کند.
کیف نظم دهنده سیم ها مدل BytterFox Universal هم نسخه ایی کوچک برای مرتب کردن سیم های کوچک است و می تواند در سفر همراه بهتری هم باشد. به جای زیپ، برای مرتب کردن سیم ها از بند های کشی استفاده می کند. در زمان نوشتن این مقاله با قیمت ۸£عرضه می شود.
کیف مدل Universal Electronics Accessories Travel Organiser (8£) جنسی محکم تر و بزرگتر اما تقریبا هم وزن مدل قبلی دارد، این کیف زیپ دارد و برای حمل سیم های بزرگتر مثل شارژر لبتاب ها و پاوربانک ها مناسب است. علوه بر سیم های معمولی می توانید از شارژر های مسافرتی، ماوس، و مواردی از این دست استفاده کنید. در این کیف دو جیب داخلی هم برای لوازم اضافی مثل مموری کارت، درایو USB و … دارد.

1 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text